» »

Mimovrste

Mimovrste

««
57 / 89
»»

IL_DIAVOLO ::

Nimam impulzivnih nakupov. Checkiram ebay in mimovrste, ko rabim. Vzamem tam, ko je bolj ugodno. Ce bo cez par mesecev 100 evrov ceneje, i dont care.

Raje vzamem drazje, kot da se kasneje pizdim na poštarja, zakaj mi ze ni včeraj prineso.

mtosev ::

A imajo kakšno dobro cpu pasto pri Mimovrste, ker ko bom kupoval bi rabil eno na zalogo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Taip4n ::

Jaz sem vzel Noctua NT-H2. Vidim, da je na mimovrste celo ceneje kot na Mlacom.
https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/n...

mtosev ::

Thx Nisem o pastah nič gledal že dolgo časa
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

49106 ::

Horas ::

evo zdajle dobil paket od mimovrtse, moral bi ga v torek, potem v petek tako sem pa danes. a sem kaj jokal pa bentil? :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oemdzi ::

oemdzi je izjavil:

TadejPer je izjavil:

Te cene za mimovrste črni petek so bolj lari fari, saj ne rečem, da se ne najde ničesar ugodno, amapka neki hudi popusti pa tudi niso to. Se je bolj splačalo 13. in 14., ko je bil prime day na amazonu, sem nabavil kar nekaj reči, med drugim tudi echo dot za 20EUR?


Popusti so čisti bullshit, samo pogledam svoje stare nakupe oz. izdelke (ki so bili kupljeni po regularni ceni), pa vidim, da so najprej dvignili ceno potem pa znižali in, če imaš srečo je na koncu dejansko kak eur manj :D
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

bedarija ::

showsover je izjavil:

Ja, no, ne vem, kako delate vi pri online nakupih. Sam pogledam pač ceneje.si, kjer je več ponudbe, kjer tudi mimovrste.com 'oglašuje'.


samo v vednost, lastnik strani ceneje.si je mimovrste

mtosev je izjavil:

A imajo kakšno dobro cpu pasto pri Mimovrste, ker ko bom kupoval bi rabil eno na zalogo?


odvisno kako dobro rabiš. če rabiš dobro samo zato da imaš dobro in nisi navijalec je že mx4 dovolj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

FireSnake ::

49106 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/t...


Tako je, tole je pred "tekočim železom" najboljše za hlajenje.
Celo boljša kot Arctic Silver 5 (pa že ta je dobra).

bedarija je izjavil:


odvisno kako dobro rabiš. če rabiš dobro samo zato da imaš dobro in nisi navijalec je že mx4 dovolj


To ne velja več. Nižje temperature pomenijo višji avtomatski overclock.
Jaz že dolgo ne navijam več a vedno mažem z najboljšo pasto kar se jih da dobiti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

makucv ::

MV je res postala zblojena trgovina. Datum dobave se 3x spremeni, potem napišejo da ne vedno kdaj bo izdelek na voljo in ko končno prekličem naročilo dobim obvestilo, da je pripravljeno na prevzem?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: makucv ()

makucv ::

ZA eno drugo naročilo, ki ga čakam 12 dni pa piše na izdelku v trgovini piše tole:
Nakup in osebni prevzem Ljubljana - BTC takoj
Osebni prevzem Ljubljana predvidoma na voljo 26.10.

Pa razumi če moreš.

IL_DIAVOLO ::

V glavnem, v Mb-ju imajo stvari poslihtane. V Ljubljani ocitno ne.

showsover ::

bedarija je izjavil:

samo v vednost, lastnik strani ceneje.si je mimovrste

Ima vsekakor smisel, pa mimovrste je redko res najugodnejši ponudnik, med ugodnejšimi pa navadno je, drži. Bi morali biti na kaj posebej pozorni sicer?

PARTyZAN ::

Mimovrste in ceneje.si imata skupnega lastnika, češki Sully System, ja.

IL_DIAVOLO ::

showsover je izjavil:

bedarija je izjavil:

samo v vednost, lastnik strani ceneje.si je mimovrste

Ima vsekakor smisel, pa mimovrste je redko res najugodnejši ponudnik, med ugodnejšimi pa navadno je, drži. Bi morali biti na kaj posebej pozorni sicer?


Kaj imas od tega da lazes?

showsover ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj imas od tega da lazes?

