» »

Prilagajanje Wordpressa

Prilagajanje Wordpressa

d0rK ::

Hej.


Trenutno se ubadam z ustarjanjem lastne spletne strani katere glavna tocka bo blog. Zraven bom notr utaknu se kaksno prej-narejeno
php/javascript galerijo. Ampak zdele mam hude probleme pri ustvarjanju dizajna....Nic ne pade ne misel. Ali pa prevec moznosti pa se
ne morm odloct, kdo ve. Skratka, preden zacnem kej risat bi rad da mi kdo pove naj kaj naj bom pozoren. Ali je Wordpress zelo prilagodljiv?


Hvala.

Meizu ::

Wordpess je prilagodljiv kot elastika. Dejansko lahko počneš z njim, kar hočeš.

Kar se dizajna tiče, je ponavadi težko pomagat. Kakšne 3D orodne vrstice odpadejo, saj bo preveč kiča, z barvami pa tudi ni potrebno pretiravati. Kakšen blog z kombinacijo temne modre in bele barve bi še najlepše sedel na ekran. Pa črne črke recimo.

R33D3M33R ::

Wordpress je popolnoma prilagodljiv kot je že Meizu napisal. Če bi rad šel iz nule, ti svetujem, da si namestiš kako "Blank wordpress" temo in jo potem prilagodiš. Sicer take teme ponavadi ne podpirajo widgetov, ampak to si lahko tudi kasneje dodaš.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

pivmik ::

Tukaj imaš napotke za izdelat dobro spletno stran/blog:
Current style in web design
Tak lep design, uporabniku prijazen, v stilu Web 2.0
LP, Gregor GRE^

Skatey ::

Tale ti bo tudi koristil: Spyre Studios: 25 Kick Ass Blog Designs

Sicer pa wordpress je prilagodljiv, samo predno ga prepričaš, da se obnaša po tvoje. Jao...
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

Meizu ::

Mah, poskusi ti prepričat Joomla, da se obnaša po tvoje. Toliko ton nepotrebne kode, ki ti ne pomeni nič. Nevem, zakaj morajo vsak božji link v modulu s svojo kodo označit. Namesto, da bi v cssju lepo pisalo npr.:

sublink1 color: FFFFFF
sublink2 color: 000000

Pa piše:

hoover "#)$()/!)!=)"/!=")/!=")/==000000
")("$)("$&
hoover2 "#)($/#)$/"))"(%#()"&#FFFFFF

Sicer se zdaj to zmišljujem, pa vendar je zmešnjava v kodi Joomle ravno nekaj takšnega.

Pomojem je Wordpressova koda ena najlažjih za razumevanje in orientacijo...

d0rK ::

Ful hvala fantje za napotke. Zadnje tri dni si po vec ur na dan ogledujem razne lepe dizajne v upanju, da mi bo kaj padlo na misel. Nazalost je v meni zelo malo umetnika in je proces oblikovanja ideje dolgotrajen. Zarad solskih izpitov ze tako nimam prevec casa, sploh pa ne da bi lahko cel dan zapravil za iskanje idej. Kar se dizajna tice bom zaenkrat zaceu kar z ze narejenim templatom ki ga bom mogoce malo prilagodil v kolikor mi ne bo 100%vsec (takoj mi na pamet pade oblika naslovov postov in prikaz datuma postanja, etc) ter nato enkrat poleti poizkusil usvariti nekaj svojega.


Bom pa jz tole temo ponucal se v prihodnje, ko se mi bo kaj zataknilo pri spreminjanju kode. Kar se mi zagotovo bo.
Za slike v blogu imma namen integrirati Highslide, modul za loceno glaerijo pa se iscem. LightWindow ali minishowcase


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
277265025 (1334) Netrunner
»

Koliko bi stala taksna sletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
508885 (6177) TheBlueOne
»

Mnenje spletne strani : FreakDizajn.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
565340 (4018) Tydek
»

ocenite stran (ja spet:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9214383 (11346) Tody
»

WordPress kot spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
494339 (920) alessio2

Več podobnih tem