» »

Formatiranje viste problem

Formatiranje viste problem

ta_pravi ::

Lep pozdrav

Mam problem z odstranitvijo viste iz prenosnika acer. Ko vstavim cd od xpjev pa naredi tm setup in pol nalsednji slide naj bi biu pač licenca pa to, mi napiše da ne najde nobenega diska...? Kaj je kaka finta?

Lp
ta_pravi
  • polepsal: Alpheus ()

ta_pravi ::

aja pa kaj mam kdo kak link do driverjev od XPjev za prenosnike acer?

LP
ta_pravi

rdecaluc ::

Za to da ti disk najde moraš dat v BIOS-u sata native mode na disabled (se mi zdi ) pa gre inštalacija čez. Drugače pa glede gonilnikov pa pogoglej .
Est modus in rebus. ,typos

Izi ::

Še nenkrat premisli, če se res misliš spustiti v vse težave, ki jih prinašajo zastareli XP-ji.

Če imaš trdi disk večji kot 120 GB potem rabiš XP-je, ki imajo že integriran Service Pack 2, drugače ne moreš inštalirati XP-jev, razen če sformatiraš disk na particijo manjšo 127 GB ali manjšo.
Da bi XP-ji SATA disk sploh našli moraš nastaviti v BIOSU emulacijo SATA preko IDE, da se SATA diski na ven predstavijo kot IDE diski, če seveda matična podpira to funkcijo, ali pa moraš narediti floppy disketo z SATA gonilniki, ki jo vstaviš v računalnik na začetku instalacije XP-jev. Med namestitvijo moraš tiščati eno Funkcijsko tipko, da se pojavi meni za dodatne driverje.
Da bi našel prave SATA gonilnike moraš vedeti točno kateri SATA kontroler je na tvoji matični plošči.

Če ti matična ne podpira emulacije SATA ali če nimaš disketne enote potem XP-jev na tvoj računalnik ne moreš naložiti.

Ko bi naložil XP-je, bi moral poiskati čisto vse driverje za vsako enoto tvojega računalnika posebej, ker XP-ji ne vsebujejo nobenega driverja za novejše naprave.
Nima veze kakšne firme je tvoj prenosnik, ti moraš vedeti za vsako posamezno enoto v računalniku katere firme je in kateri model in potem iskati driverje na strani proizvajalca posamezne komponente.

V letu 2008 je nameščanje zastarelih XP-jev na novejši računalnik delo samo za poznavalce in entuziaste, ki natančno poznajo vsako vgrajeno enoto in imajo po možnosti računalnik z vgrajeno disketno enoto.

OmegaBlue ::

Vsak teden vsaj dve taki temi, daj se malo pomatraj pa celo poglej naokoli:

Instalacija Win XP Pro na prenosniku HP 8710P
hp 6820s
HP Compaq 6720s blutooth
HP 6710s - namestitev WIN XP

Izi, daj ne bluzi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Izi ::

In če strneš številne nasvete iz vseh štirih linkov, ki si jih nalimal, dobiš točno to kar sem jaz napisal na kratko.

BIOS in izklop "native SATA", je omenjen v vseh štirih linkih, jaz sem dodal še, da nimajo vsi prenosniki enake matične in tako vsi BIOSI ne podpirajo izklop native SATA.
On je spraševal za ACER-ja in ni navedel točnega modela.
Gonilikov za XP-je pa tudi ne bo našel na Acerjevi strani.

Torej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

]Fusion[ ::

Izi kaj pa je tebe pičlo?

>>Če imaš trdi disk večji kot 120 GB potem rabiš XP-je, ki imajo že integriran Service Pack 2
XPji brez integrated SP2 se še najdejo? :P

>>Če ti matična ne podpira emulacije SATA ali če nimaš disketne enote potem XP-jev na tvoj računalnik ne moreš naložiti.
Si pač narediš svoj XP cd z že nameščenimi gonilniki :)

>>Ko bi naložil XP-je, bi moral poiskati čisto vse driverje za vsako enoto tvojega računalnika posebej, ker XP-ji ne vsebujejo nobenega driverja za novejše naprave.
Keri OS pa te ima vse gonilnike? Vista in Linux ziher ne, MacOS edino.

