» »

Kondenzatorji - ali je mogoča menjava?

Kondenzatorji - ali je mogoča menjava?

Switch ::

Že nekaj časa se mi na računalniku pojavlja precej čuden problem. Procesor AMD Athlon (Barton jedro) 2500+ deluje le na 1100 MHz, poleg tega pa mi pred vstopom v sistem računalnik zmeraj javi napako, da je Vdd napetost prenizka (giblje se pod 1,5 V). Sumim, da je problem v napajalniku ali pa v matični plošči.
Imam matično ploščo Epox 8RDA3+ in napajalnik Antec Smartpower 350W. Sumim, da so se mi napihnili kondenzatorji na matični plošči. (slika).
Mi lahko poveste, ali so kondenzatorji na sliki napihnjeni (ob grafični kartici) in ali je mogoča menjava z minimalnim stroškom pri serviserju.

djordjevic ::

Jap. Moja punca je mela podoben problem z eno AM plato. Mislim, da se je napihnilo ene ducat kondenzaterjev s ta velikim vred, pri mlacomu pa so ji zadevo popravli za starih 6 jurjev.

solatko ::

Da se jih zelo lepo in poceni zamenjat, vendar pazi, da boš menjal vse, tudi zaenkrat še dobre, ker ne bodo več dolgo, pa da ne boš mel večkrat delo.

Azrael ::

Da, kondiji so napihnjeni. Epox ni vgrajeval kvalitetnih kondijev in je to serijska napaka 8RDA plošč.

Menjava je seveda možna. Članek, na koncu je še nekaj povezav v katerih najdeš še nekaj dodatnih informacij.
Nekoč je bil Slo-tech.

Switch ::

Uf, to pa izgleda kar zahtevno opravilo za nekoga, ki se tega še ni loteval. Ali mi je kdo pripravljen zamenjati kondenzatorje proti plačilu. Sem šel na moj servis in so mi rekli, da mi lahko prodajo samo novo ploščo. Ponudbe sprejemam na ZS.

Nagi Bator ::

Nesi k lokalnemu "stromarju".
Z veseljem ti bo popravil v zameno za placilo.
Sicer sem pa videl (in se vedno gledam) plate na katerih so se kondiji ze cisto scedili, pa so se zmeraj (in se vedno) delale.

ST-777 ::

Novejši kondenzatorji (solid capacitors) trajajo menda kar 6 krat dlje od običajnih.

Pri odločitvi, katero novo matično ali grafično kartico kupiti, je dobro pomisliti tudi na to ali ima novejši tip kondenzatorjev.

Solid capacitors

Gigabyte pravi, da so vodilni na tem področju. Vendar je precej verjetno, da tudi druge firme ne zaostajao veliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem - matična plošča

Oddelek: Pomoč in nasveti
121780 (1403) veverrca
»

Cvrčanje v kišti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
505111 (4308) Pyr0Beast
»

Gigabyte s suhimi kondenzatorji

Oddelek: Novice / Matične plošče
224139 (2638) RejZoR
»

Nasvet glede potencialno skurjene mamaplate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
608667 (7326) Pyr0Beast
»

Abit BX133 Raid Kondenzatorji

Oddelek: Strojna oprema
182306 (1957) Malner

Več podobnih tem