» »

Izbira med gf4 mx460, gf3 Ti200 in 8500LE

Izbira med gf4 mx460, gf3 Ti200 in 8500LE

logic ::

Kaj naj izberem?
LP

ChiefThunder ::

Radeon 8500LE...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

govno ::

radeona! obvezno!!!
TineL Studio :: http://tinel.stjost.si
TineL Studio vici :: http://tinel-vici.stjost.si
TineL Studio wap :: http://tinel-wap.stjost.si

Sergio ::

odvisno katerega radeona :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

R0K ::

Priporočam GF3 Ti200 zaradi dobrih Detonatorjev in ker se ga da odlično OC-jat.

ChiefThunder ::

pejt spat...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

_Mortal_ ::

Radeon!!!!!!!!!!!!! GF3 Ti200 je "jajc"
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Sergio ::

ti200 nikakor ni jajc. sm se prpravlen skregat na to temo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

AnWar ::

Brez veze se je prepirat, vsak bo hvalil tisto kar ima!!!! Sposodi si vse tri kartice in probaj tako boš sam vedel kaj je najbolš:D
[Asus ROG Strix SCAR III]

logic ::

Ali se zadeva kaj spremeni, če je gf3/500 Ti 200 128Mb.
LP

_Mortal_ ::

NE niti 1-10fps!


p.s.

Sergio jz sm se tud pripravljen kregat na to temo, da je jajc.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

R0K ::

Nobena od teh kartic ni boljša!

Vsaka ima pa svoje slabe in dobre točke in mesta ne katerih se bolje/slabše odreže.

GF4 MX pa tu kar odpiši, ker že zasnovana ni pravilno pa sploh to ni isti kakovostni razred kot Ti in R8500 ...

ChiefThunder ::

eh, ne bluzi... res, da sta obe kartici dobri, sam je radeon boljši- hitrostno, tud po funkcijah, pa kokr vem so gonilnike tud spedenal... aja, pa če vzamemo v obzir, da je ti200 za cca 6 jurjev dražji, maš odgovor na dlani...

jaome, sploh ne vem zakva kupujemo tolk drage kartice: "waa!, podpira dx 8.1, pixel shaderje in ostalo sranje!" za koga? kolk je dejansko špilov, ki to docela izkoristijo? :(

aja, mx440 in 460 sta pa kartici brez podpore novitetam, pa se v primerjalnih testih postavita ob bok ti200?!? se pravi, da je sama moč za donšnje špile zadosna.

haha, investicija v prihiodnost? ko bo večina špilov to podpirala, bodo že gf3 in radeoni sam za v smeti... blah.

ironično, da sem si sam ubodu ti200 nedolgo nazaj. :|

no, tu pak najebejo igričarji, ostali itak ne rabjo takih kartulj. kot je že mortal omenu, 128 rama ne prinese nič.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

R0K ::

ChiefThunder : teb se pa mede! Groba hitrost kartice je pri GeForcu HITREJŠA od Radeon. Radeon ga pa usuje itaq samo pri funkcijah, ki si pa sam reku, da jih še itaq večina iger/programov ne more sploh uporabit oz. kaj bolj izkoristit.

jRk0 ::

Radeon absolutno JE boljsi od teh obeh gf. Se posebej ce kupi original atijevega radeona LE in ga flashas na retail. Kartica je po surovi moci in funkcijah boljsa od ti200. Sicer pa so geforci tudi dobre kartice, a so cene malo previsoke. Na prvi pogeld se sicer 6k sit zdi malo, ampak v resnici ni. Sicer, pa ne vem zakaj jaz in R0K govorima o tem, ko pa nobeden nima niti ene izmed teh kartic in tako sploh ne more rect, katera je boljsa. Pa se to bi lahko vedel le, ce bi vse kartice sprobal na SVOJEM racunalniku.
You fuck up once, you loose two teeth.

AnWar ::

Tako je, sam jih moraš sprobat>:D >:D Jst imam Herculesa geforce 3Ti 200 pa sem več kot zadovoljen, za ATI pa ne morem nč povedat ker jo nimam.
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

||_^_|| ::

Rok: kaj to pomen "groba hitrost"?

R0K ::

Moč rama in procesorja.

