» »

Kruta realnost slovenske POLICIJE

Kruta realnost slovenske POLICIJE

Matko88 ::

Največje krutosti iz ozadja slovenske policije
LINK

V ospredju je predvsem mobbing, postopki ki se izvajajo nad policisti s strani inšpektorjev(kruti???), zadeve ki se v "pravni" državi ne bi smele dogajati,...


kaj pravite?

jernejl ::

Najbolj me je zmotila tale tema:

Ko policist kaznuje miličnika

Po mnenju marsikoga je kaznovanje za prekršek negativna, žalostna izkušnja...

En citat:
Ok solidarnost mora biti vsakemu se kdaj zgodi. Na žalost pa je tako da ma že vsaka tajnica in čistilka kartice sindikatov in IPE pa se zgovarja da dela na policiji.

Čistilke in tajnice je očitno treba kaznovati, nekaterih drugih na policiji zaposlenih (le koga?) pa ne :D

Res se take zadeve v "pravni" državi ne bi smele dogajati. Vsak dodatni komentar je najbrž povsem odveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

MarkookraM ::

Mene je pa tale najbolj razjezila:
http://www.policist.si/forum/viewtopic....
Tudi če ga je po vklenitvi udaril s pištolo po glavi, pa kaj potem, človek je z neprijavljeno pištolo grozil policaju in celo ustrelil proti njemu! Pa da ga prefukajo v komo me nebi motlo!

Moj foter je bil policaj in še koliko takšnih zgodbic sem slišal...

jype ::

MarkookraM> Pa da ga prefukajo v komo me nebi motlo!

Mene pa bi.

donfilipo ::

Yupe da nisi malo preteral z linkom? Največje krutosti? Kolegu ni napisal listka?8-O
Naj povem, kje jaz vidim probleme. Problem je, če pri največjem številu uslužbencev MNZ na prebivalca, stopnja kriminala raste. Problem je, če zaradi slabe notranje kontrole, neučinkovitosti pravosodja, in slabega plačila, polcisti začnejo sodelovati z vedno bolj prefinjeno organiziranim kriminalom. Tisti listki so lepa odskočna deska za pripravnika 'Internal affairs', oziroma policijskega notranjega nadzora. Ko prijavi recimo 3 take 'korupcije', dobi zlato čebelico Judasino>:D. Ampak opažam nekaj res hudega. Prve znake, da se ljudje zavedajo vedno večje moči mafije in vedno manj zaupajo policiji. Da ne govorim o lestvici naprej. Veste sami, da si kakšen povprečen zemljan, čeravno dela, težko privošči kvalitetno zaščito. Mafija jo ima vkalkulirano. Kvaliteta zaščite je premosorazmerna z profitom od nelegalnih dejavnosti. Zelo zajebano je ko ugledna gospoda kupujejo, švercajo in prodajajo heroin, kokain, tobak..itd...njihovi soldatki, člani gangov se redno hodijo spočit v arest, njihovi starejši strici pa skrbijo, da 'malog majmunčeta ne pritvore za bez veze, kad se oženi dobro, opametovat če se...' Itd...itd
Naštel sem nekaj vzvodov zla, ki sem jih videl tudi na lastne oči. Zanima me, ker je tukaj kar nekaj učenih in celo formalno učenih (dr.,mr.,ph.d.?), kateri so vzvodi proti tem gibanjem? Koliko policija poboljšuje notranjo kontrolo? Kako dobro sodeluje s kvalitetnimi tožilci STALNO in predvsem učinkovito, kaj država dela, da bi kvalitetni policisti, tožilci in na koncu tudi efikasni sodniki, bili res dobro nagrajeni? Ali imajo policisti vsaj relativno zadovoljiv dohodek, ali se jim lahko smeje vsak 'lokalni dilerček'? Veliko vprašanj. Ob dejstvih ko vidimo, da so slavospevi zlata najbolj naklonjeni, menadžerjem in privatizacijskim tajkunom....je morda usodno moteče in zapeljivo, ko sposobni in pridni ljudje, vrhunski strokovnjaki na svojih področjih uhajajo v zumbijo, zambijo, bosno in mafijo.
Da bo pri policistih vedno kaka 'nepravična' kazen in nezaslužena klofuta...kašen listek manj ali več, je samo balast. Efekt policije je pravi, če ji narod zaupa. In če stopnja kriminalitete pada.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

donfilipo> Yupe da nisi malo preteral z linkom? Največje krutosti? Kolegu ni napisal listka?

To nismo moja malenkost nardil.

donfilipo ::

Da ne govorim, da je pravosodje samo eno kolo dobre fure. So še gospodarstvo, dobre ali slabe plače, majhni davki (težka ko je vsak 5. politik), razvita znanost in kultura in še...da ne naštevam. Ampak vse nekako povezano. In roko na srce, zadnje čase ne kaže ravno rožnato. Kako kolo bo začelo škripati prej, drugo kasneje. Kako je s policijo? Povejte, ker ljudje vseeno vedo največ.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Yupe>>To nismo moja malenkost nardil.

Ah sorry.
Ja kao budno oko našeg društva pri primeni više najsuvremenijih tehničkih uređaja istovremeno, nesigurno sam pribeležio prezime. To se naravno dešava i velikim imenima>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Dr_M ::

Ce je vojna, je vojna za vse. Tudi zakoni veljajo za vse. Kaj pa je en kur*** kifeljc vec od enega obicajnega drzavljana?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

Dr_M> Kaj pa je en kur*** kifeljc vec od enega obicajnega drzavljana?

Poseduje pooblastila, ki ga postavijo precej nad običajnega državljana - zato bi moral biti tudi bistveno strožje nadziran in kaznovan ob zlorabah teh pooblastil.

Dr_M ::

Na zalost mas prov. Ampak tm niso ne sposobni ljudje, se manj so pa bolj nadzorovani.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policijski postopki

Oddelek: Loža
274938 (3805) SeMiNeSanja
»

Neprebojni jopiči za policiste (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11110197 (6265) noraguta
»

Kazenska ovadba proti policistu, ki je preko spleta grozil predsedniku vlade (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
818153 (5539) Vajenc
»

Policijska država na vidiku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
776120 (5133) Brane2
»

Vprasanje glede prometne policije:D

Oddelek: Loža
273251 (2620) TRIROG

Več podobnih tem