» »

Mimovrste

Mimovrste

««
38 / 89
»»

qwertyy ::

Poznam osebo, ki dela na Mimovrstah, v skladišču. Razmere so zadnjih par mesecov grozne. Dela se v turnusih po 12 ur skupaj. Sepravi od 6ih zjutraj do 6ih zvečer in od 6ih zvečer do 6ih zjutraj. Vmes komaj da kakšen dan prost. Seveda za minimalca. Nadrejeni pritiskajo na zaposlene, a sami ne vedo kakšno je dejansko stanje v skladišču. Naročil je zadnje čase res ogromno, a namesto da bi povečali število zaposlenih in skladišča, raje še bolj pritiskajo na že zdaj izčrpane delavce v skladišču..

Utk ::

Ja, sigurno niso krivi delavci za te zamude. Krivi so šefi, jasno. Delavci bi se pa mogli zorganizirat med sabo in svoje dosečt, če že kaj. V tej gužvi, v dobrem letu, se da kaj naredit. Če ne, bo drugo leto isto.

darkolord ::

raje še bolj pritiskajo na že zdaj izčrpane delavce v skladišču..
Sledijo poslovnemu modelu Amazona, ki ga nekateri tu tako hvalijo.

dunker ::

Sočustvujem z delavci v skladišču, ampak z vidika stranke je pa tole naravnost katastrofalno...

Sam sem naročil 5 produktov 23. novembra. Pri naročilu sem posebej preveril, da so vsi izdelki "na zalogi", ker res nisem hotel čakat na njih več kot nekaj dni.

Danes, 13. decembra, torej tri tedne kasneje, ni bila odposlana še niti ena zadeva. Zadnjih 18 dni gledam vsak dan status "Naročilo je pripravljeno za prevzem s strani prevoznika, ki jo bo dostavil."

Na telefonu so do mene borderline nesramni in "ne morejo" pomagati, ker je pač gužva. Moje emaile ignorirajo.
Prav tako mi zdaj ne dovolijo priti po zadeve osebno, čeprav so baje "pripravljene za prevzem", tako da lahko edino čakam. Tri tedne... in zaenkrat ni videti, da bo zadeva kmalu pri meni.

Res RES katastrofalno. Moja daleč najslabša izkušnja s spletnim nakupovanjem kadarkoli. Vsekakor nikoli več Mimovrste.

Killermode ::

Meni so včeraj ob 19:07 poslali sms in e-mail da žal naročila niso mogli pripraviti in odposlati, danes pa sem ob 10:18 prejel sms in e-mail, da ga lahko prevzamem. Naročeno v torek 11.12.2018, naročenega blaga niso imeli na zalogi ampak je pisalona zalogi pri dobavitelju.

D3m ::

qwertyy je izjavil:

Poznam osebo, ki dela na Mimovrstah, v skladišču. Razmere so zadnjih par mesecov grozne. Dela se v turnusih po 12 ur skupaj. Sepravi od 6ih zjutraj do 6ih zvečer in od 6ih zvečer do 6ih zjutraj. Vmes komaj da kakšen dan prost. Seveda za minimalca. Nadrejeni pritiskajo na zaposlene, a sami ne vedo kakšno je dejansko stanje v skladišču. Naročil je zadnje čase res ogromno, a namesto da bi povečali število zaposlenih in skladišča, raje še bolj pritiskajo na že zdaj izčrpane delavce v skladišču..


Preveč naročil s paketi pa dodatno obremenijo še DPD in pošto in je veriga sklenjena. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

MadMax ::

Utk je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:

od 6.11 do 26.11 so imeli cca 600.000 naročil. od 25.11 do 10.12 pa še dodatnih 470.000. Skupaj v enem mesecu 1 milijon, v povprečju je to hm.. 30.000 naročil dnevno? :O

Od začetka januarja pa do konca oktobra pa 4.000.000, kar je pa v povprečju 13.000 dnevno.

Kje si pa dobil te številke?

Take cifre padejo po številkah naročil.
Vsekakor pa dvomim da je to samo za SLO ekspozituro, bolj verjetno za vse kar jih imajo po raznih državah.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

111111111111 ::

HappyPills je izjavil:

No nasljednje leto bodo vsaj od mene imeli ene 40 naročil manj.
 It's something

It's something


Od mene so že imeli -500€, darila in produkte sem kupil pač drugje. Kupujem pa redno ampak novembra in decembra čisto nič, ker je norija.

