» »

Mimovrste

Mimovrste

««
81 / 90
»»

NejcSSD ::

LeQuack je izjavil:

Primer ko sem ravno zadnji gledal za disk. WD Red 12TB:
Mindfactory: ~270€
Bigbang, Pcplus, Anni: ~310€
Mlacom, Mimovrste: ~330€


Zakaj ne bi za ta dnar raje 18TB Toshiba :) (6 TB več)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

DarwiN ::

Samo za info, če kdo plačuje ob dostavi...

Tisti bug še vedno deluje, da se izogneš 1€ doplačilu za "plačilo ob povzetju"..

Enostavno najprej izbereš "plačilo z Visa/Mastercard" in zaključiš naročilo, nakar te preusmeri na stran za vnos podatkov kreditne kartice... To stran preprosto zapreš, greš pod svoja odprta naročila in pri dotičnem naročilu klikneš "spremeni način plačila v Plačilo ob povzetju".

In si privarčeval 1€. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

V-i-p ::

Bodo zdaj hitro zrihtali, saj berejo to temo :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

darkolord ::

Če že berejo, naj raje zrihtajo, da se da ponoviti neuspešno plačilo s karticami. V vseh desetletjih online (in offline) nakupov po celem svetu še videl take bedarije, da moraš preklicati celotno naročilo, če plačilo s kartico v prvo ni uspešno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

GupeM ::

darkolord je izjavil:

Če že berejo, naj raje zrihtajo, da se da ponoviti neuspešno plačilo s karticami. V vseh desetletjih online (in offline) nakupov po celem svetu še videl take bedarije, da moraš preklicati celotno naročilo, če plačilo s kartico v prvo ni uspešno.

Uf, pri MV je še v redu. Pri A1 in Bob, moraš zadevo ponoviti, ampak zaradi ne vem česa, ne moreš takoj. Mora pred ponovnim poskusom preteči kar nekaj minut, ali pa. mora po moje tam en poklikat, da plačilo ni šlo čez, da lahko spet probaš.

No, vsaj kakšni dve/tri leta nazaj je bilo tako. Zadnja leta nisem imel zavrnitev. Če se spomnim, ob naslednjem računu probam

Groot ::

Ja na A1 in Bobu je še vedno tako :)) vedno ko se zatipkam se hkrati smejim in pizdim :)) in sem prepričan da mora to nekdo ročno ponastavit.

darkolord ::

No ampak da sploh lahko ponoviš, je že nekaj. Pri MV ne moreš.

LeQuack ::

NejcSSD je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Primer ko sem ravno zadnji gledal za disk. WD Red 12TB:
Mindfactory: ~270€
Bigbang, Pcplus, Anni: ~310€
Mlacom, Mimovrste: ~330€


Zakaj ne bi za ta dnar raje 18TB Toshiba :) (6 TB več)


Ker je tisto datacenter HDD in je temu primerno glasen. To je za met zaprto v omari ne pa za PC.

DarwiN je izjavil:

Samo za info, če kdo plačuje ob dostavi...

Tisti bug še vedno deluje, da se izogneš 1€ doplačilu za "plačilo ob povzetju"..

Enostavno najprej izbereš "plačilo z Visa/Mastercard" in zaključiš naročilo, nakar te preusmeri na stran za vnos podatkov kreditne kartice... To stran preprosto zapreš, greš pod svoja odprta naročila in pri dotičnem naročilu klikneš "spremeni način plačila v Plačilo ob povzetju".

In si privarčeval 1€. :)


A če ti tratijo čas na prevzemnem mestu jim jaz tudi lahko zaračunam kaj?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

GupeM ::

darkolord je izjavil:

No ampak da sploh lahko ponoviš, je že nekaj. Pri MV ne moreš.

Aja sploh ne moreš? Sem mislil da moraš samo še enkrat od začetka iz košarice poklikat, da bi rad plačal.

darkolord ::

Nope, ne moreš. Če hočeš ponoviti plačilo s kartico, moraš preklicati celotno naročilo in narediti novega.

