» »

DDR3 osnovna plošča ? , DDR3 ram?

DDR3 osnovna plošča ? , DDR3 ram?

dzinks63 ::

Čas gre naprej. Katero matično z DDR3 podporo nabaviti in katere DDR3 rame zraven kombinirati? Po možnosti P/P. Torej neka srednja reč iz katere bi se dalo največ iztisniti. Ne mi predlagat osnove z DDR2, ampak striktno z DDR3.

SebaR ::

P5E3? Ima X38 čipovje. Za rame pa ne vem =)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

dzinks63 ::

Plošča Asus P5E3 zgleda obetavno, cena je sprejemljiva.
Kaj pa plošče z X48 čipom, a je kaj omembe vredne razlike glede na x38? Razlika v ceni je samo 20€.

_Dejan_ ::

Jaz imam P5E3 in dela super :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

SebaR ::

Na tem linku imajo zelo dober review in kolikor sem jaz bral ni nekih zelo velikih razlik med platami. Mogoče kakšen fps v korist X48 ampak to itak ne šteje. Velikega napredka iz X38 na X48 ni razen naj bi zagotavljalo boljšo stabilnost pri izjemno visokem navijanju. Razlik praktično ni pa še oba čipa podpirata x16 v CF mode. Ko sem sam kupoval sem se odločil za P5E (DDR2) ker so mi x48 plate predrage, kako se boš pa odločil ti pa sam najbolje veš =)

While the X48 Express officially adds FSB-1600 support, the needed 400 MHz bootstrap was also present in the X38 Express. Indeed, many motherboard manufacturers are now producing X48 models based on the same circuit boards as their X38 predecessors, leaving the possibility of higher bus speeds as the only reason to choose an X48 Express based board over an otherwise-identical X38 Express model. Some enterprising X38 platform owners may even try to use the corresponding X48 BIOS, though we wouldn't recommend it: if two boards really are identical except in name, the BIOS should also be identical except for its label. Any move by a company to withhold BIOS improvements from X38 models in order to boost X48 sales would be a cheap shot towards existing customers.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SebaR ()

batista bomb ::

dzinks63 tale matična Gigabyte GA-X48-DS4 podpira ddr2 rame in ne ddr3

tilinho20 ::

Rampage Extreme. :)

dzinks63 ::

Batista, hvala za opozorilo.
Testi DDR3.
OCZ DDR3 2x 1GB PC3-14400 1800MHZ, XTC pl.hl. mi delujejo kar dobri.

_sem_ ::

Čas gre naprej, ampak ne vem kolk hitro. Z DDR3 smo pred časom naredili eksperiment z ASUS P5K3, ki pa se ni silno obnesel. Zanimalo nas je izključno nenavito delovanje, izgledalo je namreč da je DDR3 nekakšno "legalizirano navijanje", pa že pri tem so bile težave doseči obljubljene latence (več najdeš v forumu - obvezno vzemi dva modula in ne računaj na kasnejše dokupovanje, ker so s 4x problemi). Na koncu je izpadlo da z DDR3 dostopaš z višjimi frekvencami a tudi daljšimi latencami do bolj ali manj enako hitrih ramov na spodnjem nivoju, zato strašnega efekta ni bilo - frekvence so izgledale hude, specifični testi dostopa do RAMa res nekaj boljši, pospešek v aplikacijah pa komaj opazen. Predvsem, za isti denar bi se dalo na druge načine dobit boljše pospeške. Dobro premisli in preštudiraj preden se odločiš. No mogoče je čas medtem že res šel naprej, pa pri navijanju zna bit drugače (je zelo odvisno od detajlov).

_Dejan_ ::

Ja za 230€ dobiš OCZ Reaper 4GB 2x 2GB PC3-10666 1333MHz ki ima latence 6-6-6-18 (CAS-TRCD-TRP-TRAS) kar ni slabo za DDR3 ram, je pa res če kupiš un cheap ram(2x1GB) za 100€ da boš imel latence 9-9-9-26 ali še slabše...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

dzinks63 ::

Zadeve ne mislim kupiti na horuk. Rad bi preučil čim več variant in fines kar se tiče DDR3, ker tu še nisem doma. Rad pa bi, da se pove čim več pametnega na to temo. Mogoče še res ni popolnoma pravi čas za to, vendar se vse bolj bliža. Plošče in rami postajajo zmogljivejše in cenejše, tako da je vse skupaj vprašanje časa, kdaj bo zadeva zrela. Mogoče je že, ali pa bo prav kmalu.

_sem_ ::

Sej mene tud zanima, če je reč že kaj bolj dozorela v smislu price/performance. Prednosti naj bi se pokazale pri frekvencah nad 1600MHz.
Simptomatično je bilo, da so OCZ, Geil itd. v glavnem prodajali svoje premium RAMe za isto ceno v DDR2 in DDR3 verziji, pač z drugo frekvenco in latencami, preračunano v ns dostopnega časa pa je bila reč podobna. S tem da so bili DDR2 že de facto overclocking, DDR3 pa "street legal" (relevantno pri službenih nakupih, kjer ti prodajalci ne garantirajo zmožnosti navijanja).

x45 ::

DDR3 je škoda denarja na 775. AMD ima zaradi IMC z DDR2 praviloma boljše memory score.

Seveda je popolnoma druga zgodba za nehalemom, ki ima kr tri kanale (1366 lga ) DDR3 oz dva ( LGA 1166 ), ki pa vodi v memory scorih, sam še ni v prodaji.

tilinho20 ::

Mislim da bo DDR3 prišel bolj v veljavo ko bo tuki Nehalem. Pa če bo kakšna razlika, seveda...

bluefish ::

kot že rečeno počakaj na Nehalem, bo nakup veliko bolj smotrn.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Latenca ali frekfenca DDR3

Oddelek: Strojna oprema
242667 (2119) allex
»

Prehod na DDR3 se vleče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6611653 (8964) _Dejan_
»

Nove komponente (matična, procesor, ddr3 ram, grafična in napajalnik)

Oddelek: Kaj kupiti
121666 (1237) IVo
»

Intel X38 Express prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
818316 (5718) kotnikd3
»

X48 izide novembra

Oddelek: Novice / Matične plošče
112649 (2648) PrimozR

Več podobnih tem