» »

Razlika med DDR2 in DDR3

Razlika med DDR2 in DDR3

veber666 ::

Pozdravljeni:

Mene pa samo zanima, ker trenutno kupujem nov računalnim, kakšna je razlika med DDR2 in DDR3 ramom. Opazil sem že da je v ceni kar precejšnja.

Hvala za odgovore.

Gundi ::

rajši kupi za enako ceno 4GB DDR2, se bo bolj poznalo, kot pa 1GB ali 2GB DDR3, drugače je pa razlika v hitrosti zelo majhna, sploh glede na razliko v ceno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gundi ()

tilinho20 ::

Trenutne še ni veliko, sploh v igrcah. Ne splača se kupiti DDR3.

fabrskd ::

Definitivno DDR3. Kaj češ kupovat staro sranje. Kupi DDR3 pa je kaj je tuki sploh za diskutirat. Fant moj kaj pravi star slovenski pregovor: "Malo denarja, malo muzike!". Čisto enostavna računica. Drugače ti pa lahko povem, da ti veliko več od sebe da 2GB hitrejšega pomnilnika kot 4GB počasnejšega. Ne seri ga poba in kupi to kar sem že prej omenil;).:D :D
Screw you guys i'm going home!!!

tilinho20 ::

Ha! Procesorji še ne znajo izkoriščati DDR3. Po tvojem moraš danes dati ful keša, da maš najjače čeprav še ni izkoriščeno? Itak se bodo še pocenil...
Malo denarja, malo muzike
v računalništvu ni vedno tako...

Zgodovina sprememb…

RC14 ::

Kupi raje DDR2 ram, ker DDR3 je vsekakor predrag kar ponuja. Vsaj zaenkrat je tako. Daš 2x2 GB DDR2 rama pa maš mir nekaj časa.

fabrskd:
sicer ne vem, ali misliš resno ali se hecaš,ampak se pa strinjam s tabo, da se splača kupiti DDR3 ram, ampak samo v primeru, če hočeš imeti najboljše rame v vasi.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

j3rn3jk ::

fabrskd-ov komentar sploh ne upoštevaj..
Kupi 2x2gb ddr2 kit, neke z nizkimi latencami in visoko frekvenco pa si zmagal.

Kibby ::

Za ceno 2gb ddr3 dobis 8gb ddr2... ddr3 seveda neke cist "navadne", 1066 ali pa 1333... Vsekakor je ddr3 se predrag, kupi 2x2gb ddr2 pa bo mir v hisi:D

veber666 ::

Hvala za nasvete.

Me pa zanima če lahko čez leto ali dve zamenjam DDR2 z DDR3.

Na naslednji plošči: Asus P5K-E WiFi

Hvala.

joze28 ::

Ne bo šlo ker ne podpira ddr3 ramov
Z Asus PKC bo pa šlo

Kibby ::

joze28 teoreticno da, kak pa bo pa v praksi pa je tezko reci. PK5C ce prav vem podpira 1066 in 1333, ko pa bojo cene ddr3 na takem nivoju kot je sedaj ddr2 pa bojo rami ziher na visjih hitrostih in je pomojem bv jemati p5kc, raje vzames eno solidno P35 platko z ddr2 only, ko pa bo ddr3 poceni pa bojo itak ze novi chipseti ipd...

_sem_ ::

Svežepopečeni z DDR3, ASUS P5K3.
Lohk samo potrdim da se da razliko v ceni bolj učinkovito zapravit za kej drugega.
Frekvence so sicer višje, ampak latence tudi, zadaj pa bolj ali manj isti RAM čipi!
Neka prednost naj bi bila šele pri 1333, pri manj sploh ne (v primerjavi z navitimi DDR2). Še tisto kar je, ni nekaj kar bi trgalo gate, ampak par bogih procentkov pri benchmarkih.
Tehnologija je očitno še nedozorela, 2GB moduli na uporabnih frekvencah so redki, za 4*1GB pa se je izkazalo da ne dela, vsaj ne na deklariranih nastavitvah (2 vrsti modulov).
- NE RAČUNAJTE DA BOSTE MODULE DODAJALI KASNEJE (ko bodo kaj cenejši).
Edino kar je na DDR3 trenutno je to, da omogoča dostop do navitih zadev onim, ki so pri nabavljanju zaradi službenih postopkov vezani na "standardne" reči.
Upam da reč ne bo šla po zlu po poti Rambus ramov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matična plošča: athlon II x4 620

Oddelek: Kaj kupiti
371836 (1354) opeter
»

AMD phenom II X4 955...DDR2 ali DDR3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
605955 (4591) Meizu
»

Prehod na DDR3 se vleče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6611667 (8978) _Dejan_
»

DDR3 osnovna plošča ? , DDR3 ram?

Oddelek: Kaj kupiti
141950 (1647) bluefish
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544683 (4683) Saiyajin

Več podobnih tem