» »

Mimovrste

Mimovrste

««
41 / 89
»»

OK.d ::

shadeX je izjavil:

Jaz sem tudi naročil več zadev 2 dni nazaj, ena izmed njih datum dobave 5.3. Danes dobim SMS da je paket poslan.

Mi pa še vedno gre na K. ker moram za pošto Slovenije doplačevat 6€. Da bi z DPD-jem tvegal ni govora.

Pri meni ni bilo potrebno nič doplačati.
LPOK.d

shadeX ::

hojnikb je izjavil:

Zato pa maš osebni prevzem po skor celi sloveniji. Nič plačat.


7. prevzemnih mest ni ravno "skor cela Slovenija". Najbližji mi je Koper, kar pomeni 65km vožnje v eno smer, drugi pa Ljubljana, cca 90km.


OK.d je izjavil:

shadeX je izjavil:

Jaz sem tudi naročil več zadev 2 dni nazaj, ena izmed njih datum dobave 5.3. Danes dobim SMS da je paket poslan.

Mi pa še vedno gre na K. ker moram za pošto Slovenije doplačevat 6€. Da bi z DPD-jem tvegal ni govora.

Pri meni ni bilo potrebno nič doplačati.



Teta mi je rekla, da sistem za določene artikle sam izbira kaj bo prinesel DPD in kaj Pošta Slovenije. Če samo en izbran artikel ima način DPD, potem vsi drugi padejo pod isto kategorijo.

LeQuack ::

Zgleda imajo še vedno velike težave s pošiljanjem artiklov na zalogi. V firmi neke stvari na zalogi čakamo že od petka. A to ima cel Mimovrste samo en Kangoo da pelje pakete na pošto al kaj?
Quack !

janezvalva ::

najboljša varijanta je dagreš v njihov prevzemni center

Klemzz ::

Od kar imajo možnost prevzema v njihovem centru samo se tako naročam.

LeQuack ::

Klemzz je izjavil:

Od kar imajo možnost prevzema v njihovem centru samo se tako naročam.


Tako sem jaz delal pri Enaa dokler nisem hotel potem enkrat vrniti artikel (v roku 15 dni) in so me obvestili da ker sem osebno prevzel ne velja več isti zakon kot za naročanje na daljavo in potem kao ne smeš vrniti.
Quack !

janezvalva ::

aja?
a niti dobropisa nočejo dat?

Magic1 ::

LeQuack je izjavil:

Klemzz je izjavil:

Od kar imajo možnost prevzema v njihovem centru samo se tako naročam.


Tako sem jaz delal pri Enaa dokler nisem hotel potem enkrat vrniti artikel (v roku 15 dni) in so me obvestili da ker sem osebno prevzel ne velja več isti zakon kot za naročanje na daljavo in potem kao ne smeš vrniti.

To seveda ne pije vode, sam ti pač nisi poznal svojih pravic in so te na lahek način odpravili.
Magic

LeQuack ::

janezvalva je izjavil:

aja?
a niti dobropisa nočejo dat?


Saj so vzeli nazaj samo sem moral pol ure težit in še to so bli bolj slabe volje. Res pa da je bilo to že nekaj časa nazaj, mogoče so zdaj še "updejtali" politiko.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Han ::

Lani in predlani sem vrnil brez težav.

gusto ::

hojnikb je izjavil:

Zato pa maš osebni prevzem po skor celi sloveniji. Nič plačat.

Bistvo naročila preko interneta je, da sediš doma na kavču in ti vse prinesejo k riti. To, da lahko prevzameš v enem od večjih krajev, je brezpredmetno.

Magic1 ::

Vse je odvisno od okoliščin. Pri meni je mimovrste zraven pošte in glede na to, da me ob dostavah ni doma, mi je bolje it iskat. Pa še kakšen dan prej dobim ter plačam, kot se mi zapaše.
Magic

Klemzz ::

Če si na vasi in je pošta v mercatorju pa domov hodiš ob 17h, je bol priročno prevzeti nekje na poti.

j3rn3jk ::

Mimovrste ima za način dostave možnost: prevzem na pošti, ki je brezplačen.. Ne najdem pa informacije na kateri pošti? Vendar pri moji lokalni npr: 9232 Črenšovci? Ima kdo izkušnje s tem?