ChiefThunder ::

hmm, hmm...

Gf3 ti200= 175/400
Radeon LE= 250/500

kva si tolk trmast, no. :D
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

jRk0 ::

R0K: zaj si ga pa kiksno, kajti koliko je meni znano ma gf3ti200 hitrost proca samo 175Mhz, Radeon pa 250;) pa ram ma radon tudi hitrejši. Za manj dnara...
You fuck up once, you loose two teeth.

R0K ::

Eni nismo pičke in pustim karto 1-2 lete skoz delovat na isti konfiguraciji!

Jao ej... mislim pol ste pa vi neki Ocjarji ...doh!

jRk0 ::

Sicer te prav ne stekam, kaj si hoto zdaj povedat, ampak tudi ce gf3ti200 navijes, mas se zmeraj manj MHz kot pr Radeonu. S tem, da tisti se ni navit;) Ce pa bos navil ti200 na 275/550 pa povej:)
You fuck up once, you loose two teeth.

R0K ::

nVidia GeForce 3 Ti200 je možno (brez dodatnega hlajenja) naviti na frekvenco 240/500 (GF 3 Ti500) .. in morda še kaj več ...

ATIji pa že od nekdaj slavijo po svoji slabi oz ne najboljši OC ...GeForce 3 Ti500 pa BP vrže dol R8500LE ... z pravim bi pa bile še borbe ...

jRk0 ::

Ampak tu ni govora o teh karticah, ker so pac predrage:)
Jaz sem ti pa reko, da ko bos navil ti200 na 275/550 povej:) (ok, lahko tudi 295/520, kot bi se naj herc. radeon navijal...) z zracnim hlajenjem seveda. -> tudi radeon je z zracnim hlajen.
You fuck up once, you loose two teeth.

ChiefThunder ::

mah, sej je brezveze, enim se ne da dopovedat...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

logic ::

Zadeva se bolj nagiba k radeonu, če je original. Kaj pa če je Herkules 8500LE? Je vseeno boljši kot pa GF3 Ti200 128Mb.
LP

jRk0 ::

Hercules je v vsakem primeru cenejsi. Ne bom rekel, ali je boljsi ali slabsi, ker tega pac ne morem sigurno povedat. Po moje je pac boljsa izbira ima dobro sliko in tv-out je kvalitetnejsi (vsaj mislim). Kaj dosti hitrosti pa 128mb pomoje vseeno ne prinese zraven.
You fuck up once, you loose two teeth.

R0K ::

ChiefThunder : teb se ne da .. k si pička pa ne upaš navijat ..

to je tko kot da maš doma Marcedesa pa nimaš izpita za avto ... grr ..

jRk0 ::

R0K: pa daj poglej kaj sem napisal in povej, ce je mozno, da bos z zracnim hlajenjem brez modifikacij navil ti200 core clok na 295Mhz naprimer??? Se s peltierjem pomoje komaj. Rame pa tudi ne mores kaj dalec naterat, ker majo svoj konec nekje dolocen (4ns naprimer... In v vsakem primeru se bi jaz rajsi odlocil za Radeona. Pa ne zato, ker bi naj bil neki fanATIc, ampak pac zato, ker je nasplosno gledano to najbolj sprejemljiva kartica. Ti pa pac ne mores iz svoje koze in bos zagovarjal samo nVidio. Tudi jaz bi kupi gf, ce bi bil dovolj poceni in za to ceno dober. In tu ATI spet zmaga...
You fuck up once, you loose two teeth.

ChiefThunder ::

eh, ROK, s tabo se ne da normalnega dialoga vzpostavit, žal...

pa lep pozdrav
... po liniji najmanjšega odpora. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171927 (1493) globoko grlo
»

3 grafike za 28k sit: GF3Ti200, GF4MX440, ATI Radeon 9000 - Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
281934 (1167) Zheegec
»

ATI8500 vs. GF3Ti200 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1589407 (6328) VASkO
»

Nakup grafične?

Oddelek: Kaj kupiti
251557 (1116) Boky
»

GF3,Ti200,Ti500-skoraj ni razlike!

Oddelek: Zvok in slika
8863 (663) ABX

Več podobnih tem