» »

Kako imate priklopljene zvočnike + slušalke?

Kako imate priklopljene zvočnike + slušalke?

vlak ::

Imam 5.1 zvočnike in še slušalke z mikrofonom na namiznem računalniku.
Zvočna kartica (integrirana Realtech high def. audio) je lahko priklopljena samo na zadnje ALI sprednje izhode/vhode - žal, ne vem če pri vseh tako. Tako so meni rekli prodajalci in tako tudi deluje. Čeprav sem si mislil, da bi bilo najbolje imeti slušalke prikopljene spredaj, zvočnike zadaj in vse lepo igra... Pa ne!

Ker torej ne gre ali ne znam drugače imam front stereo izhod zadaj razdeljen s preprostim adapterjem iz ene na dve bananici: na enem izhodu imam slušalke, na drugem front stereo zvočnika.
Problem je v tem, da zvok zaradi razdelitve bananic zelo IZGUBI kvaliteto, kar me moti.
Kako naj to najbolj praktično odpravim? Oz. kako imate drugi?

Hvala vnaprej za ideje,
Vlado

podbevna ::

To je napaka v driverju. Update odpravi ta problem. Vsaj za mojo plato je rešitev drugi driver od zgoraj na tej strani:
http://global.msi.com.tw/index.php?func...

vlak ::

Žal nadgradnja ni pomagala, po moje je kriv razdelilec bananic, saj v trenutku ko priklopim slušalke zvok v stero zvočnikih izgubi kvaliteto, ko bananico spet izpulim in so na izhodu samo zvočniki, je zvok odličen...

Nihče ne napiše kako imate vi rešeno priklopitev zvočnikov in slušalk z mikrofonom... dajte no...

Vlado

sidd ::

Če te prav razumem bi ti imel rad zvok hkrati na zvočnikih in slušalkah?
Jaz imam narejetno tako kot ti: zvočnike zadaj, ko pa želim samo slušalke, pa jih spredaj priklopim pa je (mikrofon na slušalkah je pa tako vedno vklopljen).

Si probal z drugim razdelilcem? Mogoče je tale slab.

Drugače pa žal nimam rešitve za to.


lp
no idea for signature
signed
I

neres ::

Jaz sem ravno zaradi takih problemov in motenj pri integrirani zvočni kupil eno SB live na PCI za 10€.

reeves ::

Rešitev je čist enostavna. Kupi razdelilec. Jaz imam dva, tako da imam zvok hkrati na zvočnikih, slušalkah in TV-ju. Meni razdelilec ne dela problemov.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

AlienGT ::

Se strinjam in potrjujem tudi sam, razdelilec dela čudeže :)
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

vlak ::

Hvala za vse feetbacke. Medtem sem rešil problem, ki je bil kar zapleten. Torej usposobil sem sprednje vhode. Problem je bil ker je ohišje imelo sistem AC'97, plošča pa je sprejemala novejši HD audio sistem. Šele ko sem nadgradil BIOS je ta novi omogočal priklop za AC'97 sistema na konektorje na plošči. Zdaj mi torej delajo tudi sprednji vhodi in imam slušalke spredaj, zvočnike zadaj in problem rešen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z zvočno kartico

Oddelek: Zvok in slika
192597 (2348) MaticKregar
»

Kupil Slušalke - Razočaran ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302906 (2160) shadeX
»

Nakup slušalk in zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
292440 (1856) cinkaCR7
»

obstaja taksen razdelilec?

Oddelek: Zvok in slika
163428 (2909) piandura
»

Sb live - kako doseči isti zvok na obeh izhodih kartice

Oddelek: Zvok in slika
51397 (1325) danix1

Več podobnih tem