» »

Kako pripravit plato k delovanju?

Kako pripravit plato k delovanju?

eraserr ::

Mam problem z Abitko KT7A, ki mi noče delat.

Ker zadeva ni zame sem samo hotel sprobat na mizi, če funkcionira. Procesor je Athlon 1 Gh(7,5*133). Priklopu sem napajalni kabel, procesor + hladilnik in grafično kartico, ter ram, kar je dovoj, da se zadeva požene. Nekajkrat sem poskusil zagnat sistem, vendar se monitor ni hotel prižgat (ni bilo signala vanj). Malo kasnje mi je to celo uspelo vendar je bla nastavitev 7,5*100, zadevo sem preštelov na 7,5 * 133 in napetost pustil na default in šel iz biosa, nato pa se je ekran ugasnu. Od takrat naprej zadeva ne laufa sploh!
Probal sem dat noter durona 600, pa ni nič drugač blo.
Z unim jumperjem sem resetiral cmos, pa ni nobene razlike.
Vzel sem celo ven baterijo, da bi cemos zbrisal, pa ni nič drugače.

V čem bi lahko bil problem? Hvala vam za odgovore!

SLOWWWeb.net ::

Probaj še zamenjat grafično kartico, razen če nisi skuru AGP vodilo. Mi lahko poveš zakaj si šu šravfat box?

O še zadnja rešitev, možno da je računalnik dobil procesorsko kap. V tem primeru, delaj po tem postopku:

1.) takoj zadegaj mašino na mizo
2.) od fotra si sposodi vžigalne kable za avto
3.) te kable priklopi med PC [procesorjem] in avtom [akomulatorjem] in
4.) z električnimi sunki boš lahko obodil mrtvo v živo

kot kašen frankenstain.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

eraserr ::

TY-Team: zakaj sem šel sraufat box? ni mi jasn kva mislš, zadevo sem hotu sprobat in sestavt, ne vem kaj je s tem narobe. kar se tile tistega na koncu ni smešno.

Drugač nisem nič narobe naredu, da bi kej skuru, ker mam kar precej izkušenj s tem. Probal sem še z grafično na PCI-ju pa ni nič bolje, tko da...

Ne vem kva bi še loh probov?

SLOWWWeb.net ::

Ok, resno. Najprej se nemudoma podaj na Abitovo spletno stran in iz nje snami zadnjo verzijo biosa ter ga ustrezno nadgradi [ker si reku da imaš izkušnje te pri tem početju ne bom vodil in opozarjal-ampak v vednost: če tega še nikoli nisi delal to raje preskoči]. Če si to naredil preden so se ti začele težave, probaj bios nadgraditi z tistim ki ga imaš na CDju. Toliko za sedajle, obveščaj me.

Moja nadaljna opcija bi še bila, da bi probal z juperji resetirat bios.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

eraserr ::

hvala ker si se zresnil!

glej bios sem že takoj probal resetirat z ccmos jumperjem, neuspešno!
potem sem vzel ven baterijo in jo nazaj dal (to naj bi tud resetiral bios), pa ni blo nič boljš. (a to kej škodi?)

kako naj pa upgreadam bios, če se grafična ne zalaufa? a morda obstaja, kaj takega da sam disketo not daš pa zalaufaš pa pol avtomatsko zadeva steče? ker dosedaj kadar sem bios upgreadov sem ga dal na disketo in pol s sistemsko zbootal in tam prepisal.

ChiefThunder ::

dej, če ti tole kj pomaga...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

SLOWWWeb.net ::

Ok, probaj še zamenjat napajalnika, če je slučajno ta letu. Pa se ti drugače mašina vsaj kaj zbudi, kakšna lučka zagori, mogoče se na matični obrne kakšen ventilator [preveri tudi na procesorju].

Še nekaj osnovnega [to je bilo tudi pri men, ko sem vstavljal mrežno]: vse kartice ven zagon, nato pa dodaj samo grafično kartico-če imaš kakšno rezervno dodaj to, en ram, in nato postopoma dodajaj komponente.

Ti mogoče mašina kej zapiskala ko se je prvič pred usodno nesrečo seusla?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

eraserr ::

napajalnik je dober ker trenutno pišen preko njega (ne dobesedno)

piskalo ni nič, ker nisem zvočnika prklopu.

Aja mal premal natančn sem zadevo opisal.
No tkole je:
Ko prižgem plato, zaulaufata oba ventilatorja in daje plata vtis kakor da dela, samo grafična ne da nobenega signala. Pa ni problem v grafični sami ker sem probal z dvema dobrima eno na AGP, drugo na PCI-ju.
Nasplošno se mašina obnaša tko, kakor da bi preveč navil procesor in se pol noče zbudit. (pa nisem nič navil, samo na pravo frekvenco sem dal). Verjento poznaš tako stanje. (pri svoji sem v tem primeru z ccmos jumperjem bios resetirov pa je zadeva delala, tukaj pa ne!)
Aja kar se mi zdi čudnega je še to, da ko dam plati elektriko se kar sama zažene, brez da bi na tipko stisnu (to se sicer naj bi zgodilo če maš v biosu nastavljen tko, ampak po defaultu pomoje ni in tud jaz nisem tko nastavu).