Bubbles ::

Na lokalni. Poštar poleg ostale pošte prinese listek, da te na pošti čaka paket. To je enak listek kot tisti, ki ga dobiš, ko te ni doma, da bi prevzel pošiljko. Je pa res, da že nekaj mesecev nisem izbirala takšnega načina dostave, mogoče so se glede načina obveščanja kaj posodobili.

destroyer2k ::

j3rn3jk je izjavil:

Mimovrste ima za način dostave možnost: prevzem na pošti, ki je brezplačen.. Ne najdem pa informacije na kateri pošti? Vendar pri moji lokalni npr: 9232 Črenšovci? Ima kdo izkušnje s tem?


Na vseh poštah lahko daš prevzem na pošti.

fokz8 ::

Kakšna opcija, da na mimovrste prekličeš že poslan izdelek? Dejansko me izdelek že čaka na pošti, vendar pa sem si premislis in bi vzel nekaj drugega.

Na strani ne najdem opcije za preklic. Preprosto počakam cca 15 dni, da pošta vrne izdelek? Imam potem kak strošek?

lp
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

drvo ::

Laho greš na pošto in rečeš, da paketa ne boš sprejel in ga pošljejo nazaj.

marko71 ::

Naroči drugega, ta bo šel avtomatsko po 15 dneh nazaj na Mimovrste. Stroškov ne bi smelo biti.
Kako je če v naprej plačaš izdelek pa ne vem.

kody ::

danes sem skoraj znorel pri njih...v šiški prevzamem brisalca za avto dolzine 700 in 400 mm, mi dajo dva 400 mm (nisem takoj pogledal), plačam...in čez 10 sekund ugotovim da so mi dali dva 400 mm brisalca

rečem, če lahko zamenjam...seveda je bil prvi odziv, da sem naročil dva 400 mm....pokažem račun in naročilo...pol pa rečejo, joj na enem 400mm je bila napačna QR nalepka in zato so mi dali dva 400 mm brisalca....
pa rečem zamenjajte, saj sem tu...ne ne da se...potrebno zapisati reklamacijski zapisnik za njihovo napako in mi bodo enkrat ko bodo vrnili denar...zamenjava ni možna, samo novo naročilo...

naj gredo nekam

St235 ::

fokz8 je izjavil:

Kakšna opcija, da na mimovrste prekličeš že poslan izdelek? Dejansko me izdelek že čaka na pošti, vendar pa sem si premislis in bi vzel nekaj drugega.

Na strani ne najdem opcije za preklic. Preprosto počakam cca 15 dni, da pošta vrne izdelek? Imam potem kak strošek?

lp


Pravno formalno jih moraš obvestiti, da odstopaš od nakupa na daljavo, drugače te dejansko zavezuje pogodba. Seveda se na mimovrste ne bodo zajebaval z izvrševanjem pogodbe, ampak vseeno je korektno, da to narediš.
Na pošti lahko sporočiš, da pošiljke ne boš vzel in jo takoj vrnejo nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

predi ::

Jaz sem pa danes oddal naročilo in ga hotel plačat s plačilno kartico prek spleta pa mi je na tisti third party (PayU?) spletni strani javilo nek random error in ni šlo čez. Edina opcija je bila "return to merchant", kar sem tudi storil - potem pa nič. Nobenega ponovnega poskusa, nobenega linka, nič. Sem klical k njim in mi reče, da mi lahko spremeni v plačilo ob prevzemu. Vprašam, če lahko na kak drug način zadevo rešimo, pa pravi, da lahko skensla naročilo, s čimer sem se strinjal. Potem pa spet nič, nobenega maila o tem, da je bilo naročilo preklicano.. Eh.

Dimnik ::

Jaz sem sedaj kupil printer iz dnevne ponudbe, plačilo s kartico je šlo normalno, piše da je na zalogi, da vidimo kdaj bo dostava...

jobers2 ::

Ijus je izjavil:

tudi dostavno službo ki razvaža za njih moram pohvalit. še vedno poklical pred dostavo. vedno mel drobiž za vrnit. ipd/itd. ne vem, super. tud če sem se kdaj dogovoril za kako drugo prevzemn omesto ala dol v mestu so ugodil brez problema.

se podpišem tudi sam imam dobre izkušnje že nekaj let vedno me prej pokliče če sem doma če me ni povem naj pusti pošiljko na petrolu in grem tam iskat ker imajo z petrolom pogodbo.
lp

fokz8 ::

hvala vsem :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

luky ::

Ima kdo kodo za popust mimovrste, ki jo ned rabi?

hvala.
luky!

