» »

Kateri pomnilnik

Kateri pomnilnik

r3spect ::

Lp, kopujem nov računalnik (po delih) in izbrane imam že vse komponente, razen pomnilnika. Prebrskal sem že veliko strani in mislim, da sta ta 2 za to ceno še najbolj primerna. Rad bi vedel, če ima kdo s temi rami kakšne izkušnje, ker glede na to, da so ddr3, so zelo poceni. Matično ploščo bom imel asus p5q3 - intel p45 chipset. Vesel bi bil tudi če bi mi kdo svetoval za kakšen boljši pomnilnik (s podobno ceno)

patriot ram ddr3, pc3-10600, 1333mhz, s hladilnikom, 2 x 2gb

supertalent w1333ux4g8 4gb (2x2gb) pc10600 ddr3

Denis15 ::

Glej te vzami: http://www.elektronika.si/product_info....
Imam jih pa ownaš
xD

Steinkauz ::

Intel® Socket 775 kaj vam ni jasno. DDR 3 je metanje dnarja stran.
No sej si se že z plato zajebu k ima samo DDR 3.
AKA mečeš dnar stran

In Denis15 z tremi rami si ne bo nič pomagal. Sej nima i7 torej nima triple channel.

Zgodovina sprememb…

r3spect ::

Mislim, da sem že v začetku jasno povedal, da si KUPUJEM RAČUNALNIK in da imam komponente izbrane in jih lahko zamenjam. Zdaj pa bi te prosu da utemeljiš, zakaj bi blo DDR3 metanje dnara stran, ko pa so vsi do zdaj rekli, da je DDR3 hitrejši od DDR2.

Steinkauz ::

Je hitrejši, pri 775 podnožju aka kakem q9550 se ti bo poznalo kak 2-5%.
Za skoraj še enkrat dražje. Da ne omenjam latenc, ki so 9 v primerjavi z kakim 5 pri ddr2.
Če hočeš izkoristit ddr3 si kupu i7 če imaš denar, drugače raje ddr2.

r3spect ::

pRIPOROČAŠ KAJ?

Steinkauz ::

Ja če imaš denar za i7 potem i7.
Če ne potem kako p5q pro + q9550 + ddr 2
Ali mogoče AMD, katerega boš mogoče celo lahko nadgradil čez kake 3 leta.
775 podnožje je mrtvo za nadgradnje

r3spect ::

Glede DDR2 ramov te sprašujem!

Steinkauz ::

Če ne misliš navijat potem:
http://www.elektronika.si/product_info....
Če pa misliš navijat potem pa kej tazga:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...

r3spect ::

Kaj pa kaj takega:
http://www.pixmania.com/si/uk/1970319/a...
Navijat rame nimam namena, ampak vseeno raje vzamem 1066MHZ.

TOP ::

Pa zakaj hudiča rabiš 1066mhz rame ne razumem.Kaj misliš da bolše delajo,kupi tiste Mishkin ki ti jih priporoča Steinkauz in si zmagal.

Steinkauz ::

Če navijaš proc pol tut rame, to upam da veš.

r3spect ::

Nič ne bom navijal!

Če bom vzel 800MHZ DDR2 bom vzel Kingston CL4, še najbolj zanesljivi rami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: r3spect ()

r3spect ::

Pa zakaj hudiča rabiš 1066mhz rame ne razumem.Kaj misliš da bolše delajo,kupi tiste Mishkin ki ti jih priporoča Steinkauz in si zmagal.


Hitrejši so. Res ne za veliko, ampak so.

Tako so tudi DDR3 hitrejši kot DDR2, ampak ne za veliko, ampak se mi jih ne splača kupit, tako da bom vzel kar DDR2 1066 MHZ CL5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: r3spect ()

Denis15 ::

Če navijaš proc pol tut rame, to upam da veš.

kaj pa tebi ni jasno?
xD

Steinkauz ::


Navijat rame nimam namena

Denis15 ::

@Steinkauz kaj tebi ni jasno v zvezi z navijanjem komponent? Če se navija procesor ni potrebno da se navijajo tudi rami. V začetku rame moraš izklopit in ni rečeno da jih moraš kasneje tudi naviti. Jih je pa škoda navijati ker brez-veze samo trošijo elektriko. Kaj nejasnega?

PS. Ne napeljuj nedolžnih ljudi.
xD

Steinkauz ::

Rami se nastavijo isto kot FSB. Če imaš 800mhz rame, boš hitro čez to mejo. Nekateri navijajo tudi ćez 550 fsb, torej se morajo navit tudi 1066mhz rami. Če pa imaš manjši fsb potem se pa ne navijajo ja. No al pa daš fsb 4:5 ram pa greš hitro čez meje.

Vprašal sem ga če misli navijat, odgovoril je, da ne misli ramov navijat in sem mislu da ne ve kako to gre.
In kaj misliš z
V začetku rame moraš izklopit
?

Denis15 ::

Rami se nastavijo isto kot FSB. Če imaš 800mhz rame, boš hitro čez to mejo. Nekateri navijajo tudi ćez 550 fsb, torej se morajo navit tudi 1066mhz rami. Če pa imaš manjši fsb potem se pa ne navijajo ja. No al pa daš fsb 4:5 ram pa greš hitro čez meje.

Vprašal sem ga če misli navijat, odgovoril je, da ne misli ramov navijat in sem mislu da ne ve kako to gre.
In kaj misliš z
V začetku rame moraš izklopit
?

nič pozabi vidim da ne razumeš ker eh pusti
xD

TOP ::

Denis 15 ma kaj pa zdej bluziš.Steinkauz ti je lepo opisal postopek kako se posledično ko naviješ proc se navijejo tud rami.In kaj si mislu s tem da izklopiš ram.Očitno ne veš kako to deluje imaš pač pa svojo razlago.

r3spect ::

AM..še nekaj me zanima če kdo mogoče ve. Koliko znaša poštnina iz spletne trgovine MyLemon? Kolkor vem je po EU 16€, edino pixmania ma 9€.

echo ::

Klemenn ::

sam imam že asus p5k3 deluxe, torej tudi ddr3

je smiselno kupiti 2x2gb ali 4gb? procesor pa je e6750 torej 1333mhz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM dilema

Oddelek: Strojna oprema
242340 (1691) OVID
»

Kateri Core 2 Quad se najbolje navija?

Oddelek: Kaj kupiti
162427 (2113) PlayTheGame
»

Navijalski DDR2 rami so?

Oddelek: Strojna oprema
131377 (1240) Pesimist
»

Katera matična za Q9300

Oddelek: Kaj kupiti
101318 (1090) TOP
»

800Mhz ali 1066Mhz RAM za Intel Q9450?

Oddelek: Kaj kupiti
81508 (1337) tilinho20

Več podobnih tem