PunkDude ::

In, kaj zdaj?

D3m ::

Ne bo izplačila božičnic zaradi tega. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

bajsibajsi ::

Verjetno nas bo kar nekaj, ki (razen mogoce izjemoma) ne bomo vec kupovali pri Mimovrste.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

PunkDude je izjavil:

In, kaj zdaj?

Nič. Pač 40 naročil + 500€ je 1000€. Pa če nas je v Sloveniji 50 takih je to 50.000€ prometa. Nekaj pa nanese.

bajsibajsi je izjavil:

Verjetno nas bo kar nekaj, ki (razen mogoce izjemoma) ne bomo vec kupovali pri Mimovrste.

Čez leto so precej odzivni. Dostikrat kupujem na firmo in dajo še dodaten popust na ceno. November in december sta njihova ahilova peta.

Zgodovina sprememb…

Đekson Đek ::

Kdaj bodo kuponi za 5€?

_Denny_ ::

MadMax je izjavil:

Utk je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:

od 6.11 do 26.11 so imeli cca 600.000 naročil. od 25.11 do 10.12 pa še dodatnih 470.000. Skupaj v enem mesecu 1 milijon, v povprečju je to hm.. 30.000 naročil dnevno? :O

Od začetka januarja pa do konca oktobra pa 4.000.000, kar je pa v povprečju 13.000 dnevno.

Kje si pa dobil te številke?

Take cifre padejo po številkah naročil.
Vsekakor pa dvomim da je to samo za SLO ekspozituro, bolj verjetno za vse kar jih imajo po raznih državah.

Niti ni tako neverjetno. Mater dela v AT pri neki spletni prodaji zelenjave kjer morajo stehtati in poslati 2 dni v tednu po 1000 naročil/dan; dva delavca to opravita v ~14h. Glede na to, da je pri Mimovrste zaposlenih več ljudi in se po enem od zgornjih postov dela 24h na dan, je 30k dnevnih naročil čisto možno.

Sam v slovenskih trgovinah naročam samo 5 do 10 krat letno, ker me odvrača cena poštnine in sem ta mesec zaradi "kupi 1,50€ mehčalec in ne bo 3,95€ poštnine" naročil kar dvakrat...koliko naročil je v tem času bilo še od tistih, ki že čez leto naročajo skoraj vsak teden brez motivacij v obliki posebnih akcij.

Potem še je to:
56% Slovencev je spletni nakup izvedlo v zadnjem mesecu, skoraj polovica pa jih plačilo opravila s kartico / MasterIndex zima 2018
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

predi ::

Glede na to, da naročila na prevzemno mesto dobiš še isti dan oz. v nekje treh dneh, mislim, da ni težko najti krivca. To so dostavne službe, ki pač ne zmorejo takšnega volumna naročil. Jaz sem tudi zadnje naročilo po pošti čakal 15 dni, na prevzemno mesto pa tisto kar je na zalogi prispe še v istem dnevu. Je pa seveda vodstvo odgovorno za to, da ne ponudijo alternative po tem ko problem že nastopi.

bajsibajsi ::

Si lahko se bolj butast?! Logicno, da je odgovoren Mimovrste, saj ne kupujes pri dostavnih sluzbah.

Slopek ::

Predi, to nikakor ni res...sem cakal 7dni, na robo, ki je bila na zalogi, pa je ali niso pripravili za osebni prevzem ali pa je v trenutku narocila sploh ni bilo na zalogi...pa to sploh ni pomembno...v vsakem primeru, je kriva trgovina in ne dostava...

Vodstvo, pa verjetno vidi alternativo v tem, da bi delavci skladišča, lahko sami še dostavljali naročeno...po možnosti, kar na poti domov iz službe, saj tako ni nekih dodatnih stroskov haha...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Neophytez ::

Veliko kupujem pri Mimovrste, vedno izberem osebni prevzem in je naročilo pripravljeno v navedenem roku oziroma še kakšen dan prej :) Prevzemam pa v Ljubljani ali Celju, brez težav in zamud.

flyby ::

25.11. naročil mikrovalovno iz zaloge
14.12. predviden dan dostave

tudi jaz bom trikrat razmislil preden znova naročam pri njih...

