» »

Astronomija

Astronomija

world ::

V tej temi naj bi se pogovarjali z vsem u zvezi z astronomijo. Torej vesoljem nasploh, vesoljskih poletih, mvp, planetih, galaksijah, opazovanjih.




Naj začnem debato:v zadnjih letih se veliko govori o vesoljskem turizmo. A zaradi dragih poletov je le teh zelo malo oziroma nič. Do zdaj sta se kot turista v vesolje odpravila le 2 človeka.
Med njimi tudi ruski tajkun: vladimir gruzdev
zanima me vaše mnenje o vesoljskem turizmu! In seveda vse o zvezi z astronomijo.
Lp

overlord_tm ::

Je kdo zasledil tisto novico o Planetu X v zadnjem casu? Pa da naj bi trcil v zemljo. Zdej rabimo samo se ActionMana da nas resi :\ >:D

Cist tako me zanima, pomoje je 99% bullshit, samo u vsakem hecu je kaj resnice. Ni mi pa jasno ce so se Plutona razbremenil imena planet, kak da hocejo se nekaj bolj sumlivega za planet proglasit :D

karafeka ::

Ko bo enkrat prava vesoljska postaja v orbiti, taka da bo gor vsaj ena normalna dvorana s sedeži (pa kak šank:)), vse skupaj pod umetno težnostjo, brez kakih skafandrov in podobno, potem se bo splačal tak turizem. Se boš vsedel pred okno, pa gledal mal dol na Zemljo, s pirom v roki. Zdaj, ko pa se moraš plazit po nekih ozkih kanalih, pazit, da ne potegneš ven kakega kabla in upat, da ne boš razpadel v vstopu v atmosfero nazaj grede, pa hvala lepa. Grem raje na mount everest...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

whatever ::

pa poleg šanka morjo bit še kadilske komore:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

world ::

No o planetu X se v zadnjem času kar precej govori ja.Ameriški znanstveniki pri njihovi NASI-so nedvoumno potrdili da planet X obstaja.Njegova elipsa okoli Sonca je pod znatnejšim kotom kot Plutonova.Nekateri "bebci" napovedujejo konec sveta leta 2012.Planet X ima tako elipso da se vsakih 250 let približa Soncu,tokrat naj bi se leta 2012.Ker je planet X,2x večji od Jupitra ima zelo veliko gravitacijo.Težnosti pospešek na planetu X naj bi bil okoli 56m/s2.
Ko naj bi se približal planet X Zemlji naj bi s svojo močno gravitacijo " potegnil" stvari z Zemlje nase.Spremenil bi podnebje atmosfere nebi bilo več,spremenil bi se Zemljin tir okoli Sonca in naravno ravnovesje se bi porušilo.Vtem primeru bi umrli.Seveda pa so to le nekateri pomisleki strokovnjakov.
Link:
Fotografije:

Njegov tir okoli sonca:


Zdaj pa glede turistov:
karafeka-čisto prav imaš brez veze je imeti turiste v vesolju dokler gori ne bo razkošja:umetne gravitacije....

karafeka ::

Pa saj lahko imajo Rusi pa NASA turiste, če dobijo kje kake bogate norce. Samo meni osebno nebi pasale take razmere kot so sedaj. Seveda, če bi lahko šel na shuttleštop :), bi bil takoj za to.

world ::

Poglejte v čem so uživali prvi vesoljski turisti:

Pa še ena slika:

Pogled v prihodnost vesoljskih turistov.

jest10 ::

Ameriški znanstveniki pri njihovi NASI-so nedvoumno potrdili da planet X obstaja
Res? Kje? Zahtevam link!:\
Pa za bedastoče o 2x velikosti jupitra tudi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

destroyer2k ::

world

No turizem vesoljski v mojem mnenju je odlično in kočno imajo konkurenco z privat firmam. Je bila tudi na slo-tech novica, da so naredili vesoljsko plovilo katero bo poletelo v vesolje za 200 000$. In ta cena je dokaj solidna, ampak še vedno premal časa za to ceno si v breztežnem stanju 8min če se ne motim. Ampak v mojem mnenju privatne organizacije delajo zelo večji napredek za cenjši polet v vesolje od državnih nasa itd.
Aja pa tak za informacijo 5 ljudi je poletelo v vesolje, 6 če šteješ do breztežnega stanja (pozabil sem ime ampak vem da je invalid, ki je na vozičku in govori preko računalnika. Šel je do breztežnega stanja z boing 747 prirejenem)

