» »

AMD predstavil nove procesorje

1
2
»

x45 ::

keber: daj poglej si rewive na newegg pa boš mel temperatre, pa test v mikru in monitorju kjer hvalijo da je hladen cpu. za porabo pa še en krat poglej natančno zgornje linke vse da ne boš flancal neumnosti.

oc hack : C2d ma 120 znanih buggov... mogoče kaj od tega..?

klemenSLO ::

Torej za uporabo v NE tako zahtevnih igrah,photoshop, malo 3d oblikovanja, kakšen movie encoding bi priporlčali ???

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

x45:
ti se kr čudi.... manj gretja je tud manj porbe

A zdaj je manj ? Prej si napisal "nekje enako". Katero je zdaj ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

x45 ::

Ja v idle rabi AMD MANJ.... to je to.

klemen slo: vzemi x4 9500 AMD.

OChack ::

pa ni nujno da manj gretja manj porabe, pomemban je efektivnost in število tranzistorjev, recimo pentium 1 in kakšn 486 niso velik kuril samo je znalo bit kar vroče
Int€l inside, IDIOT Outside

kekz ::

Hm, zanimivo. Jaz sem pa vedno mislil, kolikor vatov toliko toplote. >:D
Saj je watt med drugim tudi kar merska enota za toploto. Procesor namreč vso prejeto energijo spreminja v toploto, saj ne opravlja nobenega drugega (fizikalnega) dela, drugačnega (netoplotnega) sevanja pa tudi ne oddaja prav dosti, niti ne kopiči (shranjuje) prejete energije.

Azrael ::

Mah to so taki kratkohlačniki, ki ne razumejo, da PC vso energijo, ki jo dobi, skuha v toploto. Čisto vso.

Ampak taki verjamejo, da obstaja nekaj več, da energija, ki jo PC kuri ne gre v toploto, ampak v računanje. Pač neka nova fizika, za tiste, ki jim je prava fizika pretežka ali pa je v šoli še nimajo. Če pa je fiziko že prešprical, pa se vidi, da tudi o električnih meritvah, nima najmanjšega pojma, ko merijo in verjamejo rezultatom "profesionalne" merilne opreme za $5.
Nekoč je bil Slo-tech.

M-XXXX ::

. AMD x4 se pri dekodiranju videa odlično odreže ( ma poč 4 jedra ki sodelujejo znotraj cpu ja in SSE4a ) , tud pri zipanju….

Ampak vseeno dosti SLABŠE kot Intel (ti pa si nedolgo nazaj trdil da je boljši)

DA pač VSI TROBIJO V ISTI ROG OZ. PODLEGAJO NEKEMU ČUDNEMU ČREDNEMU NAGONU – VSE in samo INTEL.V glavnem izbor samih intelov je butast.

Mogoče [--------] še nisi pomislil da zato ker je povsod superioren????

5. naj omenim da je v 64 bitnih os ih Amd boljše odreže kot v 32 bitnih OS. Razlika napram intelu je manjša oz ga ponekod prekosi, intel ima določene probleme ( že bilo na x bit labs ).

Daj link ali pa ne obstaja (oziroma najbrž res ne obstaja)

6. Gretje: q6600 zarad steppinga G0 ni skoraj nič pridobil, niti ne more saj ima navadne tranzistorje kot so imele že 486 ke. AMD ima od K8 naprej SOI, IMc, HTT ipd… So tud bli testi ( x bit labs ). TDP zmanjšan iz 105 na 95 w je bolj akademske narave. Poraba je skoraj enaka. Seveda gretje vpliva na življensko dobo procesorja in ta je pri vročih čipih manjša, uničuje pa tudi ostalo elektroniko okoli - plošča kondenzatorji.

Kot prvo Intel ne uporablja "običnih" tranzistorjev, pa zaradi mene bi lahko še hlode iz časa dinozavrov, dokler se OBNESE BOLJE KOT AMD-jevi je čisto vseeno kašni so!

