» »

Mimovrste

Mimovrste

««
79 / 89
»»

denabiker ::

Kaj je s temi cenami na mimovrste, pa črni petek akcija, pa ja de...malo sem gledal cene saj kar nekaj nategujejo. Včasih ni bilo tako...potreboval sem eno boljšo miško in gledam akcija na mimovrste in za foro poklikam malo po netu in najdem pri konkurenci še dobrih 10% ceneje? Na mimovrste pa v akciji črni petek... ne razumem, toliko prometa ko naredimo pri njih, pa tako zasoljeni s cenami.

RockyS ::

ne razumem, toliko prometa ko naredimo pri njih, pa tako zasoljeni s cenami.


Sam si si odgovoril. Kljub (nekaterim) višjim cenam še zmeraj naredimo ogromno prometa.

maticb492 ::

Za vsako spletno trgovino lahko to rečeš, če pač izbereš neke izdelke...

Sem ravno gledal nov zunanji disk, ker je moj trenutni na 25k urah delovanja in potreben preventivne menjave in je mimovrste 8TB Seagate z 150EUR primerljiv z ceno na amazon.de + poštnina (na mimovrste ni poštnine).
Celo par euro cenejši kot tujina, pa tudi če je kje 10-20EUR ceneje iz nemčije, ga dobim tu takoj v roke in garancijo imam lokalno...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

MrStein ::

Isti model?

Slovensko garancijo pa raje ne omenjaj, sploh ne v primerjavi z amazonom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen88 ::

Jaz sem večino el. stvari dobil že ceneje drugje po sloveniji kot na mimovrste, mi niti ni bilo treba na amazon.

temp1337 ::

Treba pač kupovati v Nemčiji in pač plačaš tistih 8€ poštnine. Na koncu ostane še za kavo, ampak bolj pomemben je princip.

maticb492 ::

Če kdo rabi ta bon za -10€ za nakup nad 100€ vrednosti pošljite ZS, ker sem jih iz nekega razloga dobil štiri, čeprav nisem naredil štiri nakupe.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

angus35 ::

Kaj pa akcija črni petek pri njih "obročni nakup brez obresti". Potem pa ko greš na nakup, ti pa prbijejo stroške ocene tveganja in odobritve (razloženo sicer v drobnem tisku - videl naknadno). Tako da ti enotna obrestna mera krepko čez 10 % poskoči. Meni to deluje zavajujoče.


Konec prejšnega meseca so imeli naprimer v lesnini podobno akcijo, se pravi brez obresti. Kupnino si delil z število želenimi obroki in to je bila končna cena. Brez nobenih dodatnih stroškov.

celje ::

kaksna koda viska? hvala. lp

Morison ::

Resno. Kdo sploh še kupuje na mimovrste!

MIHAc27 ::

Kadarkoli grem v poslovalnico, je kar nekaj ljudi tam. Tako da imajo še prometa.

Cene so bile včasih ugodnejše, sedaj včasih najdeš drugje boljše cene. Akcije so pa samo, da pritegnejo pozornost. Dejansko pa ponavadi nič ceneje kot običajno.

Morison ::

Ne vem, če sem letos že kaj naročil na mimovrste. Včasih sem bil vsak teden vsaj enkrat pri njih, sedaj pa se ne splača več, pa še vse ostalo so zasrali.

NejcSSD ::

Pred nakupom pač preverim kako je s cenami drugje, dostikrat je MV cenejši, dostikrat pa tudi ne. Če so majhne razlike vseeno vzamem na MV, ker imam za vsako malenkost brezplačno dostavo. Lani septembra sem kupil TV LG OLED C1 za 1049e in dobil avtomatsko do konca letošnjega leta, sedaj sem pa vzel Dron in preostale malenkosti so nanesle, da bom tudi v naslednjem letu še v VIP klubu

Tudi stvari za pomivalca in pralni stroj so dostikrat na MV in z zastonj poštnino cenejše kot v fizičnih s kupončki -25%
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

phnj90 ::

Samo tole pustim tukaj...

