» »

image s parametri v PHP?

image s parametri v PHP?

poweroff ::

Zanima me ce je mozno naslednje: da bi uporabil ukaz za prikaz slike z določenimi parametri in potem ob nalaganju slike s temi parametri pognal neko skripto.

Da razlozim kaj tocno hocem: imam eno mailing listo, ne vem pa koliko ljudi zares bere maile.
Ideja je sledeca: posljem jim mail, ki vsebuje eno majckeno slikico velikosti 1x1 pixel z dolocenimi parametri recimo slika.gif?mail=matthai@lala.si
In ce bo user zadevo prebral, se mu bo na zaslonu izrisalal ta slikica, ki je niti ne bo opazil.
Bo pa server zaznal da je bila nalozena ta slikica s temi parametri - potem samo v bazo zapisem kateri parameter se je aktiviral in lahko ugotovim kdo bere maile in kdo ne.

Zdaj me pa zanima kako to narediti (v PHP)? Parametre s katerimi je bila pognana skripta znam potegniti v spremenljivko in zapisati v bazo.
Mail v HTML formatu tudi znam poslati (z includanim img src=...). Kako pa ostalo?

darh ::

rajs namesto slika.gif?mail=matthai@lala.si uporabi slika.php?mail=matthai@lala.si Da te opozrim, uporabi absolitno pot do slike, torej: http://nekam.com/slika.php?...

ni panike ce nimas podpore na serverju za slike, sej bo itak velka 0x0px, tak da se sploh ne bo vidlo... samo.. kaj pa če bo user mail prebral ko bo offline ? potem ne bo več delal tko kt bi ti rad...

aja.. temu mislm da se že lahko reče poseganje v uporabnikovo zasebnost.. i guess...
Excuses are useless! Results are priceless!

poweroff ::

Tnx, sem tudi sam ze ugotovil da se da narediti tako.

In zadeva ze deluje.

Je pa to res poseganje v zasebnost, vem, ker sem imel diplomsko nalogo iz tega področja. :D

Ampak zadeva je namenjena neki raziskavi na eni zaokroženi skupini ljudi.

Sicer je pa tudi re.eslovenija.com poseganje v zasebnost...
Pa cookiji tudi...
:(

darh ::

cookiji do neke mere niso poseganje v zasebnost.. ampak to je že druga zgodba...

plz: dejte zaklepat teme če ste rešil probleme... :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Gandalfar ::

tem se ne zaklepa. Zato, da lahko se kdo drug kaj dodatno nadknadno vprasa.

darh ::

:\\
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Službeni mail, ko odideš (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6923022 (7982) johnnyyy
»

Ameriška vojska zbirala objave z družbenih omrežij in jih pustila dostopne

Oddelek: Novice / Varnost
249573 (6211) rand
»

Vohunjenje po PC ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
609881 (8692) St235
»

Pomeni detaljen popis nepremičnin poseg v zasebnost

Oddelek: Loža
234056 (3487) St235

Več podobnih tem