DePalmo ::

predi je izjavil:

Glede na to, da naročila na prevzemno mesto dobiš še isti dan oz. v nekje treh dneh, mislim, da ni težko najti krivca. To so dostavne službe, ki pač ne zmorejo takšnega volumna naročil. Jaz sem tudi zadnje naročilo po pošti čakal 15 dni, na prevzemno mesto pa tisto kar je na zalogi prispe še v istem dnevu. Je pa seveda vodstvo odgovorno za to, da ne ponudijo alternative po tem ko problem že nastopi.

Narobe. Sem vmes naročal pri nas in nekaj v tujini, vsi paketi so prišli na obljubljen dan ali še prej (preko različnih dostavnih služb!) edino pri MV ga štrajkajo. In če tako razmišljaš, je nekaj narobe med MV in dostavnimi službami. Kaj je pa narobe, se lahko pa samo ugiba.

In da ima MV 13.000 naročil na dan, je malo bosa. Mogoče če se šteje več držav skupaj in da je kje še precej večji trg kot smo mi, mi pa pač ne oddamo toliko naročil.

Machete ::

Jaz sem vprašal, ko sem klical, vprašal, če imajo letos za black firday prvič tako gnečo, da se niso pripravili kadrovsko? In če bodo naslednje leto pripravljeni. :D (Po tem, ko je osorno avšasto izjavila, da je pač gužva).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

predi ::

Hja, potem pa sami pojasnite misterij zaradi katerega na prevzemno mesto (Maribor) dobim vse v roku. IMHO, ker tja razpečujejo v lastni režiji. Saj pravim, da je vodstvo vseeno odgovorno, ker ne odpravi napake po njenem nastanku, kar se tiče dostave na druge naslove.

Sheteentz ::

greste nakupovat v višku sezone in potem popizdevate, da stvari ne potekajo gladko. mater ste geniji.

flyby ::

Sheteentz je izjavil:

greste nakupovat v višku sezone in potem popizdevate, da stvari ne potekajo gladko. mater ste geniji.


Zanimivost - jaz sem isti dan naročil zadevo na Mimovrste in zadevo iz Nemčije. Ugani katera je prišla prej?

Se ti ne zdi, da bi se lahko pri Mimovrste bolje pripravili, če se že gredo black friday mesec?

Gr8t ::

Ta teden sem naročil izdelke na zalogi iz enaA in BigBang (2. in 3. trgovina pri nas, če gledam obiskanost spletnih strani) nekje okoli 16-te ure. In tam to poteka tako, da odpošljejo takoj naslednji dan, se pravi dobiš domov v roku 48 ur.
Iz Mimovrste sedaj čakam že okoli 2 tedna, en artikel je bil na zalogi, za enega je pisalo zadnji kos, ampak je vsaj od tega ponedeljka na voljo več kosov, ker tega več ne piše.
Danes bom začel klicat, ampak ne bom poslušal, da mi sikajo, kot tukaj pravite, ampak bom samo odložil. Itak sedaj kupujem samo še po povzetju, čeprav sem se že navadil s kartico. Dati nekomu tudi do 300€, potem pa čakaš 1 mesec, hvala lepa.

ginekk ::

Sheteentz je izjavil:

greste nakupovat v višku sezone in potem popizdevate, da stvari ne potekajo gladko. mater ste geniji.


Ti pa očitno rad ješ drek in pri tem iščeš somišljenike.. Če se z naročilom par tednov nič ne zgodi, niti status v spletni aplikaciji, je to daleč od "stvari ne potekajo gladko". To je bolj "stvari sploh ne potekajo".

OK.d ::

Neophytez je izjavil:

Veliko kupujem pri Mimovrste, vedno izberem osebni prevzem in je naročilo pripravljeno v navedenem roku oziroma še kakšen dan prej :) Prevzemam pa v Ljubljani ali Celju, brez težav in zamud.

Ne mešaj osebni prevzem in dostavo, ker ne živimo vsi v mestih kjer imajo prevzemne centre.
Če izdelek prej dobiš iz tujine, kot od Mimovrste potem veš da so tukaj pač nesposobi, ker se jim je spet ponovila scena iz 2017:P
LPOK.d

Ales ::

Ravnokar so bili pri Mimovrste na tapeti v dnevniku na RTV Slovenija, intervju z gospo, ki že ne vem koliko časa čaka na pralni stroj. Nihče od njih si ni upal pred kamero.

