» »

Matična Asus P5B Deluxe ali MSI P965 Deluxe?

Matična Asus P5B Deluxe ali MSI P965 Deluxe?

Entity ::

Torej v igri dve plošči, Asus P5B Deluxe in MSI P965 Deluxe..
Po specifikacijah sta zelo podobni, tako me bolj zanima mnenje uporabnikov.

Gor bo pa šlo E6600, 4x 1GB 667Mhz rama, Sapphire X1950 pro, 2x 320GB v raid 1 in 2x 160GB v raid 0


Thx, lp, Matic

billgates ::

A boš navijal?

joker16_7 ::

Zagotovo P5B Deluxe ne glede na to kaj boš počel s kompom.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

dukenukem ::

asuska je boljša;)

Entity ::

Navijati nimam namena, mogoce malenkost, vsekakor pa nic drasticnega.

Razlika v ceni je 20eu, torej nepomembno, sam se pa tudi bolj nagibam k Asus. Se mi pa malo cudno zdi, da Asus ponuja 2 letno garancijo, msi pa 3 letno.

P.S. Prava oznaka MSI je MSI P965 Platinum ne Deluxe, sem se zmotil.

LpM

PlayTheGame ::

Zakaj se pa ne ozreš za plato z novim P35 chipsetom? Neke hude razlike v ceni ni, poleg tega imajo podporo za bodoče procesorje (so Conroe FSB 1333 "ready" ter za 45nm 'penryn' se mi zdi) in podporo za PC8500 rame, nekatere pa nudijo podporo tudi že DDR3 ramom.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

rk7254 ::

Res je.... Boljša izbira ti je P35 chipset, cenovno ni tako velike razlike (odvisno kaj želiš), razmisli....
Lep Pozdrav...

Entity ::

Sem tudi o P35 razmišljal ja, samo kot sem ze tule napisal (, mi je najbolj pomembno, cimboljša zadeva v tem trenutku. V cca letu dni planiram nadgradnjo procesorja (obe omenjeni plati podpirata tudi quad procesorje), v cca 2 letih pa konkretnejši upgrade MOBO/CPU/RAM, ram bo pa takrat verjetno ze DDR4 ali kaj takega, procesorji v 15nm tehnologiji, SATAX,...

Ker mocno dvomim, da bo v dveh letih današnja P35 še "aktualna" oz. sposobna vseh novosti, se mi nekako ne zdi. Pa tudi cena je kar obcutna, ker rabim raid rabim ICH8R/ICH9R, je cena pri Asusu kar 275eu.

Se pa odlocam, vsekakor, samo kaj pa vem.. Vedno sem nekaj kupoval z namenom kasnejše nadgradnje, pa se je tehnologija v letu-dveh tako spremenila, da se ni splacalo.

Moram še omeniti, da je primarni namen uporabe racunalnika Photoshop in ostale grafično/slikovne aplikacije. Tu mi je najpomembnejši CPU, ter vsaj 3GB rama. Kapaciteta rama je tu bolj pomembna kot razlika med 667Mhz in 1066Mhz, ki je v tem trenutku par %. DDR3 bo vsekakor obcutno boljši, vendar bo še trajalo preden bo DDR3 v polnem zagonu, pa še takrat naj bi bil 1600Mhz in današnje plate ne bodo podpirale. Ce ne bo na vidiku ze DDR4 ali kaj podobnega.

rk7254 ::

Tako kot si rekel, v enem letu je marsikaj mogoče in ti boš na P35 plato lahko vgradil novejši procesor, ki ga boš dobil za male pare (cene hitro padajo in tako bo šlo naprej, verjetno) in kot praviš ti je procesor zelo pomemben, pa še lažje boš prodal p35 chipset...
Lep Pozdrav...

Entity ::

Sem brskal in brskal in izbrskal potencialno kandidatko.. Gigabyte GA-P35C-DS3R
Ima ICH9R, DDR3 podporo in seveda podporo za nove cpuje. Kar je pa najbolj zanimivo, je pa cena... "samo" 161eu.
Edina Asusova, ki ima tako ICH9R in DDR3 je P5K3 Deluxe, ki je pa 250eu.

Glede na to, da je ta GA plata samo 20eu drazja od mojih prejšnjih kandidatk, je zelo zelo zanimiva. Jo mogoče kdo ima? Kakšno mnenje? Pri Tomu sem prebral test, pa je prakticno enaka kot (drazja) konkurenca.

€uro ::

Tudi sam se vse bolj nagibam za kombinirano matično. Vendar, kakšna je razlika med p5b-deluxe in p5kc, ki že podpira 1333 FSB? Katero kupiti (tukaj je še ena (malenkost cenejša) MSI p35-neo-combo)?

