» »

Krizanec med clovekom in 'petunijo'

Krizanec med clovekom in 'petunijo'

BigWhale ::

Vsekakor ne ravno dobesedno ampak precejkrat razmisljam, da je prehranjevanje ena taka 'navada', ki bi jo najraje ukinil. 'Najlazje' bi to dosegel tako, da bi izvajal fotosintezo. Zanima me kaj vec o energetski bilanci fotosinteze in cesa vsega bi mi manjkalo, ce bi so dolocen del hrane proizvedel s fotosintezo. Pustimo minerale in vitamine, to dvoje vsaj zaenkrat zanemarimo (najprej bi izvajal fotosintezo, sele potem bi pognal korenine ;) ).

Koliko casa in kaksna bi morala biti povrsina na kateri bi izvajal fotosintezo, da bi proizvedel dovolj energije za cloveka.

podbevna ::

A tu misliš, da bi ohranil enake energetske zahteve (med 1500 in 2000 kcal). Ker to bi bilo neumnost.

Ker če bi postal avtotrof, potem se ne bi rabil gibati in ne bi rabil gibalnega aparata (okostje in mišičje), ne bi rabil nevronskega sistema povezanega z gibanjem (živčevje in možgani), ne bi rabil celega kupa mašinerije povezane s predelavo požrtih hranil (prebave), ne bi rabil sistema razstrupljanja (sečila in jetra)... Basically ne bi rabil večine človeškega dela in bi ostal le petunija del.

Vsi heterotrofi smo zgrajeni okrog žrtja :).

strictom ::

Si že predstavljam diete v cosmopolitanu :)

Stvar bi bla zanimiva. Vsi bi imeli ravno toliko hrane kot bi je potrebovali. Sicer ob deževnih in mračnih dnevih bi malo stradali, pa še pozimi bi hujšali. Namest črevesja bi imela pa ene storage kontajnerje, kjer bi hranili ostanke za temne dni.

Seveda bi morali brez 'hrane' zdržati po več dni/tednov. Za vsak slučaj.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

rdecaluc ::

Misel na to me zelo zabava , kakšne bolezni bi potem bile :" Ej stari sploh ne vem več kaj nej nardim ... lubadarja sm fasno "... Drugače pa bi bilo zanimivo pa še življenska doba bi bila par 100 let ?
Est modus in rebus. ,typos

Avby ::

Problem bi bil le v tem, da bi vrsta propadla v roku 1 generacije saj "samice" se nebi hotele pariti z "samci" ki ne le da na pol vegetrirajo ampak so napol sestavljeni iz podobne vsebine kot je vegeta.

PacificBlue ::

Mogoče bi potem izgledali nekako takole:>:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

BigWhale ::

Jaz bi vrsto ohranil tako kot je, le 'fotocelice' bi namontiral.

_marko ::

BW:
Take stvari lahko postanejo zanimive šele takrat, ko bo genska terapija varna in v splošni uporabi.

Drugače pa bi se to dalo naredit že zdaj v kakšnem laboratoriju - sintezna biologija oz metabolni inžinering.

Moral bi ustvarit dihalno verigo - torej, da se elektroni in protoni prenašajo po večih molekulah.
Zanimivo bi bilo tudi, da bi potem na soncu obenem delal sladkor, nastajal bi kisik in oboje bi ob telesni aktivnosti tudi kuril.
Doping? >:D

Drugače pa so te stvari še precej v povojih ... poglej malo o sintezni biologiji.
Poglej si tudi kaj je letošnja slovenska ekipa iGEM naredila za tekmovanje v sintezni biologiji v človeških celicah.
Pač predstavili so novo signalno pot v človeških celicah ob okužbi z virosom HIV. Enako, a precej obširneje bi lahko bilo z fotosintezo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

T-h-o-r ::

jaz bi bil zelo vesel, če bi l ahko izvajal fotosintezo, ne bi rabil skos misliti na to, da moram nekaj jesti:D

pa cut it out with the stupid god thing
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

OmegaBlue ::

Držte se (dokaj zanimive) teme. In določeni ste blizu kakšnemu strožjemu ukrepu (ja tebe gledam Avby).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Jaz bom vklopil svojo "standardno lajno".

Ko lahko tako radikalno spreminjaš človekov metabolizem, boš verjetno z obema rokama zgrabil priložnost, da se pomanjšaš. Tako dobiš dodatne sekunde v vsako uro. Poveča se ti okolje. Potem outsourceaš razmišljanje na eno mašino, da si pametnejši. Kdo ne bi bil?

Takoj si na radikalni drsalnici proti uploadingu na drug substrat. Kakor hitro imaš tech za klorofilno kožo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Sej človek ima neke pigmente, ki so občutljivi na svetlobo (melanin, melanopsin). Ni sicer isto, kot fotosinteza, samo so te molekule vseeno občutljive na svetlobo oz. jim le-ta izbija elektrone, kot pri klorofilih.