Glede česa, da lažem, da je mimovrste med ugodnejšimi na ceneje.si? Huh, rade volje se pustim podučiti, meni se je zdelo, da je kar, tudi, če primerjam z amazon.de, nikjer ne trdim, da za vse artikle.

Preden vprašam, če ničesar sam ne presodiš in dojemaš vse izjave kot absolutno suho zlato, raje prosim za podučitev, tudi mene bi veselilo dodatnih 10% ali več prihraniti.

Prosim torej, bodimo konstruktivni, da se vsi kaj naučimo iz česa in prihranimo. Bo šlo? Ne? Jap, potem pa nič.

IL_DIAVOLO ::

*Pogosto najugodnejsi in konstantno med bolj ugodnimi.

showsover ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

*Pogosto najugodnejsi in konstantno med bolj ugodnimi.


Ima vsekakor smisel, pa(1) mimovrste je redko res najugodnejši ponudnik, (2) med ugodnejšimi pa navadno je, drži. Bi morali biti na kaj posebej pozorni sicer?


Beremo in razumemo isto?
(1) mimovrste je redko res najugodnejši ponudnik
(2) med ugodnejšimi pa navadno je

No, pardon, res je, nismo specificirali artiklov. Sem kdaj trdil/lagal/zavajal, da je mimovrste najugodnejša trgovina?

Torej, kje je kakšna laž, dajmo skupaj analizirati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

showsover ::

El diablo, resno mislim. Nič ne rečem, če si prehitro prebral, nobene zamere z moje strani. Grem res rade volje grem v drugo ugodnejšo trgovino, če je vsaj približno tako zanesljiva. Je sicer pa res, da pa ravno vsakemu kekcu ne bi svojega naslova puščal, so že Kitajci dovolj.

Veron ::

mimovrste bi se lahko preimenoval v "v vrsto" :))
Kadarkoli se peljem mimo poslovalnice v šiški, vedno pred vhodom stoji kup ljudi

klempo ::

omejitev števila ljudi, ki je lahko v poslovalnici za prevzem paketa?

IL_DIAVOLO ::

vres.ales ::

Najugodnejši so samo, če ne rabiš plačati poštnine ali pa, da sam prevzameš. Drugače se ne večinoma ne splača, greš v drugo fizično trgovino kupiš za tisto razliko.
Drugače pa ja, spet sem dobil njihov najpogostejši mail zadnje čase
Žal danes vašega naročila ni bilo mogoče odpremiti / pripraviti za prevzem

showsover ::

Jasno, to vse moraš preveriti, in strošku osebnega prevzema dodati porabljen čas in morebitno covid čakanje v vrsti. Zelo redko naročimo za manj od 50€, prej več. Prevzem pa nam je spotoma. Mislim, saj so vsi ti preračuni neka osnovna finančna pismenost ali pač ne? Če se izplača, se, če ne, ne... Ymmv, dobesedno...

Horas ::

še kr jokate :D ste me vsi spregledali zgoraj?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

IL_DIAVOLO ::

Mimovrste naj bi bil lastnik ceneje.si.

https://www.mimovrste.com/suha-hrana-ma...

https://www.ceneje.si/Izdelek/4111328/m...

Morda je res, ampak to nima nobenega vpliva.

Se ena, ki sicer nima veze z mimovrste, ampak vendar pokaze, kako tocen je ceneje.si:

https://www.ceneje.si/Izdelek/5840629/a...

https://mtehnika.mercator.si/izdelek/17...

Ce gres iskat sam, so cene popolnoma drugacne. Morda je to razlog, ki vas zavaja. Tega je verjetno ogromno.

Na mimovrste so v ponavadi toliko cenejsi, da tudi s postnino prideš ceneje skozi. Ce pa imas kaksno pot v okolici mimovrste, pa je itak čista zmaga.

Ce pa zaradi tiste poštnine gres h konkurenci, ki je ze v osnovi toliko drazja, si pa itak butl :)

seminal ::

Zanima me zakaj imam pri osebnem prevzemu 0,9€ stroška? To je ponovem sedaj?

49106 ::

zato:

Ales je izjavil:

Zgleda da vkalkuliranje stroškov dela v končno ceno ni več v modi, ali pa so preveč neumni, da bi znali zračunati.

Po novem je zgleda moderno če na nabavno ceno dodaš želen zaslužek ter to objaviš kot prodajno ceno, stranki pa potem na lepo razčlenjen račun, tam tik pred checkoutom, dodaš še vse stroške poslovanja, vsakega posebej.