Entity ::

P5KC je P35 cipovje, P5B Deluxe pa je P965.
Moraš zelo paziti, ene podpirajo 45nm cpu, ene tudi DDR3, ene samo DDR2.. potem je tu še ICH9R oz ICH9 (ce ti je to pomembno). Najbolje vedno gledati na proizvajalcevi strani, ker pri nas se hitro kdo zatipka..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Entity ()

€uro ::

Na Wikipediji piše da je P35 najnovejše vezje, torej boljše od P965?

Torej je bolje kupiti kombinirano ploščo, kot delux varianto?

PS. Zakaj ne dela iskanje po forumu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: €uro ()

rk7254 ::

@Entity
Ce bos kupil ploščo z ddr3, potem upam da si si pogledal cene ddr3 modulov...

Drugače pa Asus P5K stane 120EUR (DDR2 podpora), deluxe model pa 210EUR (DDR2 podpora)... Žal je tako ampak trenutno so DDR3 moduli predragi in te zaradi tega izgradnja sistema z DDR3 osnovno ploščo preveč stane...
Lep Pozdrav...

€uro ::

Ja, ampak matično s podporo DDR3 in FSB 1333 dobiš že za ~160€ (Asus in MSI, pa še ena je; gledal na ceneje.si) kar lahko prav pride čez recimo 3 leta. Kaj bi na primere zdej dal da bi moja stara plata podpirala vsaj DDRII 533... sploh ne bi kupoval nove, ker glavna je kapaciteta RAMa (vsaj bolj kot hitrost; tudi hitrost je seveda pomembna)

Entity ::

Niti ne vem kakšne so cene DDR3, ker ga absolutno ne mislim kupovati. Kot prvo je ta prva serija za en xxxx, drugo je pa cena, ki sigurno ni nizka. Gre predvsem za moznost nadgradnje v letu dni in pa moznost nadgradnje CPUja na 45nm.
Gigabytova plata ima 4 DDR2 in 2 DDR3 slote, tako sem pripravljen za nakup 2x 2GB DDR3 v cca. letu dni. Zaenkrat gre pa notri 4x 1GB DDR2 667Mhz (800Mhz zanalašč ne bom vzel, ker je razlika v performancu bolj majhna, v ceni pa kar obcutna, sploh pri 4 modulih) kar mi je dovolj.

LpM

€uro ::

Kje si videl občutne razlike v cenah 667 in 800 modulov? Nekateri 800 so dražji, drži, spet nekateri so kar podobno cenjeni, nekateri so pa (in to iste znamke, določneje Geil) celo cenejši!

Entity ::

Gledal sem Kingstona pred casom in je bilo med 667 in 800 okoli 15eu razlike.. pri 4 modulih je to 60eu. Ker imam tako namen v letu ali prej menjati z DDR3 se mi ni zdelo vredno.
Sem pa sedaj dobil PATRIOT DDR2 ram, 1GB PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom za okoli 38eu na kos, prakticno enaka cena kot moji prejšnji Kingston 667, tako sem vzel te.

Entity ::

Po 14 dne iskanja in primerjanja, sem koncno izbral Gigabytovo GA-P35C-DS3R plato, zdaj pa uvoznik pravi, da je cez poletje ne bo! Na zalogi je pa ni! Pa da bi clovek znorel!!! Pa sem spet na zacetku...

espider ::

Tud jaz ravno kupujem pa če sem prav razumel je P5KC boljša od P5B Deluxe? Al se motim? Odločam se med tema dvema variantama.

Entity ::

Ne vem ce bi lahko rekel "boljša".. razlicni sta, zdaj pa kaj ti ustreza.. P5KC je P35 cipovje, P5B je P965, pa potem naprej P5KC ima DDR3 / 45nm podporo, P5B nima.. P5K ima ICH9 cip, P5B ima ICH9R cip... itd, itd..

Jaz bi izbral P5KC sigurno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Entity ()

espider ::

Tud jaz se bolj nagibam k P5KC, tako da bo verjetno padla :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P35 ali X38

Oddelek: Kaj kupiti
141466 (1161) Vuli
»

Katero matično za e6750 do 150 € !?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515145 (4106) IVo
»

Matična plošča za Q6600 oz. kolebanje med več izbirami

Oddelek: Kaj kupiti
271249 (1249) JIM22
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544702 (4702) Saiyajin
»

Nakup računalnika (900-1000€)

Oddelek: Kaj kupiti
142007 (1461) morilc

Več podobnih tem