» »

Comp se ne prižge, prosim za pomoč!

Comp se ne prižge, prosim za pomoč!

eos ::

Lep pozdrav vsem za začetek! Vem, da je bila ta tema že stokrat premleta in tudi sam sem iskal po tem in še drugih forumih, pa vendar bi prosil za mnenje, nasvet za moj problem preden grem do servisa.

Namreč, mojemu htpc-ju se ne ljubi prižgat od včeraj. Konfiguracija je:
Intel Core 2 Duo E6550
Scythe NINJA Mini SCMNJ-1000
Gigabyte GA-P35-DS3
PATRIOT DDR2 ram, 1GB PC2-640
NVIDIA GF 8500GT SILENT
Napajalnik Seasonic S12-500, 500W, 120mm
Thermaltake Bach VB8000BNS
WD 500gb
...

Ker je komp kupljen po komponentah (mesec dni nazaj) bi kot prvo rad ugotovil, katera komponenta je fuč, da pol to pošljem na servis. No kaj se je zgodilo: včeraj sem odprl htpc in vstavil še 1gb rama, dal stran ventilator od hladilnika (ker sem videl, da so temp. procesorja relativno nizke-nikoli čez 30 stop., sem probal še utišat htpc), kasneje pa še priključil brezžično miško in tipkovnico ter vtaknil crossover kabel v integrirano mrežno kartico, da bi povezal 2 kompa med sabo. No potem prižgem htpc, inštaliram driverje od miške, tipkovnice in potem po ene 10 minutah se na ekranu pokaže modr zaslon z enim tekstom (žal nisem uspel zapisati/zapomniti) in htpc se je ugasnil. Zasmrdelo ni nič. Probal sem dat drug napajalnik, sicer res nek noname 550 w, odstranil 1gb ram, priključil drug disk, nazaj dal vent. od proc. hladilika, vendar komp se ne prižge. V bistvu ko prižgem power gumb, se zasliši tist zvok ko da bo štartalo, prižge se rdeča luč-disk, ventilator od napajalnika in proc. hladilnika se začneta vrteti in potem po 3-4 sekunah se ugasne in spet se hoče samo zagnat znova in znova dokler vzadej na napajalniku ne dam gumb na 0. Kaj je narobe; kak kratek stik, kondenzatorji, jumperji, baterija?? Al sta šla konkretno po gobe matična al procesor? Aja, na ekranu (lcd tv) se ne pokaže nič. Če je imel kdo podoben problem, naj prosim svetuje kaj zdej.

Vnaprej hvala za pomoč.

Lp

bluefish ::

resetiraj BIOS z uporabo jumperja na matični - poglej v navodila.

Golnar ::

to da si imel procesor brez ventilatorja se mi ne zdi glih najboljsa ideja

Shark-357 ::

Pomoje je crknila plošča.

solatko ::

Naredi tako: Odklopiš vse kontakte napajalnika s plošče; izklopiš vse naprave - disk, dvd, rame, grafiko, vse usb naprave, čitalec kartic, flopy, tako da ostane plata prazna; snameš hladilnik s procesorja, ga očistiš (pasto), očistiš tudi procesor; namestiš hladilnik, priklopiš ventilator, en RAM in grafično; priklopiš napajanje (24 pinski kabel, 8 pinski kabel in grafično; LCD priklopiš na grafično kartico in startas. Ko boš to naredil, boš videl, če je plata v redu. Potem počasi priklapljaš posamične naprave (ne pozabi ugašat računalnik in napajalnik).

Meizu ::

Ponavadi je treba ob kakršnikoli spremembi količine rama "obvezno" resetnit bios. Tko da res najprej to probej.

Pyr0Beast ::

Ponavadi je treba ob kakršnikoli spremembi količine rama "obvezno" resetnit bios. Tko da res najprej to probej.
Zdaj je leto 2008 in ne 98 ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

eos ::

s kolegom sva probala vse možne načine in ugotovila, da je najverjetneje nekaj narobe z matično ploščo, ki gre v kratkem na servis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232257 (1810) Duhec
»

matična ali cpu zanič

Oddelek: Pomoč in nasveti
151519 (1183) Duhec
»

Asus p5q Pro Turbo startup problem

Oddelek: Strojna oprema
281653 (1364) Engineer_SLO
»

rad bi sestavil multimedia PC za v "dnevno sobo" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1139582 (4667) enrique
»

Računalnik se noče bootat - Na pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141466 (1266) Dead_Eye

Več podobnih tem