» »

LAN povezava med dvema PCjema

LAN povezava med dvema PCjema

MattoX ::

Včeraj sem se trudil s povezovanjem dveh Pc-jev s cross over kablom. In ni mi uspelo. In sicer:
Na obeh Pcjih imam Win xp , sicer ne isti različici, kar ne bi smel bit problem. Sam sem določil ipje, tako enemu kot drugemu. Povezava med računalnikoma je delovala, saj če sem vpisal v cmd "ping ip-naslovnika" in je pošiljalo podatke. Ko pa sem poskusil odpret dokumente v skupni rabi, je delovalo samo enostransko. Pri enem računalniku se mi je namreč pojavlo okno, kjer je bilo napisano ime naslovnikovega računalnika, vpisati pa sem moral negovo geslo?!!! Geslo sem vpisal, vendar me vseeno ni spustilo naprej saj, se mi je ponovno pojavilo isto sporočilo, ki zahteva vpis gesla. In mimo tega mi ni uspelo priti...
Hvaležen bi bil če bi imel kdo kakšno idejo, kako rešit težavo.

Duhec ::

Prijavi se kot administrator z administratorskim geslom. Če administratorju še nisi dodelil gesla, ga dodeli. Po restartu obeh sistemov bi moralo delat s prve.

MattoX ::

To naredi ravno če sem prijavljen kot administrator. In samo v primeru če imam guset account onemogočen. Zgleda takole
 message

message



V primeru da sem prijavljen kot administrator in imam vključen guest account ALI sem prijavljen kot guest se izpiše tole
 error

error


Kot kaže je nekaj s temi accounti.

PS:Zelo sem se namučil da sem ti dve sliki prilepil, Hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MattoX ()

blackbfm ::

Z desno klikni na mapo ("sharing & security" in klikni na zavihek "security") in poglej malo dovoljenja. Dodaj uporabnika "Everyone" in določi allow (read, write). Lahko pa vklopiš simple filesharing. Težko ti bolj natančno povem, ker nimam XP, sigurno pa piše v helpu al pa mal pogoogli...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

administrator

Oddelek: Pomoč in nasveti
102828 (2296) tinkatonka
»

Office 2007

Oddelek: Programska oprema
193550 (2898) javr
»

Win xp Administrativne pravice! Težave... Rabim pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281745 (1525) smrekca
»

0-day varnostna napaka v MS Word (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12312570 (9104) MrStein
»

nimam več administratorskih pravic?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101015 (731) Kekec

Več podobnih tem