» »

šola za to

šola za to

mkoijn ::

predvesem me zanima če imamo v sloveniji višjo strokovno šolo na podlagi izdelovanja spletišč in pa, če obstaja ter jo obiskujete, kako se počutite?

680x0 ::

Inštitut in Akademija za Multimedije bi bila najbrž še najbližje temu, po čemer sprašuješ. Poznam nekaj študentov, pravijo da je program dober in praktično usmerjen, ampak po moji oceni znanje diplomiranca te šole ne presega znanja povprečnega računalnikega navdušenca, višješolska izobrazba pa tako ali tako izgublja svoj status. Večina (vsi?) dobrih izdelovalcev spletišč je samoukov, oz. so svoje znanje pilili med praktičnim delom v širšem kolektivu.

mkoijn ::

jah vem kaj misliš in sem istega mnenja kot ti - hodimo v šolo zato da nakoncu dobimo listino na kateri piše da smo sposobni terga kar smo se šoloali
tako mnenje imam že precej časa ampak če že hoče država tko po nej pa tako bo

MihaFirst ::

Aja? Se strinjam, da ni težko brez šole osvojiti zavidljivih web designerskih znanj, ampak trditev, da je večina oblikovalcev samoukov, je pa absurdna. V Sloveniji imamo glih ene 100 podjetij, ki se ukvarjajo z web designom in dvomim, da katera od njih zaposluje popolne samouke, ki ne bi bili vsaj dijaki kake Vegove itd.

Ali se motim? 0:)

msmid ::

In kaj se na Vegovi, ali katerikoli drugi srednji šoli naučiš o izdelovanju spletišč?

DC- ::

edward verjemi mi, da večina jih zaposluje samouke.
Vsaj kar se tiče razvoja spleta.

Oblikovalci so iz raznih akademij in šol.
Razvijalci so pa po večini frijevci, falirani frijevci ali pa čisti samouki.

Osebno najraje zaposlim samouke z željo po učenju.

#000000 ::

Itak da je večina samoukov, večina jih pomojem izhaja iz grafične smeri, keri pa delajo s kodo pa tko ponavad nimajo žilice za oblikovanje. Ta IAM pa tko dela šele od 2000 leta in valjda ni vrgu prvo leto ven x cifro profijev za web, sej verjetno niti tam pridobljena izobrazba ni veljala nič pred 2004. Je pa tko da te nobena šola ne more naučit nečesa za kar nimaš talenta, pri web oblikovanju pa sploh, po drugi strani pa je web oblikovanje že izpeto, sej si kej novega niti ne moreš več zmislt

V web agencijah delajo povečini študenti in kej velik redno zaposlenih ni, pa itak večina agencij z nekaj izjemami šteje več kot 3 folka ki so povečini deklice za vse.

DC- ::

Aja še eno glede te šole.
Pri nas je delal študent te šole. Po enem mesecu je letel, ker preprosto ni imel pojma. Kljub temu, da smo pri nas močno naravnani k pomoči in "vprašaj če ne veš".

MihaFirst ::

DC-, a trenutno kej zaposlujete? :D

HardFu ::

Sam sem po izobrazbi strojni tehnik in absolvent lesarstva, torej nobene veze z izdelavo spletnih strani, pa imam trenutno narocil ze do aprila, strani pa izdelujem trenutno za dve podjetji in v obeh nimajo zaposlenega niti enega izobrazenega razvijalca spletnih strani, vsi samouki.
http://codeable.io

Loki ::

priporocam fakulteto za grafiko (ali mogoce likovno umetnost ali kaj podobnega)
I left my wallet in El Segundo

BluPhenix ::

Danes sem po radiju slišal za tole: Visoka šola za design. Morda te utegne zanimati.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Gost ::

Pozna kdo kreativno šolo Ateljeja 2050:

http://www.atelje2050.si/


Katere podobne šole v Sloveniji še obstojajo in koliko kaj naučijo v teh tečajih in programih?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI vs FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123985 (18776) Invictus
»

A se je možno samostojno naučit programiranja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14933392 (29486) darkkk
»

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10525130 (21023) NeMeTko
»

FRI in zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8018562 (16642) detroit

Spletni oblikovalec

Oddelek: Loža
403860 (2872) Tody

Več podobnih tem