» »

Kako hladiti radeona

Kako hladiti radeona

Stayerc ::

Imam Herculesovega radeona FDX 8500 z 64 ramom. Zdaj sem menjal bios od original 8500. Malo sem še navil grafo in zdaj moram izboljšat še hlajenje. Kaj mi priporočate za hladit to grafiko? Ali je boljše, da to grafiko prodam in dam zraven kakšnik 10k ali naj 10k vložim v to grafiko in iz nje iztisnem kar se da? Najraje bi kupil nov ventilator in pa hladilnika za rame. Katere naj kupim?

Lp

P.S.
Zdaj grafika dela b.p. na 301/283.

DJ-DUST ::

Imam enakega radeona, s tem da je moj Hercules 3DProphet 8500LE [250/250] z 128MB rama in sem ga spravu na ATi Radeon 9100, z menjanjem biosov in zdej ima pravtako [250\250]. Kartica ima samo vent na GPU-ju, rami pa niso dodatno hlajeni, vse mam se original. S
Pravkar danes grem pa oc-jat graficno, ker sem tud proc, se neki stimal tko da ti povem rezultate :)

Stayerc ::

Ok poročaj. Jaz sem moral dat na 275/275, ker mi je v igrah zmrznila slika... Rami se mi full grejejo in mislim, da je tukaj problem. Zdaj pa ne vem kateri ventilator za GPU in katere hladilnike za rame naj kupim, da bom lahko bolj navijal... Aja Rami na grafični so od Hyniks a so to dobri rami?

Lp

DJ-DUST ::

Hyniks ramov zal nepoznam.
Takole je uspel sem do 300/280, ampak po nekajkratnih testih v 3DMarku, so se zaceli pojavljati artefakti, tako da imam zdej 290\270 in deluje odlicno. Zdej samo se bios preuredim in flasham, to je to.

Sistema zaenkrat se nimam prezracenega, imam pa box odprt, graficna je pa tudi originalno hlejena, tko da res nemorem pricakovat bolsjih rezultatov. Bom pa se zdej v kratkem casu spravil zhladit vse skupaj. :)

BigSexy ::

Eno vprašanje :) Jaz si tudi lastim Radeona 8500 LE, prav tako od Herculesa, nisem pa ga ŠE flashal z Ati 8500 retail Biosom in sicer zato ker nisem prepričan da bo zadeva delovala, namreč nekje (ne spomnem se več) sem prebral da naj bi flashanje tega modela delovalo le če je ram na karti 3.6 ns (ati), na moji (herculesovi) pa je 4ns. Posledično naj se karta nebi "zbudila" ? :) Če ma kdo kej več informacij, naj se prosim razpiše. Hvala in lp

Sorry za mičken offtopic ;)
To Infinity And Beyond !

Tic ::

Poglej. Nastavi fekvence recimo na 280/280. Potem testiraj 1 dan. Če stvar deluje, potem lahko brez problemov flešaš na z FULL verzijo (275/275).

Kar se tiče hlajenja, mate pa veliko stvari na www.cool-pc.org . Maš hladilnike za rame in GPU.

Enjoy!


EDIT: Nekoč sem si lastil takega herculesa. Delal je na 320/320 brez problemov ;)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

ferdo ::

tic, no povej, kako si prišel do teh rezultatov?

S čim si ga hladil? kakšno voltažo si imel?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

BigSexy ::

Tic: na taki frekvenci 280/280 mi zihr ne laufa, sm že sprobal. Ampak kokr se jst spomnem nej bi bil ravno tle trik, da s pomočjo bios flasha na "full" verzijo, karta laufa brez problemov tut na retail frekvenci, se pravi 275/275, kar mi zdej noče (čeprou je cooling že močno izboljšan).

LP
To Infinity And Beyond !

TribesMan ::

Jest mam trenutno v kišti Herculesa 8500 LE in deluje trenutno na 330/330MHz (v ekstremi 345/360). Hlajen je vodno, gor sem pa naredil tudi volt mode... Se pa da z originalno karto in originalnim hlajenjem brez vsakih težav pridt do 275/275, raje pa do 300/300, še posebej če malo dodatno hladiš zadevo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tic ::

Vodno hlajenje, čez celo grafo. Volt mod, napetosti se ne spomnim. Vem pa da je šla 285/285 na default.
persona civitas ;>

BigSexy ::

Tribesman: Z original hlajenjem do 275 ? :)) Original hlajenje je smeh. Moje original hlajenje niti na privzeti frekvenci, kar je 250/240, ni hladilo zadosti -> artefakti. Svaka čast, če je tebi ratalo ;)
To Infinity And Beyond !