Če si npr. uporabil kakšen kupon, ga izgubiš, in moraš kontaktirati podporo, da ti ročno naredijo novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Gregor P ::

darkolord je izjavil:

Če si npr. uporabil kakšen kupon, ga izgubiš, in moraš kontaktirati podporo, da ti ročno naredijo novega.
8-O;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Melanholija ::

Sem bil enkrat v Celju na prevzemnem mestu ko je imela starejša gospa težave ravno s tem. Bolj zgrešenega sistema še ne. Smo čakali več kot 15min, pa še takrat ji potem niso uspeli nič zrihtat. Ker ni bilo nobenega tam zaposlenega, ki bi znal zrihtat. Izdelke je lahko prevzela, samo če so ji naredili novi nakup in je še enkrat plačala. Čeprav so ji trgali. Ampak njihove interne številke naročila oz kartica se niso ujemale. Nekaj v tem stilu. Nisem tako podrobno spremljal.

procesor1968 ::

mimovrste v dveh besedah...šalabajzeri, nateguni...skratka čisti Balkan...čim dlje stran od njih...

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Jaz sem danes pri njih nekaj naročil. Pri njih kupujem že od 2006 pa negativnih izkušenj nimam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tilen88 ::

procesor1968 je izjavil:

mimovrste v dveh besedah...šalabajzeri, nateguni...skratka čisti Balkan...čim dlje stran od njih...


Se strinjam

klinker ::

procesor1968 je izjavil:

mimovrste v dveh besedah...šalabajzeri, nateguni...skratka čisti Balkan...čim dlje stran od njih...


Dokler so bli balkanci lastniki je blo ok, sedaj pa res ni prevec roznato, posiljke stalno zamujajo, en kup "partnerjev" ipd....se malo, pa bo mm kot aliekspress.

beta1 ::

Od leta 2007 sem vsako leto VIP kupec.

To kar jaz kupujem, sedaj Mimovrste so daleč stran od najugodnejših. Vse druge spletne trgovine imajo boljše cene, kljub temu da jim plačam poštnino. Pa še prej dobim.

Se zna zgodit, da 2024 ne bom več VIP kupec.
Huawei LTE CPE master.

c3p0 ::

Vedno več artiklov ima njihov "partner" Viso Trade na zalogi, MV pa ne. Seveda tu plačaš poštnino, celo 6 EUR.

"Prefinjen" način kako zaobiti VIP kupce? Ki seveda gremo drugam...

darkolord ::

"VIP klub" so očitno itak ukinili in velja samo še to leto ...

phnj90 ::

VIP klub je začasno zaprt za nove člane. Za vas pripravljamo nove ugodnosti. Več kmalu!


Res. Odvisno od novih ugodnosti, bodo pa najbrž manjše - brezplačna dostava se zdi glavna, pri nakupih dražjega blaga redko odtehta.

S shoppster.com ste zadovoljni drugače? Nima brezplačne dostave, imajo neko majhno kombinacijo za Telemacherje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

klinker ::

c3p0 je izjavil:

Vedno več artiklov ima njihov "partner" Viso Trade na zalogi, MV pa ne. Seveda tu plačaš poštnino, celo 6 EUR.

"Prefinjen" način kako zaobiti VIP kupce? Ki seveda gremo drugam...


Res je. Zadnjic hotu nekaj za kolo narocit, pa je pol bla postnina drazja od artikla. Hvala lepa.
Drugace pa jst vedno dostavo v prevzemni center narocim ter po sluzbi usput prevzamem, je precej hitreje in lazje kot na posto hodit, te partnerske izdelke pa vedno na dom posiljajo in zaracunavajo postnino. Jebes to, takoj skenslam iz kosarice te neumnosti.

beta1 je izjavil:

Od leta 2007 sem vsako leto VIP kupec.

To kar jaz kupujem, sedaj Mimovrste so daleč stran od najugodnejših. Vse druge spletne trgovine imajo boljše cene, kljub temu da jim plačam poštnino. Pa še prej dobim.

Se zna zgodit, da 2024 ne bom več VIP kupec.


Hmja ne vem no, res odvisno kaj kupujes. Kake stvari so cenejse tudi od aliexpress ali tudi od uradnih prodajalcev, kake druge pa se res dobi ceneje drugje, a overall so vseeno med cenejsimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

maticb492 ::

Jap, tud jaz večinoma naročim na mimovrste, ker lahko prevzamem kadarkoli od 9:00-20:00, in ker so fantje&punce za šalterji sposobni imet 10 strank v času, ko na pošti vzame 1 stranko. Pa še parkirišče ni problem, kot je na moji pošti v centru Maribora... vedno sem živčen, ko grem na pošto, na Mimovrste pa ne. Pač razvajeni smo, jebiga :)

Drugače pa je shoppster ok, pač nič posebnega, sem naredil ~5 naročil v zadnjih 2 letih in ni bilo kaj posebnega, samo prevzemnega centra nimajo v Mariboru.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Melanholija ::

Zakaj bi hodil na pošto po robo če ti prenesejo pred vrata?

