» »

ASUS P5K3 in DDR3 1333 RAM

ASUS P5K3 in DDR3 1333 RAM

_sem_ ::

Tole sicer načeloma sploh ne paše v rubriko "Navijanje", ker bi rad samo tisto, kar piše v specifikacijah MB in RAMov, ali pač?
Firma ima težave pri usposabljanju compov z ASUS P5K3 Deluxe in ST DDR3 PC10600 1333 rami 4x1GB; proc E6850, ps Tagan 800W, graf N8600GTS etc.
Menda ne dela če so notri štrije RAM moduli, z dvema pa dela; pa da so tudi z enimi drugimi rami (Team Xteem) poskušali brez uspeha.
Seznam preverjenih ramov od ASUS je jako kratek in za 4x1GB je potrjen samo Kingston...
A kdo ve še za kakšne druge ki preverjeno delujejo pri 4x1GB?
A kdo v čem je fora problema s 4x1GB oz zakaj jih je tako malo odkljukanih v zadnjem stolpcu Asusove tabele?
ASUS Memory QVL
A je treba uporabljat uparjene RAMe ali bi morali bit OK štirje single moduli?
Je treba poskrbet še za kaj kar je izven dometa sestavljalcev škatel pri naših večjih firmah (predpostavljam da vedo kje se one latence v BIOSu nastavi)?

Samuel ::

vzem 2x2GB, zakaj 4x1GB? z rami zna bit križ...

ASUS P5K3 Deluxe je redka ptica v naših logih, saj podpira samo DDR3 (ta je precej dražji od DDR2)

_sem_ ::

2x2GB nimajo 1333 ampak samo 1066, pa še to ne na zalogi.
Kolk se tu pravzaprav pozna razlika (cena 1GB modulov 1333 in 1066 je praktično enaka, 1333 ima CL 8, 1066 pa 7)... ASUS se sicer jako postavlja s podporo 1333 ki je Intel uradno ne???

Samuel ::

to je ze od DDR1 stara zgodba.

višjefrekvenčni ram ima višjo latenco.. po večini gre isti ram, sam da je overclockan ob višji latenci.

cena enaka... čista marketinška fora

MrStein ::

Pa da vidimo :
- pri 1333 : 8/1333MHz = 6 ns
- pri 1066 : 7/1066MHz = 6,5 ns

Ja, hitrejši ima "višjo latenco". Stara "fora" ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

_sem_ ::

No, če module prodajajo za isti denar to ni neka "fora". Vprašanje je, kolikšna je dejansko prednost višje frekvence, ki jo omogoča DDR3, ob predpostavki enako hitrih ram čipov na modulu.

2*2GB 1333 moduli izgleda na našem trgu komaj obstajajo in še oni ki so (OCZ) imajo na sebi ene j*bozovne hladilnike; medtem ko naj pri nižjih frekvencah DDR3 sploh ne bi imel nekih prednosti pred DDR2, če prav razumem. Vse bolj se mi namreč zdi da je tole pumpanje frekvence pri DDR3 brca v temo (a la RAMBUS rami pred par leti) in da dejansko vodi bolj v ogrevanje sobe kot neko pohitritev.

DDR3 je vsaj zaenkrat očitno realno predrag glede na efekt. Tole je sicer bolj eksperiment, smo izgleda malo preveč "padli na frekvence". Za nas relevantna okoliščina je, da smo pri kupovanju zaradi javnih naročil vezani na "uradne" standarde, medtem ko so hitri DDR2 module de facto overclocking, ki ga dvorni dobavitelji deklarativno ne izvajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _sem_ ()

MrStein ::

Trenutno se DDR3 itak ne splača.
Tudi DDR2 se niso, ko so bili novi. Ker :
- so bili (pre)dragi
- so bili počasnejši od DDR
Potem so se seveda popravili. Za DDR2-800 noben ne bo trdil, da je počasnejši od DDR-400 ;)

Z DDR3 je isto.

Glede performanc: baje je frekvenca dosti bolj pomembna kot timingi. To sem že v več testih videl.

Je pa znanje o tem zelo redko. Sem sam ta teden postavil en post o tem ("Se splača RAM navit ?" v "Navijanje") , pa sploh noben ni odgovoril.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pomnilnik

Oddelek: Kaj kupiti
221238 (899) Klemenn
»

Prehod na DDR3 se vleče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6611650 (8961) _Dejan_
»

DDR3 osnovna plošča ? , DDR3 ram?

Oddelek: Kaj kupiti
141944 (1641) bluefish
»

Razlika med DDR2 in DDR3

Oddelek: Kaj kupiti
114943 (4582) _sem_
»

Matična Asus P5B Deluxe ali MSI P965 Deluxe?

Oddelek: Kaj kupiti
212095 (1777) espider

Več podobnih tem