» »

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???Help me!

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???Help me!

simoni ::

Problem je sledeč. Ker imam sata disk, mi windowsi ne zaznajo diska. Kako naj naložim gonilnike za sata controller, če nimam disketnika? HPji recimo imajo v biosu za nastavit, da ti potem dela! No moj notebook nima v biosu praktično nobenih nastavitev! Prav tako nima nobenih bližnjic, da bi lahko kakorkoli spreminjal nastavitve v sata kontrolerju!

Notebook je ACER travelmate 5310!

Mi lahko kdo pomaga?

Hvala!
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

kixs ::

Vprasaj tam kjer si kupil notebook!

Sej imas SUPPORT!

ajd

totek24 ::

USB disketnik je resitev.
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

simoni ::

Jao! Kje naj pa dobim usb disketnik! :O :))
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

R33D3M33R ::

Išči po ključnih besedah: windows XP unattended. Mislim da si lahko v instalacijo integriraš gonilnike preko te metode.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

totek24 ::

Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

simoni ::

Ja disketnik bi mogoče dobil... Naletel sem na drug problem...

Pogruntal sem, da za Acer Travelmate 5310 ni sata gonilnikov! Tudi na priloženem cdju jih ni!:O! Na netu jih tudi nikjer ne najdem! :\
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

kixs ::

A si poklicu za Support? :\

simoni ::

Ma prenosnik je uvožen, tako da ne vem kako bi se lahko kej zmenil... Da o stroških ne govorim...:))
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

kixs ::

Ma vseeno poklici na tehnicno podporo ali pa servis in vprasaj. Naceloma ti bodo dali tako informacijo zastonj in brez problemov, ce so kolikor toliko v redu!

lp

simoni ::

No mogoče bom pa res! Sedaj sem pogruntal, da če usb ključ prepozna kot disketnik...sedaj mimanjkajo samo še driverji!:))

A slučajno obstajajo univerzalni?:\
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

krho ::

Pa ne bi ti naredil WinXP CDja s SP2?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

simoni ::

kako to misliš SP2? Saj imam windovse ki imajo že integrirane SP2 popravke, pa vseeno ne dela!
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

mauzer ::

Ko si kupil Acer si naredil veliko napako :) V službi imamo dva in nista kaj prida, sploh baterija je za en drek ... Nesi nazaj menjaj za kaj drugega >:D

edit: typ0
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mauzer ()

Tribal ::

V biosu poglej nastavitve za sata. Vem da pri HPju imaš opcijo Sata native mode. Ko daš disable winxp prepoznajo kot navaden ide disk. Poglej če imaš kako tako možnost.

simoni ::

Ta notesnik je bil zelo zelo ugodno, tako da ga ne bom menjal!

Glede biosa, pa vem da imajo hp to možnost!Vendar je problem, ker nima prenosik skoraj popolnoma nobenih nastavitev v biosu! Ura boot in to je praktično use! Tako da o sata ne duha ne sluha!
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simoni ()

Rok Nemec ::

Glede na to, da je v tvojem računalniku SATA krmilnik (+ SATA diski), je najprej potrebno kreirati floppy disketo z SATA gonilniki, nato ponovno zaženeš Windows setup. Ob zagonu setup-a pritisniš tipko F6, nato vstaviš disketo z SATA gonilniki. Ko bo Windows setup našel gonilnike, se bo postopek inštalacije nadaljeval.

Windows setup podpira samo določene USB disketnike (spodnji članek).

klik

V primeru, da v tvojem računalniku ni disketne enote, je potrebna integracija SATA gonilnikov v namestitveni CD operacijskega sistema Windows XP. Postopek podrobno opisujejo spodnje povezave:

Installing Windows XP with a 3rd party SATA/RAID driver

How to Add OEM Plug and Play Drivers to Windows XP (Microsoft)

Adding RAID/SATA text-mode drivers

RAID/SATA Drivers


Po končani integraciji gonilnikov je potrebno narediti še "Slipstream" namestitvenega cd-ja:

How To: Slipstream your XP installation

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

simoni ::

Rok hvala ti! Glede disketne enote ni problema, ker mi najde USB ključek kot floppy! Problem je sedaj, ker ni nikjer driverjev!!!:O