3,4 ghz agena

Neverjamem- zakaj (ZATO KER JE NAJVEČJE navitje na HW-BOT-u Phenom X4 9600 @ 3059mhz Kliiiik tako da bi ta človek postavil 500mhz višji rezultat od ostalih 200 primerkov, ki so na HW-botu tako da je tole laž.


Pros: its a quad core, its made by AMD, costs almost 1/5th of Intels quads, helps my PC run games better than my athalon x2, enableing cool and quiet 2.0 will allow motherboard to tweak this baby, my MSI K9A2 mobo got this sucker running at 3.5 GHZ but im sure the processor itself is.

Če ti verjameš takih stranem, ki ne znajo niti ulomkov računati, potem nisi ravno kredibilna oseba a? Povej mi kje se dobi Phenom za 50€?????


Jaz se umikam iz te teme saj če je treba 100x dopovedovati no in isto, enim in istim [---------] se mi zdi stran vržen čas in živci. Itak najprej nekaj trdi, ko se to trditev izpodbije gre trdit naslednje in tako dalje.

Pa strnemo:

Intel: Manjša poraba, hitrejši, se odlično navija, matične za njega stanejo 60€ več

AMD: Malo večja poraba, počasnejši, se za en drek navijajo (oziroma se ne), sam procesor je 20€ cenejši

Tako da imaš za približno 20€ cenejši sistem in ponekod tudi po 50% počasnejši (si vzameš teh 15s da Intla malo priviješ)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

PrimozR ::

Recimo, da sem verjel do semle:

6. Gretje: q6600 zarad steppinga G0 ni skoraj nič pridobil, niti ne more saj ima navadne tranzistorje kot so imele že 486 ke. AMD ima od K8 naprej SOI, IMc, HTT ipd… So tud bli testi ( x bit labs ). TDP zmanjšan iz 105 na 95 w je bolj akademske narave. Poraba je skoraj enaka. Seveda gretje vpliva na življensko dobo procesorja in ta je pri vročih čipih manjša, uničuje pa tudi ostalo elektroniko okoli - plošča kondenzatorji.


Pustimo to, da kaj več od 3 GHz praktično ni mogoče na X4, razen če daš skozi like 100 CPUjev in vsakega ročno testiraš. Če bi Intel imel 'navadne' tranzistorje, 65 nm NITI PRIBLIŽNO ne bi bilo mogoče doseči. Verjemi, da čeprav nimajo bling bling besed v stilu SOI uporabljajo tehnologije, ki so popolnoma drugačne od 'navadnih tranzistorjev'. Če se da, naredi kakega Pentium PRO na 65 nm. Sicer pa je Intel šel na High-K Metal gate s 45 nm. In ja, G0 stepping IMA manjšo porabo od B2 - padla je s 105 na 95 (deklarirana). Navijanje pa je z G0 šlo v višave. na G0 jedrih so bili narejeni tudi 6x50 procesorji, spet odlični navijalci.

ti se kr čudi.... manj gretja je tud manj porbe.... in v idle je tud tko zmerjeno, intel pač kuri , že v P4 časih je bil rekorder.


BWAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH[insert 1 hour worth of HAHA]HAHAHA... HA! Po tvoji logiki torej P4 navit na 7,8 GHz, hlajen s tekočim dušikom na tam nekje -150°C porabi manj energije, kot pa en izmed prvih AMDjevih Athlon XP procesorjev na tam nekje 70°C? Hecna stvar... Pa sem mislil, da je razlike tam nekje reda 10x, 'v pird' P4ki. Ja, P4ke so bile vroče, moj 2,6 GHz nortwood je tekel na 59° C na full load. A glej ga zlomka, Celeron 420, Conroe-L jedro, deklarirana poraba 35W, gre pa tja do 69° C. Še ena luknja v tvoji logiki. Lepo da zagovarjaš AMD, ampak tole tvoje 'zagovarjanje' je bolestno. SPrijazni se, AMD je počasnejši. Lahko da je v nekaterih primerih AMD boljši, cenejši, ima boljši price/performance, a na splošno kraljuje Intel. Zakaj tako posiljevanje z Intelom? Jah ne vem, arhitektura je stara že 2 leti, ob prihodu je KONKRETNO posekala AMDjev A64, AM2 ni prinesel kake blazne izboljšave, Phenom takisto, so se zgolj približali Intelu. Po dveh letih. Konec leta pride Nehalem z integriranim kontrolerjem pomnilnika (AMD style), tako da bo verjetno padla še zadnja AMDjeva trdnjava - hitrost prenosov med RAMom in CPUjem. Aja, zakaj posiljevanje z Intelom, še vedno nisem odgovoril. V teh dveh letih se razen frekvenc in trenutno prehoda na 45 nm ni zgodilo nič resnejšega. Ne pri intelu, ne pri AMDju. Intel je bil pač hitrejši, tako prišel v srca in glave navijalcev in igračarjev in tam ostal. Če bi AMD hotel to ime zase, bi Phenom moral konkretno posekati Intel. Pa ga v najboljšem primeru zgolj doseže. In tako ostaja v glavah ljudi kot slabši, čeprav to ni nujno.