SLOWWWeb.net ::

Ok, se pravi da se ti mašina zalavfa,...vsi ventilatorji delajo [možen je sicer tudi to, da če se procesor pregreje naredi avtomatski izklop-nedelovanje ventilatorja], procesor je tudi dober gor nataknjen:\ [mel sem namreč nega idiota ki je napačno vstavil AMDja z nasilnim basenjem-valda je skuru CPU, mapak vseno]. in ali ti pokaže kaj biosa-nastavitve, kaj je najdu.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

ChiefThunder ::

probaj drug ram notr dat...

aja, še tole: dej poglej če maš ventilator za procesor na fan1...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

eraserr ::

sem že probal drug ram not dat, drugač mam pa ventilator res na fan2 in ne na fan1 a bi lahko bil v tem problem? (ne sliši se logično)

nisem ga grdo not zabasov, ubistvu sem vse prav naredu, termalna pasta,...

kar se pa tiče biosa pa nič ne pokaže, sej sigurn veš kako se monitor sploh ne prižge če preveč cpu naviješ v biosu.

bios zdej mam novejšo verzijo samo ga ne morem gor dat, če ne pridem niti do biosa.

ChiefThunder ::

ne vem, če je to to, vendar pri nekaterih starejših revizijah biosa, se sistem avstomatsko izklopi, če je hitrost obratov na FAN1 manjša kot 2000 r/m...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

SLOWWWeb.net ::

Lej možno je da boš mogu dati BIOS prepisat [sunrise d.o.o. cca. 8-9 ks- al pa zahtevaj! reklamacijo]. To pa lahko narediš tud sam, če seveda uporabljaš isto plato.

Naredi takole: štartaj zdravo mašino: v DOSu med delovanjem [pozor to je izredno nevarno početje] zamenjaj z slabim in resetiraj mašino. To bi moralo zadostovati.

Lahko pa tudi še probaš zamenjat video kabel.

P.S.: Piskanje omogoča matična plošča.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

eraserr ::

nimamiste plošče, ampak mam KT7Raid. Kolikor jaz vem plošča ne piska ampak mali zanikrni zvočnik v ohišju)

očitno bom mogu res reklamacijo narest. Kupu sem jo pa namreč ravno v Sunrise-u v Ljubljani v veleprodaji. A se obrnem na njih?

ChiefThunder ::

Number of beeps

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Meaning of error

DRAM refresh is not working.
Parity circuit is not working or parity status bits are not
cleared when parity is disabled.
First 64k memory test failure. Address line test (A0..A15) failure.
System timer is not counting properly.
Processor register/flag test failure.
8042 keyboard controller gate-A20 error.
Processor exception error encountered.
Display memory R/W test failure (NON-FATAL)
ROM-BIOS checksum error.
CMOS Shutdown Register R/W error.

... po liniji najmanjšega odpora. ;)

eraserr ::

mah smotano je ker mislim da sploh nič ne tuli, prklopu sem na plato zvočniček pa pomoje da je dober, pa nič zvoka iz njega.

SLOWWWeb.net ::

Ja, kar v ljubljansko skladišče pajd pa reč da želiš govort z serviserjem, amapak jez bi še vseno raj ga prej poklical in povprašal kaj je narobe-mogoče ti bo vedu pomagat.

P.S.: Ja vem da matična plošča nepiska, zato pa je tisti mali zvičnik nad dodatno odprtino za dodatni ventilator.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

eraserr ::

hvala vama za vse kar sta povedala!

bom probal še kaj naredit, če mi ne bo ratal, bom mogu pa v sunrise it.

Binji ::

eraserr: baterijo mors vsaj za ene par minut vn dat, kabel tud ne smej bit vtaknjen v napajalc tacajt. Jst sm mel tud en tak problem, sm dal baterijo za 5 min vn pa je delalo. Lahko probas tud drzat tipko "Insert" ko vzges masino. To nej bi resetiralo nastavitve od frekvence procesorja (that worked for me too8-)).
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

eraserr ::

A si to z isto plato počel?

Binji ::

Jop, s KT7 in KT7A>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

eraserr ::

sem probal še baterijo ven vzet za pol ure, pa insert sem držal, tko kot si napisal binji, pa ni nič pomagal.

vse kar dela je da se zdej normalno prižge, če stistem power on in ugasne če držim power-on. Gorijta lučki power in hdd neprestano in veltilatorji laufajo, slike ali česa drugega pa ni! tudi zvočniček ne da od sebe ničesar.

