» »

PS3 + Tversity = XVID preko mreže

PS3 + Tversity = XVID preko mreže

TheHijacker ::

Brata je nekaj zadelo v glavo in je šel ter kupil PS3 brez da bi se prej pozanimal kaj to sploh je in kaj z njim počet. Prej sem mu zrihtal XBOX1 ter XBOX Media Player s katerim je iz mojega serverja streamal filme. Tu na PS3 pa je tole malce večji problem.

Kot sem videl zna PS3 predvajati file preko t.i. Media Centra, ki je lahko WMP11 ali nek nerotov produkt. Problem je v tem, da preko vseh teh se ne da predvajati XVID filmov.

Obstaja pa program Tversity, ki zna onthefly prekodirati XVID in ga kot MPEG poslati na PS3. Zadevo sem stestiral in deluje čudovito na njegovem majmunskem Sony LCDju preko HDMI kabla. Edini problem ima s podnapisi. Nikakor mi ne uspe, da bi zadeva prikazovala SRT podnapise, skupaj s filmom. Na netu sem našel navodila, kjer piše da moraš vklopit prikazovanje podnapisov v FFDShow kodeku. To sem naredil in na serverju mi brez problema kaže. Na PS3 pa ne.

Torej. Ima kdo izkušnje s predvanajem filmov preko mreže s tem programom? Kakšen drugačen nasvet kako naj to zrihtam?
http://www.google.si

OldSkul ::

directvobsub programček rabiš. Ta ti potem prikazuje podnapise (ime podnapisa mora biti enako filmu)- Testirano zadeva deluje odlično, tudi šumniki.

lp

TheHijacker ::

Torej poleg FFDShow kodeka še DirectVobSub? Bom poskusil.
http://www.google.si

roli ::

Zanimivo - od kje meni potem ideja, da PS3 predvaja tudi podnapise in xvid filme. Res je, da se poizkusil že pred časom samo med nadgradnjo firmwarea sem nekje opazil added subtitles support...
http://www.r00li.com

BigFoot ::

Samo tako, PS3 že približno pol leta brez problema predvaja DivX in XviD datoteke (za podnapise ne vem) brez da bi bilo potrebno kaj on-the-fly prekodirate. Govorim iz izkušenj ker zadevo uporabljam sam, skupaj s TVersity-jem.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Mavrik ::

PS3 ma malo čudno implementacijo MPEG4 podpore, zato recimo delajo vsi DivX filmi, z določenimi Xvid formati pa zna biti problem.
The truth is rarely pure and never simple.

BigFoot ::

^ Ja tako je, na svojem PS3 starejših DivX/XviD datotek nisem prav velik probaval. Kar sem pa novih stvari potegnil z neta (filmi in TV serije) mi pa dela čisto vse.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21159081 (14229) BaRtMaN
»

DivX na konzolah?

Oddelek: Novice / Konzole
93034 (3034) kixs
»

XBOX VS. PS2

Oddelek: Kaj kupiti
141873 (1525) BigWhale
»

BSplayer - slika zelene črte, Media Player - slika v redu, kaj nimam nastavljeno ?

Oddelek: Zvok in slika
112529 (2374) msmiha
»

Filmi ne delajo in ne delajo...grhhhh....!!!!

Oddelek: Zvok in slika
132325 (1891) Damjan Jagar

Več podobnih tem