EDIT: nVidia naj bi imela v pipeline-u 780a čipset. kako je s tem pa ne vem. M-XXX pri porabi AMDja moraš računati, da je mem. kontroler v CPUju, le-ta pa doda kar nekaj. Da bi bilo fer, bi moral gledati porabo CPU+matična. V končni fazi tu AMD niti ni tako slab. So pa C2Dji samo oddaljen krik porabe P4k. Quadi porabijo nekje toliko kot P4 enojedrnik. No, Cedar Milli so bili že hladnejši, a vseeno. So pa tudi plate za Intel dražje, ker Intel precej navija cene za čipsete, drugega kot Intel pa itak ni kaj pride kar se tiče čipsetov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

M-XXXX ::

PIP malo posplošujem zadnje čase (pri postih za x45) saj vem če mu povem čisto tako kot je se itak ne more verjet/razumeti, tako da posplošujem (da še tako retardiran človek razume), drugače pa je NB poraba ene 10-15W, tako da nevem kašna razlika tudi ni...

PrimozR ::

Ja, pri AMDju, pri Intelu je pa mislim da tam nekje 30-35 W. Navito itak seveda več, če ne bi Abit naredil za IX48-MAX3 hladilnik, sposoben odvesti 75W energije >:D

Ne matraj se z x45, sploh ne vem zakaj se. Edina dobra stran napisati repliko na njegov post je da ne bo kdo drug zaveden. On je itak izgubljena duša. Pomagal bi le tepež s kamenjem. Pa tudi v to precej dvomim.

Al_Cojone ::

lp,

Sam imam q6600 (b3) in mi lepo teče na 3.2ghz. zadovoljen sem. nebi menjal za amd x4. PIKA ! 0:)

@x45 : ROFLOLMAO !!! hahaahah ... res maš smiseu za humor ahaha

x45 ::

Mxxx preden s umakneš kot praviš si poglej v monitorju april 2008 teste cpu jev: div x.... ipd. pa vsa mnenja si poglej na newegg od agene 9500, maš ljudi iki so meli oboje prej q6600.... in potem bodi navdušen nad tvojim intelčkom....

Volta ::

Dovolj s tem kaj je boljše. Nekateri smo se odločili za Intela in svoje odločitve nikakor ne obžalujemo. Ti pa lahko brez problema imaš doma cel kup AMD mašin, ampak veš kaj - to me niti približno ne gane. Saj pa ima vsak svobodno voljo.

Ampak če že imaš doma Phenoma, potem ne peri možganov drugim, ki se ne spoznajo toliko na računalnike. Povedal si svoje, pusti, da še ostali povemo svoje in svetujemu človeku.

jest10 ::

Saj kakor vem, on sploh še nima Phenoma:D

x45 ::

jest kaj pa ti veš povej ? od kod ...?

