» »

Flashanje BIOSa

Flashanje BIOSa

d0rK ::

Zdravo,


mam racunalnik na katermu ni operacijskega sistema niti nima disketnega pogona. Mi lahka en
pove kako nej flasham bios preko CDROMA? Na drugem racunalniku sem downloadal datoteko ki
ima koncnico .ROM. Gre za maticno Asus P5GL-MX.


HVala.

M-XXXX ::

Lahko zapečeš datoteko na CD, lahko pa poskusiš prekopirati na PRAZEN USB ključ.

d0rK ::

Kaj, kr direkt to .ROM datoteko zapecen na CD? Kot navadn CD?

marvin42 ::

naredi boot cd
KLIK
Mostly Harmless

Spajky ::

Pripravi si disketo in spsosodi si FD drive in ga začasno montiraj, pa pol flashaj (stari bios nastavi da ti najprej najde FD drive) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Nikonja ::

Naredi boot cd ko ti je povedal "marvin42" in potem das bios na nj i vse bo spilalo !

d0rK ::

Mah nubenga floppya si ne bom sposoju...



Zdele probavam narest USB Boot Disk. Tist s CDji ni uspel, sam CDje sm unicvou.

Nikonja ::

Tud ga ne rabis, jaz ga nimam ze 5 let in ga nikol nisam rabil !

d0rK ::

Probu sm narest boot disk z enim programckom glih za to pa mi vrze vn error:

Device media is write protected.

Kksna ideja zakaj? Na kljucu ni nobenga stikala.

Azrael ::

In kaj je tako hudo narobe z disketnikom, saj ne grizejo? Je njegova neuporaba vredna takega kompliciranja?

Diskete pa z malo sreče dobiš nove za drobiž, zadnjič sem v Spar za 5 škatlic odštel točno 50 centov, torej en cent za disketo. Disketnik s kablom pa tudi dobiš povsod, lahko novega ali rabljenega, ki je itak zastonj.

Ampak kakor komu ljubo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Nikonja ::

Ampak samo zaradi falshanja biosa kupit disketnik mi se zdi vseeno neumno ! IMHO

Binji ::

Pa sej ni tko tezko odpret nerota pa naredit en boot cd. Hint: izberi opcijo boot cd
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

k4vz0024 ::

mogoče pa je v BIOSU EZ Flash al neka podobnega?

Če je tako pol sam vtakn cd z *.rom v enoto in naloži z CD!

sebas4 ::

Kaj ne bi bilo mogoče to tudi z USB ključom? Daš bios na USB, v setupu(bios) ob zagonu nastaviš da PC štarta v USB, pa fleširaš, kot da bi imel disketo.

Popravite oz. dopolnit, če se motim.

k4vz0024 ::

Pa še to stari bios posnem na ključek, za vsak slučaj.

jackorsen88 ::

jaz pa se obadam z sledečim problemom in sicer... na pc-ju pri zagonu ni bilo slike(integrirana grafična) in pojavljali so se psiki pri zagonu. malo sem pobrskal kaj ti piski pomenijo :

1 long, 2 short Indicates a video error has occurred and the BIOS cannot initialize the video screen to display any additional information

torej brskal sem dalje in prišel do odgovora, da naj resetiram bios, to sem naredil in seveda stvar ni delovala. ok . vstavim drugo grafično kartico, pc se zažene do točke ko zazanva diske...napiše sledeče
Award Bootblock Bios V1.0

BIOS ROM checksum error

Detecting floppy drive A media...
DISK BOO FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.
sistemske diskete nimam

V bios ne morem, v dos tudi ne in sedaj jaz sumim da je problem v tem ker sem resetiral bios. kako pa ga flashat?
v navodilih matične plošče piše, da je potrebno narediti bootable disk in ga zagnat v dosu ampak za mene je dos na defektnem pcju nedostopen.:\ :\

kaj naredit?
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

nonenone ::

Asus ima svoj program, ki ti lepo fleša bios preko windows direktno ali pa manual najdeš datoteko, ki jo sanameš, ne da se pa s tem softvwerom navzdol flešat, lp

jackorsen88 ::

saj v tem je glih problem, da se meni tukaj vse ustavi , ne morem windows , ne morem v bios ....nikamor
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Azrael ::

Klik

In kaj je problem narediti DOS zagonsko disketo na drugem PCju in gor skopirati še awdflash in pravi! BIOS flash za ploščo, kjer si jo ti ali nekdo drug zaflashal?

Imaš pa noro srečo, da ti je po CMOS clear oživel boot block in imaš sliko na monitorju, saj boot block v večini primerov podpira samo ISA grafične kartice (ne glede ali je ISA sploh še na plošči ali ne).

DOS in BIOS niti pod razno nista eno in isto. Upam še, da imaš na defektnem PCju disketnik, saj drugače flashati ne moreš.
Nekoč je bil Slo-tech.

jackorsen88 ::

ok, zdaj sem naredil system disk, vstavil v defektni pc, zagnal dos, vstavil drugo disketo na kateri je awdflash in bios(ps51007c.awd), ki sem ga potegnil iz asusove strani. štartam awdflash program se štarta, vpišem not ime fajla za bios, pritisnem enter in on dela dela dela...že 20 min, piše please wait in to je to
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Zgodovina sprememb…

StratOS ::

Preberi si malce veš o Flashanju svoje plate, izberi pravilno plato.

