» »

tualatin celeron wire-trick

tualatin celeron wire-trick

subby ::

zdravo
imam tualatin 1.3 celerona, katerega bi rad spravil na 133 fsb. edini problem je, da plata nima nastavitev za voltažo
prečesal sem že pol interneta pa nisem našel nič uporabnega, probal sem en voltmod, vendar neuspešno.. a mi lahko kdo pokaže, katere pine naj povežem, da bo dovolj visoka voltaža za stabilnih 133mhz?

Azrael ::

In zakaj bi višal voltažo? Tulci ne marajo višjih napetosti, že pri ga 1.7V lahko uničiš. Če ne gre na 133MHz, žal ne gre. Zelo redek slučaj, ampak se zgodi.

In še nekaj, največkrat se pri teh navijanjih pozabi, da je treba PCI obdržati na 33MHz (delilnik FSB/ PCI na 4). Če ostane na 3, marsikatera plošča ne deluje več, saj chipset ne zdrži. Če pa se slučajno pobere, so ubogi podatki na disku.

Če tvoja plošča ne omogoča višanja FSB tako, da bo PCI frekvenca 33MH ob 133MHz FSB, rabiš drugo ploščo, če misliš navijati.
Nekoč je bil Slo-tech.

dzinks63 ::

:)) Najbolj enostaven tualatin za navijanje je bil 1000 ali 1100 katera sta šla na 133fsb bp, 1200 tualatin pa že malo težje. 1300 tualtin celerona ne boš spravil na 133fsb brez povišanja voltaž, tudi z povišanjem bolj težko, saj to znese 1730MHz, kar je za ta procesor že zelo veliko, če ne že kar preveč.

subby ::

na tej plati se pci obdrži na 33
vem za dost 1.3 tualatinov, ki stabilno delajo na 1729mhz, rad bi sprobal še tega, katerega sem dobil danes
sej 1.65V bi blo dovolj za 133, se mi zdi

Azrael ::

Brez višanja voltaže ne gre?
Nekoč je bil Slo-tech.

subby ::

nope.
žal mam na tej plati na izbiro samo 66/100/133
probal sem narest tole pa ni blo učinka... probal sem tudi enega iz tukaj, bil je brez učinka.. kej druzga pa nisem probaval, ker ne vem kater pin naj bi bil tisti prvi.. a je mogoče kej narobe, če uporabim čist tanko žičko... je mogoče glih to krivo, da ni učinka?
pa ko bi vsaj kakšno pinceto najdu... ahghr

Azrael ::

Vodič v slovenščini.
Tualatin pdf (pinout!)
Mogoče se še tu najde kaj

Debelina žičke ni preveč pomembna, saj so to signalne linije, tokovi neznatni, važno je, da ni predebela zaradi montaže same.

Pazi pa, da ne narediš kakšnega kratkega stika, saj zlahka uničiš tako procesor kot ploščo!

In ne pretiravaj z napetostjo. Nad 1.6V si že na spolzkem terenu, če pri taki napetosti ne bo šlo, imaš žal primerek brez OC potenciala.
Nekoč je bil Slo-tech.

subby ::

glih probal sem vid1, vid2 na vss, s katerim baje dobiš 1.65V.. voltaža se je povečala na 1.632V, vendar je blo še premalo... 1.675 moram probat, če to ne bo, pač ne bom navijal.. na 1.7+ ne grem tvegat

Blinder ::

Em na moji s370 plati sem mel nek cas celeron 433 na 541 mhz, kar je blo fPCI = 41.5 mhz(83/2). Pa še zdaj dela ta plata. A sem takrat dosti riskiral, da se pokvari(nisem vedel za te nevarnosti pac..)?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ali3n ::

Saj se ne pokvari plata;
Navadno najprej "odpove" kontroler za disk -> kar v praksi pomeni, da si lahko ob podatke na disku.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Blinder ::

Aja, samo meni takrat ni šel niti kontroler diska. Hvala bogu ne
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Tomay ::

Nekateri diski so bili bolj občutljivi, npr. fujitsu.
Voodoo 4Ever

subby ::

a mogoče kdo ve, kako je to mišljeno...

0 = Processor pin connected to VSS and 1 = Open on processor
VID25mV VID3 VID2 VID1 VID0 VccCORE
1 1 0 0 0 1.675

tale prvi ViD25mV mi ne gre v glavo.. kolikor vem, ni pina s tem imenom

Spajky ::

Seveda je Vid25mV (Ak36), pod vid2, poglej še enkrat! Vss je v bistvu masa (Gnd) in 0 pomeni, da mora bit pin na maso brikan (prvi najbližji tak Vss pin). In čim greš s Tulcem čez 1,6V, se začne gret bolj kot pa pridobiš na frekvenci, t.j. kontraproduktivno!

Kot ti je že Azrael (& dzinks63) povedal, zelo verjetno ti ta tvoj ne bo šel na 133Fsb brez hujšega hlajenja. Probaj ga (malo po starih oglasih poglej) zamenjat za 1,1GHz Tulca raje, če se da, če si glih na Tulca navalu 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Blinder ::

Jaz mam naprodaj nekaj tualatinov.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

subby ::

dvomim da golden orb+12ka na stranic nebi zadostovalo
pa sej ak36 je VSS pin
sicer pa itak, sem že probal tole varianto(vid0,1,2 povezat na vss) pa ni blo učinka
navalu sm nanjga pa samo zato, ker je bil izredno poceni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764746 (3585) mihamedo
»

Celeron 1300

Oddelek: Navijanje
262289 (1666) karafeka
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703645 (2974) Pyr0Beast
»

Tualatin mod dela!!!

Oddelek: Navijanje
222282 (1730) GTi
»

Spajky Celeron 1200 Help

Oddelek: Navijanje
401436 (1038) damchy

Več podobnih tem