» »

Mnenje spletne strani : FreakDizajn.si

Mnenje spletne strani : FreakDizajn.si

«
1
2

Tydek ::

Naredil sem spletno stran z vodiči. Pa me zanima kako se vam zdi? Kaj bi po vašem mnenju vi spremenili, izboljšali ali dodali. Spletna stran : FreakDizajn.si

Vesel bom vseh pohval in kritik.

Lep pozdrav
  • spremenilo: Tydek ()

urosz ::

1.) fonti so katastrofa. vsi.
2.) zakaj toliko prostora med vsebino in footerjem?
4.) zakaj toliko prostora nad naslovom članka?
5.) slogan se mi sliši zelo smešno
6.) ta osrednji okvir je osenčen, desni pa ne. izpade ful čudno. desni okvir je v bistvu celi kar nekaj.
7.) koda ni valid.

veselo na delo ;)

zuz3k ::

design mi ni ušeč, izgleda kot ena oglaševalska stran, ki ima premalo vsebine

logo in slogan bi jaz dal levo, poravnal z menijem
Life is a psychological game.

HardFu ::

Glede na to, da govori o spletnem dizajnu je graficno tale stran precej boga.
http://codeable.io

alexa-lol ::

Stran bi šla nekako skozi ampak moraš popraviti razmerja... zgleduj se po twiterju ( https://twitter.com/BarackObama )

Tvoja stran zgleda podobno kot stran twiterja le da imaš povečavo na 125%.

Kar se tiče koncepta je stran uredu ampak slovenski trg je blazno majhen tako da bi bilo bolje če bi se osredotočil na mednarodni trg in članke v angleškem jeziku.

Vice ::

Zgleda, kot da bi uporabil neko blank temo za WP brez stila, samo da tega še nisi dojel. 8-O

nightrage ::

Zakaj ima spletna stran ime freakdesign, desing pa je katastrofa.

Tydek ::

Nekateri predlogi, mi res niso všeč. Brez potrebe sploh komentirate, če ne daste nasvetov, ali vsaj poveste kaj vas moti (samo kritizirate v tri ****). Tema oz. stran ni prekopirana in je narejena iz začetka. Tako, da prosim, brez nepotrebnih komentarjev.... Zakaj se le čudim, vedno ko dam, da nekdo oceni spletno stran, je v Sloveniji samo kritiziranje ali foušarija. Drugače ne freakdesign, ampak je freakdizajn... Ne napiše se desing, ampak design -> nazaj v OŠ! + to ni spletna stran , ampak je spletni blog (več si lahko prebereš -> http://www.mybloggertricks.com/2011/11/...

zuz3k je izjavil:

design mi ni ušeč, izgleda kot ena oglaševalska stran, ki ima premalo vsebine

logo in slogan bi jaz dal levo, poravnal z menijem


Vsebine trenutno še ni, ker se je v kratkem spletna stran odprla. Oglaševal na spletni strani ne bom - vsaj nimam takšnega namena ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

Tydek ::

HardFu je izjavil:

Glede na to, da govori o spletnem dizajnu je graficno tale stran precej boga.

Kaj te tako moti, če govori o grafičnem dizajnu, to pomeni, da bi mogla biti stran top ? Zakaj komentiraš, če ne daš nobenega nasveta. Naj bi bil to zate nasvet ? Lahko bi malo več povedal kaj te moti. Le tako se bom lahko izučil in videl napake.

urosz je izjavil:

1.) fonti so katastrofa. vsi.
2.) zakaj toliko prostora med vsebino in footerjem?
4.) zakaj toliko prostora nad naslovom članka?
5.) slogan se mi sliši zelo smešno
6.) ta osrednji okvir je osenčen, desni pa ne. izpade ful čudno. desni okvir je v bistvu celi kar nekaj.
7.) koda ni valid.

veselo na delo ;)

Hvala za odgovore. Tisto pod footerjem bom popravil, ker je resno prevelik. Hotel sem imeti pod fotterjem še spodaj povezave, a baje, da ni dobro zaradi SEO.
2. Bom zmanjšal, imaš prav ;)
3. Zakaj, kako bi pa ti dal, mogoče imaš kakšno idejo ? - Freakdizajn.si tam, kjer se vodiče dobi. To ti ni dobro?
4. Ok glede shadowa bom sprobal. Samo se mi zdi, da sem že sprobal lokalno, pa mi ni bilo všeč.
5. Bo treba popravit ;)

Hvala ti za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

Meizu ::

Odprl si temo z namenom, da dobiš mnenje, mnenje si dobil. Se tudi sam pridružujem generalnemu mnenju da je stran kar dokaj neposrečen izdelek.