Nakup intela sedaj bo sploh čez kako leto ko pride ven Nehalem ( kopija K10 arhitekture) zgledal bedno.... to bo stara roba. Cene bodo precej padle.

jest10 ::

Nekaj časa nazaj si sam to rekel. In tudi nikjer ne vidim nobene tvoje slikice z blazno, ekstra, super navitim Phenomom, ki podira vse rekorde:D Torej ali ga nimaš, ali pa se ti bedno navija in se ne upaš priznati, da si nabavil sranje:\
Nakup intela sedaj bo sploh čez kako leto ko pride ven Nehalem ( kopija K10 arhitekture) zgledal bedno.... to bo stara roba
Dokler bo ta "stara roba" potolkla "superiorne" Phenome na celi črti, mi je čisto vseeno, tudi če je njihov dizajn iz časa neandertalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

tilinho20 ::

se strinjam z jest10.
Mxxx preden s umakneš kot praviš si poglej v monitorju april 2008 teste cpu jev

Kdo pa ta ''šit'' bere? Raje pogledam kaj pravijo na tomshardware, oc-lab2,...

MrStein ::

- od kdaj ima Monitor verodostojne teste ?
- a je to edini test na svetu, kjer "zmaga" Phenom ?

Imam cel kup Athlonov (in se starih Duronov) doma, ampak fanatik pa nisem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

M-XXXX ::

Sicer je res da sem oblubil da se ne bom več javljal pa se vseeno ne morem zadržati:
Ker je naš dragi x45 tukale popolnoma pogorel, se je zdaj spravil na nedolžne duše na RN;)

Mxxx preden s umakneš kot praviš si poglej v monitorju april 2008 teste cpu jev: div x.... ipd. pa vsa mnenja si poglej na newegg od agene 9500, maš ljudi iki so meli oboje prej q6600.... in potem bodi navdušen nad tvojim intelčkom....

Veš koliko me brigajo neki testi na eni Slo reviji (ki v večina primerih, nimajo nekih točnih testih?)

In veš koliko me brigajo neki komentarji na strani? Za mano stoji več kot 95% (priznanih) strani, kar pa sem dokazal tudi z svojimi testi (le zakaj si si umaknil iz tiste teme??) Ko tako opevaš Phenomena, le zakaj ni z njim nobenih rekordov? Le zakaj je max frekvenca na HW-botu 3050mhz, le zakaj je povprečno navitje 2650mhz??

Nakup intela sedaj bo sploh čez kako leto ko pride ven Nehalem ( kopija K10 arhitekture) zgledal bedno.... to bo stara roba

In če zdaj kupiš Intla boš imel še eno leto najbolši procesor (če prej kaj ne pride)? Veš kašna je razlika (oziroma bo) med Nathalen-om in Penomenom? Intel bo to izpeljal kot se šika in ne bo izdal izdelka, ki je popolnoma nezrel, nedokončan in počasnejši, več porabi, se slabše navija kot konkurent??

Ko pa si ravno omenjal buge? Veš koliko jih ima AMD (za opteron serijo vem da jih ima čez 300, to pa ne omenjaš preveč a? (preden boš rekel da tega nisi vedel/ni res, se spomni tistega kar sem ti poslal na RN, pa si se potem kar hitro ukanil iz teme)

x45 ::

Mxxx res si pravi dojenček, vsak tvoj post ma kup laži not mečeš neke druge poste ne vem kaj se greš... Kregal bi se rad samo ker tvoja pečica ni več naj naj.

Sicer je res da sem oblubil da se ne bom več javljal pa se vseeno ne morem zadržati:
ker je naš dragi x45 tukale popolnoma pogorel, se je zdaj spravil na nedolžne duše na rn;)

Jas se ne spravljam na ljudi, pogorel si ti, v dekodiranju videa in ceni sitema oz zmogljivostih za deanr amd gladko zmaga, tu trobiš bedarije sami še ti.

Mxxx preden z umakneš kot praviš si poglej v monitorju april 2008 teste cpu jev: div x. Ipd. Pa vsa mnenja si poglej na newegg od agene 9500, maš ljudi iki so meli oboje prej q6600. In potem bodi navdušen nad tvojim intelčkom.

Veš koliko me brigajo neki testi na eni slo reviji (ki v večina primerih, nimajo nekih točnih testih? )

Ta tes je realen dot bolj kot nek kjer intel testirajoi z ddr ramom ( tak sistem je drastično dražji ) in potem pravijo da manj rabi ( ddr3 porabi manj ) je hitrejši ipd.

