» »

home server preko T2

home server preko T2

Morph3us ::

Zdravo

Imam že lep čas (več kot 1,5 leta) postavljen server za lastne potrebe. Sprva je bil moj ISP ponudnik SIOL, potem pa ko se je ponudila možnost sem zamenjal na T-2. Imam paket 10/1 VDSL2 z nizko varnostjo. Vendar včasih se zgodi, da kdo ne more dostopati do mojega strežnika. Sprva je bil to uporabnik triere, kasneje tudi nekateri iz T-2 omrežja. Pojavilo se je tudi, da mesec kasneje ko je isti človek iz triere spet poskusil pa od takrat naprej dela.

Torej tisti ki me trenutno nemorejo dostopati me prav tako nemorejo pingati, in tudi jaz ne njih. Z enim od teh sva poskusila tudi slediti signalu. Ko sledim jaz, se ustavi že pri meni, ko pa je sledil on, pa se je ustavilo na serverju od T-2.

Pisal sem mail na T-2 in seveda ni bilo odgovora. Zanima me če kdo ve čemu je tako, in kaj bi moral narediti.
Server ima pravilno odprte porte, sicer pa to ne igra vloge če tudi pingati ne morem.

Hvala za nasvete
Lp

Gwanaroth ::

Hmm, čudno. Sam imam 2 serverja na dveh različnih lokacijah, povsod T-2 in še nikoli ni bilo problemov z nedostopnostjo.

Si prepričan, da imaš firewall pravilno skonfiguriran ?

Ko sledim jaz, se ustavi že pri meni, ko pa je sledil on, pa se je ustavilo na serverju od T-2.


To zelo diši po tem, da je pri tebi nekaj narobe.
Lights often keep secret hypnosis..

Morph3us ::

Server, tako drugi kot prvi, ki sem ga nato zamenjal za drugega močnejšega je na SIOLU delal brez problema, oz. vsaj noben ni imel takrat težav z dostopom kolikor je meni znano.

Zelo zanimivo mi je, da samo nekaj ljudi nemore dostopat ostali pa normalno, tako port 80, 443 ali 21 oz. vse ostalo.
Možno je da je kaj naorbe pri meni, vendar ima po mojem to opravka z modemom oziroma povezavo od mene do centrale.

Še en podatek, z katerim koli proxyem potem lahko dostopajo do mene. Imam pa tudi sam recimo problem da nemorem dostopat do funtech.si ko pa uporabim proxy pa deluje.

Any ideas?

Gwanaroth ::

Hmm, nimam več idej.

Kontaktiraj uporabnika "Navadni Nimda" na T-2 neuradnem forumu. Meni je precej pomagal v težavah.
Lights often keep secret hypnosis..

OmegaBlue ::

Se smuka tudi po tem forumu ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Morph3us ::

Dobro ga bom ob priliki pocukal za rokav.
Če pa morda kdo pozna rešitev, pa kar z besedo na dan.

Hvala

Self-Defence ::

Če imaš domeno ali jo imaš mogoče še vedno zapisano v siolovih DNSih na star IP?

LP

Morph3us ::

Imam na dyndns pač homeip poddomeno. Ki se itak spreminja oz. prilagaja glede na moj IP. Ne glede na to, tudi preko direktnega IP-ja ne deluje.

matter ::

Kakšen router pa maš ?
Ali imaš mogoče intrusion prevention programe na njem (snort) ?

To lahko blokira userje za 24 ur, če ni najbolje nastavljen.
Grem basket pa bom neloke metal

Morph3us ::

Nič takega ali podobnega nimam (vsaj ne da bi kje pisal), imam en povsem simple TRENDnet-ov router brez kakega modificiranega OS-ja, ima še vedno orginal software (firmwire).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Morph3us ()

matter ::

Na tvojem mestu bi sprobal brez routerja, da vidiš ali je problem router ali T2.

lp,
Grem basket pa bom neloke metal

Morph3us ::

Bom še to poskusil ja.
Sporočim ko prečekiram (jutri ko utegnem).

SasoS ::

Imaš statičen IP...si prav nastavil netmask? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329252 (29708) ignats
»

Wamp online

Oddelek: Omrežja in internet
8949 (733) jizzer
»

Hiter FTP strežni

Oddelek: Omrežja in internet
455427 (4494) Jin
»

Kvazi Članek: "Hekanje" Amino 103 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15642135 (19074) cevlj
»

T-2 Bolha.com ne dela?!

Oddelek: Omrežja in internet
243029 (2314) Tilen

Več podobnih tem