» »

Mimovrste

Mimovrste

««
80 / 89
»»

adinfinito ::

Na mimovrste sem naročil telefon Samsung A52 5g. Oglaševan je bil kot zadnji kos.

Na moje presenečenje sem opazil, da je prelepjen z dvema nalepkami.


Na to sem tudi opozoril na reklamaciji v Mimovrste.

Ko sem prišel domov sem previdno odstranil zgornjo nalepko in na moje razočaranje videl, da je spodnja pretrgana.



Kako naj tole interpretiram?
Kaj bi vi naredili v tem primeru?

Dodajam še slike vsebine:


D3m ::

Ne razumem.

Ti si kupoval telefon ali škatlo z nalepko?
|HP EliteBook|R5 6650U|

phnj90 ::

Če ne zaupaš, vrneš, imaš pravico. Če pa je šlo za odprto embalažo, bi bil upravičen do ene 20% popusta.

D3m ::

20% zaradi nalepke?
|HP EliteBook|R5 6650U|

phnj90 ::

D3m je izjavil:

20% zaradi nalepke?

20% zaradi odprte embalaže. Kupca ne zanima, čemu je bila embalaža odprta, kar bi naj zagotovila nalepka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

D3m ::

Ko bi bil tako zagret pri punci, ko je imela "stragano nalepko" :P

Anyway z nakupom ni nič narobe.

Je pa možno, da je paranoik. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Groot ::

phnj90 je izjavil:

Če ne zaupaš, vrneš, imaš pravico. Če pa je šlo za odprto embalažo, bi bil upravičen do ene 20% popusta.


In kje piše da si upravičen do -20%? Malo na pamet streljaš ne? Ja trgovec lahko odprto blago ponudi po znižani ceni, ni pa tega dolžan storiti. Če ti nakup ne odgovarja, pač vrneš in je to to.

bedarija ::

Groot je izjavil:

... ni pa tega dolžan storiti...

res je, se mi pa zdi da je dolžan blago pravilno označiti, torej odprta/poškodovana embalaža.

V-i-p ::

D3m je izjavil:

Ne razumem.

Ti si kupoval telefon ali škatlo z nalepko?

Daj ne delaj se norca. A tebi je normalno, da ima škatla potrgane varnostne nalepke in čez polepljene cele??? Bumbar en, sry no, ne morem drugega rečt :]. Tole je gladko za vračilo in pika.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

floyd1 ::

bedarija je izjavil:

Groot je izjavil:

... ni pa tega dolžan storiti...

res je, se mi pa zdi da je dolžan blago pravilno označiti, torej odprta/poškodovana embalaža.

Točno to.
Ne veš, kaj je nekdo že počel z napravo. Npr. da čez nekaj mesecev rabiš garancijsko popravilo in ti tam razložijo, da je bila naprava v stiku s tekočino... Pol pa je spet "grdi servis", ki zmoči nalepke.

phnj90 ::

Groot je izjavil:

In kje piše da si upravičen do -20%? Malo na pamet streljaš ne? Ja trgovec lahko odprto blago ponudi po znižani ceni, ni pa tega dolžan storiti. Če ti nakup ne odgovarja, pač vrneš in je to to.

Ja, imaš prav, jaz osebno sploh vzel ne bi, je 20% popusta res premalo.

GupeM ::

Vrneš in kupiš drugje. Ni kaj za razmišljat. Še na nalepki piše, da zavrni, če je nalepka pretrgana.

Lahko je bil telefon v stiku s tekočino, lahko je nekdo nanj namestil prilagojen software, ki bo pošiljal vse tvoje podatke tvoji bivši in D3m-u, lahko pa ni nič. Kakorkoli, Mimovrste bi moral jasno označiti, da gre vsaj za odprto embalažo, če ne rabljen ali obnovljen telefon.

polde66 ::

Kupec ima lahko v posesti in uporabi stvar 14 dni in jo potem vrne, VIP kupec ima lahko stvar v uporabi 1 mesec pa lahko vrne. Če to ni rabljeno pol pa tud ne vem kaj je. Prodajati tak artikel kot nov pa ni ravno ok.
polde

D3m ::

V-i-p je izjavil:

D3m je izjavil:

Ne razumem.

Ti si kupoval telefon ali škatlo z nalepko?

Daj ne delaj se norca. A tebi je normalno, da ima škatla potrgane varnostne nalepke in čez polepljene cele??? Bumbar en, sry no, ne morem drugega rečt :]. Tole je gladko za vračilo in pika.


Seveda, če se original pretrga daš novo original čez.

