» »

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu

««
5 / 15
»»

AapocalypseE ::

Malo boljše je, ampak so tudi problemi. Serijsko so naredili, da se ventilator ne vrti dovolj hitro, ampak je zato tih, so pa temperature visoke. Ko izda RivaTuner novo verzijo si lahko nastaviš višje obrate in maš s tem nižje stopinje na jedru, ampak bo zadeva bolj glasna.

WarpedGone ::

Dokler je stvar stabilna, temperatura ni noben problem.
In stvar je stabilna tut pri 90.
Zbogom in hvala za vse ribe

AapocalypseE ::

Ja sej bi bla stabilna do 120°C nekje, ampak kdo pa rad gleda tako visoke temperature?

BuBBle.D ::

Pa dajte že nehat z govorico da so grafične vroče, ker ni res. Ventilator se vrti z malo obrati, zato velike temperature.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

EvilDare ::

Točno tako, ker kot je iz navodil na beyond3D forumu razvidno ventilator deluje samo z 23% močjo.

AapocalypseE ::

BuBBle.D a 90°C+ za tebe ni dosti? Sta pa nekaj novega napisala ja zakaj so tako visoke temperature... heh

Mr.B ::

3xSLI z GTX lahko ocvreš jajček....Pa tudi druge kartice niso bile kako hladne, sedaj pa je to problem ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mesoreznica ::

Moja XFX 8800GT se vrti vent z 29% pa dela idle na 51-55 stopinj pa je gor navaden cooler. Tako da ne ga srat da niso vroče. 70-80 stopinj v idle je preveč, tudi za 23% vent.

PS kdo pravi da je problem, pač je pri nakupu treba upoštevat še en cooler zraven. Tisti, ki se jim idle 80 stopinj zdi ok pa kr izvolite, kdo vam brani.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Je tale XFX kej v sorodu s sesalcem? Eno takšno sem predvečrajšnjim dal nazaj v trgovino, ker je to praktično defekten izdelek. Kaj imam od 50 stopinj temperature, če stvar tuli ko 1000W sesalec tudi ko ničesar ne dela? Lepa hvala.

So stvari, ki so pomembne in druge, ki niso. Temperatura sama ni pomembna, dokler ne vpliva na druge reči - stabilnost, življenska doba. Če maš pa fetiš na nizke temperature pa le reci. Se ne bomo več vpletali.
Zbogom in hvala za vse ribe

mesoreznica ::

Moja XFX je zelo tiha zadeva, pri 29% praktično neslišna. Če si ti dobil čudno serijo v roke ne sedaj metat ostalih v isti koš. Tvoja kolker vem se je vrtela na 100% ves čas. Moja se vrti na 29% v idle z nizkimi stopinjami.

Aha torej 80 stopinj v idle ne vpliva na življensko dobo? Daj ne seri. Prvisoke temperature. Ne msilim imet pečke v PC-ju.

Prav smešno mi je, vsi hvalimo zmogljivost in ceno HD4850 in se strinjamo da je best buy. Ko pa nekdo omeni slabo očitno lastnost, ki se jo da z lahkoto popravit pa vsi skačejo v zrak. Tudi vsi ki so jo testirali se strinjajo da so temperature previsoke.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

No, tvoja je le praktično neslišna, moja 4850 pa dejansko neslišna sredi tihe noči. Zakaj mam asociacijo na kislo grozdje?
Zbogom in hvala za vse ribe

mesoreznica ::

No, tvoja je le praktično neslišna, moja 4850 pa dejansko neslišna sredi tihe noči. Zakaj mam asociacijo na kislo grozdje?


Kira je bolj tiha je stvar debate oziroma primerjanja. Če jaz mojo dam na 23 procntov vrjamem da bo enako tiha kot tvoja. Pri nižjih temperaturah.

