» »

Pomoč pri seminarski za senzorje

Pomoč pri seminarski za senzorje

enxtip ::

zivjo
Ker imam za naredit seminarsko do torka in težko najdem podatke o naslovu se obračam na vas uporabnike slotech-a. Torej naslov seminarske se glasi "Senzorji pospeška, hitrosti sile in tlaka". In moram opisati delovanje teh senzorjev. Seveda je gradiva na internetu zelo malo (tudi v angleščini), nekaj je govora o senzorjih pospeška vendar ostali pa kot da jih ni oziroma nekaj kratkih besed in konec. Sedaj pa me zanima če je kakšen vešč ki bi mi opisal vsaj nekaj povedi ali kakršenkoli podatek,link o teh senzorjih ki bi mi prišle v pomoč.

Hvala in LP

Have fun =D

sajko ::

Pressure sensor @ Wikipedia
Accelerometer @ Wikipedia
Wheel speed sensor @ Wikipedia (tle imaš na izbiro par tipov, jest sm ti podal link to tega, za ostale poišči sam)

enxtip ::

nekaj tega materijala ze imam, vseeno hvala za linke.
Ima kdo še kaj podobnega?

sidd ::

SiO2
BaTiO3

Recimo, nekaj v tej smeri. Prvi se uporablja za pospeške do 100.000 m/s, tadrugi za faktor 100 manj.

lp
no idea for signature
signed
I

YaN-cH ::

Pojdi v knjižnico po te dve knjigi

- Praktični vidiki uporabe gradnikov v sistemih vodenja: Janko Petrovčič, Juš Kocijan
- Gradniki sistemov vodenja: Rihard Karba

obe knjigi je izdala Fakulteta za elektrotehniko lj. V gradnikih sistemov vodenja je zelo lepo razloženo delovanje teh senzorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YaN-cH ()

enxtip ::

Hvala za pomoč, knjigo od Riharda sem si sposodil in je kr opisano delovanje.
Če pa ima še kdo kakšno informacijo glede senzorjev hitrosti,pospeška, sile in tlaka pa bi prosil če mi pripiše sem.


Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enxtip ()

ZlobneZ ::

Okej, dobil si uporabne linke z ljubljanske FE, podobno je tudi na mariborskem FERI .. kjer podrocje senzorjev odlicno pokriva prof. Đonlagić.

ena izmed knjig na to temo je: Dali Đonlagić, Denis Đonlagić, "Merjenja temperatur in tlakov"

Na splosno pa ce rabis kaj s podrocja senzorskih sistemov, se posebaj optike, je pa kljucna beseda/geslo "Đonlagić".

ekola se link do instituta za opticne in senzorske sisteme


aha, ce imas na splosno senzorje pospeska, hitrosti .. ne pozabi da lahko doticni senzorji temeljijo tudi na opticnih principih ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZlobneZ ()

snow ::

Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motor z notranjim izgorevanjem, sila na bat

Oddelek: Znanost in tehnologija
293599 (2909) Brane22
»

Firefox bo zaznaval nagib

Oddelek: Novice / Brskalniki
394297 (2783) blackbfm
»

Toshiba z novim 2,5" diskom

Oddelek: Novice / Diski
324298 (3480) MrStein
»

senzor pospeška

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71127 (1035) neoto
»

Kje dobiti poceni senzor tlaka?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81812 (1669) Kaboom

Več podobnih tem