Preden oddate nakupno naročilo na mimovrste, ne pozabite preveriti vsaj pri ceneje.si, gaizhals.eu, idealo.de, amazon.it; bo pa najbrž malo težje dočakati zdaj do praznikov.

Mi smo dobili z bon22 ene kar v redu logitech slušalke na mv z 0 poštnine ampak bi se dalo iste 30% ceneje, vključujoč poštnino!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

matobeli ::

Jz sm tud zanč dobu kosmiče ceneje v šparu kot na MV.

mtosev ::

phnj90 je izjavil:

Samo tole pustim tukaj...

Preden oddate nakupno naročilo na mimovrste, ne pozabite preveriti vsaj pri ceneje.si, gaizhals.eu, idealo.de, amazon.it; bo pa najbrž malo težje dočakati zdaj do praznikov.

Mi smo dobili z bon22 ene kar v redu logitech slušalke na mv z 0 poštnine ampak bi se dalo iste 30% ceneje, vključujoč poštnino!

Jaz sem spomladi vzel na mimovrste router in je bil cenejši kot v DE. Še vedno je cenejši pri njih.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

phnj90 ::

Možno, samo tu je bila razlika v ceni za več škatel kosmicev, upoštevajoč tudi poštnino! Ne, saj ne bomo vračali, samo povem, da si vzemite čas pri nakupih, da preverite cene in se ne zanašajte na 'koledarsko črnino'. Ne pravim sicer, da so ravno vedno (toliko) dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

matobeli ::

Praktično vsako stran te teme se opozarja da popusti niso jamstvo za najnižjo ceno, sploh pa ne na MV kot na največjem spetnem trgovcu v sloveniji. Sploh pa se ne sme nasest njihovim cenam ki so praktično vse z rednim "23%" popustom.

Sam ko si enkrat vip, ali pa imaš prevzemno mesto blizu, težko konkurenca pride zraven.

Še največ pritožb čez MV je iz strani ljudi ki ne znajo naročat prek spleta (bi radi plačevali z gotovino...) in zaradi rokov dostave.

phnj90 ::

Ja, saj še jaz sem to naredil v tej temi večkrat, še dodal sem linke na agregatorje ponudbe, kje vse preveriti pri čisto plastičnem primeru. Ker očitno ni jasen moj namen, naj razložim, da kljub 'PODARJENIM' slušalkam in z vip poštnino 0EUR, je še vedno dobro biti gospodaren in preverjati, ker tudi s poštnino vred je lahko stvar 30% ugodnejša drugje. Še kak zaplet, da lahko še malo bolj smetimo temo s kosmiči?

111111111111 ::

Mislim, da kar večina na tem forumu preverja cene tudi drugod in ne kupuje kar po občutku. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Cveto ::

Ne razumem zakaj bi bile cene kakršenkoli problem oziroma zakaj bi bila kakšna zamera do tega. Pogledaš par cen in vzameš kjer je ceneje. Jaz imam sicer z MV čisto ok izkušnje, razen seveda tega, da tisti "še danes" potem ni bilo tistega dne.

Cenovno pa zadnje čase opažam da Shoppster deluje bolj agresivno. Tudi ok. Meni je vseeno, naj deluje konkurenca.

Glede strgane emabalaže je pa bilo že večkrat tako, da je bil "nestrgani" izdelek cenejši, ker pač pride v akcijo, strgani pa ne. Zato je v teh primerih obvezno pogledati še redno ceno.

Itak potem z leti uporabe teh zadev dobiš nek občutek kako stojijo zadeve in se da čisto ok uporabljati.

bedarija ::

ja no 1000ič, preveri cene, kupi kjer je ceneje. recimo mi najde kdo 4x5kg kolute za uteži (30mm lukna) ceneje kot 60€ na mimovrste

m3k ::

bedarija je izjavil:

...4x5kg kolute za uteži (30mm lukna) ceneje...