Vsaka reklama je dobra reklama, menda? :P

OracleDev ::

na navideznih 10% bodo dali dodatih 5% popusta in večina bo zopet lepo zapravljala.

D3m ::

V pol mesecu so dobili 57.000 naročil. :) badass.
|HP EliteBook|R5 6650U|

josethim ::

predi je izjavil:

Hja, potem pa sami pojasnite misterij zaradi katerega na prevzemno mesto (Maribor) dobim vse v roku. IMHO, ker tja razpečujejo v lastni režiji. Saj pravim, da je vodstvo vseeno odgovorno, ker ne odpravi napake po njenem nastanku, kar se tiče dostave na druge naslove.


V nedeljo sem naročil izdelek na zalogi s prevzemom v poslovalnici (Celje). V ponedeljek zjutraj je pisalo, da je na poti na prevzemno mesto. Šele v sredo pa sem prejel sporočilo, da lahko izdelek prevzamem. Res je očitno hitreje kot dostava, ampak vseeno ni to kar obljubljajo.

Han ::

Primer nakupa in dostave v Nemčiji: izdelek na zalogi, akcijski popust, artikel v vrednosti 508 eur več kot 100 eur cenejši kot pri nas, naročiš ob 14h, plačaš s PayPal, naslednji dan ob 10h na vratih pozvoni DHL.

D3m ::

Han je izjavil:

Primer nakupa in dostave v Nemčiji: izdelek na zalogi, akcijski popust, artikel v vrednosti 508 eur več kot 100 eur cenejši kot pri nas, naročiš ob 14h, plačaš s PayPal, naslednji dan ob 10h na vratih pozvoni DHL.


To je to.
|HP EliteBook|R5 6650U|

car100 ::

Kako je z garancijo pri nakupu v Nemčiji, ste imeli kdaj kakšne težave? (sam osebno ravno zaradi tega pomisleka raje v Slo malo preplačam)

broken/link ::

a mimovrste tudi iz nemčije pošilja? hudo.

tomzzi ::

D3m je izjavil:

V pol mesecu so dobili 57.000 naročil. :) badass.


Zaradi mene jih imajo lahko tudi 100.000. Pri njih sem pri zadnjem naročilu ostal praznih rok. Oziroma bi MOGOČE dobil letos. Ker pa se mi ne ljubi čakati "pol" leta sem telefonsko naročilo odpovedal. Telefonsko sem jih bil prisiljen kontaktirati, ker pač na maile ne odgovarjajo. Izgovor pa je bil, da imajo polno mailov.
Se ne čudim zakaj. Tako se ne posluje.
Kakorkoli... Enako stvar sem še isti dan naročil pri drugi spletni trgovini (za par evrov razlike v ceni) ki se je po mojem mnenju zelo izboljšala. Dobil na dom v roku dveh dni. Sem štejem dan naročila.
Toliko od mene. Mimovrste zame ne obstaja več. Pa tudi vsakemu katerega poznam bom odsvetoval nakup pri njih.

HappyPills ::

car100 je izjavil:

Kako je z garancijo pri nakupu v Nemčiji, ste imeli kdaj kakšne težave? (sam osebno ravno zaradi tega pomisleka raje v Slo malo preplačam)


Sem že vračal, ni blo problemov do zdaj.

Gr8t ::

Ravnokar odpremljeno v nedeljo ob 22:30, lol. To dejansko delajo ob takih urah?

D3m ::

Jup.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bye ::

tomzzi je izjavil:

D3m je izjavil:

V pol mesecu so dobili 57.000 naročil. :) badass.


Zaradi mene jih imajo lahko tudi 100.000. Pri njih sem pri zadnjem naročilu ostal praznih rok. Oziroma bi MOGOČE dobil letos. Ker pa se mi ne ljubi čakati "pol" leta sem telefonsko naročilo odpovedal. Telefonsko sem jih bil prisiljen kontaktirati, ker pač na maile ne odgovarjajo. Izgovor pa je bil, da imajo polno mailov.
Se ne čudim zakaj. Tako se ne posluje.
Kakorkoli... Enako stvar sem še isti dan naročil pri drugi spletni trgovini (za par evrov razlike v ceni) ki se je po mojem mnenju zelo izboljšala. Dobil na dom v roku dveh dni. Sem štejem dan naročila.
Toliko od mene. Mimovrste zame ne obstaja več. Pa tudi vsakemu katerega poznam bom odsvetoval nakup pri njih.

