» »

Office 2007

Office 2007

mobg ::

Imam težavo z office 2007 in sicer vedno,ko odprem recimo wordow dokument pride do konfiguriranja offica 2007.Če dam repair,kot svetuje program,če prekličem vsak kratno konfiuriranje se po uspešni konfiguraciji stvar ne izbolša.

lopov ::

Poženi office kot pravi "administrator", nato bi to moralo biti urejeno.

mobg ::

Lopov razloži to malo bolj podrobno.Js sem prijavljen kot administrator,če si to mislu.

CitroX ::

Zakaj pa enostavno ne odstraniš in ponovno namestiš?
Spomnim se, da je bilo pri verziji 2003 najbolje imeti CD v računalniku, ko si prvič pognal office in nastavljal uporabnike, prab tako je bilo treba vstaviti cd po nekih posodobitvah in je ponovno nekaj konfiguriral...

lopov ::

Kateri sistem imaš, XP ali Vista?
Druga rešitev je nadgradnja z SP2, morda takoj reši problem.

mobg ::

Imam vista ultimate in sem probal že to kar je reku Citrox pa ni delovalo.

lopov ::

Lopov razloži to malo bolj podrobno.Js sem prijavljen kot administrator,če si to mislu.


Sry, to nikoli ne verjamem :)

Torej, "vklopil" si uporabnika Administrator, mu dodelil geslo? To, da te UAC vpraša za dovoljenje ker mora "nekaj" storiti z admin privilegiji ne šteje.

V kolikor si to naredil in kot Adminisrator naložil Office, ga zagnal, poklikal vse kar vpraša, naredil logoff, se ponovno prijavil kot Administrator, pognal enega izmed programov (lahko drugega ko prej) in ... bi moralo delovati.

V kolikor ne deluje oz. jamra, da mora nekaj konfigurirati, naloži SP2 -- kot Administrator!

Vprašanje: ti je ob nalaganju slučajno rekel, da ima nek DLL neveljaven podpis (signature), pa si vseeno naložil? V tem primeru odstrani, skopiraj instalacijske fajle na disk in ponovno naloži z diska.

Office 2007 ti vse potrebne datoteke za instalacijo ob instalaciji shrani na disk v (privzeto skrit in zaščiten) direkorij z imenom "MSOcache". Ob koncu instalacije vpraša, če ga zbriše. Fajn je, da rečeš "ne" :) Sicer vzame nekaj prostra, a se ga da preseliti drugam in narediti hardlink.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

mobg ::

Ne gesla nisem dodelil samo ko se prijavim piše da sem prijavljen kot admin.

JayKay ::

maš morda HPjev tiskalnik in nastavljenega kot privzetega?

lopov ::

Ne gesla nisem dodelil samo ko se prijavim piše da sem prijavljen kot admin.


Potem si prijavljen kot navaden uporabnik z admin privilegiji - to ni to.

Pojdi v nadzorno ploščo, najdi uporabnike, najdi Administratorja in mu dodeli geslo. Ko si že tam dodeli geslo še trenutnemu uporabniku. Naredi logoff in se prijavi kot Administrator (sedaj bo njegova ikona na prijavnem zaslonu) in z dodeljenim geslom.

Pol pa tko kot sem prej napisal.

Javi kako in kaj.

mobg ::

Stvar še vedno ne deluje pravilno.Administratorju sem dodelil password in dal logoff in se nazaj prijavil kot admin in še vedno nič.Inštaliral sem service pack 2 tudi in isklopil edinega userja poleg administratorja torej Guest.

super jaka ::

mobg je izjavil:

Imam težavo z office 2007 in sicer vedno,ko odprem recimo wordow dokument pride do konfiguriranja offica 2007.Če dam repair,kot svetuje program,če prekličem vsak kratno konfiuriranje se po uspešni konfiguraciji stvar ne izbolša.

jaz sem na netu za 2010 dobu program, ki vse popravi v 5 minutah

javr ::

ali se še kje da presneti Office 2007 Enterprise - Trial ? Karkoli kliknem, vedno me vrže na Office 2010.
Želim namreč pomagati nekomu, ki ima nameščen Word 2007 v slovenščini (Office 2007 Enterprise), ko se mu kje zatakne, a jaz imam nameščen Word 2000 v angleščini, kar je nekaj čisto drugega.

Cold1 ::

Namesti si tele programčke, ki ti pokažejo kje se nahajajo funkcije iz Pisarne 2003 (ki je dovolj podobna MSO 2000) v novejši Pisarni 2007:

Interactive Word 2003 to Word 2007 command reference guide:
http://office.microsoft.com/en-us/word-...