Mirko tipka na radirko ////

permit ::

Iščem že nekaj časa luč/reflektor na senzor gibanja za v garažo, kjer ni elektrike. Torej na baterije. A se sploh kaj takega najde na Mimovrste? Imam bon, zato iščem na Mimovrste.

V-i-p ::

Jah, bolj švoh je izbire :).

https://www.mimovrste.com/svetila-luci/...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Han ::

Tilen88 ::

bedarija je izjavil:

ja no 1000ič, preveri cene, kupi kjer je ceneje. recimo mi najde kdo 4x5kg kolute za uteži (30mm lukna) ceneje kot 60€ na mimovrste


8.9€ na 5kg kolut tudi v Bigbangu, preveriš kolk je lukna pa greš iskat.

bedarija ::

m3k je izjavil:

bedarija je izjavil:

...4x5kg kolute za uteži (30mm lukna) ceneje...



hvala, naročeno. v slo nikjer ceneje našel, na amazonu in geizhals neuporabno, ta allegro prvič slišim (vem je lastnik mimovrste)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

bedarija ::

Tilen88 je izjavil:

bedarija je izjavil:

ja no 1000ič, preveri cene, kupi kjer je ceneje. recimo mi najde kdo 4x5kg kolute za uteži (30mm lukna) ceneje kot 60€ na mimovrste


8.9€ na 5kg kolut tudi v Bigbangu, preveriš kolk je lukna pa greš iskat.

hvala tudi tebi, sem iskal železne uteži, te cementne so debele, pa jih potem na ročko ne pride dovolj =)

V-i-p ::

Še ena cvetka iz MV. Telefon kupljen pri njih in zavrnjeno popravilo, pravi avtor fotke.
https://www.facebook.com/groups/1530733...

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

49106 ::

A ni to cvetka Xiaomi-ja? Na primer pri Apple teh težav ni.

matobeli ::

Tenično gledano je trgovec prodal izdelek brez garancije, ki pa je po zakonodaji obvezna. Kupca v resnici ne rabi brigat kam pošilja na servis, samo da je zrihtano v garancijskem roku.

nekikr ::

Saj bo/je zrihtano. Bo pa Mimovrste pokril nov aparat ali izdal dobropis. Kje točno je problem?

maticb492 ::

Jaz tudi ne razumem, zakaj je sploh šlo direktno na Xiaomi, ker garancijo rihtaš direktno pri prodajalcu?

Nekaj manjka v zgodbi, kot ponavadi.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

bedarija ::

vse lepo piše v listu, mimovrste (allegro) kupuje in uvaža stvari malo po svoje in ne preko uradnih dobaviteljev. in potem nastane problem z garancijo. isto je bilo z mojim TV-jem. kupljen na mimovrste, ampak ga na slovenskem servisu niso hoteli vzet, ker ga mimovrste po svoje iz poljske uvaža in bi moral preko mimovrste na poljski servis.

namesto da sam pošiljaš na servis, vedno pošlji preko mimovrste, pa naj se oni ukvarjajo s tem, če pa ne bo popravljen se pa še nikoli ni zgodilo, da mi mimovrste ne bi izplačal denarja, ki mi pripada. glede tega so pa še vedno bili korektni. dobil denar za 23 mesecev staro stvar, ker so imeli možnost vračila denarja za izdelke pod 50EUR ki so še v garanciji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

nekikr ::

Ja, in, kje je problem? Zakaj ga pa ti malo po svoje pošiljaš naokoli in ne tako kot ti piše na garancijskem listu ali na spisku servisov?

https://www.mimovrste.com/serviserji

OutOfTheBox ::

maticb492 je izjavil:

Jaz tudi ne razumem, zakaj je sploh šlo direktno na Xiaomi, ker garancijo rihtaš direktno pri prodajalcu?