Če ti kislo grozdje ne paše pač kupi sladko.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

OChack ::

življenska doba grafične je tko...... ne gelde na to koliko se greje v idle mislim da 2 leti zdrži potem pa večina že menja, pa začuda tudi 10 let stare kartice delajo BP
Int€l inside, IDIOT Outside

AapocalypseE ::

Sem prebral na eni strani, ko so testirali 4850, da še niso vidli bolj vroče grafične v IDLE stanju, tako da kdo pravi, da to ni problem se moti. Jaz osebno si bom nabavil 4850 ali 4870 nekje ob koncu meseca julija ali začetku avgusta, da bojo že malo driverji porihtani in glavno, da bo RivaTuner novejši veni, da se uredi s temi vrtljaji ventilatorja, ker tako kot zdaj hladi je smešno. Boljše, da je malo glasnejši in da hladi, kot pa da je čisto tihi in grafična trpi pa še toploto oddaja po ohišju dosti višjo.

jest10 ::

kot pa da je čisto tihi in grafična trpi pa še toploto oddaja po ohišju dosti višjo.

Količina toplote v kišti je v vsakem primeru enaka.

WarpedGone ::

>> Boljše, da je malo glasnejši in da hladi, kot pa da je čisto tihi in grafična trpi pa še toploto oddaja po ohišju dosti višjo.

Aha, sedaj je vsaj kristalno jasno da nimaš najmanjšega pojma kaj trobezljaš.
Zbogom in hvala za vse ribe

mesoreznica ::

kot pa da je čisto tihi in grafična trpi pa še toploto oddaja po ohišju dosti višjo.

Količina toplote v kišti je v vsakem primeru enaka.


Ja to je res. Grafa v vsakem primeru oddaja enako količino toplote. Pač v primeru boljšega hlajenja je temperatura grafe manjša. Oddana količina toplote je pa enaka.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

>> Boljše, da je malo glasnejši in da hladi, kot pa da je čisto tihi in grafična trpi pa še toploto oddaja po ohišju dosti višjo.

Aha, sedaj je vsaj kristalno jasno da nimaš najmanjšega pojma kaj trobezljaš.


In zakaj je treba bit žaljiv? Razloži človeku na normalen način tako kot je naredil jest10.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

lprelesn ::

še dobr da mam škatlo z 10imi ventilatorji :D namreč ta tednn bom naredu CF iz 4870 pa da vidmo razliko od SLI 8800gt oc 512 k sm mel prej >:D

AapocalypseE ::

Nisem kar v tri dni napisal to o oddajanju toplote, ampak sem prebral na enem izmed testov.
WarpedOne, za 31 let bi se moral obnašat malo bolj civilizirano. Se ti ne zdi? ;)

Mr.B ::

Dokler imam garancijo, me tudi 150˘C ne moti, razen da se lahko konkretno spečem. Če je to edina hiba, pa naj bo ...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jest10 ::

Nisem kar v tri dni napisal to o oddajanju toplote, ampak sem prebral na enem izmed testov.

Torej ali si narobe prebral/razumel, ali pa izvajalec testa ni ravno pameten.

WarpedGone ::

>> Nisem kar v tri dni napisal to o oddajanju toplote, ampak sem prebral na enem izmed testov.

Če ponavljaš neumnost (na ravni osnovnošolske fizike), zato nisi nič manj neumen.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

keba ::

takoj se skregat zarad ene malenkosti, kot otroci v vrtcu!

DSmadfan ::

Jaz sem pa hudo radoveden če bosta HD4870 in HD4870 X2 kompaktibilni v CrossFire.

Spikster ::

Ja v CrossFireX. Pomoje bosta. (popravte me če se motm:D)
Zakaj pa nebi bli?:)

DSmadfan ::

Kaj pa je CrossFireX?

jimyboy ::

CrossFireX je Crossfire druge generacije. Ta ne potrebuje več master kartice pa pariš lahko podobne kartice npr. 3850 in 3870.

AapocalypseE ::

WarpedOne, daj stfu, ker ne mislim debatirat o tem s tabo... preberem nekaj na enem izmed testov in napišem tukaj in sem že neumen za tebe... nebom sploh raje komentiral, ker nebi blo všeč moderatorjem. Dovolj OT.