Morda je to evolucijski ostanek še od bakterij. Kdo ve....
Vse je za neki dobr!

BigWhale ::

Ja, mene je mal zacela tale 'perpetum mobile' zanka skrbet. Imas pljuca, ki proizvajajo CO2 in potem se povrsino koze, ki ta CO2 porablja in ga pretvarja v kisik...

borchi ::

> Ja, mene je mal zacela tale 'perpetum mobile' zanka skrbet.

neprodušno zapri sebe in eno veliko rožo v prozorno vrečo, se postav na sonce in opazuj kako dolgo te bo še skrbela ta 'perpetum mobile' zanka...
l'jga

_marko ::

->Ko lahko tako radikalno spreminjaš človekov metabolizem, boš verjetno z obema rokama zgrabil priložnost, da se pomanjšaš.

Jah, do spreminjanja metabolizma nam manjga uspešna genska terapija.

Do pomanjašanja pa nam manjkajo druge stvari. Kako pa ti dve časovno korelirata je pa vprašanje.


BW:
CO2 nastaja v celicah in se prenese do pljuč. V tvojem primeru bi taisti CO2 kar sproti gradil v glukozo.
V bistvu je možno, da bi telo izdihavalo večino kisika, ker bi ga bilo v izobilju.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

Tako radikalna sprememba se meni zdi težka. Ni to nek trivialen patch. Pač pa operacija, ki tako radikalno spremeni celice, da je njihovo pomanjševanje enako težko kot to.

Bolj občutek, kot kaj drugega.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Brisal poste, ki ne sodijo v ta oddelek. Sicer sem mislil pustiti, samo se je malo preveč razpaslo.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: gzibret ()

strictom ::

Tisti pigment, ki je občutljiv na svetlobo proizvaja vitamin D. Tko da neke vrste fotosintezo že imamo. Rabimo samo Melanin 1.1 :)

Kaj pa če bi žrli neke tablete, ki bi v stiku z vitaminom D proizvedle nam prebavljivo hrano?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

poweroff ::

Hja, ideja "znebiti" se pokvarljivega telesa je vsekakor privlačna.

Na "kratek" rok je po mojem mnenju najbolj realistična varianta menjava delov telesa z umetnimi deli.

Konec koncev bi lahko uporabljali umetne noge in roke (bi pa rabili en dober vir (električne?) energije).

Ampak ko tako začneš razmišljat kaj bi zamenjal z umetnimi (npr. električnimi) deli, hitro prideš do tega, da bi imeli potem kar nekaj organov preveč, oz. bi imeli ti organi prevelike kapacitete.

Če bi si lahko zagotovil gibanje z drugimi viri energije, bi v končni fazi potreboval samo kisik in kri za možgane.

Iz tega pa sledi, da bi lahko kapaciteto pljuč in volumen krvi ustrezno zmanjšal, saj sedaj telo z obema dobrinama oskrbuje vse ostale dele telesa, ki bi jih v telesu 2.0 zamenjali z umetnimi.

Potapljanje na dah na eno uro in hranjenje enkrat na mesec? Morda. Edino en vir električne energije bi rabil.
sudo poweroff

drejc ::

Kva pa če bi človek "delal" na nafto. Ob ceni evro in bakšiš na liter, bi bila hrana naenkrat poceni. Sklepam da nekaj litrčkov nafte proizvede dovolj W za en dan.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

drejc ::

Pa še fejst bi blo, ko bi šel na pumpo, natankal avto in še sam naredil en sip namest redbula.

Ali pa ko bi bruhal alkohol + nafto...to bi mel kar posebne vrečke da bi nazaj v tank stresal - zlival.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Thomas ::

En liter bi bil več kot dovolj. Par deci.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Hja, meni se zdi tukaj problem "predelave" v energijo.

Bi pa lahko za kosilo pojedel tudi plastične krožnike, hihihi.
sudo poweroff

gzibret ::

Heh, preberite si še novico o gobah. Gre za podobne reči, pri katerih melanin pomaga delati energijo. Sicer pri gobah, a vseeno...
Vse je za neki dobr!

BigWhale ::

Tudi ce bi delal na jedrsko energijo, bi bilo povsem spejemljivo. ;)

poweroff ::

Hihi, potem bi pa lahko hodil v Černobil v "solarij". ;)
sudo poweroff

imagodei ::

Misliš v fitnes?
- Hoc est qui sumus -

Barakuda1 ::

Tudi ce bi delal na jedrsko energijo, bi bilo povsem spejemljivo. ;)


Očitno trenutno dokaj uspešno deluje na razne bedarije


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako si zamišljate evolucijski razvoj človeka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12912034 (9348) Massacra
»

Bi (Star Trek) replikator pripeljal do (socialne) singularnosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
504082 (3177) Thomas
»

HHO (r)evolucija (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5710028 (8806) Pyr0Beast
»

Življenje brez sonca

Oddelek: Znanost in tehnologija
433128 (2302) grex

Več podobnih tem