In veš koliko me brigajo neki komentarji na strani? Za mano stoji več kot 95% (priznanih) strani, kar pa sem dokazal tudi s svojimi testi (le zakaj si si umaknil iz tiste teme? ) ko tako opevaš phenomena, le zakaj ni z njim nobenih rekordov?


Ja sem videl da neke igračke razkazješ v moji temi bi se rad kregal spet, zgled ada nisi opazil da je zunaj lepo vreme.


Le zakaj je max frekvenca na hw-botu 3050mhz, le zakaj je povprečno navitje 2650mhz?

Max je 3400 mhz filmček. Ti si trobil do nedavnega da je 2500 mhz, pol si prilimal 3069 zadaj spet malo manj.


Nakup intela sedaj bo sploh čez kako leto ko pride ven nehalem ( kopija k10 arhitekture) zgledal bedno. To bo stara roba

In če zdaj kupiš intla boš imel še eno leto najbolši procesor (če prej kaj ne pride)? Veš kašna je razlika (oziroma bo) med nathalen-om in penomenom? Intel bo to izpeljal kot se šika in ne bo izdal izdelka, ki je popolnoma nezrel, nedokončan in počasnejši, več porabi, se slabše navija kot konkurent?

Intel porabi več ne manj daj so ti kolegi zgoraj napisali če meni ne verjameš. Pa porabo iz mem controlerja moraš dodat če več kaj je to?

Ko pa si ravno omenjal buge? Veš koliko jih ima amd (za opteron serijo vem da jih ima čez 300, to pa ne omenjaš preveč a? (preden boš rekel da tega nisi vedel/ni res, se spomni tistega kar sem ti poslal na rn, pa si se potem kar hitro ukanil iz teme)

Amd ma dosti manj bugov, o kvaliteti intela pa maš tole:

Pros: the best. Kills intel quad. Had 2 intels q6600. Both went to hell after overheating. The heatsinks and intel heat amount kill their cpus. Im not a hyper active 17 year old overclocker so i could give a rats as.. About how far you can get it up too. Its all bull, for serious incoding and real work other then first person shooter games you need a stable cpu that produces quality products. I ecode hd content non stop, with intel q6600 i could run two instances in real time econding where the temp would go up to 73 degrees. F__k water cooling, if you buy a cpu it has to work with the heatsink it came with, not after you spend 200 more buks on after market trash made for once again 17 year old idiots. If i would clock intel q6600 some, it would give alot of shadowing and sound/vedio ecoding mistakes, making the vedios skip, have alot of black spots and so on. With this cpu, in stock speeds, i run 4 instances with pure perfect results.

Cons: there is erratum, buts its imposible to recreate at home use, unless you run 4 virtual machines. If you have this problem, get the patch or wait till the 9550, however, like i said, this cpu is maxed a good 14 hours a day i have never had a lock up, unlike with my intel quad cores that actually ended up frying.

Other thoughts: my systems 1 this cpu, msi 790 board, diamond radeon 3870, 6 seagate 1tb drives, cool master case, ultra 750w extreme psu. 2 this cpu, msi 790 board, 2 diamond radeon 3870 crossfired, 2 seagate 500 gig sata drives, cool master case, ultra 600w extreme psu

Tu maš intelov e bugge.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

M-XXXX ::

Sicer ne vem kaj se dereš pa vseeno:
povej katere laži govorim? Ti zavajaš o neki superiornosti amd-ja v rendiranju, jaz ti dokažem kako počasnejši je.

Kot sem rekel me monitor ne zanima in tudi newegg me ne zanima, če lahko prilimam nešteko strani (testov), ki trdijo drugače.

ta tes je realen dot bolj kot nek kjer intel testirajoi z ddr ramom ( tak sistem je drastično dražji ) in potem pravijo da manj rabi ( ddr3 porabi manj ) je hitrejši ipd.

kot prvo ne vem sploh kašen ddr ti misliš tukaj, vendar če imaš v mislih ddr3 nima na real time aplikacije skoraj nobenega boosta (tukaj je do nekako 0. 5%

ja sem videl da neke igračke razkazješ v moji temi bi se rad kregal spet, zgled ada nisi opazil da je zunaj lepo vreme.