Magic1 ::

Zakaj pa bi dalal v službi, če lahko čakaš na poštarja.
Magic

klinker ::

Magic1 je izjavil:

Zakaj pa bi dalal v službi, če lahko čakaš na poštarja.


:))

c3p0 ::

phnj90 je izjavil:


Res. Odvisno od novih ugodnosti, bodo pa najbrž manjše - brezplačna dostava se zdi glavna, pri nakupih dražjega blaga redko odtehta.

S shoppster.com ste zadovoljni drugače? Nima brezplačne dostave, imajo neko majhno kombinacijo za Telemacherje.


Bi raje dvignili mejo brezplačne poštnine na recimo 20-30 EUR. Tako se rešijo tistih VIP-ovcev, ki si naročijo vileda krpico, drug dan konzervo fižola itd., pri takih so gotovo delali minus.

Sem pa včasih kupil kar ravno tam le zaradi brezplačne poštnine. Se je pogosto splačalo, čeprav so dražji od konkurence. Ampak, vodstvo očitno ne bo znalo zadržat zvestih kupcev.

klinker ::

Ce bo slo tako naprej bo slo v pozabo. 3 narocila ze 10dni na cakanju, pisalo pa "na zalogi", ko sem narocu ;((
Medtem je iz aliexpressa prisu paketek v slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

darkolord ::

To bi bilo slabo. Če že, bi bilo bolje, da bi dvignili mejo za VIP.

Jaz sem jim lani pustil kakih 10 jurjev in nimam nobene slabe vesti, če občasno naročim "vileda krpico" brez poštnine. Brez dvoma so tudi s tem z menoj globoko v plusu.

Če bodo to ukinili, bom pa več kupoval drugje - njihova matična firma Allegro.pl ima poštnino (večinoma) 4,33 eur, pride v nekaj dneh, cene so velikokrat močno nižje.

nekikr ::

Jaz sem tudi naročil baterije prejšnji za 2,9€, VIP brez poštnine. Ampak je ok, tudi sicer pustim dovolj, da se tole pokrije. Bo pa konkreten minus, če tega ne bo več.

111111111111 ::

Tudi, jaz kupim večkrat samo zaradi tega, ker s poštnino je drugje ceneje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

vres.ales ::

Brez VIP pa se itak ne splača, še sploh, če ti pakete ločeno pošiljajo

lexy23_ ::

Tudi jaz sem VIP že kakšnih pet let in bo verjetno čas za kakšne alternative. Dostavljalci tukaj niso ravno zanesljivi, tako da so tiste trgovine ki dajo vse v en paket v prednosti - ima kdo kakšne predloge za evropske trgovine ki prodajajo vse živo in pošljejo vse v enem paketu?

polde66 ::

lexy23_ je izjavil:

Tudi jaz sem VIP že kakšnih pet let in bo verjetno čas za kakšne alternative. Dostavljalci tukaj niso ravno zanesljivi, tako da so tiste trgovine ki dajo vse v en paket v prednosti - ima kdo kakšne predloge za evropske trgovine ki prodajajo vse živo in pošljejo vse v enem paketu?

Amazoni ampak so poštnine drage. De ima 12 eur, It ima 8 eur. Ampak če naročiš več stvari odtehta še vedno. Prav tako so kakše stvari toliko cenejše da se kljub vsemu splača. Če vzameš na de ti računajo še neko zavijanje ki ga na drugih amazonih ni. Je pa na de možnost pošiljanja nazaj brez zapletov, dobiš nalepko in pošlješ brez stroškov, ker imajo pogodbo s pošto SLO.
polde

lexy23_ ::

polde66 je izjavil:

lexy23_ je izjavil:

Tudi jaz sem VIP že kakšnih pet let in bo verjetno čas za kakšne alternative. Dostavljalci tukaj niso ravno zanesljivi, tako da so tiste trgovine ki dajo vse v en paket v prednosti - ima kdo kakšne predloge za evropske trgovine ki prodajajo vse živo in pošljejo vse v enem paketu?

