» »

matematika - vprašanje

matematika - vprašanje

tx-z ::

Ene par stvari mi ni jasnih, pa upam da bo mogoče kdo vedu:\ ...Rabil bi čimprej(predvsem 1,3,5 naloga)....Hvala že vnaprej:\ ;)


1. Zakaj se uporabla Hessejeva matrika?
Recimo če mam funkcijo z dvema spremenljivkama; a je dost da poiščm odvod po x-u pa po y-onu in pol zračunam kje mata ničle odvoda? Pol pa s hessejevo matriko samo pogledaš a je to ekstrem(min,max)/sedlo ? Al se ekstreme kko drgač išče?

2. Kako se zračuna asimptoto(kero sploh?) neke parametrično podane krivulje ali podane v polarnem sistemu.

3. Kako se iz parametrične oblike prevede na polarno? (obratno znam).

4. Pri integralskem kriterju za določevanje a vrsta konvergira al ne; kaj ti dejansko rezultat pove? Oz. kako s tem kriterijem veš a konvergira al ne?

5. Kako se izračuna konvergenčni polmer; primer:
Vrsta(n=1, neskončno) : (x+1)^n / (n*2^n)
Če zračunaš R^-1 dobiš (x+1)/2 ...Kako pa pol dejansko dobiš neko cifro ? Zakaj v tem primeru vstavš not x=0 in dobiš R=2 ?:\

6. Kako dobiš iz parametrično podane krivulje x(t) in y(t) ven z(t)...Recimo če bi mogu neko krivuljo zavrtet okol x-osi rabš z(t).....Maš pa x(t) in y(t) ..:\
tx-z

sherman ::

4. Vrsta konvergira natanko tedaj ko konvergira integral. Pa ne smeš ravno vsake vrste notri tlačit.

5. \frac{1}{R} = \limsup_{n\to \infty} |a_n|^\frac{1}{n} (napaka se odpravlja), kjer je vrsta \sum_{n=1}^\infty a_n (x-c)^n (napaka se odpravlja), torej tistega (x+1) ne tlačiš notri, ko računaš konvergenčni polmer.

tx-z ::

Ok tnx.Sicr sm pa zdej zvedu za vsa vprašanja tko da ni več treba...Če pa koga zanima pa lah povem..;)
tx-z

McHusch ::

V smislu zvedel-sem-pa-ne-vem-če-je-prav-potrdite-mi-prosim?

tx-z ::

Nene, sm uspeu pridt na govorilne pa zdej vem:))
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

naslednji dve nalogi iz Matematike 2

Oddelek: Šola
202015 (1565) lebdim
»

Matematika - FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8710050 (7783) sherman
»

Matematika - pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10425775 (22350) daisy22
»

Matematika

Oddelek: Šola
283948 (3341) galu
»

Zaporedja in vrste

Oddelek: Šola
51984 (1915) c0dehunter

Več podobnih tem