če ravno omenjaš lepo vreme (daj se malo ozri čez okno in še enkrat poglej (hint- noč je), ko pa ravno to omenjaš sem se ravno vrnil iz bižnje oštarije/gostilne, kjer smo prav lepo debatiriali s prijatelji.

max je 3400 mhz filmček. Ti si trobil do nedavnega da je 2500 mhz, pol si prilimal 3069 zadaj spet malo manj.

nikoli nisem rekel da so max frekvence 2500 (nikoli), le da je stable navitje tam nekje (kar pa res je)

intel porabi več ne manj daj so ti kolegi zgoraj napisali če meni ne verjameš. Pa porabo iz mem controlerja moraš dodat če več kaj je to?


In če bi ti znal brati (zgleda da ne znaš, sem to tudi potrdil in tudi rekel koliko približno nb doda okoli 20w tdp

amd ma dosti manj bugov, o kvaliteti intela pa maš tole:


Imam to da jih ima intel dobrih 125, amd pa čez 300?
Glede kvalitete? Intel reklamacij je bilo v sloveniji nekaj, tako da ne bluzi!

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

PrimozR ::

mxxx res si pravi dojenček, vsak tvoj post ma kup laži not mečeš neke druge poste ne vem kaj se greš... Kregal bi se rad samo ker tvoja pečica ni več naj naj.


Kregaš se zgolj ti. V bistvu vpiješ.

jas se ne spravljam na ljudi, pogorel si ti, v dekodiranju videa in ceni sitema oz zmogljivostih za deanr amd gladko zmaga, tu trobiš bedarije sami še ti.


Amd v price/perfomance zmaga v določenih primerih, če pa že, pa za malo (bi si upal reči, ne vem točnih številk, lahko pa da se motim).

ta tes je realen dot bolj kot nek kjer intel testirajoi z ddr ramom ( tak sistem je drastično dražji ) in potem pravijo da manj rabi ( ddr3 porabi manj ) je hitrejši ipd.


Ddr na core 2? Nisem vedel da je to možno. Sicer je pa po jedec stabdardih v večini primerih ddr2 hitrejši, saj ima bolj zategnjene latence. Itak pa to paše amdju, intelu pa frekvenca. Ddr3 pride v svoje območje tam pri 600-700 mhz (1200-1400 ddr).

max je 3400 mhz filmček. Ti si trobil do nedavnega da je 2500 mhz, pol si prilimal 3069 zadaj spet malo manj.


In kje je ta slavni filmček?

intel porabi več ne manj daj so ti kolegi zgoraj napisali če meni ne verjameš. Pa porabo iz mem controlerja moraš dodat če več kaj je to?


125w proc plus 10-15 w za nb - 135-140w. 95w za q6600 (in neprimerno manj za q9450, nekje 65-70, če me spomin ne vara, saj 45 nm quadi porabijo približno enako 65nm duotom) ter ecimo 35 w za nb (mnja, kar velika cifra) - 130w. 5-10w manj. Mislim da si se malo zakalkuliral. Aja ne, obešaš se na moje besede brez da bi dejansko naredil 2 preprosta računa in 3 iskanja po wikipediji.

amd ma dosti manj bugov, o kvaliteti intela pa maš tole:

...

Tu maš intelov e bugge.


Hmnja, spet tile slavni posti nekega tipa na nekem tujem forumu. Daš link? Ker nekako dvomim, da so mu na samem forumu verjeli.

Edit: močno (a verjetno zaman) upam na argumentirane odgovore). 9600 black edition bit-techovcem pa recimo ni delal niti na stock frekvenci. 2 procesorja, na dveh različnih platah.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

PrimozR ::

AJa, še tole sem pozabil.

jest kaj pa ti veš povej ? od kod ...?

Nakup intela sedaj bo sploh čez kako leto ko pride ven Nehalem ( kopija K10 arhitekture) zgledal bedno.... to bo stara roba. Cene bodo precej padle.


BWAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH!!!!!!!! Še ena pika za nas, 'intelovce'. Dokaz, da nimaš pojma. Enak bo samo inetgriran memory kontroler. K8 je bil popolna zmaga za AMD, so pobili intel in Netburst. Takisto je Core 2 naredil s K8. K10 pa je le evolucija K8, ki se le medlo približa K10. Kaj bolje bo le s Shanghaiem, takrat pa itak pride Nehalem. In ne, Nehalem bo POPOLNOMA drugačen kot pa K10. Sori, ampak pojma nimaš. Nehalem je v bistvu P3 na steroidih. Ja, P3. Na osnovi P3 je mala Izraelska ekipa naredila Pentium M (ker je bil Netburst zaradi toplega delovanja za notebooke neuporaben), na osnovi Pentium M je bil narejen Yonah (Core arhitektura), temu pa so dodali 64 bitnost ter nekaj drobnarij in imamo Core 2 Duo - Conroe, Merom in Woodcrest. od tam naprej pa upamd a je zgodba znana.

kekz ::

Kakšna kregarija okoli AMD : Intel ;((
Ne vem, ali je to sploh v skladu z ovodno temo/novico: AMD predstavil nove procesorje.

Jaz sem se novice razveselil, saj sem kupil AMD. Ampak jaz nisem kupil procesorjev, kupil sem firmo AMD, to je delnice korporacije AMD. Seveda upam, da bodo glede na vzpodbudno novico pridobile na vrednosti.

O intlih v novici ni bilo govora in je offtopic!
Moje priporočilo seveda je, kupujte AMDjeve procesorje, saj tako (sicer posredno) kupujete moje izdelke. ;):D

MrStein ::

Mogoče pa ima x45 tudi delnice, pa zato tak reklamira Phenome ??? :D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jest10 ::

DDR na Core 2? Nisem vedel da je to možno.
Je možno. Samim Core2 procom je čisto vseeno kakšen ram imajo, saj je kontroler za ram v čipovju. Asrock(pa verjetno še kdo) ima mislim da vsaj 2 plati z DDR, ki podpirata Core2 proce.

PrimozR ::

Vem da je možno v teoriji, butasto v praksi. ASRock ima itak celega boga plat a so bolj uboge. So pa, to je pa res. Sej C2Dji bi delal tut na 865 čipsetu (lepo prebavi dvojedrnike, problem imajo 915 in 925). Catch je samo v napajanju.

todman74 ::

Glavno, da je AMD boljši v price/performance.....katerega pa briga če so Intelovi high-end proci par procentov boljši.Price/performance, to je treba folku povedat....

Pšenični ::

Jaz sem bolj skromen človek. Mam gigabytovo plato za 65 evrov in amd ja 5000+ odklenjenega seveda(92 evrov). Sem zadovoljen in me boli k... za intela. Pri navijanju sem zlo komot in zadevo bi lahko fural na 3.2 ghz na default voltaži. Pa ne k ni potrebe. jaz pravim tko če kakšn hoče kupit intela naj ga kupi. če kakšn hoče amd ja naj ga kupi. Dnar mora krožit.
Je pa tko . če me kdo vpraša kaj je bulš al intel al amd bom lepo povedal. AMD itak.

gzibret ::

Dajte nehajte flejmat! ;( Če človek narobe misli, zabijte ga z argumenti (kar ste prav temeljito in pravilno naredili). Če še kar trmari => ignore. Vedeti je seveda treba, da ima vsak pravico napisati mnenje, takšno ali drugačno (v okviru pravil ST seveda).
Vse je za neki dobr!

x45 ::

Logično gor se mi je 3 zmuznla bil je DDR3 ram, ne pa DDR.

ja delnice bi blo zanimivo vzet, kdo ve kaj o tem kje kako, kak tečaj ipd? Zakaj zdaj, sem slišal da je ugodna....

kekz ::

Za ceno delnic greš lahko na AMDjevo stran, potem na about AMD in pod Investor Relations imaš Stock Price. To te preusmeri na NYSE.