Kaj manjka strani? Kaj če bi dejansko poskusil prebrat vodiče, ki jih limaš na svojo stran tudi sam? :)

P.S.:
Včasih G33K sedaj velik navdušenec izdelovanja spletnih strani, optimizacije in ponosen moderator na računalniških novicah.


Fino bi tudi bilo, da si pogledaš kaj beseda geek tudi pomeni, namreč tale sestavek zveni smešno in predvsem weird hkrati. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Tydek ::

Poglej nimam nič proti, če dajaš nasvete, a če napišeš da je spletna stran grda, kaj mi bo to pomagalo ? Probal jo bom popraviti z nasveti. Ne nisem dopolnil 18 let. Imam jih 16, če te že zanima. Bom popravil, hvala. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

svenica ::

1. Ne se kurit.
2. Naštudiraj tipografijo. Zakaj je nekaj fajn, drugo ne.
3. Naštudiraj teorijo barv. Zakaj je nekaj fajn, drugo ne.
4. Naštudiraj kompozicijo oz. grid.
5. Zamenjaj slogan, ta je v stilu rimanja onih pijanih maturantov pred leti oz. čemur jaz pravim retardirana stopica.
6. Ne obupaj, nadaljuj z izdelovanjem strani in izobraževanjem o estetiki in dizajnu, psihologiji človeka.
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Meizu ::

Ravno zaradi pričakovanega odziva s starostjo in za dobrobit pregledne teme, sem tisto zadevo umaknil.

Kakorkoli, stvar ki je meni IMO še najbolj moteča, je izbira fontov. Večina fontov, ki jih imaš na strani so bili v uporabi v zgodnjem prejšnjem desetletju. Danes imaš očem prijaznejše, zaobljene fonte, ki tudi boljše izgledajo pod efektom AA.

Če boš fonte popravil, boš napravil pol dela.

Tydek ::

Saj se ne kurim ;). Samo na živce mi gre, ko nekateri pišejo, resnično samo bedarije oz. mi ta bedarija niti v pomoč ni, da bi izboljšal spletno stran.

Meizu je izjavil:

Ravno zaradi pričakovanega odziva s starostjo in za dobrobit pregledne teme, sem tisto zadevo umaknil.

Kakorkoli, stvar ki je meni IMO še najbolj moteča, je izbira fontov. Večina fontov, ki jih imaš na strani so bili v uporabi v zgodnjem prejšnjem desetletju. Danes imaš očem prijaznejše, zaobljene fonte, ki tudi boljše izgledajo pod efektom AA.

Če boš fonte popravil, boš napravil pol dela.


Seveda, da bom ;) ... Mogoče kakšen predlog oz. kateri je tebi najbolj všeč ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

Meizu ::

Predlagam da preštudiraš poznane spletne strani ter ugotoviš kakšne pisave uporabljajo, oz. preglej kakšen tutorial, kako izbirati fonte glede na dizajn.

Tydek ::

Hvala. Pregledam sem nekaj strani. Pa mi je v oči padla ta Myriad Pro. Sem jo tudi sprobal, pa je resnično meni všečna. Kako se pa vam zdi ?

JayKay ::

overused and not free web. glede na tvoj budget poglej za google web fonts in adobe edge fonts servisi

Tydek ::

Aha hvala, bom. Kaj pa tale http://font.ubuntu.com/, da bi jo namestil preko CSS3 "fonts". Težko je to izbiranje fontov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

bluefish ::

Google Fonts je z vidika implementacije in podpore brskalnikov, vsaj po mojem mnenju, še najbolj simple.

Se pa pred izbiro fontov raje posveti sami obliki strani in seveda tudi vsebini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Tydek ::

Za zdaj sta mi dva fonta všeč. To sta ropa sans in rosario.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

JayKay ::

nobena nima sumnikov.sicer pa tudi slaba izbira

Tydek ::

Kako da ne, če sem sprobal...

