» »

Nekaj vprašanj glede visoke ločlivosti...

Nekaj vprašanj glede visoke ločlivosti...

Tim Burton ::

LP. Počasi me je že zamikal da bi si ogledal kak film v visoki ločlivosti, zasledil sem že filme na policah v formatu blu-ray in optične enote ki so sposobne brat ta format, edina pomankljivost je ker imam 20" monitor resolucije 1680x1050, televizija je pa ena stara philipsova, isto ne podpira HD/blu-ray!? :(
Zasledil sem tudi na netu nekaj legalnih "reklam" posnetih v tej ločlivosti - kao da mal vidiš kak to zgleda. Zanima me kakšna je razlika med 720p in 1080p, kot so označeni (vem da naj bi to bile vrstice), če želim zapečt kak tak film rabim blu-rax pekač (ki je zelo drag)? Kak SW bi rabil, in ali lahko gledam filme 1080p tudi na svojem monitorju?

Mavrik ::

720p filmi so v 1280x720 resoluciji, 1080p pa v 1920x1080.

Če nimaš zaslona s tako resolucijo, potem je nabavljanje 1080p filmov nesmiselno.
The truth is rarely pure and never simple.

kixs ::

Nic posebnega ne rabis za gledat teh formatov, ce jih potegnes iz neta. Na tvoji resoluciji bo pac malo zmanjsal locljivost (1080p). Sicer, ce imas dovolj mocen racunalnik, bos lahko normalno gledal tiste reklame. Za filme HD-DVD/BR, pa moras imeti pravi predvajalnik. Za pravo resolucijo pa moras imeti vse komponente s podporo HDCP.

Tim Burton ::

Ampak bi bla občutna razlika v kvaliteti slike med DVD-jem, filmom 720p, in filmom 1080p (seveda z zmanjšano resolucijo)?

kixs ::

Ja.

Seveda pa je kvaliteta posnetka dodatno odvisna od bitrate-a. To je v primeru, ce bos kaj vlekel iz neta. Na takih posnetkih je sicer resolucija lahko prava, omejuje pa bitrate, ker bi sicer bilo prevec MB ali GB.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150905 (33474) king67
»

Filmi na nosilcih Blu-ray ne nujno boljši od DVD-jev

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
3815723 (13865) T-h-o-r
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922294 (20199) Yoni
»

Hišni kino s projektorjem

Oddelek: Kaj kupiti
82457 (2355) mgermo
»

Prvi HD-DVD film na BitTorrentu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
9312722 (9197) MrStein

Več podobnih tem