» »

Big problem z računalnikom... !

Big problem z računalnikom... !

EvilGod ::

Računalnik mi je delov... in mi je nehov delat.. plaz zaslon gor vrgu (v win2k)
no in sm ga izštekal iz štroma, in vštekal nazaj in ga pržgem in sam beepat začne?
in napiše gor:

BIOS ROM cheksum error

Detecting flopy drive A media...
Drive A error. System halt

Kaj mi storiti je???
(nč ne morm prtisent... nč) ????

LP
Evil

MadMax ::

Emm, meni to disi po virusu...

Daj si na enem drugem compu zrihtaj sistemsko disketo pa gor flash utility pa bios, pa v autoexec vse to zapisi.
Disketo not, pa prizgi comp.

V bistvu imas se sreco, da ti zahteva disketo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Spajky ::

Po moje ti hodi k hudiču baterijca za bios ali pa slab kontakt na jumperju za Keep Data Cmos.
Preveri in pejd nato v bios in nazaj ponovno nastavi parametre ali pa začasno Load setup defaults; lahko, da bo pomagalo...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

EvilGod ::

HUDIČA...;((
Djte ljudje.. prosm pomagite...:'(
MadMax: sm mel tanove antivirusne gor.. tko d dvomem... do tja d bi pa disketo bral pa niti ne pride:O
Spajki: baterijo sm probu zamenat, jumper je bil uredu noter, sm ga tut reseterov, pa nč bolš... u nastavitve z bios paniti ne pridem...

Drugač sm pa tut disketnik odklopa pa je bil sporočil čist isti...
Kaj nj še nardim????:\\

LP
Evil

SanSan ::

Mislim, da bos moral najprej resetirat bios. To strois na plati z jumerji (poglej v knjigico). Ce bos potem lahko prisel v bios je vse ok, rabis se samo malo nastavitev, ce ne pa ti ostane naslednja moznost, da odklopis vse iz plate (vse kartice, flopije, diske, lahko tudi ram) se enkrat resetiras bios (za vsak slucaj) in potem probas prit ponovno v bios. Ce pa to nebo pomagalo pa ti ostane samo se servis.

EvilGod ::

To sm že probal z juperji...
pa ni blo nobenga efekta...
LP
Evil

SanSan ::

Pol pa zmeci ven vse kartice in vse kar lahko. Tudi procesor. Pa pol se enkrat resetiraj in prizgi v prazno (brez vsega). In probaj prit v bios. Pol pa zacni dajat nazaj not stvari in vsakic zazeni masino. Zacni z procesorjem, nato daj ram, nato disk. In vsakic zazeni racunalnik.

XsenO ::

Sansan: hmmm.... kako lahko prideš u bijos brez ram in procesorja , da ne rečo grafične brez katere ne vidiš slike.
1 + 1 = 1

EvilGod ::

ja bom tut to probal (čez vikend k bom mel mal več cajta...)
sam a mislte d je to res lahko to..
BIOS ROM cheksum error bi po moji logiki mogl poment d ma bios problem z romom.. torej d je problem na sami plošči...
...
a ma kdo še kkšno drugo (hitrejšo) rešitev al pa predlog... če ne bom šol kr razavlat use..
LP
evil

XsenO ::

Probaj nanovo flashat bios, sam nisem siguren da ga lahko iz tam kamor ti pride, ki če je tako kot ti praviš je zbrkalo bios. Bojim se da ni druge rešitve kot servis
1 + 1 = 1

EvilGod ::

ja flashat ne morm...
mislm jst se tut servisa bojim.. kok mi bojo to kj računal ??

LP
Evil

SanSan ::

Ups my mistaka. Brez graficne seveda ne bo slo pa brez procesorja tudi ne. Brez rama pa seveda gre.
Kljub temu zmeci vse ven in vstavljaj komponento po komponento in vedno startaj racunalnik. Saj ne rabis toliko casa. Kake pol urce pa bo. Mislim pa da druge izbire tako nimas, ker flashat ne mores v bios ne prides, in boota tudi ne.
Pregleje se edino enkrat ce si vredu bios resetiral z jumperji, da nisi napacnega prestavil.
Cene pa upaj na najboljse.

Pisk ::

Eh moj SanSan, ko bi vse blo tako na izi kot si ti predstavljaš...
Govor je o računalnikih, ne jablanah, toliko.
Osebku pa je plata crknila.
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

SanSan ::

Nisem rekel da bo to pomagalo, ampak to je edino kar lahko naredi. Ce pa te zanima pa tudi jaz mislim da mu je nekaj na plati crknilo.

XsenO ::

Bios ali kakšno povezavo bios-periferija mu je skurlo in to je to pač
1 + 1 = 1

gumby ::

EvilGod: odklopi napajanje, vzemi ven baterijo in jo pusti zunaj kak dan ali dva. Nato jo daj nazaj in upaj, da bo delalo...
Če tole ne pomaga, nesi plato na servis :(
Aja.. verjetno ni nič skurjeno, samo vsebina BIOS-a je "rahlo" zmešana...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

XsenO ::

Da ki samo "rahlo":D
1 + 1 = 1

EvilGod ::

hm.. ok ne preustane mi druzga k da upoštevam t g jov nasvet.. baterijo sm vn uzel in še enkrat uklopu.. sporočil je čist isti...
bom počakov neki cajta (oklopleno od štroma)... pa pol nazaj dal
(sam un z jumperjom... a ne resetera un sam cmos-a, ne pa cel bios ?)
LP
Evil

SanSan ::

Jaz spet.
Spomnil sem se, da sem cital enkrat en podobne primer in probaj se to. Najprej vzami ven baterijo in startaj comp brez nje. Izklopi in jo daj nazaj (sicer ne vem zakaj ampak tip je tak napisal). Pol pa nalozina prazno disketo vse kar rabis za flashanje biosa. Torej command.com, flash program in testirano verzijo biosa. Pa probaj pol zbutat zadevico.
Upam, da bo delalo.
Cene pa bos res moral na servis. Kako plato pa mas in ali je se v garanciji?

EvilGod ::

Mam MSI K7T Pro 2 .. in ni u garanciji... ja če bo štartal bom probu to...
LP

SanSan ::

Pa ce lahko se probaj graficno zamenjat!

Brane2 ::

A je možno, da maš mašino hudo navito in se je sčasoma kaj pregrelo ?

JAz bi pobral vse kartice ven ( razen grafične) in prižgal zadevo ter pogledal, če lahko pridem v CMOS. NAto pa bi doajal stvari eno za drugo in poskusil spet postavit sistem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
274362 (4165) jackorsen88
»

Kaj sem pokvaril?

Oddelek: Navijanje
122066 (1765) podbevna
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312070 (11457) k0lar
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
221952 (1627) SkIDiver
»

Kako pripravit plato k delovanju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381234 (939) zile

Več podobnih tem