Dimnik ::

Dimnik je izjavil:

Jaz sem sedaj kupil printer iz dnevne ponudbe, plačilo s kartico je šlo normalno, piše da je na zalogi, da vidimo kdaj bo dostava...


Pred dobro uro dostavil dpd, prej pa poklical, če sem doma.

StanleyKrt ::

Ej do letos nikoli problem. Letos pa nevem kaj imajo. Živ nateg! Zavajajo po mailih prodajajo stvari ki jih nimajo itd. pol se pa še norca delajo z strank. Od zdaj naprej bom bolj previden z njimi. Sem mislil da bodo zanesljivi ampak na žalost glede garancije zavajajo obljubljajo ali pa je ne dajo itd. zahtevajo moj prigaran denar a na koncu ti produkt hočejo zamenjati z eno pocen kitajsko foro kot wish al pa ebay. Stari za znort. Zahtevam denar nazaj ni odgovora tako da bo treba verjetno kakega odvetnika pa kak cajtng poklicat ker tako pa nevem kako bo šlo tako naprej... Katastrofa...

LeQuack ::

A še zmeraj toliko časa rabijo za pošiljati? V firmi že od prejšnjega tedna čakajo na stvar, ki naj bi bila na zalogi. Tudi sicer gledam za stvari, ki so na zalogi, da preko pošte se predvideni čas poveča za 3-4 dni, kar se mi zdi veliko.
Quack !

Mare3 ::

Iz Anglije naročiš stvar pa jo dobiš v 5 delovnih dneh preko DHL, DPD...v Sloveniji pa rabijo 4-5 dni ali več. V čem je težava in zakaj smo še vedno na istem mestu kot pred 10-imi leti?

LeQuack ::

Mare3 je izjavil:

Iz Anglije naročiš stvar pa jo dobiš v 5 delovnih dneh preko DHL, DPD...v Sloveniji pa rabijo 4-5 dni ali več. V čem je težava in zakaj smo še vedno na istem mestu kot pred 10-imi leti?


Na slabšem smo. Pred 10imi leti si stvar na zalogi ponavadi šel lahko takoj iskati al pa vsaj naslednji dan, po pošti pa si tudi dobil v roku 1-2 dni. In čeprav so bile cene višje od Nemških, se je včasih ravno zaradi tega splačalo. Zdaj pa res ni več prednosti.
Quack !

Ales ::

Mare3 je izjavil:

Iz Anglije naročiš stvar pa jo dobiš v 5 delovnih dneh preko DHL, DPD...v Sloveniji pa rabijo 4-5 dni ali več. V čem je težava in zakaj smo še vedno na istem mestu kot pred 10-imi leti?

Kdo pa sploh pravi, da gre roba iz Slovenije?

Mimovrste že zdavnaj ni več naša štacuna. Od 2012 so 100% lastniki Netretail Holding, lani je Netretail Holding kupila naložbena skupina Rockaway Capital.

Holdingi iz te in one države, pomešano med sabo, Nizozemska, Južna Afrika, ... V osnovi gre za Čehe, plus denar od bogve kod. To so kar veliki igralci, Mimovrste je samo delček zgodbe. Pri nas so šlatali tudi Petrol, itd..

Kar doživljate je optimizacija poslovanja.

Mimogrede, oni so tudi lastniki ceneje.si. A ni to lepo, kako si lahko lastnik ene od največjih spletnih trgovin v Sloveniji in hkrati storitve za primerjavo cen. :))

LeQuack ::

Ales je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Iz Anglije naročiš stvar pa jo dobiš v 5 delovnih dneh preko DHL, DPD...v Sloveniji pa rabijo 4-5 dni ali več. V čem je težava in zakaj smo še vedno na istem mestu kot pred 10-imi leti?

Kdo pa sploh pravi, da gre roba iz Slovenije?

Mimovrste že zdavnaj ni več naša štacuna. Od 2012 so 100% lastniki Netretail Holding, lani je Netretail Holding kupila naložbena skupina Rockaway Capital.

Holdingi iz te in one države, pomešano med sabo, Nizozemska, Južna Afrika, ... V osnovi gre za Čehe, plus denar od bogve kod. To so kar veliki igralci, Mimovrste je samo delček zgodbe. Pri nas so šlatali tudi Petrol, itd..

Kar doživljate je optimizacija poslovanja.

