» »

crossover nastavitev

crossover nastavitev

frenkb ::

Zdravo, eno vprašanje glede nastavitve zvočnikov na 5.1 receiverju.
Imam Onkyo 504 receiver in komplet 51.1 zvočnikov System Fidelity (za kej boljšega pač ni bilo več €:( ).Zanima me, kako moram nastavit tisto crossover frekvenco, da mi bo sub woofer kolikor toliko normalno deloval - da se bodo basi normalno slišali. Pri filmih je še kar, ampak ko poslušam musko, se mi zdi , da basov ni nikjer oz. slišim samo neko "brnenje".

Še podatki o zvočnikih :
spredaj SF 2010 (40-20.000Hz , crossover 3kHz),
subwoofer SF 125 (20-150 Hz)

Kaj pomeni sploh ta crossover frekvenca ? Kakšna mora biti nastvitev Setup-a na receiverju za zvočnike?

Hvala za pomoč

boris22 ::

Preberi si tukaj imaš odgovor na tvoje vprašanje:
http://reviews.cnet.com/4520-11259-6360...

dëych ::

Crossover frekvenca je frekvenca pri kateri nivo signala pade za -3dB. Spodaj na sliki imas en primer kako zgleda za low pass filter in pa za high pass filter za različne slope.



Cut-off frekvenco na subu nastavi na kakšne 60Hz - 70Hz. Vse potenciometre za glasnost daj na nulo. Izklopi vse bass-booste, EQ, vse daj na 0 itd. Na subwooferju imas verjetno še en dodaten potenciometer gain, zavrti ga tako da ne boš nič slisal iz suba. Potem si naštimaj en komad s cdja. Pojačaj glasnost na ojačevalcu oziroma recieverju potem pa na subu odpiraj gain dokler ti ne bo začelo špilat dober. Hkrati pa lahko spreminjas tudi crossover frekvenco. Pomembno je tudi kako mas zvočnike postavljene in tudi polariteta zvočnikov, torej "plus" in "minus" ko priključuješ kable. Sicer je itak izmenična napetost kjer ni važn kako obrneš kable ampak se ti potem faze obrnejo kar pomen da ti bo npr. en zvočnik igral v kontra-fazi z drugim in s tem se signala medsabo odštevata (največ se to sliši pri nizkih frekvencah).

Spajky ::

CrossOver frekvenca na sub-u naj bo na 100Hz ! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265569 (3409) ninjaxx
»

Woofer yamaha ns-sw300

Oddelek: Zvok in slika
121221 (1103) Zmaj33
»

Genius 5.1 + hitachi zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
214239 (3825) Mattithyahu
»

woofer za hišni kino?

Oddelek: Zvok in slika
113506 (3320) LordWorm
»

Kateri 2.1 zvočniki za računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
452772 (2061) glinik

Več podobnih tem