» »

Vista in repair funkcija??

Vista in repair funkcija??

aiko ::

Imama Visto ultimate 32 bit, na kateri sem probal en patch, kateri naj bi odprl več "half open" povezav, ker mi je delal net med sharanjem (in sharanje samo) bistveno počasneje kot na XP-jih. Problem je v tem, da po rebootu mašine se Vista več ne naloži. Probal sem vse opcije pod F8 tipko, pa nič.

Tu pa sem prišel do problema. Ko vstavim DVD vidim, da ni "repair" funkcije.
A je to normalno. Kaj lahko naredim, da jo oživim (visto)? problem je, da imam pod "program files" neko zadevo, ki je nebi rad izgubil. Linux live cd pa mi ni mogel mountat particije.

Any idea?

pecavar34 ::

Oj men se je pa zgodl da sm meu čist črn ekran ko sm se logeru v winse (vista ultimate), pol sm šu pa v bios first boot from cd in dau tm repair pa nism nč zgubu. usaj zaenkrt mi nč ne manka pa še bol mi dela k pa prej!

Tko da pomoje lahka kamot to nardiš pa nou nč narobe!

lp
Asus ROG G751JY

aiko ::

Problem je samo v tem, da nikjer ne vidim "repair" opcije, če bootam z cd-ja. Kje sploh je (če je)?

aiko ::

anyone?

Jst ::

Kaj pa, če bi dal disk v zunanje ohišje, ter z drugega računalnika prekopiral potrebne stvari?


--

Ubuntu 8.04 ti ne mounta diska avtomatsko? Meni, ki imam sicer XPje, mi ubuntu sam na namizje ponudi link do diska in lahko brskam po njem. Kaj pa, če probaš ročno mountat?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pecavar34 ::

ma je nekje na voljo mal poglej, jest sm to delu ta tedn in vem da je not! tm k zberaš da jo namestiš maš spodaj tudi opcijo repair! je malo poglej!
Asus ROG G751JY

SkIDiver ::

Daš notri CD in ko prideš do zaslona kjer maš na izbiro "Namesti zdaj" oz "Install now" izberi opcijo "Popravi računalnik" oz "Repair my computer" kjer nato izbereš System Restore.

Če pa ne pa lahko preprosto ponovno namestiš še 1x gor Visto. Vse kar je ne smeš formatirat diska. Namestitveni program ti bo naredil mapo Windows.old kjer imaš staro verzijo operacijskega sistema. Kasneje lahko iz tam pobereš podatke. Programov pa ne bo več mogoče dobit nazaj.

Repair oz upgrade pa se lahko dela v primeru Viste samo iz zagnanega OS-a. Torej iz boot-a ni mogoč repair kot je bil v Windows XP.

Next time naredi restore point oz obnovitveno točko preden se spraviš kaj počet ali pa si naredi virtualno mašino pa tam probavaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 namestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
132063 (1559) Miha 333
»

Kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
254118 (3272) Duhec
»

Računalnik se ne vžge xD

Oddelek: Pomoč in nasveti
192063 (1836) gr33k3_
»

Windows Vista zmrzne ob zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
151224 (1064) Duhec
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264458 (64050) Seljak

Več podobnih tem