Vi pa res nimate pojma. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

starfotr ::

Gregor P je izjavil:

Tega jim sploh niti ni treba, oni lahko le izkoristijo moment, da kot veliki trgovec kupijo večji sortiment izdelkov ceneje in zato lahko ponudijo kupci bolj privlačno ceno ipd.

Npr, če jaz vidim v neki spletni trgovini neko video igro za ceno 49,- evrov in potem s poštnino vred za 53 evrov in je v mimovrste 55 evrov brez poštnine, a jo lahko prideš iskati osebno, potem jo bom raje kupil v mimovrste, čeprav je v prvi spletni trgovini ceneje.


Sploh ne štekam tega. Če bi hotel kupit v navadni trgovini, da grem sam iskat robo, zakaj bi po spletni trgovini karkoli opletal?

D3m ::

Počakajte, ko bo OP kupoval nov avto in bo na števcu pisalo prevoženih 7 - 10 km.

To bo še veselo :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

phnj90 ::

Če zaupaš, vzameš, lahko se pogajaš za popust, 20% je nekje smiselen popust. Zame, ko sem bolj skromen, je res prenizek popust, sem razmislil glede na Grootov komentar. Če ne zaupaš čisto nič, vrneš, zahtevaš denar nazaj. Telefona, kupljenega v spletni trgovini, in avta, kupljenega fizično v salonu, jaz ne bi enačil, ostali pa, kakor želite. Kot rečeno, sem bolj skromen človek.

D3m ::

Lej.

OP bi lahko vprašal v mimovrste zakaj ima še dodatno original nalepko čez drugo.

Ker razlogov je lahko ene par, kot pa: "OMFG" nalepka daj vrni ali zahtevaj 20% ali več zaradi MUH fellings in izdaje, ker telefon ni več virgin zapakiran.
|HP EliteBook|R5 6650U|

phnj90 ::

Jaz, ki sem bolj skromen, se ne bi ustavil na slo-tech.com glede tega, niti začel, dejansko občudujem 'op'-a, da se je sploh skušal posvetovati na slo-tech.com in da ni takoj, ko je videl, se vsedel v avto in tja nesel telefona in jim ga v glavo zabrisal. Ker sem bolj skromen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

D3m ::

Zakaj zabrisal?

Lahko bi vprašal, ker sumim, da je prvotni telefon bil okvarjen in so na uradnem servisu zamenjali z novim in dali original nalepko čez. :)

OP je nekaj takega. :D

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

phnj90 ::

D3m je izjavil:

Zakaj zabrisal?

Ker sem bolj skromen in prodajalca nikdar ne sprašujem, čemu me je hotel ogoljufati in sem to opazil. Če ti to enačiš ali z avti na eni strani ali z risankami na drugi strani, imaš vso pravico, jaz pač ne. Ker sem bolj skromen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

D3m ::

Midva bi se dobro štekala.

:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

nekikr ::

MrStein je izjavil:

Iz zgornjega linka:

Na trgovskih policah - prepoved dvojne kakovosti blaga

ZVPot-1 kot zavajajočo poslovno prakso šteje vsako trženje blaga v eni državi članici kot enakega blagu, ki se trži v drugih državah članicah, pri čemer ima to blago bistveno različno sestavo ali značilnosti (t. i. dvojna kakovost blaga).

ZVPot-1 takšno poslovno prakso prepoveduje, saj bi utegnila zavesti potrošnika, ki bi se na podlagi tega odločil za nakup, za katerega se drugače ne bi.

Primer: Proizvajalec čokoladnega namaza priznane blagovne znamke bo sedaj imel dve možnosti - na slovenske police bo moral bodisi postaviti izdelke, ki bodo po sestavi in okusu enaki tistim v npr. Italiji ali Avstriji, bodisi nadaljevati prodajo dvojne kakovosti svojih izdelkov, vendar v (dovolj) drugačni preobleki. Predvidena globa za kršitve te določbe je od 5000 pa vse do 50.000 evrov. 


Spet bo nekdo trdil, da tega ja niso počeli...

Saj so sami povedali, da so to počeli. Ampak v primeru Nutelle je to zato, ker imamo mi (pa Poljaki, Čehi itd.) raje malenkost slajši okus, Nemci pa bolj lešnikastega in je temu primerno malenkost prilagojena receptura. Povprečni Slovencelj potem seveda zaključi, da imamo mi pomije, ki Nutello stanejo 1c/kg, Nemci pa nekaj vrhunskega, v praksi je pa to zanemarljivo (Američani imajo še več sladkorja v svoji Nutelli in več olja, ker so še bolj ubrisani na sladkor). Lahko sicer rečeš ok, potem naj prodajajo pa drugače označene Nutelle, ampak ne vem koliko ima smisla, če je razlike toliko, da bi se moral zelo potruditi na slepem testu, da bi opazil razliko, pa še to samo, če bi ti povedal, da gre za test. Ko enkrat namažeš na palačinko in dodaš smetano je pa tako ali tako vseeno.