JayKay ::

poglej character set pri vsaki

Tydek ::

Evo sedaj, se mi zdi pa res dober font. Poglej na spletno stran, pa povejte še vi mnenje. Font , Roboto Slab. Zamenjan je trenutno samo pri novicah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

JayKay ::

prevec bland. poglej si en dober font pairing: breee serif in open sans

http://igloo.si/klienti/bucksconcept/in...

Aston_11 ::

Prva stvar, ki sem jo opazil, je, da manjkajo tri vejice v edini povedi na spletni strani, poleg napačno postavljene edine vejice, ki je levostično ločilo. Vsebina pa tudi ni bogve kaj.
Najprej bi bilo to za porihtati.

Edit: opazil sem, da je povedi več in vse so polpismene. Z obliko se ne bi preveč obremenjeval, če se ne zrihta slovnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Tydek ::

Se opravičujem. Bom bolj previden, ko bom pisal.

galu ::

Kaj pa open sans (sans-serif)?

Sem jo uporabil na eni svoji prejšnji strani in se mi precej dopade (sicer precej popularna, ampak to ni slaba stvar).
Tako to gre.

svenica ::

Šumniki še vedno niso okej. Poglej pobliže. Kup slovničnih napak tudi.
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Tydek ::

Hvala bom, ko bom le imel čas. To bom pa jutri. Verjemi ni malo dela... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

JayKay ::

evo tok kot sem lahko na hitro v browserju nardil



brez menjave fontov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Tydek ::

Najlepša hvala. Bom probal tudi sam spremeniti ;).

HardFu ::

Tydek je izjavil:

HardFu je izjavil:

Glede na to, da govori o spletnem dizajnu je graficno tale stran precej boga.

Kaj te tako moti, če govori o grafičnem dizajnu, to pomeni, da bi mogla biti stran top ? Zakaj komentiraš, če ne daš nobenega nasveta. Naj bi bil to zate nasvet ? Lahko bi malo več povedal kaj te moti. Le tako se bom lahko izučil in videl napake.


Prosil si za mnenje in sem ga dal, in da, ce stran govori o spletnem dizajnu mora biti top, ker je le in samo tako kredibilna. Nasvetov pa mas v obliki teorije na spletu ogromno, kar ti zelis je to, da te vodimo lepo za rokico korak za korakom, ti pa bos sproti popravljal. Kar bo nastalo je potem design by comitee, ki bo sicer boljse, kar imas sedaj, se vedno pa bo manjkal tvoj osebni stil/touch in stran bo tako brezosebna.

Tko da stop whining, start doing.
http://codeable.io

Tydek ::

Ok, sprejmem tvoj "nasvet"...

Vzdevek ::

Sem preletel tvojo spletno stran. Ironično se mi zdi, da si na forumu nekomu napisal naj gre nazaj v OŠ zaradi besede dizajn.
Na strani v člankih pa imaš zapisanih toliko bedarij in neumnosti, da je vse skupaj kar malo smešno.
Ponavadi zato uporabljamo Notepad++, PsPad, Sublime Text in druge, ki so bolj napredni za spletno kodiranje, saj ti bolj grafično prikažejo. Najbolje je, da si pogledamo malo kode, kako naj bi to sploh izgledalo.

Dalje pa slika brez nadaljevanje, da o smislu besedila sploh ne govorim.

Ni mi jasno zakaj misliš, da smo ti fauš in pljuvamo po tvojem izdelku? Konec koncev si ti prosil za mnenje na forumu. V nobenem primeru pa se ne moreš zgražati nad oceno, ki ti jo podamo saj je sorazmerno realna in le tako boš dobil realno predstavo o tvoji spletni strani.
Premisli tudi o slikaj pri objavljenih člankih in ne poberi vsega iz drugih spletnih strani. Smešno je videt članek v slo potem pa zraven angleška slika ali video. No way...

Pa še to kakšen je namen tvojih vodičev? Zanima me če mi znaš razložit pomen besede VODIČ? Kje so vodiči?