Zgodovina sprememb…

lprelesn ::

jaooo punce ne se kregat :D bo treba it po nove kartice in po mreži igrat kakšno streljačino pa se tam pobijte >:D

AapocalypseE ::

Ja sam res, par headshot-ov bi me res sprostilo :D

tilinho20 ::

:D

WyattEarp ::

imam AMD - Opterona dvojedernega - 180 - 2,4Ghz. se mi splača uzet ATI 4850 al bo preveč neizkoriščena zarad CPU-ja, pa naj raj uzamem ATI 3870? cena slednje je malo manjša, ima pa boljši hladilnik (pri mlacomu imajo neki HIS - ice 3. k je kao še bulši hladilnik).
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

DJ MartiNi ::

Ni dileme, HD4850.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

filtr ::

Jao kao hud rabat, redna 100% previsoka cena. Raje Sapphire za cca 170€.
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

OChack ::

za naše razmere ugodna, če greš čez mejo računej gorivo in vinieto, če ti ni seveda obisk spotoma
zakaj misliš da je sapphire boljši če so vsi narejeni okoli referenčnega dizajna?
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

frudi ::

Za 153€ je tole verjetno najugodnejši 4850 pri nas. Ne vem, zakaj bi za 20€ več kupoval katerega drugega?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Cveto ::

Cena je kar ugodna, še sploh ker je to v lj (ni treba naročati po pošti kot pri dinotu, kar prinese dodatne stroške in komplikacije) in ker ni treba za pridobitev popusta narediti praktično nič (ok, poslati mail)

Lahko pa zadevo gledamo tudi drugače: za prihranjenih 17€ dobiš že skoraj accelerota S1 ki naredi kartico bistveno boljšo!

filtr ::

ker ima Sapphire vsaj orenk bundle....
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

WyattEarp ::

kaj pa rabiš zraven grafične? neke igrce pa 3dmark? in kaj če ti to? raj cenej grafo dobiš pa namesto ''full bundle'' kupiš arctic cooling- accelerota.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Zgodovina sprememb…

Amadeuss ::

Amm in kje doviš tega arctic cooling- accelerota? Ker sm neki gledu po štacunah pa ga nism najdu....

DJ MartiNi ::

Poglej v Cool-PC.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

WyattEarp ::

tako je. cool-pc. tam sem že nekajkrat kej pametnega dubu, arctic cooling silencer 5 za mojo 7800 GT, neslišno in hladno.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Meizu ::

Ja, sam problem je, kr je Cool-PC edini ki je specializiran v teh vodah in nima ravno nizkih cen...

WyattEarp ::

jah, če gledam accelero S1 - http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?...
je priporočljiva s strani proizvajalca 19,95€, cool-pc ma pa za 21,66€ kar niti ni tako drago. ene stvari pa so drage. to je res.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

rdecaluc ::

Ja pa pazi še poštnino .. drugač pa če maš dnar za kartico maš tud za nov hladilnik :P
Est modus in rebus. ,typos

AapocalypseE ::

Če se kupi accelero S1 je priporočljivo, da se še dokupi en ali mogoče celo dva ventilatorja in se pritrdita gor. Tako da še dodatn strošek ;) Brez ventilatorja slabše hladi.

Aja pa še kaka boljša pasta pa je spet strošek, tak da se nabere.

Zgodovina sprememb…

Urc ::

Brez ventilatorja slabše hladi - drži. Vendar še vedno boljše kot stock hladilnik, kar je povsem zadostno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

AapocalypseE ::

Ja ampak so eni preveč razvajeni in si mislijo, če sem si omislo novi hladilnik naj bo nekaj bolj konkretno in še vzame ventilator in pasto. Redko keri pomoje vzame in ma pol kot pasive hladilnik.

bidybolder ::

al pa tale hladilnik tudi ni slab Akasa Vortexx Neo...29C idle, 42C load (HD4850)
cena pa 33-35€
2016: i3 6100/TS15A|Z170i Pro Gaming|16GB Dark Pro 3200MHz/C16
RX 480 8GB|G2460VQ 75Hz|SM951 256GB|3x 750 EVO 250GB R0|
SUGO 07/600W|G610 Red|G503 PS|G640|G633|F310
««
5 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[NVIDIA] GeForce GTX 200 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24920333 (10582) Jst
»

Pošast je tu HD 4870 X2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
35525704 (15799) tilinho20
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706168 (4803) opeter
»

Uradni testi Radeona HD 4850 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6312880 (9938) OChack
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465163 (3357) gruntfürmich

Več podobnih tem