» »

Problem z Graficno Kartico

Problem z Graficno Kartico

Ales47 ::

Od vceraj imam problem z mojo graficno kartico ( Ati Radeon Sapphire HD 2600XT AGP 256 MB GDDR3).Ko grem v kakrso koli igro(tudi v windowsu, tam pa se ne ustavi takoj) se ustavi pc in zmrzne tako da morem resetirat znova PC, npr. WoW ko pridem v svet z characterjem in igram 2-3 min se ustavi vse. Graficno sem dobil pred 3 meseci(ni sem ziher;D). Enkrat se mi pa pokazala napaka z VPu Recover nekaj taksega. Z staro graficno sem imel isto tezavo ampak sem jo znal resit (zdaj pa nvm;().

Upam da znate resiti tezavo :)

Hvala (ce kakrsi koli driverje moram instalirat , link itd nebi skodil ;)
  • spremenil: Ales47 ()

bluefish ::

najprej odstrani sedanje gonilnike (nato resetiraj računalnik) in na ATI-jevi strani poišči najnovejše.
Prav tako odpri stranico računalnika in po možnosti proti grafilni usmeri dodaten ventilator. Če problem izgine je krivo slabo hlajenje in boš morda moral očistiti hladilnik na grafični.

Ales47 ::

bom poskusil, ampak ´naj zbrisem tudi catolyst center itd?

bluefish ::

vse.

Ales47 ::

ok, ampak koliko sem jaz gledal na atijevi strani ni taksih driverjov , no so ampak ne za AGP temvec za Pcle .... pls link nebi skodil;P

hvala

Ales47 ::

tezava se zmeraj ni resena....

Meizu ::

Uglavnem 100% imaš probleme z šoferji. Če se ti konstantno vsakič igra ustavi po 3 minutah recimo, je problem z šoferji. Al pa če imaš piratske verzije iger (!?). Drugače bi lahko problemi bil tudi pregrevanje. No, kot je rekel BlueFish, vse odstrani in znova namesti. No, mogoče bo zadeva delovala tudi če še enkrat namestiš stare gonilnike.

Aja pa še nekaj - Ali mogoče uporabljaš NOD32? Ker ATIjev Catalyst imam malce probleme s tem antivirusom in ga noče zagnati, mogoče je potem ravno catalyst vzrok za takšne težave.

Ales47 ::

Torej Meizu,
Piratske verzije igard imam ja , ampak igram samo WoW ki je originalna igra...PC se mi ustavi v igrah ja, tudi v windowsu mi zablokira ampak ne takoj, Ati gonilnike sem vse izbrisal (nato resetiral pc) , nalozil nove, isto.... skratka te novi gonilniki mi ne delajo pravilno ker ko hocem instalirat se mi pojavi da nimam taksega hardwara za ta gonilnik.poskusil sem pa se omega drivers , tam pa slo vse instalirat , ampak mi ne zazna graficne kartice ker v levem kotu poleg ure se vedno pise da je pc zaznal nov hardwar. pri omega driver skratka vse gre, tudi na namizju -- >lastnosti-->monitor-> pise potem sapphire hd 2600 XT (omega driver blabla)... ampak kot sem ze rekel ne zazna graficne....
@bluefish, zbrisal sem stare driverje , nalozil nove , se graficno sem pocistil (malce prahu pa ze bilo :P ) in nic novega..zdaj nvm no...

Ali se imate kakse ideje? ce kakse driverje potem ce veste tudi link do tega driverja (link bi bil n1;D)

Torej PC:
Windows XP in SP2 ( Anti Vir Guard je antivirus)
Intel 3.0GhZ
1,512 MB Ram
Ati Sapphire HD 2600 XT 256 MB GDDR3 , AGP vodilo

Torej, link nebi skodil kje bi nasel pravilen driver !:P

TNX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

Meizu ::

Nevem, pri moji 8600GT v Visti moram zmeraj inštalirat najprej driverje, potem pa po restartu še z Vistinim Hardware installerjem inštalirat posebej. Šele nato mi vse skupaj zazna in dela normalno. Mogoče bi bil problem podoben tudi pri tebi? Poskusi pa poročaj.

Edit: Tiskovne napake (hudiča in moji primitivni tipkovnici...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Ales47 ::

no zdaj sem instaliral omega drivers pa se mi ustavil pc in sem ga moral restartati...zdaj pa vec ne gre v windows :/// mislim da ga bom formatiral, kaj ti pravis nato?