Interactive Excel 2003 to Excel 2007 command reference guide
http://office.microsoft.com/en-us/excel...

Interactive PowerPoint 2003 to PowerPoint 2007 command reference guide
http://office.microsoft.com/en-gb/power...

Interactive Outlook 2003 to Outlook 2007 command reference guide
http://office.microsoft.com/en-us/outlo...

Interactive Access 2003 to Access 2007 command reference guide
http://office.microsoft.com/en-us/acces...



Opomba, to so interaktivne flash animacije; za domačo uporabo si jih lahko v .exe obliki prenesete iz ene izmed povezav na desni strani, v rubriki "See also".

javr ::

hvala za odgovor, a ne gre toliko za iskanje funkcij kot za reševanje "zaštrikanih" situacij. Konkreten primer, kjer se je zataknilo: nastavitev robov v Word 2007. Klikne na "robovi" in "prilagojeni robovi" in nastavi vse tako kot rabi. Potem program zapre in ko ga ponovno odpre, so robovi nastavljeni spet po nekih drugih merah, ne po tistih, "ročno" nastavljenih.

Verjetno v tistem milijonu kvadratkov s kljukicami kakšna manjka (npr. shrani postavitev strani pri izhodu iz programa) ali je kakšna preveč in se mi zdi, da bi to najlažje reševal, če bi imel vsaj "trial" slovensko verzijo Worda 2007 na svojem računalniku.

Če na Microsoftovi strani kliknem za "download Office 2007 Enterprise" (ali karkoli drugega od Office 2007), me vrže na Office 2010. Če pa hočem poslati e-mail na njihovo tehnično pomoč, pa dobim obvestilo, da to stane 179€ na uro.

lopov ::

javr je izjavil:

[snip]hvala za odgovor, a ne gre toliko za iskanje funkcij kot za reševanje "zaštrikanih" situacij. Konkreten primer, kjer se je zataknilo: nastavitev robov v Word 2007. Klikne na "robovi" in "prilagojeni robovi" in nastavi vse tako kot rabi. Potem program zapre in ko ga ponovno odpre, so robovi nastavljeni spet po nekih drugih merah, ne po tistih, "ročno" nastavljenih.


Gre za obstoječo datoteko, v kateri se po ponovnem zagonu robovi ponastavijo ali imaš v mislih predlogo in želiš, da so vse *nove* datoteke oblikovane z novimi nastavitvami?

javr ::

pišem na pamet in se mi zdi, da se pri zagonu Word 2007 robovi postavijo na 3 cm, doda se tudi odmik za vezavo 2,5 cm.
To potem popravim na svoje mere, rob za vezavo dam na nulo, kliknem OK in program zaprem.
Ponovni zagon Worda 2007: mere robov so spet takšne kot pri prejšnjem zagonu, vključno z robom za vezavo, jaz pa želim, da so takšne, kot sem jih nastavil preden sem program zaprl.

lopov ::

Nisi odgovoril -- se mu "ponastavi" na obstoječi datoteki ali to želiš za vsako *novo* datoteko?

Če gre za obstoječo potem je "nekaj" narobe.

V kolikor želiš za vsako novo datoteko shraniš datoteko s spremembami kot predlogo, v tem primeru kot "normal.dotx" (privzeta predloga).

Edit: malo poguglaj, tako na hitro za orientacijo poglej http://www.homeandlearn.co.uk/mw/s7p2.h...

*.dot --> predloge do Word 2003
*.dotx --> word 2007 & 2010

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

javr ::

mislim, da bo "normal.dotx" tapravo. Bom probal proti večeru. Hvala zaenkrat.

javr ::

zgleda, da je finta v gumbu "Ponastavi...", ki je levo spodaj, kjer nastavljaš mere robov. Torej, ni dovolj, da pritisneš "ok", ampak moraš "ponastavi", potem si pa zapomni mere tudi za drugič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čas Office XP se izteka

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
177828 (6552) Cold1
»

Znane cene in izdaje Office 2010

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
488000 (6552) JayKay
»

Office 2007 ali 2003 (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
527665 (5110) nikec88
»

Izšel drugi servisni paket popravkov za Office 2007

Oddelek: Novice / Varnost
193913 (2722) ender
»

word 2003/2007

Oddelek: Programska oprema
72788 (2705) rajko

Več podobnih tem