» »

Lučka na monitorju utripa

Lučka na monitorju utripa

matjaz29 ::

Pozdravljeni. Imam sledeč problem. Pred nekaj dnevi sem fizično očistil računalnik. Ko sem ga priklopil sem ga normalno zagnal in po nekaj trenutkih se je sam ugasnil. Zavonjal sem kot bi se nekaj pregrelo. Potem sem spet poizkusil čez cca. pol ure in se ni vec prižgal. Sem menjal napajalnik za isto woltažo in ugotovim, da manjka 4 pinski konektor za matično. Sem ga naročil na spletu in priklopil na matično in na konektor napajalnika. Zdaj imam pa sledeč problem. Ko je 4 pinski konektor priklopljen na matično se pc ne zažene, ko ga pa odstranim se pa. Sem pregledal celoten pc in vse dela ( ventilator in tako naprej). Ko prizgem pc se prižge lučka in po nekaj sekundah začne lučka utripati a na ekranu ni slike. Sem probal drug ekran in enako. Aja pa baterijo na matični sem tudi menjal.

asrock g31m s ddr2
energon eps 750w
geforce gtx 650 gddr5 1gb
i5 dual core duo e7500 2.93 ghz
3 gb ram ( 1+2) 800 mh
ekran syncmaster 957mb samsung


ce sem kaj pozabil napisat mi pa povejte...
aja za procesor nisem ziher al je i5 ali i3

Hvala
  • spremenil: Mavrik ()

dogo ::

Jaz bi rekel da ti je odpovedala matična.

PS Procesor je core2duo e7500, generacijo pred karerokoli i3/5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

Hayabusa ::

Kondenzatorji so ok ?

Pred nekaj dnevi sem fizično očistil računalnik.

Kaj točno si počel ?
Si snel cpu hladilnik ? Simptom je videti kot da ni dobrega stika s hladilnikom.


Zavonjal sem kot bi se nekaj pregrelo.

Od kod je zasmrdelo ?

Koliko let je star napajalnik ?

matjaz29 ::

Hvala za odgovor...

matjaz29 ::

Ja kondenzatorji xo v redu, ocistil sem ventilator za procesor na mazal pasto in ga pritrdil... drzi kot klop.. napajalnik je bil star 2, 5 leta... zasmrdelo je pa napajalnika.. sam mi je cudn ker mi pc laufa oz. se vse lepo zazene ampak ekran pa utripa kljub premikanju miske...

dogo ::

Dobro sedaj mi pa ni čisto jasno, napisal si, da si poskusil z drugim napajalnikom, za katerega si moral kupiti pretvornik, ali je bil to nov napajalnik ali pač nekaj kar ti je ležalo v kotu.

Hayabusa ::

Kakšen pretvornik potrebuješ za napajalnik ?

dogo ::

Hayabusa je izjavil:

Kakšen pretvornik potrebuješ za napajalnik ?

Iz originalnega prispevka: "in ugotovim, da manjka 4 pinski konektor za matično. Sem ga naročil na spletu in priklopil na matično in na konektor napajalnika"

matjaz29 ::

Kar se tice napajalnika sem kupil novega in ni imel 4 pinskega konektorja za maticno. Ta konektor sem nabavil in ga priklopil. Ampak problem je sledec...Ko priklopim konektor na plato se pc ne prizge, kotda ni toka, ko ga pa odklopim pa se zalaufa vse normalno... samo ekran utripa...

matjaz29 ::

http://www.conrad.si/Elektricni-adapter...



ta konektor manjka na napajalnikku a na starem je bil...

Duhec ::

1.Daj povej tip/model tega novega napajalnika, ki nima 12V kocka 4-pinskega konektorja.
2. Kam si priklopil ta novo kupljen 12V kocka 4pinski konektor, ki je na zgornjem linku? Takoj zraven glavnega 20pinskega power konektorja ali na samostojni konektor nekje na robu plate ?
3. Pripopaj sliko priklopa plate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

matjaz29 ::

Duhec ::

Se mi je zdelo. Konektor imaš 4+4 in je združen v enega. Daj ga narazen in eno polovico lahko daš v 12V 4-pinski kocka konektor. :)
Tole si poglej (spodaj):
http://www.hardwaresecrets.com/article/...
Da pa ne dela, ko priklopiš ta 12V 4-pinski kocka konektor, ki je za futranje CPUja, je lahko kaj v povazavi s CPUjem (napačna namestitev) ali pa imaš pod plato kak kovinski distančnik preveč in dela kratek stik.