Amazoni ampak so poštnine drage. De ima 12 eur, It ima 8 eur. Ampak če naročiš več stvari odtehta še vedno. Prav tako so kakše stvari toliko cenejše da se kljub vsemu splača. Če vzameš na de ti računajo še neko zavijanje ki ga na drugih amazonih ni. Je pa na de možnost pošiljanja nazaj brez zapletov, dobiš nalepko in pošlješ brez stroškov, ker imajo pogodbo s pošto SLO.


Nazadnje sem naročil okoli 15 stvari in so mi jih poslali v sedmih paketih. Vsak ~tretji paket pa pristane pri sosedu, ker so novi dostavljalci in jih njihova navigacija tja pošlje :)

polde66 ::

Bistvo je da vsak paket ne plačaš posebej.
polde

procesor1968 ::

Zakaj so MV nateguni in šalabajzeri?...29.12.2022 (četrtek) sem preko njihove spletne strani naročil SSD disk, ki naj bi ga preko poštne dostave naslednji dan dobil na moj domači naslov. Seveda sem dokaj hitro ugotovil, da bo zaradi novo letne gužve to misija nemogoče (disk pa sem nujno potreboval), sem naslednji dan (petek) zgodaj zjutraj že plačano naročilo preklical. Takoj za tem sem disk ponovno naročil ter ga zopet plačal s prevzemom na isti dan v BTC Ljubljana. Ob 18h zvečer sem dobil sporočilo, da je disk na šalterju pripravljen za prevzem. Disk zvečer prevzamem in do tukaj vse lepo in prav. Potem pa v torek po praznikih dobim sporočilo, da mi bodo prvotno naročen disk dostavili na dom in da naj bom dosegljiv, nakar sem dostavljalcu v odgovoru pojasnil, da je bilo naročilo z moje strani že v petek preklicano in naj disk vrne nazaj v skladišče. Hkrati sem čez nekaj časa preko Email-a MV vprašal, kdaj bom dobil kupnino nazaj, so mi zatrdili, da takoj, ko bo disk vrnjen v skladišče. Do danes, 16.1.2023 vrnjene kupnine še nisem prejel in po moji oceni (kljub praznikom) ni normalno, da se vse skupaj vleče že skoraj tri tedne, vrnjenega nakazila pa od nikjer???

val46 ::

Za moje pojme si si sam "zakompliciral" življenje. Dostavljalcu si rekel, naj disk kar vrne? Ma boli tega dostavljalca za to pomoje. Zna bit da se ta disk še vedno nekje preklada po kakih skladiščih od pošte,GLS,DPD ali pač od teh, ki so ti paket dostavljali. Ti bi moral tisti paket prevzet in ga še isti dan poslati nazaj s to pravico, da odstopaš od nakupa/pogodbe v 14dneh od nakupa in bi sedaj že zdavnaj imel denar na računu. Če imaš še shranjeno sporočilo, v katerem imaš podatke za sledenje tega diska, preveri na kakem app-u, kje se ta disk nahaja(ali je že vrnjen, ali je še v kakem depoju, morda celo že kje "prevzet"). Ne čakaj preveč, da ne bi potem morda ti mimovrste zavrnil vračilo izdelka oz denarja, ker bi morda preteklo preveč časa, od kar je bil disk poslan k tebi.

procesor1968 ::

Takšna navodila sem pred prazniki dobil po telefonskem pogovoru z njihovim svetovalcem. Rečeno mi je bilo, da naj prvotno naročilo prekličem in odprem novo naročilo z osebnim prevzemom. Prvotno naročilo pa naj tudi ne prevzamem, ker ko bodo dobili disk nazaj bodo vrnili kupnino. Drugače pa kar naj zavrnejo vračilo, pa se bomo potem pogovarjali preko tržnega inšpektorata in se bodo stvari nemudoma uredile (preverjeno, ker to ni prvič, da imam z njimi probleme). Do četrtka čakam na vračilo kupnine in v primeru da nakazila ne bo, sledi prijava na inšpektorat.

matobeli ::

Mimovrste so obupni glede preklica, praktično pol ure po naročilu in plačilu je bilo že nemogoče preklicat, meni so enako svetovali. Ampak sem ga vseeno prevzel in odnesel na prevzemno točko. Je bilo zrihtano hitro, recimo da v enem tednu.

