» »

Želite poslati svojim najdražjim sporočilo po smrti?

Želite poslati svojim najdražjim sporočilo po smrti?

Schneier.com - Na internetu se je pojavila spletna stran You've Been Left Behind, ki zainteresiranim omogoča pošiljanje elektronskega sporočila po smrti.

Letna naročnina na storitev stane 40 USD, spletna stran pa omogoča, da svojim najdražjim pošljete ljubeče sporočilo, v katerega pa lahko vključite tudi (citat s spletne strani): "dostop do svojega bančnega ali borzno-trgovalnega računa, opis skritih vrednih predmetov" in podobne za vaše najdražje pomembne informacije.

Vse te informacije so na strežniku shranjene v šifrirani obliki, hkrati z njimi pa se na strežniku varno spravljen nahaja tudi šifrirni ključ.

V primeru, da se boste torej odločili za uporabo omenjene storitve torej na strežnik nikakor ne pozabite vpisati vseh vaših gesel in naložiti certifikatov za spletno bančništvo. Morda vam bodo vaši svojci po smrti globoko hvaležni. Morda pa vam bo kakšen spletni goljuf hvaležen tudi pred vašo smrtjo...

26 komentarjev

jvolk ::

Ko misliš, da si videl že vse, te vedno nekdo preseneti...

Jaka83 ::

Smehci, tole je super za naivneže in pravi paradiž za goljufe.

luky ::

Ha ha kakšna limonada spet po spletu......
luky!

deleted ::

Stvar je dejansko...uporabna? Hitro umret, da ne bo treba plačat naročnine za naslednje leto ;)

poweroff ::

Mislim, da ste zgrešili poanto.

Spletna stran nas prepričuje naj jim zaupamo podatek za dostop do bančnega računa.

Ja?

(oni bodo pa kao po vaši smrti to poslali vašim najdražjim)
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: gzibret ()

Tody ::

Kako pa vejo kdaj si umru? :D A jim to sporočiš?

CWIZO ::

Tako idejo sem mel jest 2 leti nazaj že (ne scamerske seveda).

Moj koncept je temeljil na tem da pač bi se mogu 1x na teden logerat notr recimo...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Filo ::

ne sej ne rečem ideja mi je uredu, da dejansko zapustiš ne vem nekaj dragocenega ljubljenim nakar to oni pač dobijo in lepo obujajo spomine nate in gor in dol ... sam lepo te prosm kok so pa kredibilni..njič...to bi bil dobr marketing za kako banko, v tako smer bi se dejansko lahko banke razvile ... ali pač nekdo, ki je kredibilen... sam še vedno ..

...podobno mi je k v starih časih ko so kmetje svoje prihranke hranil pri vaškem duhovniku :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filo ()

edge540 ::

Kaj pa je narobe z listom papirja v bančnem sefu? :)

MrStein ::

AKA "oporoka".

Preverjeno deluje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matheeew ::

Samo je pa po svoje novost.

Navadno te ogoljufajo zastonj. Tukaj ti zaračunajo še storitev. Torej - moraš plačati, da te ogoljufajo, drugače pač ne gre.

Ja, ja...dragi kapitalizem - nič ni več zastonj.

opeter ::

To ni novo.

Jaz sem bil en čas registriran na neko storitev "send a message to your friends if you're dead" in si se moral vsakih 30 dni enkrat prijavit. No, zgodilo se je, da sem se pozabil prijavit na tisto stran in sistem je seveda vsem vpisanim med znanci poslal sožalna elektronska pisma, pa so le ti začeli klicarit mojo družino, češ kaj se je zgodilo, pa sožalje pa to... srkatka bedno. Rekel sem si: nikoli več!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mmmato ::

Jaz sem bil en čas registriran na neko storitev "send a message to your friends if you're dead" in si se moral vsakih 30 dni enkrat prijavit. No, zgodilo se je, da sem se pozabil prijavit na tisto stran in sistem je seveda vsem vpisanim med znanci poslal sožalna elektronska pisma, pa so le ti začeli klicarit mojo družino, češ kaj se je zgodilo, pa sožalje pa to... srkatka bedno. Rekel sem si: nikoli več!


ROFL. Eden najboljših postov ever :D

Mercier ::

Če jaz tole prav štekam, ni fora v smrti naročnika, ampak v tistih, ki bodo rešeni (raznega sranja, ki se bo tule dogajalo slej ko prej) in imajo možnost poslat ostalim denar, da bodo se lažje znašli, ali pa le eno "aha, sem ti reku, da ne hodiš u pravo cerkev" fakju sporočilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

poweroff ::

opeter: ko boš pa res umrl pa noben ne bo verjel :-)
sudo poweroff

MrStein ::

Aja, pa res. Kot pravi Saša, sporočila ne bodo odposlana, ko umre naročnik, ampak ko umrejo določene "kontrolne osebe" (beri: ko se nehajo prijavljat na server).