Meizu ::

Ja, če ti res ne bo šlo več v Winse pol ti ne ostane drugega kot format, vseeno pa lahko prej probaš it noter v safe modu, al pa v last good known konfiguration ;) Če ti uspe prit noter, sam pobriši te omega gonilnike in bi moglo furat dalje.

Ales47 ::

ce bi vedel prit not v safe modu-....:(...razlaga pls ;D;D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

Ales47 ::

se ena boljsa novica ....moj XP cd je prevec poskodovan in ne zazna mi ga vec...ojoj..zaj se samo z safe modem...

tommy boy ::

Če ne veš kako priti v safe mode, resetiraj računalnik potem pa nekaj časa tolči po F8 (to delaš takoj po restaru kompa, tako kot da bi hotel iti v bios), tam imaš potem opcijo tudi last known good configuration in safe mode ter še nekaj ostalih stvari.;)

Zgodovina sprememb…

Ales47 ::

poskusil sem z F8 ampak mi gre v normal v windows...ta mi pa ne gre...

bluefish ::

če ti gre v SafeMode normalno v Win, potem tam odstrani driverje.

Ales47 ::

ce pa nevem prit v safe mode.... zdaj sem nekam prisel tam pisalo safe mode ampak nisem mogel z tipkovnico izbrat safe mode...avtomatski bilo izbrano start windows normal

bluefish ::

imaš USB tipkovnico?

Ales47 ::

ja imam USB tipkovnico, zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

bluefish ::

potem morda zaradi tega ne moreš izbrati možnosti v F8 meniju. Je pa v BIOS-u možnost, da to podporo vklopiš. Boš pa moral poiskati sam, ker se ne spomnim več točno, kje je (morda pod Advanced Settings z imenom USB native keyboard support oz. nekaj sličnega). Če pa imaš kakšno staro PS/2 tipkovnico, pa jo le uporabi.

Ales47 ::

ah zdaj pa gre z drugo tipkovnico,

hvala...me zanima ce bom zdaj kaj lahko naredil da bo deloval pc kot treba :S

bluefish ::

upajmo :).

Ales47 ::

zdaj se rabim samo najnovejse driverje za mojo graficno ....ce pa ne najdem nobenega ki bi deloval...

Ales47 ::

torej, rezultati...graficno mi zdaj zazna tudi z omega driverjem AMPAK v igrah mi se itak ustavi vse .... maljce se je poboljsalo stanje ;) ...ne razumem zakaj mi zdaj v igrah ustavi PC

EDIT: Torej , PC se mi ustavi v igrah...nevem pa zakaj...zazna pa zdaj graficno ampak kaj mi to pomaga ce pa v igrah se uvse ustavi :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

bluefish ::

še najbolje bi bilo, če bi se v temi oglasil kdo, ki ima tudi to grafično na AGP vodilu in bi povedal, katere driverje je uporabil.

Ales47 ::

vse mi zazna zdaj ampak v igrah se ustavi vse.... je mogoce moznost, da ni graficna kriva?

bluefish ::

morda za gonilnike vprašaj tukaj.

Jst ::

Prej si rekel, da ti zmrzne računalnik v igrah po nekaj minutah. Kaj pa v Winsih? Tam lahko gledaš namizje dlje časa, pa ti ne zašteka?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Meizu ::

Glej, zdej pa naredi en preizkus - poskusi igrat igro. Meri si cajt, po katerem ti bo vse skupaj zmrznilo. In ta postopek ponovi večkrat. Vsakič zapiši rezultate meritev. Če bodo odstopanja velika, gre za pregrevanje grafične. Če ne bodo, potem imaš pa seveda problem z gonilniki.

Ales47 ::

@JST: ja, v igrah se mi ustavi, tudi v windowsu se mi je ampak ne takoj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

Meizu ::

No, poskusi nardit, kar sm ti jaz napisal zgoraj. Tako bomo vsaj ugotovili, če je napaka v softwareu al v hardwareu.

Ales47 ::

ok bom naredil in potem sporocal...moram prit v windows ker mi nekaj steka...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eVGA GeForce 8800gts

Oddelek: Pomoč in nasveti
211277 (993) akasa
»

Nujno!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101300 (917) gwertix
»

Power saving mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
173175 (2824) amigo_no1
»

Windows XP: Problem pri zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
302210 (1860) armyman
»

a bo treba grafo zamenat?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191302 (889) Scorpia

Več podobnih tem