Glede planet x pa lahko rečem to, kateri idiot je začel strašit ljudi bi bil za grmado. Se spominjam da so govorili, da naj bi se zaletel v zemljo itd. samo tukaj sedaj ni logike, če res se bi zaletel v nas zakaj se ni prej, sedaj čudežno naj bi spremenil tirnico. In tudi napovedujejo točno leta 2012 da bo konec sveta zaradi kolendarja (Mayanski), ampak še vedno ne vem kje tam so razbrali kaj o konec sveta, samo konča kolendar na tisti letnici in to ne pomeni da je konec sveta.

karafeka ::

Će steješ do breztežnostnega stanja, jih je bilo že kar nekaj več kot 6 ljudi.

AJa, tist šesti je bil fiizk Stephen Hawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

destroyer2k ::

karafeka

Aja točno hvala samo čisto sem pozabil ime. Koliko jih je prišlo do breztežnega stanja nebi vedel. Vem samo da 5 ih je poletelo za vesolje (1 dan minimum da so bili goraj).

world ::

jest 20
verjetno te bosta zanimala ta dva linka:

EVO
IN ŠE 1x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: world ()

world ::

Kaj vi meniste:ZDA so pred dnevi sestrelile svoj vohunski satelit,ki se je pokvaril že 2 uri po lansiranju v orbito.Rusija američanom očita da so s sestrelitvijo satelita preizkušali novo vesoljsko oržje...kaj menite vi:Je to res ali ne??

Namesto da butasti Američani,In Rusi dajejo denar v vojaške namene bi ga mogli dajati v razvoj tehnologije...
Kam je prišel ta svet!!!???
LP

Azrael ::

> NASI-so nedvoumno potrdili da planet X obstaja.Njegova elipsa okoli Sonca je pod znatnejšim kotom kot Plutonova.

Zahtevam kredibilen link (v to skupino YouTube in ostal šrot ne sodi, da ne bo spet truma ničvrednegih smeti).

Za planet X pa rečem samo to, ti kot si jih sam imenoval "bebci" niso samo to, ampak so tudi leni ko fuks, samo letnico so popravili pri teh svojih blodnjah. Niti novih zgodbic niso natvezili.

Halo, če opazijo vsak par 10km kamen tam zunaj in to ne samo posvečeni astronomi, ampak tudi ogromno ljubiteljskih in bi kar vsi, razen neke čunga lunga skupine, spregledali tako ogromno stvar, ki bi bila na nebu večja od Marsa ali Venere?

Yeah right! in potem folija zavije čokolado v svizca.

Kot sem rekel minimalno zahtevam edu link ali pa se ni kaj pogovarjati.
Nekoč je bil Slo-tech.

jest10 ::

Ne, ta dva linka me prav nič ne zanimata. Bedarij o nibiruju ne mislim poslušati...
Zahtevam link do kjer NASA potrdi obstoj planeta X, kar ti trdiš višje. Pa ne mi dajati linkov do novic o Xeni>:D

destroyer2k ::

world

To ni potrjeno če je res ali ne.
Samo nekaj denar dajejo v vojaške namene in tukaj je dosti v tehnologijo orožja itd. Pa tudi bi se presenetil koliko stvari je iz vojaške tehnološke raziskave prispelo v domačo rabo. Tako da v tehnologijo dosti vlagajo, ampak za orožja itd. pa tudi v druge da ne bo pomota.

Azrael
Tukaj imaš eden link nekaj citatov od nase. Ampak pravi link dvomim da boš dobil, ker tisto da je NASA našla planet x je izšlo leta 1985 če se ne motim. (pa da ne boš mislil da v veliko vrjamem o tem)
klik

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

> Namesto da butasti Američani,In Rusi dajejo denar v vojaške namene bi ga mogli dajati v razvoj tehnologije...

Kaj je to drugega kot razvoj tehnologije? US Army je praktično edina gonilna sila napredka, NASA in podobni kekci to že dolgo niso.
Nekoč je bil Slo-tech.

karafeka ::

Saj je vojaška oprema = tehnologija. Poglej samo, kaj vse so izumili in pogruntali zaradi 1 in 2 svetovne vojne. Če se ne motim, je bila nemška raketa v2 (s katerimi so bombardirali London), prva raketa, ki je poletela v orbito.

