» »

XBOX VS. PS2

XBOX VS. PS2

Reddmen ::

Zadne čase razmišlam o nakupu ene konzolce. Zanima me predvsem kera stvar je bolša xbox al ps2. Kokr vem Xbox 2 prhaja šele v letu 2006 za ps3 pa nj bi pršu letos.

Poleg grafike izbere špilov me zanima še prednosti kr se tiče predvajanja raznih filmov divx,xvid...

Good Guy ::

vzem ps
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BigFoot ::

Osebno bi vzel X-Box, se da super predelat v ultimativni DVD/DivX/XviD/mp3... player.

Reddmen ::

Lih to me zanima predvajanje filmov z podnapisi na keri od teh dveh konzolah bi blo bolj kvalitetno...

Kr se pa špilov tiče pa bi konzolo uporablu predvsem za kšne dirkačine (ala Grand turismo, Colin rally...) in športne kot so NBA,NHL,FIFA... Medtem k mam za strelačine PC
Drgač pa hvala za nasvete

mtosev ::

X-BOX je za DVD/DivXse prava stvar. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Reddmen ::

Ja sm najdu tuki na forumih eno zlo dobro temo glede Xbox in njegove uporabe kot divx/xvid player

Kako se pa PS2 obnese kot miltimedia player a je sploh možnost pr PS2 da predvajaš Divx in ostale formate....

.:n3j0:. ::

Kokr vem Xbox 2 prhaja šele v letu 2006 za ps3 pa nj bi pršu letos.

Kokr pa jst vem je pa glih obratno. Xbox 2 pride konec tega leta, PS3 pa sele drugo leto (ce pride).

boštjan ::

Reddmen, klik
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mirkuma ::

Odvisno je kaksne igre so ti vsec, saj ima PS2 vec ekskluziv. PS2 ima vec pretepacin in FRPjk, ter cudovite simulacije GranTurismo 1-4.
X-BOX veliko spilov ki so tudi ze PC in nekaj manj ekskluziv, tiste ki so pa sekajo (NinjaGaiden), ima tudi malo bolj čisto in lepšo grafiko kot PS2, vendar naj ti to ne bo najvaznejse merilo, saj tudi iz PS2 se vedno iztisnejo boga in pol...bolj je vazno katere spile bi rad igral....

Glede Xvid/DivX
Na XBOXU deluje vse kot verjetno ze ves...na Slo-Techu je odprta tema X-BOX kot DivX predvajalnik, je pa potrebni imeti mod chip da stvar deluje. PS2 tudi delno podpira DivX/Xvid (prav tako z mod chipom), vendar so tezave pri filmih z visokim bitrateom, saj je razvoj predvajalnika PS2MediaPLayer ustavljen. Obe konzoli predvajata DVD brez tezav, ce se ne motim XBOX sele po nakupu dalinskega upravljalnika ce nima vgrajenega mod chipa.


Torej ceprav imam sam PS2 (predvsem zaradi pretepacin in ostalih dalnjevzhodnih naslovov) ti priporocam XBOX v kolikor bos bulil tudi DivXe....ce temu ni tako, pa naj pri odlocitvi pomaga dejstvo katere igre bi raje igral, za vsako konzolo je nekaj odlicnih, ki so narejene samo za to konzolo.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Reddmen ::

Ja sej edina stvar k me nazaj drži da grem direkt v trgovino po xbox je Gran turismo, a ma Xbox kšn primerljiv špil (dirkaški)

jamiroq ::

xbox ma Project Gotham Racing 2 (in 1 :P) ter prihajajoči Forza Motorsport (in verjetno še kaj ;)). Ne vem pa kakšne so v primerjavi z GTjem, ker GTja nisem igral...

ganzi ::

GT4 nima primerjave.
Ker je pa cenejši ps2 al xbox?

Lej v ps2 se vgradi disk, nanj naložiš špile, če maš čip bere tut divx, xvid čeprov je na tem povdročju boljši xbox, ki ma tut malenostno slabšo sliko pri igrah ampak res malenkostno.
Za ps2 je ful večja pobudba iger vsj pri nas pa tut cenejše so razne platinum pa vedno se najde kaj v akciji.

Za 10 jurjev dobiš za ps2 komplet v katerem je memory card 8MB potem dvd remote pa še en dodatni joypad. Za 7 jurjev dobiš eye toy igro s priloženo kamerco, ki jo lahko uporabiš tudi kot veb kmero, skratka ful ful dodatkov maš za ta ps2.

Pa seveda GT4, Tekken 5....

BigWhale ::

Ce gres v avstrijo, pa dobis za 30EUR dva kontrolerja za PS2 + wireless adapter za kontrolerje... Men je fino, ker mi Jakob zdaj namesto za kabel vlece za anteno... ;)

ganzi ::

BigWhale kako pa to zgleda kak link plis, al pa sam točno ime izdelka da zgoglam.

Ojoj pa gor sm naredu napako.. xbox ma malo boljšo grafiko kot ps2 se opravičujem sem se zatipkal..

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

BigWhale ::

Umm... wireless adapter je od Saiteka, kontrolerja sta pa bila kaj vem od koga, nek prilicno dober no-name, ki mi lepo lezi v roki.

Drugace je pa wireless fina zadeva, ker ga vklopis v oba game controller porta. Zraven dobis en paket akumulatorjev (4kom) in dve taki skatlici v ktero gredo akumulatroji not. Z dvema paroma akumulatorjev imas en par priklopljen v wireless receiver, ki ti napaja kontrolerja. Drug komplet akumulatorjev, pa vkljucis kar v drugi konec adapterja in se polni medtem ko igras.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Playstationa 2

Oddelek: Konzole
72721 (2468) Mavrik

Nakup Playstationa

Oddelek: Kaj kupiti
121532 (1247) Zheegec
»

Ali se PS2 še splača nabavit?

Oddelek: Konzole
372829 (1848) Gr0unD Zer0
»

Xbox ali Ps2

Oddelek: Igre
242007 (1642) propeler
»

X-Box ali Playstation 2

Oddelek: Kaj kupiti
433095 (1828) liverpool

Več podobnih tem