Ker je tako najhitreje in nima popolnoma nobenega smisla pošiljat prodajalcu, da on pošlje naprej na servis.

nekikr je izjavil:

Ja, in, kje je problem? Zakaj ga pa ti malo po svoje pošiljaš naokoli in ne tako kot ti piše na garancijskem listu ali na spisku servisov?

https://www.mimovrste.com/serviserji


Kje pa je npr Xiaomi servis na tem seznamu? Ima kakšno drugo oznako, ker pod imenom Xiaomi ga ni.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Take stvari se ponavadi sploh ne pošiljajo naprej. Dobavitelj naroči 100 komadov določenega izdelka, pošljejo jih 105 in jih imajo višek za menjavo pod garancijami. Še posebej v večji firmi, kot je mimovrste, so po vsej verjetnosti sam svoj dobavitelj oz. imajo, kot je nekdo napisal, dobavitelja v drugi državi.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

nekikr ::

Ker je tako najhitreje in nima popolnoma nobenega smisla pošiljat prodajalcu, da on pošlje naprej na servis.

Potem bi moral težiti EU birokratom, da sprejmejo univerzalno garancijo. To, da proizvajalec nudi garancijo le če si kupil artikel na nekem področju od točno določenega prodajalca je bullshit. Ker pa tako je in to ni skrivnost, pogledaš na garancijski list oz. pošlješ prodajalcu. To je lahko celo hitreje kot pošiljanje na uradni servis. Mimovrste za izdelke manjše vrednosti menja artikle oz. izda dobropis medtem ko uradni servis lahko čaka 45 dnevni rok.

Kje pa je npr Xiaomi servis na tem seznamu? Ima kakšno drugo oznako, ker pod imenom Xiaomi ga ni.

Potem pogledaš na garancijski list ali pokličeš in je zadeva rešena. Nikakor pa ne pošiljaš nekam kar na pamet.

BlackHole ::

Morison je izjavil:

Ne vem, če sem letos že kaj naročil na mimovrste. Včasih sem bil vsak teden vsaj enkrat pri njih, sedaj pa se ne splača več, pa še vse ostalo so zasrali.


Lego kocke sem nabavil po zelo ugodni ceni, še posebej en paket, ki je bil dražji in sem slučajno na tem forumu tisti dan še zvohal kodo za popust. Vsekakor pa prej preverim cene drugod.
LP Marko

Gregor P ::

Ko smo že pri Lego kockah, včeraj dopoldne sem naročil en paket iz brickstore-a v Avstriji, danes dopoldne je bil paket že pri meni - moral sem plačati prek prednakazila. Sicer je bila poštnina relativno draga 16 evrov, nisem pa naročil kakšne posebne hitre dostave - normalna pošta; končna cena je pa skupaj s poštnino toliko kot če bi ga šel naročiti kje pri nas, če bi seveda ta Lego set še imeli na zalogi.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

111111111111 ::

Povej katerega, da vidim cifro.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BlackHole ::

Kolikor gledam cene na Brickstore, vidim da so od 10 do 20% dražje cene, kot sem jaz kupil v času okrog črnega petka na Mimovrste. Komplet 71765 je recimo 90EUR, na Mimovrste sem s kodo zanj dal 64EUR, zdaj pa se ga dobi za 75.5EUR.
LP Marko

Zgodovina sprememb…

3p ::

OutOfTheBox je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Jaz tudi ne razumem, zakaj je sploh šlo direktno na Xiaomi, ker garancijo rihtaš direktno pri prodajalcu?


Ker je tako najhitreje in nima popolnoma nobenega smisla pošiljat prodajalcu, da on pošlje naprej na servis.


Kot vidiš, ni najhitreje. Zadevo odnesi v popravilo v mimovrste, pa bo.
---
Drugače se na tem področju januarja spreminja zakonodaja, na osnovi katere se bojo prodajalci izognili posredovanju naprav v popravilo. (Le kdo je zlobiral to zakonodajo, in kako ščiti potrošnika, heh. Verjetno je spet šlo nekaj kovčkov bankovcev...)

bedarija ::

ja samo potem pa bo problem, če stvari ne bodo pravilno uvožene in jih naši servisi ne bodo želeli vzet.

hotig ::

Še večja težava bo za znamke/izdelke, ki v Sloveniji sploh nimajo uradnega servisa. Bo treba kravatarjem pošiljat! Sicer še nimam takšnih izkušenj, imam pa nekaj izdelkov (nemška firma), ki se prodajajo pri nas, uradni servis pa je hrvaška firma.