Zakaj pa ne. :))

4 EUR izdelek
2,33 EUR najemnina
2,9 EUR tajnica
0,17 EUR fikus
3% provizija za vplačilo
0,40 EUR provizija za izplačilo
0,9 EUR prevzem v štacuni
0,20 EUR papirnata faktura
1,2 EUR kartonska škatla
0,2 EUR čistilo za šipo na vhodnih vratih
SUM ...

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

matobeli ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mimovrste naj bi bil lastnik ceneje.si.


Mimovrste in ceneje imata istega lastnika (CZ)

Temu lastniku verjetno ni čisto vseeno da bi portal, za katerega so plačali, začel propadati če bi gor objavljali netočne podatke ali preveč favoritizirali.

tikitoki ::

Ocitno res traja, da oni oddajo posiljko. Ce izberem osebni prevzem, je ponavadi hitro oz. celo isti dan, ce je na zalogi. Sedaj sem pa narocil stvari, ki so bile na zalogi v nedeljo in so sele danes poslali.

schrack ::

tikitoki je izjavil:

Ocitno res traja, da oni oddajo posiljko. Ce izberem osebni prevzem, je ponavadi hitro oz. celo isti dan, ce je na zalogi. Sedaj sem pa narocil stvari, ki so bile na zalogi v nedeljo in so sele danes poslali.

Enako meni.

svecka ::

Sem pogledal svoja naročila za obdobje 1 leta nazaj...čisto vsi izdelki imajo v povprečju za 1€ višjo ceno. Pa govorim izkjučno o tehnični robi (kabli, kjučki, dvd enote, pretvorniki, napajalniki...). Ta mimovrste je joke ratal.

Magic1 ::

Ni joke postal. Le največji so postali in so začeli žeti večje dobičke. Ugani zakaj? Zato ker lastnikom paše denar. Res neverjetno.
Ker nimajo konkretne konkurence, se jim smeje. Amazon tudi že nekaj časa ni med ugodnejšimi. Podobni razlogi.
Magic

bedarija ::

in kaj potem če so izdelki dražji kot pred letom? jih lahko vseeno kje cenej dobiš? če ne, so še vedno najcenejši, če pa ja jih pa potem drugje kupi. kokr da se drugim izdelkom ne dviguej cena, ekonomija much?

Buggy ::

Ce kdo mogoce ve? Imajo MV s Posto Slovenije kaksne zaplete, ker je moje narocilo od vceraj ze v statusu "Naslednji korak -> Predaja prevozniku. Naročilo je pripravljeno za prevzem s strani prevoznika, ki jo bo dostavil. "

Izdelek je bil na zalogi v BTC na dan nakupa 22.10.

Deluje kot da je zaradi korone okrnjena dostavna sluzba. Od DHL sem v zacetku tedna od MV dobil paket tako kot je bilo v sporocilu navedeno, zdaj vidim da je pa dostavljalec Posta Slovenije ;(

destroyer2k ::

Buggy

Verjetno so spakirali prepozno in je dostavna služba prevzela pakete še preden so tvojega končali.

Buggy ::

@destroyer2k

no sej ni panike, me je pa tokrat tole malce zmotilo, ker sem res mislil, da bo televizor danes ze tukaj. V bistvu sem zaradi tega vzel raje 58" namesto 70". 21.10 zjutraj oddano narocilo, potem pa prvi dan zvecer email, da ni uspelo odposlati, nato drugi dan zvecer isto, danes pa zgleda da bo zopet isti email. Artikel je bil pa ob narocilu na zalogi v poslovalnici, sedaj pa vidim da je spremenjeno na "Zaloga pri dobavitelju". Tokrat sem pac mim padu za kaksno narocilo ali dva prepozno...nic hudega, ne bo se svet podrl ;)

Zdej s temi novimi zaostrenimi ukrepi, predvidevam da ne bo tezav pri kurirskih sluzbah in izdobavi paketov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Han ::

Samo še daljša vrsta bo. :P

destroyer2k ::

Buggy

Če imaš status predajo dostavni službi, potem skoraj gotovo boš danes dobil proti večeru sms da je paket oddan dostavni službi. To govorim iz osebnih izkušenj.

David1994 ::

Že od jutra imam status, da je pošiljka pripravljena za prevzem dostavne službe (Pošta Slovenije), datum dostave pa naj bi bil danes. Zdaj samo čakam, da prileti mail, da se res srčno opravičujejo, da jim spet ni uspelo odposlati. :(

Naročeno pa 12 dni nazaj, izdelki pa vsi na zalogi pri dobavitelju (pralni in sušilni stroj od Boscha pa nekaj dodatkov za ta dva, sklepam da je vse isti uvoznik).