Link do Wikipedie

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

world ::

S tem da bi vlagali v tehologijo sem mislu da jim ne bi blo treba v vojsko tolko dajat.Naj bo mir na Zemlji pa bo:ne bo potrebne vojske.Naj dajajo v razvoj vesoljske tehologije keš,ne v vojaški drek.

lepovreme ::

phoenix gre zdej na mars 25 maja bo tam...

world ::

Prikazan pristanek Phoenix-a na Marsu.

tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: world ()

overlord_tm ::

Glede planeta X, jas sem slisal da so ga japonci najdel pa da je 30% zemlje in pride okoli vsakih 1000 let :D

Navzkrizne info :\

Karaya 52 ::

world> S tem da bi vlagali v tehologijo sem mislu da jim ne bi blo treba v vojsko tolko dajat.Naj bo mir na Zemlji pa bo:ne bo potrebne vojske.Naj dajajo v razvoj vesoljske tehologije keš,ne v vojaški drek.

Ne moreš reke prisiliti da teče navzgor. Komercializacija vesolja bi seveda nadgradila današnjo tehnologijo bolj kot katera druga stvar, razen vojne.

Azrael ::

S tem da bi vlagali v tehologijo sem mislu da jim ne bi blo treba v vojsko tolko dajat.Naj bo mir na Zemlji pa bo:ne bo potrebne vojske.Naj dajajo v razvoj vesoljske tehologije keš,ne v vojaški drek


Nope. Najboljši garant miru je močna, dobro opremljena in motivirana vojska, mirovniške floskule peljejo direktno v vojno (Pot v pekel je tlakovana s samimi dobrimi željami).

Se prej ali slej najde kak Hico, ki misli, da je pameten, če vsi ostali "delajo" mir in popuščajo njegovim muham, "da se ohrani mir".

Najdaljše znano obdobje miru na tem svetu, gre v čas rimskega imperija. Zakaj, njihova vojska je bila tako močna, da so sneli butico vsakemu, ki ga je preveč sračkal.
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

@destroyer2k:

Tvoj link govori o Eris, pritlikavem planetu, nekaj časa imenovan tudi Xena, torej o kamnu, ki je porinil Pluton v razred pritilikavih planetov, še novička.

Samo Eris nima zveze s planetom X, ki naj bi 2003 ali po novem 2012 sesul vse na Zemlji.
Nekoč je bil Slo-tech.

T0RN4D0 ::

Haha najboljša je bla tista da bo planet potegnu stvari iz zemlje :D

Sicer pa sej tehnologija se iz vojaških stvari počasi spreminja v komercialno uporabne različice. In ravno zato ker se za vojsko zmeče takšne silly vsote si lahko prvoščjo da vsake tolk časa pogruntajo kej pametnga. Sej je lepo da si predstavljaš da bi države namest svoji vojski AMDju podarile kako miljardo $ vsake tolk časa nej mal pojačajo procesorje, samo zadeve nikol niso tako šle in nikol ne bojo. ;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Azrael ::

Putting Planet X to the Test

Na kratko, kdor ne bo kliknil linka, stvar ne štima.

Torej planet X in atronomija sta dva svetova, ki nimata čisto nič skupnega. Tlačiti to dvoje v eno temo je kontraproduktivno.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Barakuda1 ::

Torej planet X in atronomija sta dva svetova, ki nimata čisto nič skupnega. Tlačiti to dvoje v eno temo je kontraproduktivno.


V izogib eventuelnim novim tovrstnim opozorilom, ali celo zahtevam po kakšnih radikalnih ukrepih.


Morda naslov teme ni najbolj posrečen, a avtor teme je v uvodnem postu jasno zapisal

V tej temi naj bi se pogovarjali z vsem u zvezi z astronomijo. Torej vesoljem nasploh, vesoljskih poletih, mvp, planetih, galaksijah, opazovanjih.


Govoriti torej o planetih (tistih že odkritih in tistih "odkritih" ali iščočih, je povsem legitimno početje v tej temi.

Hvala za razumevanje.

lepovreme ::

lahk začnemo kopat jamo da bomo se skril:))

bodo ga že američani s peterdami raztrelil,tistimi na dalinca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: lepovreme ()

destroyer2k ::

Azrael

Sorrry samo nahitro sem poiskal o tem ni se mi pa dalo brati, če je o tem. Drugače tisto pa je res da leta 1985 (leto gor dol) je izšel ta članek o planet x od nase.

jest10 ::

destroyer2k@
Ja, NASA je daleč nazaj predvidevela obstoj malo večjega planeta za Plutonom, ki naj bi motil njegovo krožnico. Nikoli pa ga ni ne odkrila in ne potrdila.
Nikakor pa se to ni šlo o tem planetu X ozeroma Nibiruju, kot nekateri radi sanjajo:D

destroyer2k ::

jest10

Ne točno o planet x je bilo, ker je pisalo notri tole tudi "we found 10th planet in our solar system and his size is like the Jupiter". Ker so podarili da je bil 10 planet v našem sončnem planetu in celo nekaj imenovali planet x.