+1. Število naročil ne more biti izgovor za resno trgovino. A si zamišljate aliexpress, amazon ali gearbest, da za izgovor neprocesiranja naročila ali celo nedobavljenega izdelka navajajo gnečo? LOL

OK.d ::

Nagrada za takšno izgovarjanje je opravljanje naslednjega nakupa
v drugi trgovini.
LPOK.d

HappyPills ::

Ja drugič bomo šli res mimo vrste =)

melvin ::

Oddano: 20.11.2018 (pred 27 dnevi)
pa še nič...
:D

s1m0n ::

Ja po pošti gre počasi :) ZELO POČASI!
Osebni prevzem (za tiste, ki jim ta funkcija ustreza) pa hiter. Včeraj naročil, danes prevzel.

tomzzi ::

Bye je izjavil:

tomzzi je izjavil:

D3m je izjavil:

V pol mesecu so dobili 57.000 naročil. :) badass.


Zaradi mene jih imajo lahko tudi 100.000. Pri njih sem pri zadnjem naročilu ostal praznih rok. Oziroma bi MOGOČE dobil letos. Ker pa se mi ne ljubi čakati "pol" leta sem telefonsko naročilo odpovedal. Telefonsko sem jih bil prisiljen kontaktirati, ker pač na maile ne odgovarjajo. Izgovor pa je bil, da imajo polno mailov.
Se ne čudim zakaj. Tako se ne posluje.
Kakorkoli... Enako stvar sem še isti dan naročil pri drugi spletni trgovini (za par evrov razlike v ceni) ki se je po mojem mnenju zelo izboljšala. Dobil na dom v roku dveh dni. Sem štejem dan naročila.
Toliko od mene. Mimovrste zame ne obstaja več. Pa tudi vsakemu katerega poznam bom odsvetoval nakup pri njih.

+1. Število naročil ne more biti izgovor za resno trgovino. A si zamišljate aliexpress, amazon ali gearbest, da za izgovor neprocesiranja naročila ali celo nedobavljenega izdelka navajajo gnečo? LOL


Ja povrh vsega se ti pa še direkt lažejo v "fris" preko telefona.
Meni so rekli, da so kao šele tist teden ko sem klical dobili na zalogo v skladišče. A na njihovi strani jim piše kao na zalogi...
Ma ni se mi dalo pregovarjat z njimi preko telefona. Sem ji samo rekel, da skensla naročilo. Drugo me ne zanima več.
Pa ni bilo prav po njenem tonu glasu sodeč.
Če bi pustil naročilo odprto bi verjetno še zdaj čakal na njega. Tako pa sem stvar že dobro uporabil.

darkolord ::

OK.d je izjavil:

Lansko leto je bilo popolnoma enako, tako da se jih sedaj v velikem loku izogibam.Naročiš iz DE Amazon in roba pride takoj in še cenejše je ponavadi.

wooops

BorutK-73 ::

Bye je izjavil:

A si zamišljate aliexpress, amazon ali gearbest, da za izgovor neprocesiranja naročila ali celo nedobavljenega izdelka navajajo gnečo? LOL

Na Aliexpressu piše ravno to. 11.11.

schrack ::

 Dostava

Dostava

DePalmo ::

Sem moral jit prav na njihovo stran pogledat to čudo. Še malo pa jih bojo kitajci pihnil pri dostavi ... Kdo bi sploh naročal pri trgovini kjer imajo dostavni rok 10 dni??? Jaz že ne.

Gregor5816 ::

Jaz sem tudi narocil ze 22.11., pa se vedno nic. Poleg tega, da je bilo placano ze prvi dan, mi pod narocilom se vedno pise "preostanek za placilo" in zraven celoten znesek narocila.
««
38 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751003 (17200) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349075 (29897) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029161 (20487) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368169820 (154650) zoot

Več podobnih tem