Mogoče te jebejo dostavljalci, a si dostavljalcu specifično naročil da zavračaš pošiljko ali je samo nisi prevzel? Pa tudi če si jo zavrnil je seveda možnost da so jo označli kot neprevzeto in potem čakaš 14dni da jo oni vrnejo in potem še kakšen teden da mimovrste zrihta.

Za stvari ki so izven njihovega sistema so precej neprilagodljivi in ne gredo čisto nič na roko.

LeQuack ::

Slovenske trgovine imajo že enako drago poštnino kot Nemške do sem. Brezveze.
Quack !

kombinezon ::

A se je še komu zgodilo, da so določeni artikli MV na voljo le na določenih prevzemnih mestih. Dam 3 artikle v košarico, 1 ni problem se lahko izbere, 1 le V Črnučah, 1 pa samo izključno v trgovini v BTC. Pa kaj res ne morejo si med lokacijami prepošiljati robe kaj je poanta potem vseh teh prevzemnih mest. Čedalje slabše jim gre.

Senzor ::

Meni se je že zgodilo, da sem dal v košarico in sem potem pri izbiri dostave/prevzema imel samo opcijo prevzema v BTC ali Črnučah, opcije pošiljanja ni bilo.

Naj se odločijo, al so spletna al fizična štacuna, boh jih nima rad.

111111111111 ::

Čedalje večkrat se mi to dogaja pri cenejših izdelkih.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

darkolord ::

Je malo tečno, ja, ni pa zelo zakomplicirano.

Kar imajo v štacunah in prevzemnih mestih razstavljeno, ostane tam. Kar je v skladišču, pa lahko prepošljejo.

Če klikneš na zalogo, ti izpiše, kje je na zalogi; ni treba dajati v košarico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

procesor1968 ::

tko kot rečeno...včeraj sem jim zagrozil s tržnim inšpektoratom, danes zgodaj zjutraj pa sem dobil mail, da so nakazilo refundirali in da bom dobil denar nazaj v 5 delovnih dneh...torej od preklica naročila pa do vračila kupnine skupaj 4 tedene...pa da se za nastalo situacijo opravičujejo...saj drugega res ne znajo kot da se vedno nekaj opravičujejo...ma brez veze...

zajtam123 ::

darkolord je izjavil:

Je malo tečno, ja, ni pa zelo zakomplicirano.

Kar imajo v štacunah in prevzemnih mestih razstavljeno, ostane tam. Kar je v skladišču, pa lahko prepošljejo.

Če klikneš na zalogo, ti izpiše, kje je na zalogi; ni treba dajati v košarico.


Lahko bi se pa potrudili in si med skladišči/trgovinami preposlali tja kjer ti želiš prevzeti.

maticb492 ::

Moram rečt da se je Mimovrste res poslabšal.. zdaj gledam upgrade na AM5 platformo in je 64 RAMa 100€ dražje na mimovrste, kot na shoppsterju 8-O
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

darkolord ::

zajtam123 je izjavil:

Lahko bi se pa potrudili in si med skladišči/trgovinami preposlali tja kjer ti želiš prevzeti.
Med skladišči gre, med trgovinami pa ne.

Sej, dalo bi se, ampak tega tudi druge trgovine ne počnejo, ker bi morali vzeti robo s police in jo dati nazaj v skladišče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

zajtam123 ::

darkolord je izjavil:

zajtam123 je izjavil:

Lahko bi se pa potrudili in si med skladišči/trgovinami preposlali tja kjer ti želiš prevzeti.
Med skladišči gre, med trgovinami pa ne.

Sej, dalo bi se, ampak tega tudi druge trgovine ne počnejo, ker bi morali vzeti robo s police in jo dati nazaj v skladišče.


Z malo dobre volje bi se dalo zrihtati. Če bi želeli obdržati stranke.
Recimo baby center (vem da je druga branža) zrihta, da dobiš robo iz drugih trgovin.

matobeli ::

Sam babycenter ima dejansko trgovine, tko kar precej trgovin, mimovrste ima pa v BTC trgovino, je še kakšna druga?

babycenter trgovine so obenem skladišča.

Kar se mene tiče bodo stranko obdržal dokler bodo imeli dobre prevzemne točke in bodo cenejši kot konkurenca+poštnina.
Za nekatere zadeve so pa itak še vedno čisto normalno konkurenčni.
««
81 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751654 (17851) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349523 (30345) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029388 (20714) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368170577 (155407) zoot

Več podobnih tem