Zadnje verzije roma za tvojo plato lahko downloadaš s tega naslova, preden pa uporabiš datoteko previdno preberi katera verzija je za kaj namenjena in ali jo lahko uporabiš.

Boot zagonske datoteke za eksterne boot medije (Diskete, CD-Romi) najdeš na http://www.bootdisk.com/.

Sam priporočam, da si izbereš zagonsko za medij z najmanjšim naborom gonilnikov (Driver Free Disk For BIOS Flashing), so posebni za flashanje biosa, priporočam DR-DOS, zraven še dodaš nekompresirane verzije roma in programa za flashanje preko diskete/CD-ja, za flashanje preko boot USB ključa prekopiraš tudi iste datoteke na ključ, bootable usb disk pa narediš z npr. programom flashboot.

BIOS BootBlock je pa le del biosa, ki je namenjen za boot naprav, kopira prvi sektor izbrane boot naprave (MBR,VMR) v spomin ali pa arbitražno zagonsko kodo.

Večinoma naprav ima tudi t.i. BIOS bootloader check, pri katerem prepreči flashanje roma, ki za rom ni podprt, torej je od različnega proizvajalca ali pa nima ustreznega checka/podpisa, v glavnem ima pa tudi opcijo preverjanja stanja zapisa v čipu in preverjanje konzistence ROM-a (BIOS ROM checksum checker).


Glede tega, kar si napisal bi lahko rekel, da ti BIOS dela čisto ok, da nisi ti mogoče flashal kakšnega BIOS-a od integrirane grafične ?
Ker ti je pri zagonu BIOS lepo vspostavil (po zamenjavi oziroma vstavitvi nove grafične) novo stanje.

Problem CMOS clear ni v tem, da bi ti potem bios ne delal, le nastavitve so šle pod "default".

Kot si napisal :
"V bios ne morem, v dos tudi ne in sedaj jaz sumim da je problem v tem ker sem resetiral bios. kako pa ga flashat?"

V dos oz. katerikoli bootable OS ne moreš, ker nimaš zagonske diskete za ta sistem.
Upam, da tedaj, ko uporabljaš integrirano kartico, torej za flash BIOSA uporabi novo kartico na katerem ti uspe obuditi BIOS (oz po moje le novo video kartico), poglej če lahko dostopaš do nastavitev CMOS-a tukaj ?
Drugače pa je šla integrirana kartica ali pa si flashal BIOS grafične ??
Poročaj.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

zk_eu ::

Nočem, odpirati nove teme, zato bom tukaj vprašal, a se mogoče, pri HP-ju da bios flashat, kar z Windowsow, nekje sem ču za to, nisem pa siguren, zato vprašam?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

jackorsen88 ::

ne razumem kaj naj naredim z tem drdflash. vse ostalo sem zdownloadal. jaz še vedno potrebujem klasičen system disk ali ne? ker brez njega ne prodem nikamor. zažene mi le awdflash drugih programov ne zažene
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Zgodovina sprememb…

StratOS ::

Drdflash program ti naredi sistemsko bootable disketo.
Vstavi prazno disketo v disketnik, zaženi program drdflash.exe in program ti bo naredil bootable disketo, nato skopiraš omenjene datoteke na omenjeno disketo, restartaš in flashas.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

jackorsen88 ::

ok zdaj sem se prikopal do neke verzije aflasha, ki deluje in mi tudi flasha bios, nekaj javi na koncu da to kako ni za ausu plato bios , samo 100% je, tam sem dal continue, ampak še vedno se je checksum error......zdaj bom probal vse verzije biosa kar obstajajo za to plato(asus p4s500-mx) pa bomo videli kak bo.
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Zgodovina sprememb…

StratOS ::

checksum error je lahko tudi, če je baterija za cmos slaba.
Za svojo plato imaš postopek opisan tukaj
Seveda prej pripravi omenjeno bootable disketo ali ostali bootable medij.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

jackorsen88 ::

saj po tem postopku delam..
baterijo sem že menjaval, sicer nisem dal nove ampak iz plate tega pc-ja iz katerega ti pišem.
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

jackorsen88 ::

zakon , problem rešen, napačno verzijo biosa sem nalagal, zdaj sem naložil najstarejšo verzijo za to plato in deluje, se že veselo sprehajam po biosu:D :D .. hvala vsem za pomoč
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bios upgrade brez diskete ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212303 (1928) kekz
»

BIOS upgrade Asus P5B

Oddelek: Strojna oprema
111905 (1754) Heisenberg
»

bios problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121559 (1443) StratOS
»

WinFast Bios update error!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71735 (1650) ender
»

problem pri flashanju BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
71065 (1012) žiga

Več podobnih tem