>>Nima veze kakšne firme je tvoj prenosnik, ti moraš vedeti za vsako posamezno enoto v računalniku katere firme je in kateri model in potem iskati driverje na strani proizvajalca posamezne komponente.
Imaš na uradnih straneh od laptopa lepo vse gonilnike :)

>>Gonilikov za XP-je pa tudi ne bo našel na Acerjevi strani.
Molo boljše poglej Acer stran :P

:\
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Sc0ut ::

V mediamarktu sem na laptopih preko task managerja gledal porabo rama in me je skoraj vrglo na rit, ko sem pri štirih videl porabo večjo od 700mb. Mogoče zato folk ne želi imeti viste, ker nek novejši računalnik naredijo kot p3 pred 10 leti. Te prav razjezi, ko si kupiš nek dober hardware in pol ti OS vse izniči. Folk je še vedno uber zadovoljen z XP-ji in enostavno ne prenese tega vsiljevanja viste, samo da bi se prodajalo in prodajalo. In še 1x, prodajalo!

P.S. samo 4 laptope sem pogledal.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Tr0n ::

Se enkrat in tokrat zadnjic. Vista si veliko pomnilnika rezervira vnaprej in to nima veze s pozresnostjo sistema.

RTFM!

Sc0ut ::

Prosim če zbrišete moj post. Se posipam s pepelom in vzamem vse nazaj.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Izi ::

Sc0ut, če še nisi opazil lahko svoje poste po mili volji brišeš ali spreminjaš. Noben moderator ne bo tega počel namesto tebe razen če bi kršil pravila, ki veljajo na tem forumu.

Glede velike razširjenosti XP-jev, več kot leto po izzidu Viste, pa je razlog ta, da XP-ji hitreje delujejo na starejših računalnikih.
Čim starejši je računalnik večja je razlika v prid XP-jem.
Vista sodi samo na računalnike, ki imajo 2 ali več GB RAMA in dvojedrni procesor.
Na računalnike, ki imajo 1 GB RAMA tudi jaz brez izjeme nameščam XP-je.

Ampak kakorkoli obrnemo, namestitev XP-jev traja opazno dlje kot Viste, treba je biti zraven, saj je treba skozi nekaj klikati in potrejevati, in na koncu imaš v Device Managerju najmanj 10 rumenih klicajev, kar vzame še dodatnih nekaj ur, da namestiš vse potrebno.
Namestitev Viste pa traja okoli 20 minut, brez nepotrebnih vprašanj, in vsi potrebni driverji se nato namestijo preko Windows Update.

Čeprav je Vista nekaj počasnejša od XP-jev, je treba priznati, da Visto lahko namesti vsaka stara mama in v prej kot pol ure po vstavitvi DVD-ja že veselo surfa po internetu :D

5er--> ::

Meni pa se zdi namestitev XP-jev otročje lahka.
Vzamam TinyXP, bootam, izberem particijo in počakam 15min.
Po koncu namestim še najnovejše gonilnike za grafično in odkljukam katere programe si želim nameščene.

Saintek ::

Izi še ti jaz en razlog več povem zakaj sem si šel drugi dan po nakupu prenosnika brisat dol skropucalo od viste in si dal gor xp-je? Na njo ni šlo gor instalirati photoshopa cs3 in še nekaterih drugih cs3 programov, ki jih rabim. Raje sem vzel v zakup 3-4 ure formatiranja in iskanja gonilnikov, kot pa da imam sistem na katerega ne gredo instalirat programi, ki bi naj bili narejeni zanj. Seveda na xp-jih od kar so gor dela čisto vse!

Ps: Da mi neboš zdaj prišel z finto, da nisem imel gor viste, ki podpira te programe, sem jo imel in vseeno ni šlo instalirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

]Fusion[ ::

Izi: očitno še nisi naletel na težavo da vistin Windows update namesti zanič gonilnike, ki ti naredijo en lep BSOD pri ponovnem zagonu :) Update driverjev je prva stvar ki bi jo izklopil, ker sem že slišal za preveč primerov ko jim je zmrdalo cel sistem. Saj imaš System restore samo tega moraš v večini primerov sam zagnat pred updateom, kar pa one babice ne bojo šle delat :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Gutjerez ::

Samo res. na prenosniku je naložena vista. pa vstavim CD win xp sp3 pa pač ko se zaganja bius pritiskam tipko dlete da pridem v windows boot manager. pa pol tam vidim windows vista kak pa formatiram to? da pol naložim gor xp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dell 500 in AutoCAD

Oddelek: Pomoč in nasveti
72433 (2302) mtosev
»

Vista SP1 ali XP SP3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
615790 (4508) Revenant
»

Prenosnik + xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
171971 (1761) tattoo
»

HP laptop 6715b free dos: setup windows xp in driverjev

Oddelek: Operacijski sistemi
277558 (6289) Gwanaroth
»

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???H

Oddelek: Pomoč in nasveti
474779 (3361) al3s

Več podobnih tem