» »

ATI Radeon X1250 - nastavitev 512MB?

ATI Radeon X1250 - nastavitev 512MB?

Motorist1987 ::

Lep pozdrav!
Včeraj sem kupil prenosni računalnik HP Compaq 6715s. V njem je vgrajena ATI Radeon X1250 (do 512-MB shared) grafična kartica. Tovarniško je nastavljeno, da grafična kartica razpolaga s 128MB. Zanima me, če mogoče veste kje se nastavi da bi imela grafična kartica 512MB.
Že vnaprej hvala za pomoč.

LP Domen

bluefish ::

verjetno v BIOS-u. Ti pa v primeru, da imaš 1GB RAM-a, to odsvetujem in raje povečal na max 256MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Motorist1987 ::

Zdravo!
Sem že pregledal v biosih vendar brez uspeha.
Zraven sem dobil: 2GB DDRII (667MHz) RAM-a

jest10 ::

Za to grafično je že 128MB čez glavo dovolj. Sploh ne razmišljaj o večanju rama za grafiko, ker ne boš pridobil nič.

Dark Angel ::

Včasih kakšen RTFM ne škodi.

Če je grafična kartica čisto brez svojega spomina, potem si prilasti minimalen delež za normalno uporabo. To je v tvojem primeru 128MB. Ko boš pa zagnal kakšen progi/igro, kjer bo potreba za spominom narastla, se bo pa avtomatsko povečal dodeljen delež rama grafični (če bo seveda ram na voljo).

Ampak ker X1250 spada v nižji rang grafičnih kartic je možnost tistih 512mb max samo marketinška poteza. Izkoristiti jih v polnosti skoraj ne moreš.

Zheegec ::

Tako je, isto kot na Intel GMA950 in X3100 je tukaj dodeljevanje RAM dinamično.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

HPCompaq ::

Jaz sem v računalništvu še dokaj neizkušen. Lepo bi prosil, če mi zato lahko nekdo podrobno po korakih razloži, kako bi lahko na svojem HP računalniku razširil kartico na 256 mb. Lepo se zahvaljujem!

Zheegec ::

Po vsej verjetnosti nikakor. Model, je vsaj ločena? Pa kaj ti bo več video RAM, če imaš še naprej isto grafično - torej je razlika najbrž nekje v rangu 0%...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

HPCompaq ::

Model računalnika: HP Compaq 6715s. Informacije o grafični kartici:
Integrirano vezje: Ati Radeon x1200 series (ox791f)
DAC vrsta: Internal DAC (400 mhz)
Velikost pomnilnika: 128 mb
Niz za kartico: Ati Radeon x1250
Informacije o bios-u: BK-ATI VER010.038.000.004.028152

Zheegec ::

Grafična je integrirana, koliko RAM ima oz ji lahko dodeliš je precej nepomembno. Tudi na splošno je bolj važno, KATERA grafična je, ne pa nujno koliko RAM ima.

Če želiš boljšo grafično bo potrebno kupiti nov prenosnik...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

HPCompaq ::

Pa se sploh da povišat ram? Ker če bi se dalo, bi ga rad povišal.

Senitel ::

Pa zakaj zaboga bi to sploh hotel počet? Bo kar nenadoma performance 2x višji al kaj pričakuješ?
Radeon X1250 ima 128MB svojega pomnilnika, poleg tega si vzame še nekaj sistemskega. Vsa stvar deluje tako, da ko se čip preklopi v 3D mode naredi v sistemskem ramu svoj frame buffer. Tistih 128MB lokalnega ostane za teksture. Zdej če tega lokalnega rama zmanjka bodo šle nove teksture v sistemski ram. To lahko naredi ali DirectX sam ali pa driver sam.
Kaj naj bi spremenilo kakršno koli vmešavanje uporabnika v te rezervacije? Če ti daš grafični manj kot neka igra dejansko rabi, se ti bo igra usula. Če daš več kot rabi igra ti odvečna rezervacija čisto nič ne koristi.

Zheegec ::

X1250 nima nič svojega RAM, ker je integrirana :)

Torej pointless...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica pri prenosnikih!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
292645 (2358) a-aljo
»

Prenosnik TroN M85 - menje

Oddelek: Strojna oprema
172843 (2142) bond007
»

Pomoč pri hp

Oddelek: Pomoč in nasveti
101217 (1056) Zheegec
»

HP Compaq 6715b

Oddelek: Strojna oprema
51087 (1038) zcetrt
»

Toshiba ali HP

Oddelek: Kaj kupiti
72271 (2123) Svizec69

Več podobnih tem