Ne na cdju ne na googlu, nikjer!
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

bluefish ::

če ne najdeš nič, ti preostane le še servis. Te bo pa prišlo najmanj 30€.

simoni ::

Ne dam jim tega veselja...:D
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

gansta ::

kako je pa glede Viste, če kdo ve?8-O Tudi mene zanima, ker imajo današnji prenosniki vsi SATA:'(

mile ::

probaj tole:

this is a windows driver

download this file and extract it then run f6flpy32.exe

it will copy the sata driver files to floppy disk..
your need to have an external fbb for this..

press F6 while windows xp setup is loading then select
"Intel®82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-EM)"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

Rok Nemec ::

kako je pa glede Viste, če kdo ve? Tudi mene zanima, ker imajo današnji prenosniki vsi SATA


Vista setup podpira tudi usb ključe in cd/dvd rom.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

vendar pa ti visto za tvoj prenosnik odsvetujem, saj ne bo delovala tekoče.

simoni ::

Ja itak...vista odpade!Bom tole še probal!

Hvala!
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

TESKAn ::

Dobi si programčič nLite, s katerim lahko 'popraviš' inštalacijski CD od oken, dodaš gonilnike po izbiri, vpišeš že vnaprej nastavitve, da ti ni treba med inštalacijo jih vpisovat itd. Moreš pa pazit, da daš gonilnike za diske v 'text mode', da delujejo. Na koncu ti program naredi lepo image za CD, zapečeš z nerom in to je to.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

hamax ::

poglej v specifikacije tocno kateri disk imas, pojdi na uradno stran od proizvajalca in downloadi sata driver.
moralo bi delovat.

simoni ::

TESKAn: Hvala za info, vendar ni več problem, kako driverje instalirat, problem je, ker jih ni!

hamax: Ja disk vidim v biosu, vendar ne bo pomagalo, ker bi mogel vedeti kater sata controller imam! Ker na Domačem pcju imam WD pa HItachi diska, pa silicone sata controller in mam njegove driverje! Si ti slučajno kaj drugega mislil?
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

kixs ::

Ce ne more instalirat XP-jev, tudi Viste ne bo mogel!

Jernej L ::

ne išči drajverje pri acerju, ampak pri firmi, ki je naredila sata kontroler.

5er--> ::

Iz travnika si dobi eno od "all-in-wonder" verzij XP-jev, ki imajo že vsega živega integriranega. Skoraj 100% je zraven tudi tvoj gonilnik in bo namestitev stekla brez problema. :D

roli ::

Vsaj pri nekaterih desktop mašinah je tako, da vstaviš CD z gonilniki v pogon in ponovno zaženeš računalnik.Tako bi se mral namesto sistema naložit programček, ki pripravi SATA gonilnike za tvoj kontroler.Seveda jih namesti na disketo ampak, če ti ključ prepozna kot disketnik potem bi moralo delat.Drugače pa so na Acer spletni strani gonilnihi za AHCI intel (za Visto) kar pomeni Advanced Host Controller Interface. Če malo pobrskaš pa ugotoviš, da ima to povezavo z SATA kontrolerjem.Drugače pa piši na Acer pa boš videl kako bo šlo.Stane te namreč nič.

Jaz ne vem kak BIOS ima tvoj računalnik ampak moj Acer Aspire 5102 ima v BIOSu toliko nastavitev kot moj desktop sistem.Razen za overlocking nima stvari.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Jakka ::

Naj ti povem eno slabo novico. Za ta prenosnik, travelmate 5310 acer NI izdal gonilnikov za Windows XP. Dokaz da je res tako. Zato tudi google nič ne najde.
Pač forsirajo Visto, ki tudi pride skupaj s prenosnikom. Nisem raziskoval, če je tako pri vseh novejših acer prenosnikih, mogoče je.

Windows XP bi teoretično lahko delali, če najprej najdeš primerne sata gonilnike, nato pa še vse ostale primerne gonilnike za strojno opremo. Treba najti točne specifikacije strojne opreme in gonilnike, ki bodo delali. Mogoče od drugih proizvajalcev...

