» »

Odvetnik

Odvetnik

šajtrga ::

Pozdravljeni

Zanima me, če kdo na forumu ve kakšne so približne cene odvetniških storitev
ter katerega odvetnika priporočate? (ne mi s Čeferinom toliko denarja spet nimam)
Se pravi zastopanje na sodišču, vlaganje ipd.

LP

MadMicka ::

Odvisno od tega, za koliko boš tožil, koga in koliko šans imaš da zmagaš. Povej okvirno zakaj se gre.


http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

Aston_11 ::

To si objavil tarifo iz leta 2003. Ne velja več. Sedaj se uporablja Zakon o odvetniški tafiri, ki pa bo v kratkem prenehal veljati in ga bo nadomestila nova tarifa precej podobna tisti iz leta 2003 - že potrjena, ne pa še objavljena v UL.

šajtrga ::

@MadMicka - tožbe - zaenkrat še - ne bo gre se za pritožbo ker sem bil neupravičeno vpleten dogodek (ni me bilo zraven)
Imam budget 1500€ pripravljenih za odvetnika.

Aston_11 ::

šajtrga je izjavil:

@MadMicka - tožbe - zaenkrat še - ne bo gre se za pritožbo ker sem bil neupravičeno vpleten dogodek (ni me bilo zraven)
Imam budget 1500€ pripravljenih za odvetnika.

V kaj? Prekršek?

šajtrga ::

Ne v gospodarski kriminal (goljufija)

Aston_11 ::

Kazenski?

Okrožno sodišče?

Pritožba zoper sodbo?

šajtrga ::

Lahko ''po domače'' poveste kaj ste mislili s tem?

Aston_11 ::

Ali je postopek kazenski, ali kazenski teče pred okrožnim sodiščem, ali je sodišče izdalo sodbo, ali se bi vlagalo pritožbo zoper sodbo?

šajtrga ::

Okrajno sodišče v LJ je izdalo sklep.

Aston_11 ::

Bomo že izvlekli.

Kakšen sklep?

MadMicka ::

Ja, itak sm falil tarifo, sam kliknu sm v googla in taprvo linkal :)

Vice ::

Ni tarife, ker te bo vsak odvetnik poizkušal nategniti po svoje. Izrecno zahtevej, da ti pove točne stroške v EUR preden se v kaj podaš, saj ti lahko na koncu nabije 1001 odvetniško točko za 1001 drek, ki si ga bo spomnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

šajtrga ::

Kaj piše na sklepu ni važno, povejte mi samo za dobrega odvetnika, ki me bo zastopal.

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

MadMicka ::

šajtrga, ampak, res ti pa si trd. Ne obstaja dobr odvetnik. Obstaja pa odvetnik, ki se dobr spozna na kazensko pravo, pa drug na gospodarsko pravo, ipd., ampak zagotovo pa ni odvetnika, ki bi obvladal vsa področja.

Ziga Dolhar ::

MadMicka je izjavil:

šajtrga, ampak, res ti pa si trd. Ne obstaja dobr odvetnik. Obstaja pa odvetnik, ki se dobr spozna na kazensko pravo, pa drug na gospodarsko pravo, ipd., ampak zagotovo pa ni odvetnika, ki bi obvladal vsa področja.


This. Ne hodi k odvetnikom, ki so strokovnjaki za vse, in ne k odvetnikom, ki se pojavljajo v medijih.

Odvetnik ti ni dolžan računati po tarifi, ampak se lahko dogovorita drugače. Vsekakor pa vnaprej razjasnita, kako ti bo računal (pavšalen znesek, plačilo po uri, z morebitno zgornjo omejitvijo ipd ...)

Aja - pa beži preč od odvetnikov, ki ti bodo ponujali/zagotavljali bajne rezultate.
https://dolhar.si/

Klamzi ::

Potrebujem odvetnika za uveljavljanje odškodnine zaradi nesreče pri delu. Katerega priporočate iz okolice Maribora?

Karen ::

K zadnjemu: pazi samo, da ne boš tožil (oz. da ti ne predlaga tožbe) za neko nerazumno vsoto (kot se bere po teh trač revijah za koliko tožijo). Vsak odvetnik ima eno knjigico - zbirko sodne prakse odškodnin, kjer so zbrani primeri koliko sodišče tipično dosodi za posamezno vrsto poškodbe (to je na palec ok merilo). Da ne boš za npr. odrezan prst (delaš na žagi) zahteval 1 MIO EUR... uspel boš v temelju v celoti, po višini pa 0,2%, stroške boš pa potem delil po istem odstotku, pa boš na koncu plačal več stroškov (tudi nasprotni stranki) in takse kot bo priznana odškodnina. Skratka pazi da bo postavljena višina takšna da bi jo optimistično realno še lahko dobil, ne 10x nad realnimi zneski ki se dosojajo (včasih je folk jezen pa zahteva nerazumne višine). Povedano drugače: ne moreš za zlomljeno roko zahtevat 200.000 EUR če niti za nepokretnega do konca lajfa ne dosodijo toliko. Povem zato, ker imajo ljudje navadno napačne predstave o teh odškodninah, da dobiš nekako realen občutek, ne v smislu un je tožil tega pa dobil milijon odškodnine ipd. Upam, da ti kaj pomaga.

Klamzi ::

Hvala za nasvet!
Ne, sam o tožbi zaenkrat ne razmišljam, saj naj bi bila zavarovanja v podjetju porihtana. Gre se za uveljavnjane odškodnine iz njihove police, ter po potrebi izpodbijanje krivde, saj je po mnenju osebe iz IVD krivda na moji strani, čeprav..... Sej pravim, rabim odvetnika, ker se sam ne spoznam na te zadeve ;)

BivšiUser2 ::

Imam eno zadevo, za katero pa bi najraje razčistil na podlagi trenutnega stanja in ne bi šel v tožbo dokler pač ne vem na čem sem. Odvetnika bi imel iz Prekmurja (Murska Sobota in Lendava).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Snowflake2 ::

kva pa je?

gazibo ::

Poznamo kaksne odvetnike, ki se ukvarjajo z malenkostmi ? Tipo goljufije po bolhi in podobno.

Hvala

val46 ::

Vsak za njihovo tarifo. Da bi pa pričakoval od odvetnika pri takih malih stvareh, da bo pa plačan od uspeha (se pravi od procenta, katerega bi ti s tožbo dobil), pa mislim da jih ni ravno veliko. Vse se spremeni, če se gre za večje zneske.

K0l1br1 ::

Ukvarjal se bi že, samo ti ga ne bi hotu plačati, ker on za 2 EUR ne bo delal. Ker ta malenkost mu pobere cajta kot kakšna večja zadeva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddaja škodnega primera

Oddelek: Na cesti
324055 (1645) ZveeZ
»

Kraja, identifikacija storilca in odškodnina

Oddelek: Loža
335490 (4400) St235
»

Potrebujem pravniški nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627585 (6075) Mehmed
»

Prometna nesreča - odškodnina?

Oddelek: Na cesti
359854 (6375) SkIDiver

Več podobnih tem