» »

Predvajanje videa + kodeki in player

Predvajanje videa + kodeki in player

Revenant ::

OKej, spravu sem se formatirat vse skup, zdej mam XP SP2 čist sveže nameščen, gor sem vrgu tud WMP 10 in AC3Filter, ker je dosedaj glede zvoka predvajal vse. Jasno, manjka mi še kupček kodekov za sliko, nimam pa pojma kaj bi namestil. Preklikal sem pol slotecha in takšne zmešnajve že dolgo ne. Pliz naj en pove k ma pojma kaj je najbojše, se pravi da bo vse predvajalo, od tistega rusko zvenečega formata nevemkajježe do najnovejšega h.264. A se da to z enim paketom al morš met več stvari? Je WMP 10 kot predvajalnik okej? Za DVDje mam pa nvidiin pureveideo in je kul. Za filme pa sem že nameščal divxov 6.8 codec, pa ni predvajal vsega, pol sem probal z ffdshow, pa je bil zvok koncertov čist drugačen, bolj "plitek", slišal sem tudi za k-lite paket. Pliz dejte svetovat.

mam pa athlona 64 3500+ in 7900gt, če ma kaj veze.:)
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.
  • spremenilo: Revenant ()

grex ::

SM player.

Vse ostalo kar imaš in diši po kodekih in playerjih pa zbriši.

Druga varjanta je še VLC (meni sicer slabša, ampak stvar okusa).

Tretja (najslabša po moje, to tudi ravnokar počneš in imaš zmedo) varjanta je, da si greš ples z vsemi možnimi codec packi (Od CCCP pa FFDshowa dalje pa nekih spliterjev in podobno) in kakim windows media classic ali bog ne daj BS player.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

gruntfürmich ::

player sploh ni pomemben ktirga maš, jst mam bs, kodeke pa iz k-lite-mega kodek pack. vse dela, in ni problemov. lahko pa seveda samo ffd showe namestiš, al pa samo vlc. odločitev je tvoja. najenostavneje pa bo klitekoek pack
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Celeborn ::

Ali pa GOM Player.
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

racunalnicar ::

tut za gom player rabš kodeke, čeprav je res dober

neres ::

SM player.

Vse ostalo kar imaš in diši po kodekih in playerjih pa zbriši.

Druga varjanta je še VLC (meni sicer slabša, ampak stvar okusa).

Zakaj naj bi bil SMP boljši?
Pravkar sem poizkusil predvajati dve DVD mapi (VIDEO_TS) in pri nobeni ni delalo kot je treba. Z VLCjem pa dela.

jan01 ::

Odinstaliraj vse kodeke(razen nvidiin pure video,), ker imaš kar podvajano! Glej, da imaš res vse odinstalirano.
Instaliraj le:
-haali media splitter
-dobra verzija ffdshowa, ne enih zastarelih- med instalacijo oDkljukaj h264 oz kasneje v video nastavitvah, pri audio ne pozabi prav nastavit kakor imaš stereo, 5.1,...
- coreavc
Predvajaš s naj playerjem media player classic-najnovejša verzija-pri output na wmr9 oz wmr7 renderless, vse internal codece odkljukaj

Aja pa še to: posnemi si SP3!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117005 (9890) GrimReaper
»

Tezave z VLC Meda Player

Oddelek: Zvok in slika
62151 (1970) jan01
»

Filmi z x.264 se mi zatikajo

Oddelek: Zvok in slika
5883 (883) PaX_MaN
»

Grafa s poporo za HD video in poceni (ne tako nov) računalnik

Oddelek: Strojna oprema
111554 (1554) boris22
»

Invalid floating point operation

Oddelek: Programska oprema
81414 (1414) opeter

Več podobnih tem