matjaz29 ::

Vceraj sem celoten racunalnik razstavil. Vzel sem ven maticno in pregledal distancnike... Vsi so bili priviti... Po koncanem sestavljanju sem prikljucil 4 pinski konektor od napajalnika in ista pesem... Zdaj pa nekaj glede na to da vse dela normalno ali je mozno da je sla graficna?

matjaz29 ::

Ali je pomembno glede drugih konektorjev kam gredo, ker jaz bedak nisem oznacil iz starega napajalnika katere komponente so s katerimi kabli priključeni?

DarwiN ::

Kako to misliš, da vse normalno dela? A prav v windowse pride, oziroma lahko po zvoku slišiš, da je prišlo v windowse, le slike ni?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

boriss ::

ALi si priključil dodatni napajalni konektor(6pin) na grafično kartico, ki si jo dobil zraven kartice. To je tisti, ki ima na eni konektor na drugi pa dva stara napajalna priključka kot sta pri diskih.Če si priključil samo z napajalnikovim kablom mogoče ni dovolj voltaže in potem grafična ne deluje in zato nimaš slike. Če pa si vse priključil potem je lahko šla tudi grafična.

matjaz29 ::

Da dela normalno mislim da se vsi ventilatorji zazenejo...
Zraven graficne pa ni bilo nobenega konektorja oz. sploh nima dodatnega napajanja, samo v rezo maticne jo vstavis in privijes na stranico skatle...

Hayabusa ::

Odstrani gtx 650 in uporabi integrirano grafično.
Ksko dela ?

Zraven graficne pa ni bilo nobenega konektorja oz. sploh nima dodatnega napajanja, samo v rezo maticne jo vstavis in privijes na stranico skatle...

Ni tako.

http://www.geforce.com/hardware/desktop...
Supplementary Power Connectors
One 6-pin


http://www.tweaktown.com/reviews/5007/m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

matjaz29 ::

http://www.demise-pc.si/product_info.ph...
tole grafo imam... nimam pa nobene integrirane...
zdej nevem kaj sem narobe naredil oz zakaj ne dela...
ali je prislo do kratkega stika ali kaj podobnega, ker razelektril sem se pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matjaz29 ()

matjaz29 ::

aja oprosti vidim da je integrirane graficna... pardon bom cez dan probal...
hvala

Duhec ::

Je bila baterija zanič, da si jo menjal ?
Si jo ob menjavi prav obrnil ?

Začni bolj od začetka, ker si se zazankal!
Iztakni 220V~ napajalni kabel!
Odstrani vse sata/ide kable, dodatne pci-e kartice, dodatno vga ter odklopi od napajanja disk, dvd in izpuli vse usb naprave razen tipkovnice in miške.
Torej imej inštaliran cpu z ventilatorjem in eno palčko spomina, vga imaš integrirano in vanjo priklopi kabel za minitor ter napajalnik mora futrat plato z 20-pinskim glavnim in 4-pinskim 12V kocka konektorjem.

Zdaj naredi pravilen Clear Cmosa:
1. 220V~ kabel izpuli iz napajalnika , če ga še nisi prej!
2. Stisni tipko za vklop, da se razelektrijo vsi kondenzatorji
3. Kratko skleni konektor/jumper poleg baterije (ClrCmos1) za cca. 5 sek.
4. Odstrani jumper za ClearCmos
5. Priklopi 220V kabel in vklopi komp

Če še ni slike imaš problem s cpujem ali plato. Lahko postopek ponoviš, da zamenjaš še drugo palčko spomina.

matjaz29 ::

Kratko skleni konektor/jumper poleg baterije (ClrCmos1...
Tega pa ne poznam oz. ne vem kaj je to. ... cmos
Odstrani jumper za ClearCmos?
hvala

Duhec ::

Beri navodila plate, str. 18.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priključitev napajalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
232101 (1549) Janac
»

Menjava napajalnika, delajo le ventilatorji

Oddelek: Strojna oprema
151913 (1681) Janac
»

topel 12V kabel in problem matična

Oddelek: Pomoč in nasveti
302522 (2122) painfulwhite
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398599 (8046) Pšenični
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162776 (2030) fosil

Več podobnih tem