BigWhale ::

Pa lahko najdes ta clanek? Ali je to samo govorica?

Sicer pa, tudi NASA se je ze zmotila. :)

world ::

Pomojem,smo dovolj predebatirali o tem planetu X,ki za nekatere obstaja za nekatere pa ne.Torej bi začel z novo temo:
-Kaj vi mislite o ESI(evropski vesoljski agenciji).
Sedaj bo tudi ESA začela oskrbovati MVP(mednarodno vesoljsko postajo).Evropsko tovorno ladjo ATV so pritrdili na raketo Ariane 5.To je prva evropska samodejna tovorna vesoljska ladja.Njena teža je 19.630 kg in več.Kaj vi mislite,bo ESA uspešno oskrbovala vesoljsko postajo in ali se bo Slovenija priključila v ESI-n vesoljski program.

jest10 ::

Ne točno o planet x je bilo, ker je pisalo notri tole tudi "we found 10th planet in our solar system and his size is like the Jupiter"

Zahtevam link! Ker tole je taka bedarija, da glava peče:D

destroyer2k ::

jest10

Ne vem sedaj kak ti naj razložim, povedal sem že prej to ni na linka, ampak v časopisu (imena ne vem kateri) je dala nasa izjavo da našli 10 planet in to je bilo okoli 20 let nazaj ko je ta članek izšel. Sedaj pa prosim ne več z linkom, ker ko čujem ta bullshit nibiru itd. mi gre res na živce. Drugače jaz ne vrjamem v to kaj velik 10 planet mogoče, ampak tisto ostalo kar govorijo za 10 planet pa čist nič ne vrjamem.

T-h-o-r ::

ma res so japonci nekaj računali, sam ni v velikosti jupitra

http://www.afp.com/english/news/stories/newsmlmmd.18886ee0bbd7745f809c856268b50dd4.5f1.html
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jest10 ::

Misteriji mogoče?:\ Ker NASA brez skrbi ni dala takšne izjave. Mogoče le kakšen faliranec, ki je delal pri NASI. Planeta velikosti Jupitra tam NI.

destroyer2k ::

jest10

Ma pustmo to, ker itak se ne bo dalo zmenit, ko ne morem dati link od tega. Drugače pa nasa je izdala to ne vem točno kdo direktor nase mogoče.

jest10 ::

Za kaj takega ne rabim linka, ker sem prepričan, da nihče od resnih ljudi pri NASI ni tako neumen, da bo dajal ven trditve o obstoju 10tega planeta v velikosti Jupitra.

world ::

Kaj meniste o slovenskem mikrosatelitu o katerem sanjajo nekateri naši " znanstveniki".
Mikrosateli=majhen satelit-njegova teža se giblje okoli 25 kg.
Na njem naj bi bila kamera za kartiranje površja in infrardeč spektrometer.
A je po vašem mnenju vredu če se Slovenija pridruži ESI(evropski vesoljski agenciji) ?
LP

Machete ::

A je kdo videl / gledal zjutraj Mars, Jupiter, Venero na vzhodu približno? Ful dobro se je vidlo vse s prostim očesom. Venera je zelo svetla, potem pa Jupiter in najmanjša pikica Mars. Sem prav z aplikacijo pogledal zakaj se gre, kaj je to zaena konstalacija, ker je bilo že na prvi uč nenavadno :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Miha_T ::

Sem videl ja. Okrog 6:45 se je dobro videlo. Tudi jaz sem google skymap zagnal, da sem videl kaj so ostale pike ob veneri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spet "konec sveta"

Oddelek: Loža
203239 (1618) zmaugy
»

Išče se deveti planet

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3110593 (7756) BigWhale
»

Planet X?

Oddelek: Znanost in tehnologija
243564 (2135) Monster

Nebo pada (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18717295 (11784) gzibret
»

Prihajajo novi učbeniki

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
163445 (3445) CaqKa

Več podobnih tem