Ales ::

Buggy je izjavil:

... sem res mislil, da bo televizor danes ze tukaj. V bistvu sem zaradi tega vzel raje 58" namesto 70". 21.10 zjutraj oddano narocilo, potem pa prvi dan zvecer email, da ni uspelo odposlati, nato drugi dan zvecer isto, danes pa zgleda da bo zopet ... spremenjeno na "Zaloga pri dobavitelju" ...

Tvoj je še v tovarni, zgleda. :)

Storniraj in naroči tisto, kar bi dejansko rad imel.

showsover ::

Oops, menda smo nekakšen vip ali kaj postali. Hitro, kako lahko mastno profitiramo od tega?

Buggy ::

@destroyer2k : nic ni bilo tudi danes. pricakujem tretji email v stilu "Vaše naročilo bo odpremljeno/pripravljeno za prevzem predvidoma jutri. Za zamudo se iskreno opravičujemo. "

@Ales: ma stornirat ne morem, ni opcije, pa tudi nocem. Samo mal za malo se mi zdi ker sem se nategnil sam sebe. Drugac pa bo ta velikost cisto ok...sem imel prevelke ucke v startu :))

@gtfo: VIP je zgolj to da imas zastojn postnino, pa menda neke daljse roke za vracila, samo tega se nisem koristil.

oemdzi ::

Prvič grem raje osebno v Big Bang po robo, ker vidim, da je v mojem primeru dražja le par eur, pa še čakat ne rabim & v živo "pošlatam" razstavne modele.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

boocko ::

seminal je izjavil:

Zanima me zakaj imam pri osebnem prevzemu 0,9€ stroška? To je ponovem sedaj?


Lahko je tudi več. Pred par dnevi kupil 4 artikle v isti košarici. 2 sta bila na zalogi v BTC, 2 v skladišču. Vse prevzem isti dan. Izberem osebni prevzem v BTC.
Sistem pove, da bosta 2 pošiljki in da bo za vsako potrebno plačati po 1 EUR za prevzem. "Ker imata različni dobavni rok." Čeprav je pri obeh "prevzem danes".

Kupim vseeno. Res: tisto, kar je bilo v BTC na zalogi dobim v parih minutah obvestilo, da je pripravljeno na prevzem. Tisto "iz skladišča" pa je bilo pripravljeno čez nekaj ur.
Pobral sem vse skupaj popoldne in ja, plačal 2 EUR prevzema.

Torej na kratko: naročil skupaj v eni košarici. Pobral skupaj v BTC trgovini. Strošek prevzema: 2 EUR. Ne bom pi*dil, ker sem to vedel pred potrditvijo naročila,
ampak lahko bi uvedli kako "združi paket" varianto kot je pri pošiljanju po pošti.

Senior Dev ::

Mimovrste novi standard za stvari na zalogi 10 dni da dostavijo? Koliko bo to okoli črnega petka? Upal bi stavit da robo dostavijo v začetku leta 2021.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

OK.d ::

In folk se bo spet razburjal nad čakanjem, ker kao ni bil nikoli seznanjem da so MV postale poden.
LPOK.d

TOP ::

OK.d je izjavil:

In folk se bo spet razburjal nad čakanjem, ker kao ni bil nikoli seznanjem da so MV postale poden.

Lahko so poden sam še zmeraj jih večina tam kupuje,le zakaj,zato ker se nobenemu ne ljubi rit dvignit in iti v trgovino ali pa sam prevzet,vsi čakajo,kdaj jim bo Poštar prinesu v stanovanje in vsi bi radi dobili prej,kot naročijo kaj vam ni jasen,saj niste edini vi ki naročate ampak ogromno ljudi.Kar se tiče določenih izdelkov jih ni ker je korona svoje naredila.

Ales ::

Od kdaj je Mimovrste ekvivalent naročanju na daljavo?? Halo...

49106 ::

TOP je izjavil:

vsi bi radi dobili prej,kot naročijo kaj vam ni jasen


Ni mi jasen, kako si prišel do tega sklepa? Če bi bilo po moje, bi avtorji takšnih izjav prejeli instaban.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()
««
57 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751333 (17530) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349287 (30109) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029273 (20599) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368170255 (155085) zoot

Več podobnih tem