» »

Nakup grafične?

Nakup grafične?

ChiefThunder ::

Najprej en lep pozdrav! :)

Zadnje čase resno razmišljam o nakupu nove grafične, saj mojemu voodoju3 že počasi zmanjkuje sape za nove špile in nasploh je kartica že zastarela. Zato se obračam k vam, dragi slo-techovci, da mi svetujete, kaj naj si nabavim. V obzir vzemite, da rabim za sledeči sistem: KT7+ duron 850 in 256rama... Pa poglejmo; trenutno aktualne/gamer grafikulje so Geforci3 in Radeon 8500. Model Ti500 lahko kar odpišemo, saj je 100k veliko preveč. Ostaneta Radeon in Ti200. Zdej pa; kva mi vi svetujete. Vem, da je Radeon zverina naphana z raznimi novodobnimi tehnologijami in ima nasploh lepo in kakovostno sliko, sam ga rahlo gonilniki jebejo. Medtem ko je Ti200 cenejši in ima še nekaj placa za navit. Zdej mam pa nekaj vprašanj:

Ali je nakup tako dragih grafičnih kartic sploh smiselen? (Jz bom zadevo rabu predvsem za igranje iger)

Ali je bolje počakati na Gf4 oz. da začnejo kakšni 3rd party proizvajalci vpregati čip R200?

Ali je pa je razno odlašanje brezevezno, saj bi lahko čakal v nedogled?

Ali mi predlagate mogoče kakšno drugo alternativo, mogoče starejše kartice, ki so bolj vredno svojega dnarja?

Če že kupim kakšno od naštetih kartic, kje se jih najbolj splača kupit? Najbolj v Sloveniji, da lahko uveljavim garancijo, če pride do kakšnega neljubega pripetljaja. ;)

Tisti, ki pa posedujejo katero od teh grafikulj, naj zaupajo še svoje izkušnje.

Evo, tole je vse kar se trenutno spomnim. :D Hvala, da ste prebrali, še bolj pa bom vesel vsakršnih nasvetov. 8-)

Lp :))
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Dami ::

Jst sn bil en mesec nazaj pred istim vprašanjem kot si ti. Samo nism razmišljal o ti200 al pa r8500, ker sta predraga. 60k sam za grafično? Nein, danke. Na koncu sem kupil herculesa 2 ti in sem kar zadovoljen. Vem da je ti200 velik bolš, sam počak še mal, da pride gf4 ven. Mogoč bojo cene mal padle al pa boš za isti dnar dobil gf4 mx.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

JLP ::

Jest bi uzev Radeon 8500. Slika je zelo lepa, igre in vse ostalo dela zelo lepo, problemov z drajverji pa tud nimam.
Live long and prosper!

kuglvinkl ::

Glede na to, da je izid GeF 4 pred vrati (glej x-bit labs), počakaj, da bodo padle cene ostalima dvema karticama. BTW, po moje med GeF 200 Ti in R8500 sploh ni primerjave, glede zmogljivosti.

60k SIT za grafiko? Ja, denimo za Wildcat-a 5500, da bi ga prodal z lahkoto za 150k SITnih:D. Za GeF 3 pa nikakor.

Malo proizvajalcev je izbranih za izdelovanje R8500 na 275/275, Hercules denimo je. (glej x-bit labs).

Garancije, stay away from Mlacom.
Your focus determines your reallity

_Mortal_ ::

Če nočeš prveč porabt lahk kupiš Kyro 2 ali prihajajočo izvedenko ultra. Stopnička gor sta GF 2 Ti in Radeon 7500. Hmal bojo že prišle kartice od drugih proizvajalcev z R200 čipom. Kar se GF4 tiče samo čip je najavljen 5.februarja dobljiva bo pa sigurn marca če ne še poznej sm nekje prebral. Odločitev je tvoja če boš že kupoval GF 2 Ti ne kupit od herculesa ampak od Gainwarda al pa od koga drugega. Zakaj? Nevem koliko ljudi se je pizdilo ko je ugotovilo da je na kartici 5 ns ram. Pri gainwardu je pa 4 ns.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

BigFoot ::

moj nasvet: kupi si GeForcea 2 (ne MXa). zakaj? ker se vec dnarja za grafo ne splaca dat.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

freejack ::

Mah ja, GeForce 2 bo še neki na sceni, še posebej pa kakšna nabildana varanta,. Delajo solidno, vsaj za moje pojme, igre mi na mojem 1,1 Athlonu delajo brez problemov, razen pri visokih resolucijah z vsemi efekti mi začne malce štekat, sam drgač se da pa lepo igrat.

ChiefThunder ::

Hvala za odgovore, fantje. :))

No, pa gremo po vrsti... Taprva ovira je dnar (kdaj pa ni >:D), tko, da so eni pripravljeni odšteti več, drugi pač ne. Kot rednemu igričarju in osebi, ki preživi za računalnikom precej časa se mi tak strošek ne zdi pretiran, saj vem, da bo kartica, ki jo bom kupil z mano še nekaj časa... zato dam raje več denarja in dobim grafično z tehnologijami prihodnosti, kot pa manj in bom moral in notime spet nadgaditi...

