» »

Kje so maili?

Kje so maili?

Fifty ::

Zjutraj odprem Outlook Express in nikjer ni nobenega maila, prejeto, poslano, vse prazno. Ima kdo kakšno idejo, kako bi dobil nazaj maile? A bi se dalo to rešiti mogoče z Windows Restore? tnx

Fifty ::

Ugotovu sm, da se mi je pojavu Trojan Dialer (katerega upam, da sem zdaj odstranil). Ali je možno, da mi je ta trojanc zbrisu maile? Kko jih sedaj dobit nazaj?

Chessman ::

- omenil si windows restore, lahko uporabiš samo z njim boš dobil samo tiste maile katere si imel na dan ko si naredil windows image.
- drugače jih najlažje dobiš nazaj če delaš redno backupe in pač če zgubiš podatke vzameš zadnji backup
- točno kaj dela ta trojanc nebi vedel, lahko pa ti pobriše pošto zakaj pa ne
- lahko probaš z kakšnim programom popraviti izbrisane datoteke mogoče boš imel kaj sreče
- drugače pa vsaka šola nekaj stane, dokler ne izgubiš podatkov je pač backup nekaj najbolj nepotrebnega kar lahko delaš

PS: navadite se uporabljat GMAIL, svoje obstoječe maile pač preusmerite avtomatsko na gmail naslov. V računalnik pa potem prenesite pošto iz gmail računa.
Prednosti :
- zelo zelo velik poštni predal pred 4leti sem ga imel 2,5GB pa so mi ga povečali že na 7,5GB
- zelo dobro ima narejen spam control (res je da mi še kakšen mail pride skozi gmail vendar se za tiste 3-4 spam maile na teden ne sekiram, sam gmail mi jih pa na mesec očisti sigurno 3 - 4 tisoč)
- vsi prejeti in poslani maili se shranjujejo na njihov stržnik (torej če ročno ne zbrišeš iz strežnika imaš avtomatski backup, če kaj pobrišeš iz mašine je ševedno možnost rešitve z mailom kateri je na strežniku)
- če slučajno uporabljaš prenosnik in ti ISP ne omogoča pošiljanje maila preko SMTP-ja če nisi v njegovem omrežju, ni problema ker za gmail SMTP strežnik rabiš samo dostop do interneta)
- pa ko zamenjaš ISP-ja se moraš vedno potruditi da obvestiš vse o spremembi naslova, pri gmailu pa ti vedno ostane enak mail.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375273765 (18696) Matko
»

Cloud gostovanje e-pošte (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6012912 (11750) c3p0
»

Gmail kako dovoliti "low port" maile.

Oddelek: Informacijska varnost
172277 (1253) poweroff
»

Hotmail z novimi metodami za varovanje elektronskih predalov

Oddelek: Novice / Varnost
226574 (5511) MrStein
»

Večina emailov še vedno spam

Oddelek: Novice / Varnost
354862 (3451) Dragi

Več podobnih tem