DePalmo ::

OutOfTheBox je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Jaz tudi ne razumem, zakaj je sploh šlo direktno na Xiaomi, ker garancijo rihtaš direktno pri prodajalcu?


Ker je tako najhitreje in nima popolnoma nobenega smisla pošiljat prodajalcu, da on pošlje naprej na servis.

Narobe. Prodajalci imajo na servisih prednost. Ti povem mojo izkušnjo izpred nekaj let. Na MV sem kupil tablico. Tablici je med polnjenjem zaslon utripal in risal črte, kot da je nekaj defektno. Seveda sem, tako kot ti, hotel pohitriti zadevo in sem nesel direkt na servis. Dva dni kasneje jih kličem kako stvari stojijo in mi povejo da imajo gužvo in da se bodo moje tablice dotaknili šele čez kakšen teden ali še kasneje. Isti dan sem šel po tablico, jo nesel na MV kjer sem uveljavljal garancijo. Čez približno tri dni, sem jo imel nazaj doma iz servisa z menjanim polnilcem. Torej, prvi dan so jo poslali na servis, drugi je bila pogledana in poslana naprej, tretji dan sem jo imel doma. Od takrat dalje vedno nesem prodajalcu, sam se s servisi ne ukvarjam več.

tomaz- ::

3p je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Jaz tudi ne razumem, zakaj je sploh šlo direktno na Xiaomi, ker garancijo rihtaš direktno pri prodajalcu?


Ker je tako najhitreje in nima popolnoma nobenega smisla pošiljat prodajalcu, da on pošlje naprej na servis.


Kot vidiš, ni najhitreje. Zadevo odnesi v popravilo v mimovrste, pa bo.
---
Drugače se na tem področju januarja spreminja zakonodaja, na osnovi katere se bojo prodajalci izognili posredovanju naprav v popravilo. (Le kdo je zlobiral to zakonodajo, in kako ščiti potrošnika, heh. Verjetno je spet šlo nekaj kovčkov bankovcev...)


Res se nekaj spreminja glede tega - a imaš kak link, da bi si malce prečital?

3p ::

tomaz- je izjavil:

3p je izjavil:


---
Drugače se na tem področju januarja spreminja zakonodaja, na osnovi katere se bojo prodajalci izognili posredovanju naprav v popravilo. (Le kdo je zlobiral to zakonodajo, in kako ščiti potrošnika, heh. Verjetno je spet šlo nekaj kovčkov bankovcev...)


Res se nekaj spreminja glede tega - a imaš kak link, da bi si malce prečital?


https://www.zps.si/nasveti-in-zakonodaj...

MrStein ::

Iz zgornjega linka:

Na trgovskih policah - prepoved dvojne kakovosti blaga

ZVPot-1 kot zavajajočo poslovno prakso šteje vsako trženje blaga v eni državi članici kot enakega blagu, ki se trži v drugih državah članicah, pri čemer ima to blago bistveno različno sestavo ali značilnosti (t. i. dvojna kakovost blaga).

ZVPot-1 takšno poslovno prakso prepoveduje, saj bi utegnila zavesti potrošnika, ki bi se na podlagi tega odločil za nakup, za katerega se drugače ne bi.

Primer: Proizvajalec čokoladnega namaza priznane blagovne znamke bo sedaj imel dve možnosti - na slovenske police bo moral bodisi postaviti izdelke, ki bodo po sestavi in okusu enaki tistim v npr. Italiji ali Avstriji, bodisi nadaljevati prodajo dvojne kakovosti svojih izdelkov, vendar v (dovolj) drugačni preobleki. Predvidena globa za kršitve te določbe je od 5000 pa vse do 50.000 evrov. 


Spet bo nekdo trdil, da tega ja niso počeli...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
79 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751369 (17566) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349306 (30128) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029306 (20632) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368170285 (155115) zoot

Več podobnih tem