Mimogrede, oni so tudi lastniki ceneje.si. A ni to lepo, kako si lahko lastnik ene od največjih spletnih trgovin v Sloveniji in hkrati storitve za primerjavo cen. :))


Amazon je pokazal, da se da z višanjem kvalitete storitev postati bolj bogat kot pa z nižanjem kvalitete.
Quack !

Han ::

PoStrah ::

še vedno nisem imel težav z mimovrste. naročil 2 izdelka en bil na zalogi, drugi na zalogi pri prodajalcu. ponudilo mi je opcijo prevzem takoj naslednji dan za ta prvi izdelek, vendar sem izbral da pridem po izdelke ko bodo vsi na voljo. sms dobil po 2 dneh.

res ne vem kaj vi naročujete da tako dolgo traja.
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

gavrin ::

Res je. Vse kar naročim je naslednji dan, ali dan kasneje pripravljeno in prevzamem.

janezvalva ::

zanima me kupovanje trdih diskov HDD na mimovrste v primerjavi s konkurenco (sestavi.si, funtech, itd...)
kakšne so prednosti/slabosti. cene so vsepovsod tam-tam
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Han ::

Odsvetujem, ker ravnajo z njimi kot "svinje z mehom", predvsem ko gre za dostavo na dom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

janezvalva ::

izognil bi se dostavi na dom ter dvignil v njihovem prevzemnem centru.
če izvzamemo dostavo, potem ni "svinj in mehov"? ali raje alternativo, predvsem tako katera ima prevzemne centre?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Han ::

Lahko poskusiš srečo. Jaz sem klasične HDD rajši kupoval osebno pri Funtechu in podobnih trgovinah. SSD naročim iz tujine, ker je tam bistveno cenejši.

mihagr ::

In v teh drugih trgovinah (funtach, itd.), jim pa dostavljajo trde diske kako. Menda si ne predstavljaš, da imajo vsakega posebej v vati, ali kaj?

IL_DIAVOLO ::

shadeX je izjavil:

Jaz sem tudi naročil več zadev 2 dni nazaj, ena izmed njih datum dobave 5.3. Danes dobim SMS da je paket poslan.

Mi pa še vedno gre na K. ker moram za pošto Slovenije doplačevat 6€. Da bi z DPD-jem tvegal ni govora.


Še dražje bo. Se bo treba prilagodit.

Han ::

Manjše firme nimajo skladišč za premetavanje robe. Tudi osebje je ponavadi računalniško bolj pismeno glede hardvera...

Seba22 ::

Jas ko kupujem na mimovrste grem vedno osebno iskat.Sem v nedeljo zvečer naročil zadevo in danes dopoldan šel iskat.Do sedaj vse ok in super hitro brez pripomb iz moje strani
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Mare3 ::

Oddal naročilo v sredo 22.5.
Pisalo je: Na zalogi, dostava jutri.
Dobim e-mail, kjer piše: predvidena odprema 24.5.
Danes pogledam stanje naročila in piše: Predviden datum predaje prevozniku 28.05.2019

Toliko o tem, ko nekateri pišete da naročate samo izdelke, ki so na zalogi in jih vedno dobite v dveh dneh. Šest dni oz. verjetno 7 dokler pride do mene paket, ko naročim iz anglije pride v 4 dneh.

D3m ::

Sorry, sem pozabil osvežiti zalogo. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

gusto ::

D3m je izjavil:

Sorry, sem pozabil osvežiti zalogo. :P

A moraš res pod vsakim komentarjem, ko se nekdo pritožuje nad neažurnostjo Mimovrste izpostaviti, da sodeluješ z njimi oz. si njihov dobavitelj in ste vsi skupaj nesposobni? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

Machete ::

Če ma pa čaš, ker folk ne naročuje več na Mimovrste, ker njihovi dobavitelji raje zbijajo šale, kot posodabljajo zaloge.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mare3 ::

D3m je izjavil:

Sorry, sem pozabil osvežiti zalogo. :P


Sorry to je bil verjetno zadnji nakup na mimovrste...

D3m ::

Ni panike. Dobavljamo tudi drugim :P

gusto je izjavil:

D3m je izjavil:

Sorry, sem pozabil osvežiti zalogo. :P

A moraš res pod vsakim komentarjem, ko se nekdo pritožuje nad neažurnostjo Mimovrste izpostaviti, da sodeluješ z njimi oz. si njihov dobavitelj in ste vsi skupaj nesposobni? :D


It's my job, ma'am. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
««
41 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751375 (17572) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349311 (30133) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029308 (20634) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368170301 (155131) zoot

Več podobnih tem