SLOWWWeb.net ::

Če mene vprašaš ti je šel en čip na matični plošči S ali pa J. Bios očitno dela, disk dela,...

Dej vseno še nekrat probaj odstraniti grafično kartico pa jo nič ne šravfaj nazaj. Tud zvočno ven verž.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

cyber ::

Mal glupo, kaj pa monitor si poskusil z drugim al pišeš zdej na istega.

Brane2 ::

BTW: v casu testranja zivosti plate izstekaj HDD, ce je vstekan.

Windi ::

Si mogoče procesor na kaki drugi plati probal, ker je meni to tudi delal, ko mi je procesor šel.

McWolf ::

A si pol probu na FAN 1 dat?:\
Go tell it on the mountains!

eraserr ::

dal sem potem tud na fan1, vse komponente, ki sem jih uporabljal na plati so dobre, ker sem jih bodis preizkusu, bodisi mel iz svojga računalnika

plato sem mel čist oskubljeno, brez flopyja, samo cd in disk, potem še tega ne. kar se tiče kartic pa samo grafično, saj brez nje nič ne morem.

očitno je s plato nekej hudo narobe, bo treba na servis...

kva bi blo najboljš da rečem, a mi znajo kej težit, če rečem, da se baterijo ven vzel, pa 10x s ccmos jumperjem bios resetirov pa to?
a rečem, da se plata sploh nikol ni zbudila?

eraserr ::

S, J a si mislu Northbridge pa Southbridge? Če je eden od teh deh šel, pol lahko na servisu plato samo zabrišejo stran.

SLOWWWeb.net ::

Ja, Northbridge pa Southbridge čipa?
Lej, na servisu pač reč, da se ti plata sploh ni zbudila, ampak če kaj poznam tega serviserja [kar dober] mislim da je kar dost tudi na slo-techu,....:\ .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

eraserr ::

no lepo :)

sam sej v bistvu nisem nič zajebov tko da mi nimajo kaj težit.

BC3 ::

zarad baterije pa brisanja cmosa nimajo kj težit
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

cyber ::

Ti sam rec da se ne zbudi pa konec debate, saj bodo že oni predebatirali, pa ni treba nič rečt glede cmosa ter baterije, povej enostavno se ne prižge več in nič druzga.
Enostavno rečeš, da se ne spoznaš na te zadeve, če ti začnejo težit, sam kolikor jih poznam na servisu so zelo prijazni, če si le ti z njimi.

SLOWWWeb.net ::

Lej, saj majo svoje zadevce tam, tako da bo takoj vidu kje je napaka. Vsekakor pa pod nobenim pogojem ne reč, da se ne spoznaš, ker ti bo takoj lahko očital napako-kva pa si šu šravfat, če pa nimaš pojma od računlanikov. Raj povej, da si lepo želel sestavit mašino in da ti je že pri prvem odčitavanju javil napako, ko pa si le to želel popraviti se ti mašina ni več zbudila. Povejmu tudi, kaj si že probal, tako da se bo lahko posvetil drugim možnim napakam. Če boš ti do njih odkrit bodo tudi oni do tebe [ne vem pa, ali bo to zate dobro ali ne :\ ] . Še en nasvet: bodi prijazen in ne zatežen 8-)
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

eraserr ::

ja bedaka se sigurno ne bom delov ker nisem, prijaznost je tkoaltko ključ do uspeha, odkritost pa tud. Ubistvu nisem nič tazga naredu, da bi blo narobe in bi s tem plato uniču, zato mislim da ne bi smelo bit težav. Če šel lotat po plati al pa kej tazga sploh ne bi uveljavljal garancije... ker je pa napaka plate in ne mene pa upam da bo vse uredu.

chucki ::

vidim da vam ABITKE tudi nagajajo!!! ha ha ha
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

SLOWWWeb.net ::

chucki: Nihče ni popolen. In ne pozabi, kdor se zadnji smeje se,...:P
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

McWolf ::

Čaki, dej ne bit kej prveč važn.
Go tell it on the mountains!

zile ::

TOTALNO enak problem mam JST. Le da men včasih celo piska v nedogled, včasoh pa ne piska sploh.
Dej erraser povej ko jo boš nesu v servis, kva ti bojo povedal, k me tolk matra kva je narobe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[:'(] BIOS Flashanje gone bad!! POMOC

Oddelek: Pomoč in nasveti
191304 (1021) Duhec
»

bios problems

Oddelek: Pomoč in nasveti
6996 (910) njok
»

Hud problem !!! Nujno !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
391473 (1041) roscha
»

"odkrušeni" Duron - preberte to!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91249 (1048) borchi
»

Ubou sm racunalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
81184 (952) Caboose

Več podobnih tem