TribesMan ::

Janawem. Jest sem ga fural na 290/290 z origina hlajenjem, brez artefaktov. Dokler nisem dobil vodnega hlajenja (1 teden nazaj)...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ferdo ::

ima kdo digitalca in mi poslika to vaše vodno hlajenje?

lepo prosim, hvala.


malo se potrudite, upam da se boste.
Jzt mam zračno hlajenega in mam zadne čase rahlo probleme z grafično.

narejen mam Vmod, rame imam na 3.7V in grejo do 320MHz z artefagi 310 brez. "zračno hlajenje"
GPU pa imam na 1.4V "pobrušen čip" zračno hlajenje mi stabilno dela do 290MHz

trenutno imam nastavleno GPU 285mhz 1.41V, rami 310MHz 3.7V " air cooling"

rabiu bi vodni blok za gpu, je pa problem, ker ta grafa nima lukenj;((
Zato me zanimajo vaše solucije!
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Tic ::

Tukaj maš slike moje grafične in bloka, ki sem ga prodal TribesManu.
persona civitas ;>

ferdo ::

ej, hvala ti.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Jackass ::

Xenocide: Jah pol pa sploh ne vem zakaj je nisi vrnu?:| Če stvar ne dela se jo zamenja, a ne??
jAcKaSS

BigSexy ::

Jackass: Lahko bi vrnil ja, sam so imeli vsi dotični modeli isto hlajenje, kakšne druge grafične pa takrat nisem hotel imeti (cca. 1.5 leta nazaj), tako da sem raje malo potweakal hlajenje in potem je delalo bp :)
To Infinity And Beyond !

bobby ::

jst mam tud 8500le/64 s 4ns rami. flashan je na r8500 in navit na 275/257 dela brez problemov. delal mi je tus na 290/285 sam sem zaradi varnosti (imam samo originalno hlajenje, brez hladilnikov na čipih. že kr nekaj zajt mam pa namen preseč 300/300 pa se mi kr ne da k nimam potrebe, ZAENKRAT!!!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

BigSexy ::

No pa je le eden odgovoril na moje vprašanje. Pol očitno da dela zadeva tut na modelih s 4ns rami. Sweet, let`s flash>:D
To Infinity And Beyond !

Soldier ::

Js mam 8500 retail(275/275). Dans sm ga naviju pa sm dosegu 315/315 s tem da sm sistemski ventilator usmeru proti kartici...pri vseh igrah razen unreal tournament1 ni blo nobenih problemov...hocem pa povedat to da se navijat ne splaca saj sm v 3dmark 2001se dosegu iz 8245 tock 8534 tock pri frekvenci 301/301. :\ brez veze....skoda kartice

Tic ::

To pa nemoreš rečt da se nesplača navijat. Vsaj vedno ne.
persona civitas ;>

Jackass ::

Jah a se splača al se ne je zlo odvisno! Dokler ne rabš je itak sam prestiž to. K pa rabš, da lohk še poganjaš nek špil, je pa vsak MHz dragocenih! Js vem, da je moj GF2 MX400 delou dost bolš k sm v 3dmark03 dubu 100 pik več. tko da to je zlo odvisn, morš še v špilih sprobat kolk se pozna. Ker če maš ti 60 fps namest 50 je to isti kurac, če maš pa 25 fps namest 15 je pa to kr dost!
jAcKaSS

DjTonic ::

Navijanje se vedno splača, za nekatere bolj za druge pač manj odvisno od človeka. Nekateri navijajo, da jim igre ne štekajo, drugi pa zaradi kakšnega merilca hitrosti, kjer je tudi vsaka točka važna >:D. Npr. Če maš neko dobro grafo jo pač maš na default, ko pa hočeš en High Score nardit pa jo pač naviješ koliko gre :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Jackass ::

No sej pravm: Kadar hočš rezultat gre bl za prestiž! Za tist da lohk rečš js pa dobim tolk pik, al pa js sm jo pa spravu do... MHz! To je tisto kr razumejo sam pravi računalničarji, ostalim se zdi pa bedarija.
jAcKaSS

bobby ::

Soldier: sicer ne vem kako konfiguracijo mašine maš (moja je v podpisu) ampak jst sem iz 7500pik v 3dmarku prilezi na 9200 (neki tacga) in kokr sem gledal po poslanih rezultatih imam še fore tm nekje okol 1000 pik. sam mal ga moram (kartico) nalimat kaka rebra gor pa ghladilnik zamenjat pa šr voltmod narest. amapk kokr pravim, zaenkat ne potrebujem tega.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolj navite grafične kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
675800 (4363) The B
»

Sapphire RADEON 9000 Pro in 9100 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
884378 (3005) Oblivion
»

9100 in 8500 radeon seveda

Oddelek: Strojna oprema
151265 (930) VASkO
»

Za vse lastnike Herc. r8500LE! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
33018911 (11543) sharp
»

Grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
221709 (1167) Clemento

Več podobnih tem