» »

Računalnik se noče bootat - Na pomoč!

Računalnik se noče bootat - Na pomoč!

dov1234 ::

Ok imam velik problem. Na lepem se računalnik noče več bootat ko ga prižgem vse gori in ventilatorji se vrtijo vendar ekran ostane temen,nič piskov...
Normalno take proleme popravim sam tako da najdem komponento ki nedela in jo zamenjam vendar je tokrat drugače saj sem tokrat poiskusiv že vse možno vendar ne najdem napake...

kaj vse sem že probal:
Resetiral bios (baterijsko in z jumperom)
Zamenjal baterijo
Zamnejal 6 različnih ramov vedno isto
zamenjal 3 garfične kartice vedno isto
zamenjal 3 procesorje vedno isto
zamenjal 2 napajalnika isto
zamenjal sem ohišje če je mogoče ke kak stik a tudi z novim isto
ko sem zamenjal plato sem vse prejšne poiskuse ponovil z drugo pri drugi pa je isto vendar slišim še 1 kratek pisk in 6 dolgih niiiiiiiiiinuuuuuuuuniiiiiiinuuuuuuu.....

Nevem več kaj naj storim saj sem zamenju vse mogoče in ne najdem problema. Prosim naj mi kdo pomaga če kaj ve ker kaj takega pa še nism vidu...

nonenone ::

pa slišiš disk ko se vrti, ali je vse tiho, mogoče samo ekran ne dela, računalnik se pa normalno dvigne , samo slike nimaš, tak primer sem imel jaz, bila je iztaknjena banana iz lcd monitorja-pod ploastičnim pokrovom. To k menjaš plato pa uporabljaš isti disk ne pomaga, edino če ima plata isti čipset, poavadi windowsi ne delajo če daš disk na drugo plato-vglavnem poslušaj če se vrti disk in če utripa lučka od diska, pa bomo naprej raziskoval, lp

dov1234 ::

Lučka za disk gori stalno pa disk malo poškrgeta... sam fora je da tud če disk nimam priklopljen isto piska k neha piskat se pa ugasne... na uni prvi plati pa sam tema pa nč ne piska pa nč ni na ekranu... ekran sm prikluču na drug računalnik in dela...

nonenone ::

pol ti je pa disk šel hm

dov1234 ::

evo sm sprobu disk glih drug in je isto, pa disk nemore bit če ne pride niti do ke k disk zaznava sej vsak računalnik k dela pride brez diska do ke k zaznava pr men je pa tema k zaženem tko da je neki druzga sigurn...

nonenone ::

pri meni je bilo podobno, ko se je računalnik zagnal, ventilatorji zavrtel je kr naenkrat ugasnil, parkrat sem probal tako vžgat - pol sem odkril da sem pozabil vštekat 4 pinski kabel iz napajalnika v ploščo, še enkrat vse dobro preveri, zamenjaj molex na disku, pri meni je tud en primer bil ko se je ta razmajal in je bil slab kontakt, ko sem priključil na drug bl trden molex je bilo vse ok

dov1234 ::

Sem že zamenjal napajalnik in tud na drugemu 550W res hud nedela in je isto v ostnovno plato sm gledu že več ur in gruntau če kej ni uklučeno pa use jumperje miljonkat prestavu pa nč...

Maggio ::

poglej če so na matični plošči napihnjeni kondenzatorji

lp

nonenone ::

pol je pa s plošč kaj narobe, jebemu ježa, kaj bi pol lahko še blo

StratOS ::

Z komponentami, ki si jih preskusil ni "zgleda nič" narobe, prej z MB ali BIOS-om.
Ali pride sploh (vidno) do BIOS POST ukaza ?
Ti MB kaj pipka pri zamenjavi odstranitvi komponent ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

dov1234 ::

Noben koncdenzator ni napihnjen na nobeni od obeh plošč... če bi bila plošča kako pol da je na obeh ista napaka... pri obeh ni na ekranu nič se prižge zelena lučka in se ekran aktivera venbdar je tema niti enega znaka pri eniu plati pri drugi pa enako sam da še spusti 1 kratek in 5 dovgih piskov po 20 sekundah se pa obe plati ugasneta računalnik

StratOS ::

poglej v manualu od plate kaj ti piski pomenijo, za drugo plato pa je lahko napaka pri BIOSU ali plati sami, daj raje na servis, da pogledajo.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Duhec ::

Zamenjaj ventilator na CPU hladilcu (če imaš vmes regulator obratov ga odstrani in priklopi direktno), ker ima lahko malenkost premajhne obrate in MB to detektira kot da se CPU ventilator ne vrti in zato črn ekran in piski (ponekod je pisk podoben sireni).

dov1234 ::

pod piski pomeni 6 piskov da je problem z cpu vendar sem probal že več procesorjev in vedno isto... Ventilator nemore imeti premalo obratov saj dela na 5000 rpm (imam vulcano extreme 12)

Nove ugotovitve: pri dodatnih tsteranjih sem ugotovil da brez hladilnika se procesor (vsi trije) segrejejo na približno 80C in se računalnik verjetno zaradi tega ugasne... kasneje sem nanesel termalno pasto arctic silver in vulcano potem pa je vse isto samo da se ne ugasne in gori v neskončno tako da iz tega sem ugotovil zakaj se ugasne je bilo zaradi temperature, še vedno pa nevem zakaj ne pokaže nič na ekranu...

Dead_Eye ::

ko sem zamenjal plato sem vse prejšne poiskuse ponovil z drugo pri drugi pa je isto vendar slišim še 1 kratek pisk in 6 dolgih niiiiiiiiiinuuuuuuuuniiiiiiinuuuuuuu.....


ta zvok je ko nekaj ne štima z grafično. Ponavadi samo slab kontakt ali pa narobe/postrani zašraufana...
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276599 (6031) lucky13
»

Pomoč prosim: 2 dolga piska zaporedoma

Oddelek: Pomoč in nasveti
7739 (622) R-S-LoVe
»

Računalnik se ne vžge

Oddelek: Pomoč in nasveti
191619 (891) bluefish
»

Pregrevanje nečesa ali ... ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151196 (959) auch
»

mama plata ne piska, računalnik ne dela

Oddelek: Strojna oprema
193261 (2956) Azrael

Več podobnih tem