MrStein ::

No,evo.
Razlike so bile tudi odkrite tudi v pralnih praški in še kje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Unchancy ::

nekikr je izjavil:

MrStein je izjavil:

Iz zgornjega linka:

Na trgovskih policah - prepoved dvojne kakovosti blaga

ZVPot-1 kot zavajajočo poslovno prakso šteje vsako trženje blaga v eni državi članici kot enakega blagu, ki se trži v drugih državah članicah, pri čemer ima to blago bistveno različno sestavo ali značilnosti (t. i. dvojna kakovost blaga).

ZVPot-1 takšno poslovno prakso prepoveduje, saj bi utegnila zavesti potrošnika, ki bi se na podlagi tega odločil za nakup, za katerega se drugače ne bi.

Primer: Proizvajalec čokoladnega namaza priznane blagovne znamke bo sedaj imel dve možnosti - na slovenske police bo moral bodisi postaviti izdelke, ki bodo po sestavi in okusu enaki tistim v npr. Italiji ali Avstriji, bodisi nadaljevati prodajo dvojne kakovosti svojih izdelkov, vendar v (dovolj) drugačni preobleki. Predvidena globa za kršitve te določbe je od 5000 pa vse do 50.000 evrov. 


Spet bo nekdo trdil, da tega ja niso počeli...

Saj so sami povedali, da so to počeli. Ampak v primeru Nutelle je to zato, ker imamo mi (pa Poljaki, Čehi itd.) raje malenkost slajši okus, Nemci pa bolj lešnikastega in je temu primerno malenkost prilagojena receptura. Povprečni Slovencelj potem seveda zaključi, da imamo mi pomije, ki Nutello stanejo 1c/kg, Nemci pa nekaj vrhunskega, v praksi je pa to zanemarljivo (Američani imajo še več sladkorja v svoji Nutelli in več olja, ker so še bolj ubrisani na sladkor). Lahko sicer rečeš ok, potem naj prodajajo pa drugače označene Nutelle, ampak ne vem koliko ima smisla, če je razlike toliko, da bi se moral zelo potruditi na slepem testu, da bi opazil razliko, pa še to samo, če bi ti povedal, da gre za test. Ko enkrat namažeš na palačinko in dodaš smetano je pa tako ali tako vseeno.

Kako zanimivo, da imamo ravno mi - EU poden - cenejši okus. Zakaj se niso “prilagodili” v lastno škodo?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

D3m ::

MrStein je izjavil:

No,evo.
Razlike so bile tudi odkrite tudi v pralnih praški in še kje.


V zdravstvu. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

GupeM ::

nekikr je izjavil:

ampak ne vem koliko ima smisla, če je razlike toliko, da bi se moral zelo potruditi na slepem testu, da bi opazil razliko, pa še to samo, če bi ti povedal, da gre za test.

V tem primeru ima še več smisla, ker ne vem zakaj bi mešal po treh recepturah in tiskal trojne nalepke s sestavo, če itak nihče ne opazi razlike. A ni ceneje in hitreje vse na isti način.

Sam sebi kontriraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

nekikr ::

Ena tovarna dela en recept in tiska ene nalepke. Ni dodatnega dela s tem. Kako je z malce višjim/nižjim deležm sladkorja so pa sami povedali, minimalno odstopanje zaradi lokalnih okusov. Oni vedo bolj kot midva kako gre to.

BBB ::

nekikr je izjavil:

MrStein je izjavil:

Iz zgornjega linka:

Na trgovskih policah - prepoved dvojne kakovosti blaga

ZVPot-1 kot zavajajočo poslovno prakso šteje vsako trženje blaga v eni državi članici kot enakega blagu, ki se trži v drugih državah članicah, pri čemer ima to blago bistveno različno sestavo ali značilnosti (t. i. dvojna kakovost blaga).

ZVPot-1 takšno poslovno prakso prepoveduje, saj bi utegnila zavesti potrošnika, ki bi se na podlagi tega odločil za nakup, za katerega se drugače ne bi.