Da o člankih ne govorim, rahle bedarije si pisal pri optimizaciji in pri izdelavi spletnih strani. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vzdevek ()

nightrage ::

Sorry. Ampak takšne spletne strani so delali pred letom 2000. Mal javascripta za kakšen dinamičen meni ti ne bi škodilo.
Glede na to, da si rekel, da samo pljuvamo, ja piz.., če je pa stran polom(od fontov, glave, do valov v repu).
Glede na to, da ti mene pošiljaš v OŠ, te jaz pošiljam v šolo "dizajna". Pa še nekaj. In kaj zna en, ki še strani ne zna narediti, optimizirati. :)

blackbfm ::

grda grafika, slaba izbira barv, čudna postavitev v desnem delu je precej praznine..v bistvu je stran res katastrofa:)

Unknown_001 ::

Jst bi svetoval, da to mal poenostaviš use skp. Včasih je manj več.

Tisti valovi na dnu...

Mal barve popravi, pa daj največ 3, od teh treh najbolj, da samo ena izstopa, pa še ta mora nekak pasat zraven.

Prilagajanje povečavi bi bilo zaželjeno.

Pa še kj bom probu najdt.
Ne vzet to osebno ampak kritiziram, da boš dubu nek občutek kako pa kaj to pri drugih deluje.

nightrage je izjavil:

Sorry. Ampak takšne spletne strani so delali pred letom 2000. Mal javascripta za kakšen dinamičen meni ti ne bi škodilo.
Glede na to, da si rekel, da samo pljuvamo, ja piz.., če je pa stran polom(od fontov, glave, do valov v repu).
Glede na to, da ti mene pošiljaš v OŠ, te jaz pošiljam v šolo "dizajna". Pa še nekaj. In kaj zna en, ki še strani ne zna narediti, optimizirati. :)


Javascript, NE!

Marskdo se tega izogiba ko hudič križa, pa še stran se počasneje naloži.

Naredi vse skup tako, da se bo stran hitro nalagala in bo s tem odzivna. Ne boš verjel, koliko to pripomore k ratingu za samo stran.

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Zdravo!

Men je sam to problem, ker se sam ukvarjam z grafiko, pa mi je ta stran tako dolgočasna.. Nima nobenga dizajna. To je zame stran za enga, ki daje nasvete kako spečeš pleskavice..

Sploh pa to, ker imaš naslov spletne strani Freak Dizajn, ki bi moralo pomeniti nekaj odštekanega.. Stran pa totalno pusta.. Tako pač ne gre!

Barve so zelo monotone, tiste sivine pri strani je več kot celotne vsebine spletne strani..

Tole je link do spletne strani, ki ti bo pomagala pri kombinaciji barv..Katere gredo skupej in katere ne.
http://www.colorcombos.com/


Stavki:
bolj novo stvar v Sloveniji --> Novejšo ali pa čisto novo ali pa najnovejšo..


@Raptor

Imaš prav.. Če je stran polna Jave in se nalaga vse skupaj po 20s pri optični povezavi je katastrofa..
Jaz skenslam tako stran v roku parih sekund in se nikol več ne vrnem..

Pasica na kateri se nahaja glavni meni bi lahko bila bolj dodelana.. Samo ena barva je nekoliko pusta.. Dodaj vsaj gradient, da dobiš malo 3D efekta.. Pa še to je premalo.. Jaz bi pasici dodal kakšne lepe teksure in teksturam spustil opacity na pribl. 40%, tako da bi dobil malo bolj razgibano pasico.

Za moje pojme je preveč kvadratov. Kvadrat na kvadrat na kvadrat pa zadej pravokotnik ni lih nek dizajnerski presežek. Ne zgleduj se po drugih spletnih straneh ampak pokaži, da imaš smisel za dizajn in pokaži, da znaš biti kreativen in unikaten!

Nekateri se zadovoljite z povprečno narejeno stvarjo. Jaz sem tako pikolovski, da tudi ko je po mnenju ostalih narejena stvar v nulo še vedno najdem kakšne popravke...

1. PRAVILO V DIZAJNU JE: BODI SAMOKRITIČEN!! Drugače pač ne boš nikoli dober!
2. BODI NATANČEN: Ne naredi stvari polovično. Vsakemu detajlu se v nulo posveti. Pa čeprav je to pasica, ji ponudi več časa, kot si ji zdaj (približno 20 s).


Če že moraš imeti ta slogan ga vsaj obrni: Freak Dizajn.si --> tam kjer vodiče se dobi.