Pa poglejmo zdajšnje low cost kartice: če hočeš izkoristit kyrota, rabiš močan procesor, ki ga jaz nimam. Če kupim Gf 2 nisem naredu nič, saj je zadeva že rahlo švohotna (predvsem za igre). Rešuje ga edino cena, ki je skromnih 20k. Nadalje je tu surova moč Gf2 Ti, ki pa stane 40k (za 55k dobimo že Gf 3 Ti 200), tu je še radeon 7500, ki bazira na starem jedru in nima podpore dx8+...

Gf4? Že, sam tu lohka predvsem ugibamo o izidu, ceni, performansih... Hmm, če kdo ve, kdaj bodo prizvajalci ala Yuan začeli vpregati r200 čip, naj kar pove.

Mogoče pa sploh ne rabim ene grafične ampak eno novodobno konzolo, sam to je stvar druge debate... :D8-)

PS: keep on writing... :)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

_Mortal_ ::

Midva sva v isti dilemi pizda že spet prekleto čakanje



P.S. : poglej to Vnesite tukaj
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _Mortal_ ()

Muflon1 ::

Katero? Če je dinar Radeona 8500 vendar pazi da ti plata podpira vsaj 128 MB AGP aperture size ker če ti podpira le 64 MB se ti takšne grafične ne splača kupovat ker ti ne bo delala tako kot bi mogla

ChiefThunder ::

ja, to glede pomnilnika mi zadošča> 128... a če je manj je slabo al kaj?

Mortal, bom počekiru. :)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

jRk0 ::

Jaz tudi kopujem neko graficno in sem v isti dilemi, med gf2ti al pa gf3ti200 (radeon se mi zdi v sloveniji predrag, v Italijo it pa nimam moznosti)
You fuck up once, you loose two teeth.

Jaxx ::

Leadtek Geforce2 Ti 64MB DDR tv-out dobiš za dobrih 30k! (pa še 4ns rame in hw-monitoring ima) :\

_Mortal_ ::

Jz sm se odloču. Ne zdi se mi smislno dajat več 40k za grafično. Daš zdej 70k za najboljšo grafično potem ko pride naslednja generacija se tej cena razpolovi. Vedno izhajajo nove in nove.počaki da pride nov čip počaki tisto. In kaj pol da celo leto čakamo. Samo poglejte kaj je blo z ramom (to se nam ne more zgodit lahko pa vsaj neki podobnega). Jz sm se že odloču ne mislm dat velik keša ampak tud ne premal za kartico. Zato bom kupu GF 2 Ti nakup se mi zdi dokaj smiselen. Sm še nevem ker model, izbral sem dva:

Gainward GF2 Ti 64MB DDR (4NS) 39.600 SIT

WINFAST GF2 Ti DDR (4NS) 33.640 SIT

Ampak bom zarad cena kupu tega druzga
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

JLP ::

bizi10:
Koko to mislš ne bo delal tko kot bi mogla. Kle dela skor čist isto pa če na default 64 al pa na 128, 256 naštimam.
Live long and prosper!

ChiefThunder ::

dejmo fantje, še kj povejte... :|
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

ChiefThunder ::

hmm, a mi lohk en razloži neki...

na anandtechu sem zasledu cene radeona8500 > 189$ in Gf3 Ti 200> 151$... pa si zračunajte ceno, če košta dolar pri nas 251 sit... kva se grejo naši trgovci? ;(
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

kuglvinkl ::

Naši trgovci se grejo visoke cene z nesposobnim supportom. Z veseljem dam 5k SIT za dober servis, odnos, predvsem pa IZBIRO!

Zgoraj je nekdo napisal, da ima Winfast GeF 2 Ti 4 ns RAM. To piše na TH (vsaj jaz sem to tam zasledil). Na Leadtekovi strani, kjer se vrti oglas o novih Ti, pa piše, da je 5 ns. Po moje bo držalo zadnje :(
Your focus determines your reallity

_Mortal_ ::

Na TH tud piše da me herculesov model GF Ti 4NS ram pa se vsi kupci pritožujejo da majo 5 ns
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

_Mortal_ ::

Na TH tud piše da me herculesov model GF 2 Ti 4NS ram pa se vsi kupci pritožujejo da majo 5 ns
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

ChiefThunder ::

ok, ok...

še eno vprašanje: kje najceneje v Sloveniji dobit Gf3 Ti 200 in Radeona 8500?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Binji ::

Sej ce kdo rabi grem v kratkem do Essedija. Tam je brez IVA 65k
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ChiefThunder ::

hmm lepo od tebe, da se ponujaš... :)

Ker model si pa gledu to? LE, OEM al Retail?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Binji ::

Jah, sem pac prijazen:D
Drgac pa ta model: ATI RADEON 8500 DDR 64M 4X D.Head Tv-Out Dvi Retail
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ChiefThunder ::

hmm, bom še razmislu...

drugače bi pa zadevo nekak raje v sloveniji kupu...

hvala še enkrat... :)

Dejmo fantje, kje najceneje dobit zgorj omenjeni kartici?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Boky ::

ChiefThunder pri jae-tu dobis LEADTEK WINFAST GEFORCE 3 Titanium 200T za dobrih 56ksit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171936 (1502) globoko grlo
»

8500 ali 9000

Oddelek: Kaj kupiti
272153 (1224) morphling1
»

3d mark 2001 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1017156 (6029) Doc
»

ATI Radeon 7500 ali GF3 Ti 200 ?

Oddelek: Kaj kupiti
161090 (884) _Mortal_
»

Katerega GeF2 Ti kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
201393 (1117) kuky

Več podobnih tem