Primer: Proizvajalec čokoladnega namaza priznane blagovne znamke bo sedaj imel dve možnosti - na slovenske police bo moral bodisi postaviti izdelke, ki bodo po sestavi in okusu enaki tistim v npr. Italiji ali Avstriji, bodisi nadaljevati prodajo dvojne kakovosti svojih izdelkov, vendar v (dovolj) drugačni preobleki. Predvidena globa za kršitve te določbe je od 5000 pa vse do 50.000 evrov. 


Spet bo nekdo trdil, da tega ja niso počeli...

Saj so sami povedali, da so to počeli. Ampak v primeru Nutelle je to zato, ker imamo mi (pa Poljaki, Čehi itd.) raje malenkost slajši okus, Nemci pa bolj lešnikastega in je temu primerno malenkost prilagojena receptura. Povprečni Slovencelj potem seveda zaključi, da imamo mi pomije, ki Nutello stanejo 1c/kg, Nemci pa nekaj vrhunskega, v praksi je pa to zanemarljivo (Američani imajo še več sladkorja v svoji Nutelli in več olja, ker so še bolj ubrisani na sladkor). Lahko sicer rečeš ok, potem naj prodajajo pa drugače označene Nutelle, ampak ne vem koliko ima smisla, če je razlike toliko, da bi se moral zelo potruditi na slepem testu, da bi opazil razliko, pa še to samo, če bi ti povedal, da gre za test. Ko enkrat namažeš na palačinko in dodaš smetano je pa tako ali tako vseeno.
Niso ugotovili samo, da smo pri enaki ceni izdelka ubrisani po večjemu deležu cenenih sestavin, ampak da smo za enako opravljeno delo ubrisani tudi po nižjih plačah.
Na slepem testu bi tudi ti težko ugotovil, da ti je nekdo pljunil v sendvič ali pa kresnil tvojo boljšo polovico. Ampak, če ne veš, ne boli.

polde66 ::

Lešniki so dražji od cukra.
polde

GupeM ::

nekikr je izjavil:

Ena tovarna dela en recept in tiska ene nalepke. Ni dodatnega dela s tem. Kako je z malce višjim/nižjim deležm sladkorja so pa sami povedali, minimalno odstopanje zaradi lokalnih okusov. Oni vedo bolj kot midva kako gre to.

Zakaj komplicirati, če nihče ne opazi? Kaj če poplava zalije eno od tovarn? Itak da je bolje, da vse enako delaš, če itak nihče ne opazi, da je kaj drugače.

Razen, če so zadaj druge stvari, recimo cenejše sestavine. Potem se pa mogoče res splača, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

celje ::

ima kdo info o spremembah v vip programu?

adinfinito ::

adinfinito je izjavil:

Na mimovrste sem naročil telefon Samsung A52 5g. Oglaševan je bil kot zadnji kos.

Na moje presenečenje sem opazil, da je prelepjen z dvema nalepkami.


Na to sem tudi opozoril na reklamaciji v Mimovrste.

Ko sem prišel domov sem previdno odstranil zgornjo nalepko in na moje razočaranje videl, da je spodnja pretrgana.



Kako naj tole interpretiram?
Kaj bi vi naredili v tem primeru?

Dodajam še slike vsebine:




Telefon sem vrnil. Na Mimovrste niso komplicirali. Bodo pa verjetno preverili pri njih in Samsungu, kako je do tega prišlo. Hvala za komentarje tistim, ki niste trolal.

LP

floyd1 ::

Pri samsungu, sigurno :|.

Jaz sem ogromno robe pri mimovrste kupoval, ampak letos, pri bonih, sem "rahlo" popizdil. Točno 14 dni nisem mogel oddati naročila (sem kao moral čakati, da me pokličejo, ker so imeli "blazen naval"), medtem pa so artikel (po OK ceni) seveda razprodali.

Po mojem ni šlo za nesposobnost, ampak namerno zavajanje. In smo končali.

Klamzi ::

Pri bonih so bili katastrofalni. Že na začetku to njihovo mučkanje s klicem za oddajo naročila, hjoo...
Nato, ko smo končno prejeli artikel je ta imel napako. Menjava ni bila mogoča, ker je zadeva bila razprodana, popravilo pa mi ni dišalo zaradi specifičnosti napake, zato je denar bil vrnjen, bon pa stoniran. No naj bi bil ...
Čez mesec in pol, predzadnji možni dan koriščenja, gremo končno v nabavo, nakar v Big Bangu ugotovijo da je stanje bona 0. Fajn, takoj pičim na Mimovrste in pravijo da bo drugo jutro zagotovo urejeno in da me o tem obvestijo. Klica seveda ni bilo, zato sam preverim zadevo na Mimovrste in seveda so zopet pozabili stonirat bon.. No do četrte ure so zadevo z njihove strani uredili, ampak takrat so FURSovci že zdavnaj doma. Tako tukaj so nas lepo zajebali....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klamzi ()

tin01 ::

To že skoraj teden dni vidim pri "odprti embalaži" - dodatna garancija za drone ? WTF ?

https://www.mimovrste.com/droni/dji-car...