Mene moti še vedno font..

Potem pa noga in glava sta totalno dva različna dizajna.
V nogi neki valovi, v glavi pa neka pusta pasica..

Skratka potrudi se, ker tej strani še marsikaj manjka, da bo dodelana in še enkrat, pa čeprav so ti drugi že povedali:

Sprejmi kritiko, ker navsezadnje smo mi tisti, ki bomo oz. ne bomo prišli na tvojo spletno stran.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

priporočam da si raje nabavi temo na themeforest, ali pa vsaj pogleda kako se dela za zgled

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Unknown_001 ::

+to

Tisti slogan raje spremente v tega, ki je objavlen v tem oddelku http://freakdizajn.si/kaj-je-graficni-d...

Če češ se ti jst lahk enga spomnem, sam ka sem mal podjetne pameti... amm 5eurov.>:D:D

petzup ::

No ja zanimivo da si se lotil takšnega bloga, veliko sreče..
Popravit bo pa res treba dizajn ker je res title neki ful hud in posledično misliš waa to bo topšit roba v resnici pa naredi vseskupaj zdolgočaseno. Fonti so meni kul, tu vsaj sam ne vidim težave, je pa tud monoton ta div sidebar kjer se vpišeš v novice, daj ga malo dofilaj pa kakšno drugo barvo izberi, al pa mogoče malo zaobli robove, to dosti polepša izgled..

Unknown_001 ::

Aja, pa za koji kur** je treba kle kliknit beri naprej, ko si že v oddelku samem in ni drugih prispevkov not?
http://freakdizajn.si/optimizacija/

Zgodovina sprememb…

Tydek ::

Unknown_001 je izjavil:

Aja, pa za koji kur** je treba kle kliknit beri naprej, ko si že v oddelku samem in ni drugih prispevkov not?
http://freakdizajn.si/optimizacija/


Počakaj, da še kakšen vodič pride. Ne bo samo eden. Je po kategorizirano, da se lažje znajdeš.

neoserv ::

@blackbfm: Meni je pa ravno to všeč, da ni avtor downloadal ene teme iz TF in jo prodajal kot svojo.
Dandanes je tega res 3much.

V startu bi sicer res izgledalo mnogo bolj profesionalno (izučenim očesom bi sicer takoj bilo jasno, da je to template).
Ampak avtor se iz tega ne bi ničesar naučil.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

eric_cartman ::

Sej je pravilno to, da se sam trudi in dela spletne strani.. Samo kšna knjiga ali dve o likovni kompoziciji, ter kšna knjiga o spletnem dizajnu in dobre ideje za spletno stran pa OP-ju tudi nebi smele biti odveč.

Ni težko bit grafični oblikovalc in narest par kvadratkov pa napise gor. Samo s tem bo zadovoljil le najmanj zahtevne uporabnike.

Bistvo vsega je to, da se tudi v prihodnosti nič ne bo naučil, če si ne bo česa prebral in če ne bo sam sebi rekel, tole pa moram izboljšati, ker je grdo.

Tydek ::

Evo sem se odločil, da naredim novo stran, ko bo narejena vas obvestim, za zdaj pa bo ostala takšna kot je. Hvala vsem za komentarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

Unknown_001 ::

Ti sam poskrb, da boš link od nove strani priložu sm gor, da bomo vidl, ka si uštimu.

Iz napak se učimo, kar pa zagotovo veš, glede na to, da si komentarje ki so ti zdesetkali stran na koncu sprejel za dobro.

Tydek ::

Čeprav sem jaz še vedno zadovoljen, ker sem prvič kodiral z wordpressom. To mi največ pomeni ;) ... Seveda, da bom poslal.

bluefish ::

Jasno, s tem ni nič narobe, vendar pred javno objavo nekaj samokritike ne škodi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko bi stala taksna sletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
508627 (5919) TheBlueOne
»

Firefox Lightbeam (+ uBlock Origin) - sledenje (+ blokada) trackerjev

Oddelek: Omrežja in internet
132101 (1669) Ales
»

Ocena Moje Spletne Strani www.lap-stand.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9014921 (8896) ...:TOMI:...
»

ocenite stran (ja spet:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9214256 (11219) Tody

Več podobnih tem