Kar seveda postavi vprašanje, kak dolgo se jim bo dalo prijavljat ?
Kaj pa če spadajo med grešnike, in se bodo prijavljali tudi po Rapture (kak se to po naše reče?) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mercier ::

Država bi lahko imela takšen servis in prodajala naročnino raznim socialnim omrežjem.

Recimo, "knjigo odhodov in prihodov" že imajo, mogoče še fali zakon, da bi se štelo, da je premoženje potalno na ta način, potalano pred smrtjo in ne gre v zapuščinsko maso.

:)

BigWhale ::

Ja, ce ne placas narocnine, ti jo pol kr sami vzamejo ;>

poweroff ::

Hmm, kaj pa če pred smrtjo bankrotiraš?

A ne bi bilo potem smiselno narediti tako, da svoje premoženje še pred smrtjo preneseš na neko neznano spletno stran, ki ji seveda zaupaš, da bo po tvoji smrti denar nakazala dedičem.

Tistih 99% za stroške si pa tudi lahko vzamejo :-)
sudo poweroff

Mercier ::

Naročnino bi plačal likedin, če pa je ne bi, pa ne bi od Slovenije pridobil podatkov, da je njihov naročnik hladen in bi njihova storitev, ki obvešča žalujoče ostale, bila zanič.

Če pred smrtjo bankrotiraš, potem pač ne moreš dat. Ne vidim problema.

Štos je v tem, da bi lahko dal premoženje šele takrat, ko ti resnično nič ne bi koristilo in da bi ga resnično dobil tisti, ki bi mu ga ti namenil, kar ni nujno pri oporoki.


Upam pa, da se razumemo, da je to le ideja usput, ne trdim, da je tole izvedljivo ali smiselno.

Irbis ::

Naslov je malo zavajajoč, tale stran ne bo pošiljala obvestil po smrti, ampak po "Rapture", kar je "transportacija vernikov v nebesa ob drugem Kristusovem prihodu", torej nekakšno vnebovzetje, ki bo prišlo malo pred Apokalipso in kjer bodo najbolj pravični poslani direktno v nebesa. Toliko, da opozoriš znance, da je konec sveta blizu in je skrajno čas za spreobrnitev.

Kee ::

Sam bi bolj zaupal notarju, da bi prenašal kakršna koli sporočila po moji smrti. Ta je tudi sam dolžan preverjati, če si mrtev ali ne.

poweroff ::

Irbis - samo zakaj pa potem rabiš pošiljati podatke o bančnem računu? Če se bliža konec sveta?
sudo poweroff

Mercier ::

Ker obstaja možnost, da boš zginil v nebo in ne bodo našli zemeljskega telesa, posledično pa zakajeni in promiskuitetni zatvojci ne bodo mogli dedovat premoženja za odpustke še naslednjih sedem let.

Kaj si pa mislil, da zato, da bi te okradli?

urosbe ::

Tako idejo sem mel jest 2 leti nazaj že (ne scamerske seveda).

Moj koncept je temeljil na tem da pač bi se mogu 1x na teden logerat notr recimo...

Hm, kaj pa če se en 1 teden pozabiš logirat oz. si na dopustu oz. si poškodovan v nesreči in okrevaš v bolnici, živ si pa še vedno :)

Mercier ::

No, če tako obrneš, bi se v promet dalo spravit še emo edition in emo premium black edition, ki bi naključno trikrat na leto poslali sporočilo, oziroma dražja še enkrat na leto sporočilo, da čisto zares odšel na izbrano spektakularen način.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delite informacije s Slo-Techom varno in anonimno: Kako uporabljati Tor in SecureDrop (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
6227635 (23193) matijadmin
»

Webstran narejena z joomlo ima virus!

Oddelek: Izdelava spletišč
101755 (1519) neoserv
»

Posiljanje osebnih podatkov (imena, priimki, naslov, rojstni podatki, mobitel št., ..

Oddelek: Informacijska varnost
275999 (5017) poweroff
»

Želite poslati svojim najdražjim sporočilo po smrti?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
266821 (4832) Mercier
»

Potrebujem kandidata, ki potrebuje spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
91555 (1160) *******

Več podobnih tem