T

GupeM ::

Še komentar preberi. Res so šalabajzerji.

chucki ::

Klamzi je izjavil:

Pri bonih so bili katastrofalni. Že na začetku to njihovo mučkanje s klicem za oddajo naročila, hjoo...
Nato, ko smo končno prejeli artikel je ta imel napako. Menjava ni bila mogoča, ker je zadeva bila razprodana, popravilo pa mi ni dišalo zaradi specifičnosti napake, zato je denar bil vrnjen, bon pa stoniran. No naj bi bil ...
Čez mesec in pol, predzadnji možni dan koriščenja, gremo končno v nabavo, nakar v Big Bangu ugotovijo da je stanje bona 0. Fajn, takoj pičim na Mimovrste in pravijo da bo drugo jutro zagotovo urejeno in da me o tem obvestijo. Klica seveda ni bilo, zato sam preverim zadevo na Mimovrste in seveda so zopet pozabili stonirat bon.. No do četrte ure so zadevo z njihove strani uredili, ampak takrat so FURSovci že zdavnaj doma. Tako tukaj so nas lepo zajebali....


V edavkih se da vse lepo preverit, ce je bon koriscen. Tukaj si tud sam kriv, ker si naiven in zaupas, da bo vse urejeno
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Tilen88 ::

Šalabajzarji, da ni večjih..samo obvoz.

bedarija ::

sem naročil iz Allegra (poljska) izdelek težek 20kg, dostava je bila 4€ izdelek pri meni v 4 dneh.

mateii ::

Zdravo,

kupil sem otrokoma monitor asus pg32uq ... cena 1000€+.

Odprem monitor, priklopim ... dela 2 uri in slika naenkrat postane črna...od takrat se več ne zbudi, niti lučka spodaj.
Razočaran na celi črti...za tak denar sem pričakoval kvaliteto, za to seveda mimovrste ni kriv.

Razmišljam o vračilu artika in da bi vzel nekaj drugega.
Če povem da monitor ne dela...mi bodo izdali dobropis ali bom moral čakati reklamacijo itd...pa šele potem da zavrnem artikel?

Sem pa VIP kupec.

maticb492 ::

Vrneš v sklopu vračila izdelka v 14 dni in si takoj rešen, denar dobiš pa nazaj.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

FireSnack ::

Vrneš in vzameš še enega. Monitorji niso več kar so bili, tudi ttile za 1000€ in več. Zgolj povprečno.
Preprodajalec NFT umetnin

LeQuack ::

Od kdaj so Mimovrste postali tako dragi napram ostalim?
Quack !

phnj90 ::

LeQuack je izjavil:

Od kdaj so Mimovrste postali tako dragi napram ostalim?

Glede česa - nasploh? Že nekaj časa nam ni bilo potrebno ničesar posebej naročati.

Pri mimovrste je možno nekaj tolerance le, če imaš brezplačno dostavo (ali prevzem v PE), sicer naročiš drugje.

Melanholija ::

Mimovrste je bil poceni 10-15 let nazaj. Sedaj pa že dolgo med dražjimi. Občasno kakšna izjema.

darkolord ::

Ja pa kaj še. Niso čisto najcenejši za veliko stvari, kar v splošnem med dražjimi pa sploh ne.

GupeM ::

Melanholija je izjavil:

Mimovrste je bil poceni 10-15 let nazaj. Sedaj pa že dolgo med dražjimi. Občasno kakšna izjema.

To sicer ni povsem res. Večinoma niso med najcenejšimi, med dražjimi so pa precej redko. Mimovrste ima druge probleme (oni niti ne, kupci jih imamo), ki so bili že večkrat napisani. Cena zagotovo ni problem pri njih. Razen, če jih primerjaš s tujino.

LeQuack ::

Primer ko sem ravno zadnji gledal za disk. WD Red 12TB:
Mindfactory: ~270€
Bigbang, Pcplus, Anni: ~310€
Mlacom, Mimovrste: ~330€
Quack !

ngc2392 ::

baba vanga je rekla, da mimovrste no bo videl leta 2024...
United We Stand, Divided We Fall
««
80 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751396 (17593) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349326 (30148) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029316 (20642) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368170328 (155158) zoot

Več podobnih tem