Naročilo za nakup daš pri borzno posredniški hiši. Kotirajo tudi na evropskih borzah, tako da ne bi smel biti problem.

destroyer2k ::

kekz

A od igralske razvijalcev, tudi lahko se kupi v Sloveniji delnice? Ker jaz študiram da bi sedaj nekaj investiral v TAKE 2.

OChack ::

kekz:
Hm, zanimivo. Jaz sem pa vedno mislil, kolikor vatov toliko toplote.
Saj je watt med drugim tudi kar merska enota za toploto. Procesor namreč vso prejeto energijo spreminja v toploto, saj ne opravlja nobenega drugega (fizikalnega) dela, drugačnega (netoplotnega) sevanja pa tudi ne oddaja prav dosti, niti ne kopiči (shranjuje) prejete energije.


hmm zanimivo, vidm da ne veš velik o delovanju tranzistorjev, potemtakem vsa elektroniak samo greje in nč drucga, zakaj bi pa sploh rabu potemtakem tako napetost in tok........sj se sam greje......... pol bi 1 W čist zadostovov za delat :)........no tranzistorji morjo tud kj preklaplat, seveda se to dela z fizičnim delom kakopak.......porivanje elektronov in vrzeli če ne drugače :)
Int€l inside, IDIOT Outside

jest10 ::

Saj je watt med drugim tudi kar merska enota za toploto.
Od kdaj že?

MrStein ::

porivanje elektronov in vrzeli če ne drugače

Temu porivanju elektronov se strokovno reče "segrevanje materiala".

T v TDP pomeni "thermal".

Pa še citat iz osnovne šole : Energija se ne more pretvoriti v nič, niti nastati iz nič.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

kekz ::

> hmm zanimivo, vidm da ne veš velik o delovanju tranzistorjev

Seveda na uni. in mag. študiju elektrotehnike me najbrž res niso naučili toliko kot tebe ;)

> Saj je watt med drugim tudi kar merska enota za toploto.
> Od kdaj že?

Res, malo sem poenostavil, ker ima tale tema itak zelo "lahkoten" značaj.
Če smo natančni, je enota za toploto Ws (watt-sekunda = joule), ampak če predpostavimo, da opazujemo različne procesorje, ki imajo različno moč (v wattih), enako količino časa (saj nas to zanima, mar ne?), potem privzamemo, da je čas konstanta. Spremenljivka, ki nam podaja KOLIČINO TOPLOTE (v tem enakem času med procesorji) je samo še moč.

Oz. 100W procesor v sekundi odda 100Ws toplote, 50W pa pač le 50Ws. Recimo, da nižjefrekvenčna sevanja zanemarimo.

kekz ::

Moj originalni point je seveda bil, da se količino toplote ne meri v stopinjah celzija, kot meni večina raje.

kekz ::

> pol bi 1 W čist zadostovov za delat

Tukaj imaš celo prav.
Če bi bilo delovanje lahko čisto idealno, bi bila poraba celo 0 W.
To pomeni, da bi morala biti upornost vseh poti 0 ohmov in še važnejše, vsi preklopi bi se morali zgoditi v času 0.
Pri preklopni elektroniki se največ moči porablja v času preklopov (ko stanje ni niti 0 niti 1, ampak vmes).

Azrael ::

>tud kj preklaplat, seveda se to dela z fizičnim delom kakopak.......porivanje elektronov in vrzeli če ne drugače :)

Ravno v tem je čar elektronike, da take stvari opravi brez mehanskega aka fizičnega dela. Gre mnogo hiteje in tišje, kot z mehanskimi napravami, toda izgube - toplota, so še vedno.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD osvežil nabor procesorjev, pridobiva tržni delež

Oddelek: Novice / Procesorji
254533 (3682) PrimozR
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858326 (21836) Meizu
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565356 (4118) mera
»

AMD Phenom X3 chip

Oddelek: Strojna oprema
51325 (1200) dzinks63
»

Avgusta štirijedrni Opteroni

Oddelek: Novice / Procesorji
113442 (2557) Mr.B

Več podobnih tem