Dela je veliko, se splača? Bo uspelo? Ali raje menjat prenosnik? Mogoče naložiti Visto?

roli ::

Jaz sem imel na svojem naložen linux, poleg pa so bili gonilniki za XP.Vendar so na netu tudi gonilniki za Visto.
http://www.r00li.com

Jakka ::

Glede sata driverjev. Lahko poskusiš te za nx9420. Sata kontroler je verjetno enak, saj je tudi chipset iz iste družine. Samo jih boš moral najprej na disketo dat. Namestitveni program tako zahteva.

Če bo pa tole ali kaj drugega slučajno delalo in ti uspe inštalirati delujoč sistem, pa z veseljem pomagam pri iskanju driverjev za druge stvari. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

Jakka ::

Nja, teli ne bodo delali. Ena različica driverjev za nx9420 pokaže nekaj življenja, samo ne deluje prav.

Zheegec ::

Ja bios najbrž nima ahci nastavitev, ker pride prenosnik bundlan z visto in se jim na acerju ni dalo tega dodajati...
Če imaš kakšnega od novejših Intelovih čipsetov bi pravi driver moral biti tudi na intelovi strani... Če viste nisi izbrisal bi za foro lahko probal ahci driver iz viste kopirati na usb ključek pa probati srečo :))
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

simoni ::

Dobil sem gonilnike! Tako da stvar sedaj deluje! Če kdo rabi, naj mi pošlje PM!:D
LP pa hvala za pomoč!
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

c00L3r ::

Jaz na mojem 5112 nisem imel težav, je šla inštalacija gladko skozi. Bi pa bilo dobro, če napišeš katere gonilnike si namestil, za druge, ki bodo imeli podoben problem čez mesec ali 2...

mauzer ne šimfaj nasplošno Acer prenosnikov. Moj je star pol leta in mi baterija še vedno odlično zdrži in nimam nobenih pripomb. Cenovno pa je bil ful ugoden. Poznam še kar nekaj ljudi, ki jih imajo že več let in sem se zaradi njigovih dobrih izkušenj sam odločil za nakup.

amigo_no1 ::

Res so jih zelo skrili :\:


F6 Intel SATA HDD Driver Floppy Utility.zip
ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/travelmate_5310/driver/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

simoni ::

Gonilniki so se na spletu pojavili pred 3mi dnevi... Tako da je sedaj ok! Prej pa ni bilo ne sluha ne duha!
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

grmek ::

Glede USB disketnikov..

Ali ga kdo uporablja? Ali ga Windowsi XP dejansko prepoznajo kot disketnik - tudi tam čisto na začetku inštalacije, ko pritisneš F6 za instalacijo dodatnih gonilnikov?

Če kdo ve, po možnosti iz prve roke, se priporočam za informacijo preden kupim..

lp

Mirč ::

ja delujejo smo na nasi firmi to tudi rabli
lp

Mirč ::

lahko pa probas z usb ključem,ki mora biri naret da ga prepozna kot disketnik
lp

mihec87 ::

Po moje brezsmiseln nakup usb disketnika saj lahko sata driverje vkljucis v win xp instalacijski cd..

Mirč ::

ja tudi tako gre
lp

say ::

Pozdravljeni!

Ker sem se danes tudi sam spopadal z enakim problemom, lahko zaključim, da je v primeru instalacije enega notesnika najbolje narediti kar opisuje tipček na:

http://forum.notebookreview.com/archive...

Bios in original windows cedeji tedaj zadoščajo. No pa Intelova verzija je sedaj že 7.8 (t.j. iata78_enu).

al3s ::

Slučajno sem to danes našel na eni strani. Nisem bral ampak mislim da je podoben postopek kot tisti ki ga je linkal "say".

How-to-UPGRADE-from-Vista-to-Windows-XP-on-an-Acer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al3s ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

setup cannot find any hard disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
181878 (1628) rdecaluc
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415945 (4808) fredyjetle
»

Linux Linpus zamenjati z Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
455588 (4009) gregor3000
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153056 (2715) markk1
»

Iz win vista na win xp na prenosnem računalniku

Oddelek: Operacijski sistemi
151955 (1650) dejan707

Več podobnih tem